Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sdd2


sdd2
veterán

A nyitott Bootloader pozitívum, feltéve ha ugyan úgy van gari a készülékre mert az eléggé macerás kérdés :U

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#2) hito válasza sdd2 (#1) üzenetére


hito
nagyúr

Eléggé gusztustalanul kezelik a gyártók ezt a kérdést. Hivatalos BL nyitás is garanciavesztéssel jár. Legjobb esetben, ahol nem autómatikusan ugrik a gari, ott azt írják, hogy a bootloader nyitása garancivesztéssel járHAT. De olyan nincs, hogy BL-t kinyitod, orrvérzésig teszed fel a főzött romokat és a gari ettől függetlenül megmarad. Ha valami baja lesz és a BL ki lett nyitva akkor szemrebbenés nélkül megvonhatják a garanciális szolgáltatást. Egyelőre így állunk.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#3) sdd2 válasza hito (#2) üzenetére


sdd2
veterán

Na de ha eleve így vásárolom meg és nem teszek vele semmit akkor van rá gari avgy nincs, itt ez a kérdés mert a többit megoldják okosban ;)

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#4) hito válasza sdd2 (#3) üzenetére


hito
nagyúr

Ha eleve nyitott (de asszem ilyen nincs), akkor szerintem van gari, hiszen az értelmetlen lenne, hogy a BL nyiltságának puszta ténye miatt vonják meg a garit, holott már úgy adják :)
Egyébként asszem nem is azért bukó a gari, mert nyitott a BL (ez önmagában nem veszélyeztetei a készüléket), hanem azért mert nem gyári szoftvert használsz rajta, telepítesz rá. Ennek a veszélyei miatt vonhatják meg a garanciát. Ők eleve feltételezik, hogy azért nyitod ki a BL-t, hogy főzött romokkal használd a készüléket. Ha ezt utólag nem tudják bizonyítani (mert mondjuk megdöglött a készülék olyan szinten), akkor az imént említett spekuláció miatt tagadhatják meg a garanciális szolgáltatást.
De hazudnék ha azt mondanám, hogy nem múlik a dolog a szervízben lévő alkalmazott jóindulatán.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#5) ak76


ak76
senior tag

Ez mind szép,és jó,de feketében miért nincs?

(#6) sdd2 válasza hito (#4) üzenetére


sdd2
veterán

Ez így igaz csak ha mondjuk kifogsz egy hibásat, 2 hónap múlva megdöglik, adat semmilyük nem lesz, hogy vajon babráltam-e vagy nem akkor mit fognak mondan, ez nem tiszta. A szervízesen is sok múlik az biztos.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#7) hito válasza sdd2 (#6) üzenetére


hito
nagyúr

"adat semmilyük nem lesz, hogy vajon babráltam-e vagy nem"

That's the point! Már hogyne lenne. Hivatalos BL nyitásnak mindig van nyoma. Vagy egy szerveren keresztül megy, vagy FB módban és előtte a készüléked azonosítóinak elküldése után küldik a kódot amivel ki tudod nyitni. Tehát nyoma mindig van, a rendszerükben egy pillanat alatt megnézik, hogy volt-e nyitva a készülék.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#8) sdd2 válasza hito (#7) üzenetére


sdd2
veterán

Ez így van de itt már nyitva érkezik, kvázi semmi adatuk nincs, hogy én babráltam-e, nem úgy mint az SE-nél ahol nyitható és kérik az IMEI-t hozzá.

[ Szerkesztve ]

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#9) hito válasza sdd2 (#8) üzenetére


hito
nagyúr

Ezt honnan veszed? :)

"Az első verzió a fejlesztők számára készült, érdekessége, hogy a telefon bootloadere felnyitható"

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#10) sdd2 válasza hito (#9) üzenetére


sdd2
veterán

Elniztem, igaz de a mostaniakat is lehetett volna nyitni, ezért külön verziót kiadni...

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#11) hito válasza sdd2 (#10) üzenetére


hito
nagyúr

Értelme nem sok, hacsak nem kezelik máshogy/lazábban a garanciális kérdést az eddigi bevett gyakoltattól.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#12) Daczy válasza hito (#9) üzenetére


Daczy
aktív tag

Ne haragudjatok, de mi szükség van otthoni gányolásra egy 200 000 Ft-os telefonnál? :F Miért akartok egy csúcskészüléket otthon gányolni?

(#13) sdd2 válasza hito (#11) üzenetére


sdd2
veterán

Igen és ez itt a kérdés... Az előzőben meg elgépeltem, telefonon nem vagyok még profi :DDD

Daczy

Ha nem lesz rá frissítés akkor haxolni kell rá.

[ Szerkesztve ]

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#14) hito válasza Daczy (#12) üzenetére


hito
nagyúr

Bocs, de ebbe bele se kezdek. A kérdésed alapján kb. olyan érzésem van, mintha el kéne magyaráznom egy születésétől vaknak, hogy milyen a zöld.

Valamint jó lenne tudni, hogy ennek mi köze a készülék árához. Értelmetlen a kérdés, az összefüggés meg nem megállapítható.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#15) Daczy válasza hito (#14) üzenetére


Daczy
aktív tag

Csak azt nem értem, miért beszéltek már 10 hozzászóláson át a garivesztésről, a nyitott BL miatt. Miért kell egyáltalán ilyen dologgal foglalkozni egy csúcstelefonnál?

(#16) sdd2 válasza Daczy (#15) üzenetére


sdd2
veterán

Ennyi pénz nem kevés, képzeld el, hogy megveszed, kifogsz egy hibásat és meghal a proci. Ha van garid kapsz újat ha nincs akkor kuka és vehetsz újat. Én nem akarnám 2x megvenni ugyan azt...

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#17) hito válasza Daczy (#15) üzenetére


hito
nagyúr

Menj és tedd fel ugyanezt a kérdést az S3, S2 és mondjuk a 2X topicokban, garantáltan keresztre feszítenek 3mp alatt ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#18) Cathulhu válasza Daczy (#15) üzenetére


Cathulhu
addikt

Miert jailbreakelik az iPhone-t? Hiszen az is ugy jo ahogy van, nem?

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#19) Daczy válasza sdd2 (#16) üzenetére


Daczy
aktív tag

Nem érted... Nem kell hozzányúlni, és nem veszik el a garancia, ilyen egyszerű. : )

(#18) a_n_d_r_e_w
Senki nem beszélt itt az iphone jailbreakról, arról is ugyanaz a véleményem mint erről, de általában jailbreakolni csak lejárt garis, régebbi szifonokat szoktak (3GStől lefele). Én még nem hallottam olyanról, hogy valaki szaladt a boltba megvenni 230 rongyért a 64 GB tárhelyű 4S-t, és hazaérve még melegében jailbreakelte is.... Ha már erről van szó, a jailbreak arra jó, hogy ingyen bármit külső helyről is tudj alkalmazásokat telepíteni az iphone-ra, ami gyárilag nem engedélyezett.

(#20) sdd2 válasza Daczy (#19) üzenetére


sdd2
veterán

Én értem de volt olyan akit átakartak verni azzal, hogy piszkálta a telót pedig semmit nem csinált vele (xperia mini).

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#21) hito válasza Daczy (#19) üzenetére


hito
nagyúr

Te nem értesz semmit és megpróbálsz valami általad vélt "igazságot" (ami köszönő viszonyban sincs a valódi valósággal) ráerőltetni itt mindenkire.

Akkor most légy erős: nem helyesek az állításaid, sem az elképzeléseid. A főzött romok jók, 100%-ban jobbak mint a gyáriak. A mókolás jó és szórakoztató, a készülék a gyári rommal visszafojtott és korlátozott, akkor kezd el élni igazán ha alakítod, okosítod.

Elhisszük, hogy neked a gyári szoftver tökéletes és elég, de ez a Te véleményed az egyéni igényeidhez igazodva. Nincs is ezzel semmi baj, de ne akarj olyan dolgokról egyetemes igazságokat kijelenteni amihez nem értesz.

Én se megyek okoskodni egy autó tuning topicba, mondván, hogy a francért kell piszkálni a computer gyári beállításait, jobb az úgy gyárin. Közben lehet, hogy egy kis piszkálással jobban fogyaszt, jobban megy és még a motornak is jót tesz hosszú távon.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#22) sdd2 válasza hito (#21) üzenetére


sdd2
veterán

Jól mondod :K

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#23) hito válasza sdd2 (#22) üzenetére


hito
nagyúr

Én nem tudom, kollega biztos azt hiszi, hogy a telefontulajdonosok 95%-a azért teszi kockára a készülék életét és annak garanciáját, hogy szarabb legyen mint előtte gyári szoftverrel. Ez a logikus, nem? :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#24) Cathulhu válasza hito (#23) üzenetére


Cathulhu
addikt

Én is mókolom folyamat, pedig 99%-ban gyári romon vagyok, mert pl az S2 romjai kifejezetten jók. De az iPhone-os állítása sem igaz, mivel azt is sokan jailbreakelik, és jellemzően az újakat. Mindig nagy hír amikor az új rendszerekre is megjelenik a jailbreak.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#25) sdd2 válasza hito (#23) üzenetére


sdd2
veterán

Biztos, én is sok ROM-ot próbálok ki, de volt amikor gyári volt egy ideig. Kell az érzés, hogy milyen kafa a telefon és többet is tudhat ha akarom. :K Most mondjuk RealICS van fent és nem a gyári ICS, szerintem jobb a készülék vele. :K

a_n_d_r_e_w

Biztos nagy hír mert sokan használják ki azt az egérutat...

[ Szerkesztve ]

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#26) h3lios


h3lios
addikt

Csak szerintem fura, hogy vörös és kék van, de fekete nincs ?
Vagy ez már annyira természet ihlette, hogy csak sz.r színekben árulják ? :DDD

B-tag: H3lios#2825

(#27) sdd2 válasza h3lios (#26) üzenetére


sdd2
veterán

A kék sötétebb helyen feketének hát, fekete meg nem nagyon van a természetben és ezt ugyebár a természet ihlette. :DDD :DDD

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#28) joey04


joey04
titán

Jailbreak nem hasonlítható a főzött romokhoz. Max a roothoz.

Mondjuk én simán megértem, hogy geek körökben ez izgalmas és érdekes, valahol mélyen még engem is érdekel. De az a puffogás, hogy ilyenek miatt megszűnik a gari, az nevetséges. Megveszed a telefont, használod a gyári rendszerrel, frissíted a gyári programmal, arra a verzióra ami hivatalosan megjelenik. Erre kell, hogy érvényes legyen a garancia. Másra nem, és ez így korrekt. Az meg még viccesebb, hogy noname emberkék az xda-n sokkal jobb romokat dobnak össze, mint a samsung vagy a htc. 1-2 hibajavítás amit korábban lépnek meg mint a gyári romok rendben van, de amikor egy újabb verziós androidból kezdenek kotyvasztani, ami hivatalosan még nem elérhető a készülékre, ott látszik, hogy ők azért csak lelkes amatőrök. Aztán amikor megjelenik az első hivatalos rom az új android verzióra épülve, akkor kezdenek jönni az értelmes főzött romok is. Szóval jó dolog a főzött rom, de nem kell túlértékelni. És mivel nem gyári megoldás, természetesen jogosan hozza magával a garimegvonást.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#29) hito válasza joey04 (#28) üzenetére


hito
nagyúr

Az elhangzottakkal 95%-ban egyetértek, a maradék 5% meg csak azért van, mert nem én vagy :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#30) sdd2 válasza hito (#29) üzenetére


sdd2
veterán

Hát abban igaza van hogy főverziót a semmiből építeni nehéz az xda-soknak és hibamentesen nem is megy. A többivel egyetértek, nekem sincs már garim a telefonra mert mokolok és ezt el is fogadom. :)

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#31) gaben1117 válasza ak76 (#5) üzenetére


gaben1117
senior tag

Na ez egy jó kérdés. Pedig szerintem nem kicsit jól nézne ki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.