Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) petipetya


petipetya
nagyúr

Ezt hogy kell elképzelni működés közben?

"nincs rá lezsóidő"

(#2) Ganz-[HUN] válasza petipetya (#1) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

szerkesztve.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#3) petipetya válasza Ganz-[HUN] (#2) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi. :R

Amúgy a vízpára nem okoz gondot a szobában található műszaki berendezésekben?

"nincs rá lezsóidő"

(#4) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

szerkesztve ismét. keresnem kell vízpumpát, így növelve a hűtőteljesítményt.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#5) kemotox


kemotox
addikt

Hú, ez mán valami! :D

(#6) Syl


Syl
nagyúr

Hűtőt szobába berángat, ajtót kinyit, örül :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7) horush válasza Syl (#6) üzenetére


horush
addikt

Akkor jó, ha csak az ajtóba teszed a hűtőt, így a hátulja csak másik helységet fűti. :DDD

(#8) Syl válasza horush (#7) üzenetére


Syl
nagyúr

És ugye akkor a legjobb, ha mindezt egy teli fagyasztóval tudja az ember eljátszani :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

jaja :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#10) sonar


sonar
addikt

Az ötlet engem is elgondolkodtatott. Talán hatékonyabb volna egy csövet tekerni amit a vizes edénybe teszel és abban járatni a levegőt. Nem lenne szükség szivattyúra sem.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#11) Ganz-[HUN] válasza sonar (#10) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

én a vastelepen gondolkodom.
hogy kimegyek és szerzek valami radiátort. és úgy,

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#12) sonar válasza Ganz-[HUN] (#11) üzenetére


sonar
addikt

Mondjuk én csináltam egy még low costosabb cuccot.
Fagyasztottam le vizet (vagyis volt a fagyasztóban) azt a szoba venti elé raktam.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#13) Ganz-[HUN] válasza sonar (#12) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

na még jobb.
egy lavorba bele kell tenni a xarráfagyott vizet, majd simán bevagdalni, kb egy centi szélesen végig.
na azon fújja keresztül a venti, úgy jobb lehet? :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#14) Dany007 válasza sonar (#12) üzenetére


Dany007
veterán

Próbáltam én is, de akkor már inkább kinyitni a fagyasztó ajtaját és betenni egy ventit, ami onnan fújja ki a -20 fokos levegőt :DDD

(#15) sonar válasza Dany007 (#14) üzenetére


sonar
addikt

Jah csak a frigót 2m-es frigót nem fogom becipelni a hálóba

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#16) Ganz-[HUN] válasza sonar (#15) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

:C ennyi xDDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#17) sonar válasza Ganz-[HUN] (#16) üzenetére


sonar
addikt

Elgondolkodtató

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#18) Ganz-[HUN] válasza sonar (#17) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Ez jó de honnan szerezzek száraz jeget?

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#19) Solad válasza Ganz-[HUN] (#18) üzenetére


Solad
őstag

Jeges vízzel is fog az működni ;)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#20) Dany007 válasza sonar (#15) üzenetére


Dany007
veterán

Csak vicc volt. :D
És amúgysem működne. Vagy ha igen, akkor rövid időn belül tönkretenné a hűtődet. :)
A hűtő egy kis jól szigetelt elzárt tér hűtésére való... nem tudna mit tenni egy 20-30m3-es szobával...

A jeges + ventillátoros megoldás is csak fél megoldás. Minimális hatékonysággal. Ha lenne érdemi hatása egy-egy ilyen házi hűtő eszköznek akkor azt árulnák.

Arról nem is beszélve, hogy egy ilyen ventillátoros megoldás piszkosul hangos. A jég pár perc alatt elolvad és kb fél órán belül cserélni kell a vizet újból jégre...

De persze sokmindentől függ ez. Szoba méret, lakás méret. Szigetelés minősége, hőmérséklet stb...
Azt bárki megtudja csinálni, hogy fog egy dobozt belerak egy vagon jeget és ventivel kifújatja belőle a hideg levegőt. De nem elég hatékony és sokat kell vele "dolgozni", hogy folyamatosan menjen. Plusz folyamatosan hűteni az újabb adag jeget a fagyasztóban.

Két éve, mikor aztán tényleg dög meleg volt - 2 héten át 35-38 fok - akkor kölcsönöztem egy mobil klímát. A 30-32 fokos lakást (miközben kint 38 fok volt) sikerült lehűteni 27 fokig. De böszme hangos volt a cucc és kb 2 KW-ot fogyasztott óránként. A probléma az volt, hogy miután leállítottam a gépet kb 30-40 perccel később már visszaállt az eredeti 30-32 fokos hőmérséklet. Szóval éjszakai alváshoz használni esélytelen volt...
Akkora volt a meleg és annyira szar a falak szigetelése, hogy amint leállt a klíma elkezdett felfelé kúszni a hőmérséklet...
Sokat gondolkodtam én is a dolgon, mert nincs pénzük klímára se a villanyszámlájára... de nincs használható "ekecs" megoldás...

Amit meglehet tenni az a következő:

1. normálisan leszigetelni a lakást / házat. Ezzel már a lakás képes lesz ellenállni kb 1 hétig a kánikulai melegnek. Anyóséknál ilyen van vidéken... náluk még egy hét után is 24-25 fok van lakásban, hiába van kint 35... Szóval a dolog működik, csak tényleg rendes szigetelés kell.

2. Ha sok az ablak akkor érdemes bevonni hővédő fóliával az egészet. Pár fokot ezzel is lehet nyerni, persze jó drága. És nyilván egy jól szellőző lakás és nyílászárók mellett egész nap, késő estig zárva kell tartani az ablakokat.

3. Ha az előző kettő se lenne elég, akkor a korábbiak mellé(!) kell venni egy hagyományos fali klímát.

-> és ha jól szigetelt a lakás, akkor elvileg elég csak estére lehűteni a lakást egyszer, az ki fog tartani talán reggelig is.

(#21) sonar válasza Dany007 (#20) üzenetére


sonar
addikt

Mobil klíma szerintem se jó megoldás, inkább csak kényszer megoldás ha vmit hűteni kell.
Mivel a meleg kipumpálása elég körülményes.

Nyilván jéggel sem lehet lehűteni tartósan a lakást. Legalábbis a pár kilóval biztosan nem.
Én a hőérzetet akarnám csak javítani. Arra pont jó lenne. A lakás szigetelve van tisztességesen. Most érte el a benti hőmérséklet a 25 fokot.

Egyébként még a régi Rejtő regényekből ismert módszert használtuk a koleszban ami sokat segített a hő érzeten. Vagyis, hogy a sötétítő függönyt beáztattuk és úgy raktuk vissza a helyére. De otthon ezt szerintem épeszű ember nem csinálja meg.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#22) Syl válasza Dany007 (#20) üzenetére


Syl
nagyúr

Az sem mindegy, hogy a lakásban tartózkodik-e valaki. Mert ha naphosszat otthon tesz-vesz egy-két ember, akkor megette a fene a szigetelést.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#23) Dany007 válasza sonar (#21) üzenetére


Dany007
veterán

Én megoldottam a kivezetést az ablakon keresztül. De persze már így is vesztett a hatékonyságából... Tehát tényleg nem jó.
Plusz arról nem is beszélve, hogy mivel kb egész nap ment, brutális lett a villanyszámlánk.

"A lakás szigetelve van tisztességesen. Most érte el a benti hőmérséklet a 25 fokot."

Akkor ott semmi gond sincs. Az a 25 fok teljesen ideális. Örülnék ha annyi lenne nálunk. :)
Nekünk tegnap 29 fokot mutatott a hőmérő bentre, miközben kint 32 volt... :U
Persze mivel nálunk ezeknek az "újtípusú" műanyag ablakoknak kb nulla szellőzése van, így muszáj mindig nyitva tartani őket és szellőztetni, különben megfulladnánk....

Egyszer volt olyan nyáron, hogy a párom direkt becsukva tartotta az ablakokat egész nap. Kint meg forróság stb... És tényleg, mire hazajöttem délután csak 27 fok volt a lakásban, de annyira nem volt levegő, hogy fulladoztam és egyből rohantam ki az erkélyre a 35 fokba és baszki fellélegeztem, hűvösebb volt érzetre, mint bent! Ez a durva...

Ja, hát a függöny nem megoldás. De a sötétítő is csak részmegoldás, mivel azon belül még felmelegszik a lakás levegője... Nálunk is csak részben segít a sötétítő. Az ablak előtt kellene megállítani a meleget, mielőtt bejut a lakásba. Na erre írtam, hogy jó lenne a hővédő fóliázás.

(#24) sonar válasza Dany007 (#23) üzenetére


sonar
addikt

Jah, csak van egy 8 hónapos örökmozgó akinek ez is meleg.
Hiába locsiztatjuk naponta többször elalváshoz jobb lenne egy kicsit hűvösebb

Egyszer volt olyan nyáron, hogy a párom direkt becsukva tartotta az ablakokat egész nap. Kint meg forróság stb... És tényleg, mire hazajöttem délután csak 27 fok volt a lakásban, de annyira nem volt levegő, hogy fulladoztam és egyből rohantam ki az erkélyre a 35 fokba és baszki fellélegeztem, hűvösebb volt érzetre, mint bent! Ez a durva...
A hőérzetben jelentős szerepet játszik a pára tartalom.

nálunk roló van :) . Fóliázással az a baj, hogy ősszel télen nagyon sok fény veszik el.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#25) Blindmouse válasza Ganz-[HUN] (#18) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Rendkívül jó ötlet pár kiló CO2-t elpárologtatni otthon. Csukd is be az ablakot, nehogy kimenjen a hideg. Jó éjszakát.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#26) Ganz-[HUN] válasza Blindmouse (#25) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

:C ezt hogy érted? :)

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#27) Dany007 válasza Ganz-[HUN] (#26) üzenetére


Dany007
veterán

Pedig igaza van. :D
Szárazjég az nem más, mint fagyott széndioxid (CO2). Ez az amit kilélegzel... és ha telíted vele a szobát, akkor egy idő után nem lesz mit belélegezni... szal érted...

Én meg csak ütöm a fejem a falba, hogy megnézve a linkelt videót ez nem jutott eszembe azonnal.

(#28) Syl válasza Dany007 (#27) üzenetére


Syl
nagyúr

Ez az alak valószínűleg télen az autó kipufogócsövét vezeti be a lakásba fűtésként...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#29) Ganz-[HUN] válasza Syl (#28) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

tudom mi az a CO2, és a szárazjég. :)
Viszont röhögöm ezt a parasztot, és én is elgondolkodtam rajra.
én vízbe szoktam tenni, és kész is a hideg szóda. :)
Más, Akkor már inkább folyékony nitrogénnel fellocsolom a padlót. :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#30) Dany007 válasza Ganz-[HUN] (#29) üzenetére


Dany007
veterán

Igen, én is gondolkodtam már valamiféle endoterm reakción... De semmi épkézláb ötlet nem jutott eszembe...
A vége mindig a hagyományos fali klíma... :D

(#31) Syl válasza Ganz-[HUN] (#29) üzenetére


Syl
nagyúr

Amikor nyáron napokig(hetekig) van qrvameleg, akkor én (klíma híján) vizes törölközőt lógatok az ablakba. (Szerencsére roló az van.)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#32) Solad válasza Syl (#31) üzenetére


Solad
őstag

A hidegvizes törölköző kirázása is szokott segíteni.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#33) Syl válasza Solad (#32) üzenetére


Syl
nagyúr

Meg a napi függönymosás :)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#34) Ganz-[HUN] válasza Syl (#33) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

és a páratartalom növekedésében is sokat segít :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#35) Syl válasza Ganz-[HUN] (#34) üzenetére


Syl
nagyúr

Jó, hát úgy nem lehet dugni, hogy ne menjen be ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#36) Ganz-[HUN] válasza Syl (#35) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

..igaz :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#37) kemotox válasza Syl (#35) üzenetére


kemotox
addikt

Mekkora életigazság :D Felírtam a többi közé:P

(#38) Ganz-[HUN] válasza kemotox (#37) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Hogy neked milyen légyírtójó vicceid vannak. :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#39) kemotox válasza Ganz-[HUN] (#38) üzenetére


kemotox
addikt

Nem is írtam most semmi vicceset:D

(#40) Ganz-[HUN] válasza kemotox (#39) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Mekkora életigazság :D Felírtam a többi közé:P
ez nekem elég volt. :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#41) Syl válasza Ganz-[HUN] (#40) üzenetére


Syl
nagyúr

Nemán. Neked nem is a dugás tetszett, hanem a felírás? :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#42) Ganz-[HUN] válasza Syl (#41) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

mind a kettő jó volt, de a felírás csattanó^2-en volt. :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.