Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mepet


mepet
addikt

Miután megláttam azt a dizájnpécé mellé adott ocsmány vezetékes egeret az egyik képen, elég nehéz lesz meggyőzni arról, hogy ez nem szörnyen gagyi.
Már a képekről is szembetűnő az igazi Gaba (mű)anyaghasználat...

(#2) Dilikutya válasza mepet (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Gaba sosem a csúcsminőségről volt híres, én azt hittem, már rég nem is létezik.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#3) tzsolesz válasza mepet (#1) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nekem volt Gaba házam. Olyan lemezből volt az oldala, hogy összebírtam volna hajtani egy galacsinná, és kidobni a kukába. :DDD
Ellenben szerintem ez egész korekt így a képekről. Dizájnos is. Mondjuk akinek ilyn cuccra van pénze, arról elég nehéz elhinni, hogy majd Gaba-t fog venni 140-180K-ért.
Nem tudom ha lenne 180K-m ilyen monitor PC-re én biztosan nem venném meg ezt a Gaba-t, akár milyen jó is legyen. Tudom, hogy sokszor csak a márkanevet kell megfizetni, és a mellé társiló szervíz kiépítést, minőségi ügyintézést, csomagolást, garanciát. De hogy jönne már az ki, hogy elmegyek egy F astra árával egybegépet venni, és hazajönnék egy ilyen kütyüvel.

Haver: Nah, mit vettél?
Én: Gabát.
Haver: Mit?
Én: Gabát, nem látod, fasza ez.
Haver: Mennyi is volt ez a Gaba?
Én: 180K.
Haver: Vazz, de hülye vagy................ :Y

:DDD

(#4) Trevize1987


Trevize1987
aktív tag

Hát igen, jópofa, de ilyen gagyi hardver mellett, ilyen drágán? Igy csak egy rossz vicc.

(#5) dkekesi


dkekesi
tag

Páromnak az irodába tökéletes lesz: nincs nagy hely az asztalon, de kell a nagy felbontás és monitor felület, mert egyszerre sok mindennel dolgozik. Dobozt látni sem akar, sem asztalon, sem alatta (megértem). Mivel nem játékra, hanem irodai munkára kell, így a 120-as SSD-vel ellátott verzió több mint tökéletes.

(#6) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Először is: miért ne lenne hangzatos nevű? Csak azért, mert nem valami gagyi angol nevet találtak ki...?
Másodszor: ha jól látom az oldalukon, annak ellenére, hogy ez egy leányvállalat, saját fejlesztéseik vannak. Talán ez is ez? Ha magyar fejlesztés, akkor annak mindenképpen örülök. (:
Harmadszor: nekem tetszik, s ezzel nem leszek egyedül szerintem.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#7) paix


paix
tag

A reklámfotóról mintha lefelejtettek volna pár hűtőrácsot... :)

(#8) Ptech


Ptech
őstag

Hát ez ritka undorítóan néz ki :U

(#9) Raysen623 válasza paix (#7) üzenetére


Raysen623
addikt

Fotókról egyértelműen látszik az innováció hiánya.....ezt a terméket egy másik cég már régóta kitalálta, azóta tovább is fejlesztette. Amit itt látok az kb annak a gépnek a dzsunka PC-s változata, DE legalább óccsóóó és tessco gazdaságos.....am a fehér műanyag talán nem fog besárgulni....és töredezni....a hardware-ről ne is beszéljünk, siralmas....DE irodai felhasználásra talán még jó lesz fél évig.... :DDD

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#10) ZeUS2140


ZeUS2140
aktív tag

Ennyire keveset ennyire drágán még szerintem nem próbált meg eladni senki...

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#11) FefeeX válasza AssAssynn (#6) üzenetére


FefeeX
veterán

"saját fejlesztéseik vannak. Talán ez is ez?"
Igen, bizony, ez is Gaba fejlesztés, csak az epül ellopta :DD

Amúgy egy ilyet 180-ért, vagy iMac-et használtan 200-250 körül, normális VGA-val, normális processzorral, normális egérrel, billentyűzettel, IPS panellel stb... Persze, új vs. használt... De akkor meg mondjuk egy monitor hátuljára szerelhető miniPC, ilyen box izé, az is tud annyit mint ami ebben van, akinek ez elég annak feltehetőleg az is, nincs nagy doboz, és ennyiből kap mellé 23" IPS monitort, és még marad pénze is...

(#12) toldy


toldy
őstag

Nem is tűnik rossznak,
620t lecserélni egy i7-3770t-re, a 4gb ramot 8gbra bővíteni, a 120gb ssd mellé pedig beeszkábálni egy 1t hdd-t. ;]

Az élet nem habostorta.

(#13) tzsolesz válasza tzsolesz (#3) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Visszavonom a Gaba gagyizását. Most néztem a honlapjukat, és egész korrekt a stáb, a cég, a cuccok. :R

(#14) FlekkeN


FlekkeN
aktív tag

Én sem biztos, hogy ezt a megoldást választanám. Van HP, Acer és Lenovo megoldás is hasonló árban.

[ Szerkesztve ]

(#15) Prof01 válasza Ptech (#8) üzenetére


Prof01
veterán

Nem egy iMac az biztos! :D

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#16) Tim82


Tim82
nagyúr

Nem egy világverő típus, fekete felületen kissé bizonytalankodott

Fura egy egér lehet, amelyiknél a felület textúrájánál jobban számít a felület színe. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#17) Angel1981 válasza ZeUS2140 (#10) üzenetére


Angel1981
veterán

Hmmmm - szerintem ez nem rossz ár ezért - ahogy a tesztelők is mondják.

(#18) csabeey


csabeey
csendes tag

erősen iMac szag van. jobban értékelem az újabb ötleteket

Csabaa

(#19) Prof


Prof
addikt

Kár a fényes kijelzőért viszont jó pont, hogy nem netbook procit raktak bele.

Mattban egy low voltage-os ivy i5-el vagy Trinity-vel elmenne :)

(#20) M3aN


M3aN
senior tag

Rettentő csúnya és egy noname valami. Teljesítményben is teljesen nulla az egész.
Ha valaki ilyen gépet szeretne, akkor ott az iMac, megéri rászánni azt az összeget. Hiába hogy nem használja ki, de akkor is mivel OSX, az még sok-sok évig jó gép lesz, mert nem minden a hardver, ha nincs felette szoftver...lásd SIII.:)

(#21) vinibali


vinibali
őstag

szép meg minden, de ez az Intel HD Graphics 2000....

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#22) rii


rii
nagyúr

de még a bill. is koppintás

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#27) KillHates


KillHates
nagyúr

Kívülről még pofás, de mikor megláttam szétszedve :Y
Tudom, hogy a júzert nem érdekli mi van benne, de ez gyalázat... Legalább akkor MXM-el bővíthető lenne :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#28) Osiris


Osiris
őstag

A koncepció szerintem baromi jó. Régóta gondolkozom ilyen gépen, viszont a bővíthetőség még hiányzik. Főleg a hdmi ki és esetleg egy bemenet, hogy a monitort mással is lehessen használni.
Jó lenne megszabadulni a kábeldzsungeltől végre..

(#29) MZperX75


MZperX75
addikt

Apple 10éve :DDD

(#30) Graphics válasza FefeeX (#24) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mert mindenkinek az i7-re van szüksége... Katikának az irodában is, mert ő vérjúzer, és nagyon vágja a körtét, vagyis almát

;]

Amúgy meg nincs értelme ezt az almával hasonlítani. Nem egy árkategória...

De szerintem van joga a piacon egy olcsó alternatívának... Én egy alma logóért sose fizetnék akkora árat.

Ez a gép jó, és ez a cikkből is lejön szerintem :), De nem alma / de ahogy sejtem még ezek után is lesz alma vs. gaba hasonlítgatás :C

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31) #21795072


#21795072
törölt tag

Csak a tisztánlátás érdekében, a GABA nem gyárt, nem fejleszt semmit. Csak egy márkanév, noname gagyi + matrica, a garancia pedig felejtős kategória. Szerintem az ilyen egybe gépek vásárlóinak pont számít a márkanév, legalábbis a többségnek.

(#32) azbest


azbest
félisten

Hát... úgy érztem beigazolódott az első megérzésem: Ilyen árom már egészen komoly notebookot is kapni (pl Dell Vostro 3550, HP ProBook 4535s). Főleg a fullhd kijelző amiben többet nyújt ez a Gaba, mint a notik. :U

(#37) micimacko


micimacko
aktív tag

Akkor már inkább egy ILYET.

Kár, hogy nem árulják EU-ban, pedig az ultrabook-jukra beneveznék...fenének sem kéne Apple cucc.

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#38) aram01 válasza micimacko (#37) üzenetére


aram01
nagyúr

na,ez nem is rossz :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#39) Yutani


Yutani
nagyúr

De mééééér nem Trinity-re építettek? :U

#tarcsad

(#40) madgie válasza micimacko (#37) üzenetére


madgie
titán

Na ez már valami, nem bazári, mint ez a Gaba cucc :K

24" méretben is, zsír!

szerk: azt mondjuk pont nem találom, hogy milyen paneles a kijelző... nagyon remélem, hogy nem TN+Film.

[ Szerkesztve ]

(#41) Prof válasza FefeeX (#24) üzenetére


Prof
addikt

Milyen egybe IMac-ben van 5970?

(#42) manoarc


manoarc
senior tag

Oldalról nézve elég vastag , de legalább jó drága is :D

{。^◕‿◕^。}

(#43) cucka


cucka
addikt

Előlnézetből tetszetős ez a gép, az oldalnézetes képek viszont mosolyt csaltak az arcomra, kb. mint ha a szovjet ipar próbálkozna iMac gyártással :) .

(#37) micimacko
Azt ne feledd, hogy ezek a Vizio egybegépek 900 dolláros árról indulnak, vagyis forintban ez a 250-300 ezres ársáv, nem egy liga ezekkel a Gaba gépekkel. (Ettől függetlenül nagyon kívánatos gépek, érdemes megnézni a laptopjaikat is, azok is hasonlóan igényesek)

(#44) FefeeX válasza cucka (#43) üzenetére


FefeeX
veterán

Nem is gagyiműanyagból vannak :)

aram01: valamit kezdened kéne a szeretethiányoddal... mások *uzizása nem a jó út...

Prof: iMac 27", és bocsi, elírtam, 6970 az

micimacko: na ez már valami :R

Duliee: egyrészt az irodai gépre is megírtam, milyet lehet olcsóbban, jobbat. Másrészt, nem gondolod, hogy egy ekkora koppintásnál nem jön elő az Apple, akiről zsírpapírral másolták, csak néhol elcsúszott? :U

[ Szerkesztve ]

(#45) motoflug


motoflug
őstag

Az ár/érték arányon jót nevettem....

(#46) hero01


hero01
csendes tag

120k-ért jó lenne.de ennyiért inkább valami jobb is kijön :O

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.