Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) concret_hp


concret_hp
addikt

ez a 13 ft / km ez hogy működik? ill a tankolás elszámolása? van egy standard érték, aztán ha kevesebbet eszik a verda jó, ha nem akkor megszívtad? főleg hogy gondolom nagyon nem mindegy, hogy mennyire van megpakolva.

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#252) concret_hp


concret_hp
addikt

amúgy itt is az látszik, hogy pár hónapnál jobban nem gondolkodik előre a többség. mert az oké, hogy árban versenyez a vállalkozó és ha valaki elmegy, a jelen munkaerőpiaci körülmények közt jelentkezik más dolgozó, de nehezen hiszem el, hogy a leszarjuk a dolgozót a legkifizetődőbb megoldás egy kicsit is hosszabb távon.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#253) zazahoho válasza concret_hp (#252) üzenetére


zazahoho
őstag

Sajnos el kell keserítselek a vállalkozók 95 százaléka így gondolkodik, hozzáteszem szerény véleményem szerint. Ismerősi körben illetve saját munkahelyemen millió példát tudok neked mondani. Akik megbecsülik a dolgozókat azok valószínű nem dörzsölt hiénák, hanem jóérzésű erkölcsileg, emberileg érző lények. Én 15 éve dolgozom egy munkahelyen, de már 10 éve kijelentették akinek nem tetszik a munkahelyi rendszer elmehet a francba, mert 100 másik jelentkező van. Fénykorában a cégemnél 100-an dolgoztunk ma kb. 30-an ha vagyunk, és nagyon borúsan látom a jövőt. Tulajdonosakat nagyon nem izgatja, mert van mellette még 4 vállalkozásuk. Szabadság pénz betegállomány stb , na ezeket felejtsd el. Szóval nagyon nem jó irányban mennek a dolgok ebben az országban.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#254) Fr@nkieWilde válasza zazahoho (#253) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Ez így van. A mai munkahelyeken nem tisztelik, nem becsülik az alkalmazottakat, teljesen mindegy milyen ágazatról van szó.
Én alig dolgoztam eddig pár évet és 5 munkahelyem volt. Mondanom sem kell, ezek közül egyikben sem becsülték sem a munkámat, sem az emberi mivoltomat (mindezt persze éhbérért). Most is sajnos munkanélküli vagyok pont az ilyen gondolkodásmód végett. Éppen ezért én el sem tudom képzelni, hogy van olyan munkahely, ahol jó a fizetés és szereti az ember a munkáját/munkahelyét, mert érzi, hogy megbecsülik minden téren. És már a munkától is elmegy minden kedvem. Ha az embert csak az állandó negatív dolgok érik a munkával kapcsolatban és nincs semmi sikerélmény akkor sajnos ez következik be.

A munkaadók a végtelenségig kihasználják azt, hogy nagy a munkanélküliség.
Ebből kifolyólag van az, hogy a munkaadók a munkavállalókkal létrehozott kapcsolatukat nem kölcsönös szükségesség alapozza meg (mint ahogy eredetileg lennie kellene), hanem a felsőbbrendűség a munkaadók javára.
Pedig a munkaadóknak legalább annyira szüksége van a dolgozókra, mint fordítva. Csak mivel mindenki félti az állását és mivel nem összetartó nép a magyar, azért haladhatnak a dolgok lefelé a lejtőn.
És ez az állapot egy idő után kigyűrűzik mindenre.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#255) BomiBoogie válasza Fr@nkieWilde (#254) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Bármennyire is optimista vagyok, ez igaz. Lehet olyan munka, amit szeretsz is és motivál, de azt éhbérért csinálod, és ha a végén nagy nehezen rászánod magad, hogy ezt már nem lehet tovább így csinálni, be sem vagy jelentve évek óta, akkor minden gond nélkül elengednek, jó volt az igásló, de jön majd másik a helyére.

Az, hogy az évek alatt mennyit "termeltél" és milyen hozzáállással, igazából senkit nem izgat. Amint többet kéne fizetni, vagy szeretnéd, hogy esetleg hivatalos munkaviszonyban foglalkoztassanak, inkább felvesznek mást, mivel tényleg ott áll a sor az ajtóban.

Nem kell ám feltétlenül fizikai vagy nem diplomához kötött munkára gondolni, én pl. jogász vagyok...

(#256) gyiku válasza BomiBoogie (#255) üzenetére


gyiku
nagyúr

5 ev egyetem, 3 ev bojtarkodas utan kezdhetsz egyaltalan vmit, de akkor mar ertem miert van ennyi idod :P

hüllő

(#257) BomiBoogie válasza gyiku (#256) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen, utána pedig már csak pár apróság kell: emberi és anyagi tőke, ügyfélkör, az elvégzett munkádért járó pénz "behajtása" és egyéb apróságok.

Megnyugtat azért, hogy még sarokkádam is lehet akár, közben pedig még fórumozni is akad időm. :K

(#258) gyiku válasza BomiBoogie (#257) üzenetére


gyiku
nagyúr

hüllő

(#259) Viszlát válasza concret_hp (#251) üzenetére


Viszlát
addikt

A számláló alapján tulajdonképpen, vezetsz egy ilyen menetlevelet, amin rajta vannak az induláskor, lerakókon, felrakókon és a kanyar végét jelző km állások (részletesebben a következő cikkben).

A fogyasztás ugyanígy, tele tankkal indulsz, visszaérkezéskor, mielőtt lezárod a kanyart megint telerakod, az út alatti tankolásokat összeadod, elosztod a km-rel és megkapod az átlagfogyasztást. Ha több a normánál, akkor levonás, ha kevesebb, akkor a főnök örül, meg te is, mert legalább nincs levonás (a 7-ből 1 helyen fizették csak ki amit megspóroltam, azt is 200 Ft/liter áron, akkor amikor 350 körül mozgott a gázolaj itthon, de a franciáknál, németeknél meg már akkor is 400 forint fölött volt).

Persze, hogy számít a súly, az se jó ha kevés van, az se ha nagyon sok. Nem egyszer előfordult, hogy bizony vissza kellett vegyem a tempót 80-ra, mert a kutyát nem érdekelte, hogy mennyi súllyal megyek, csak a norma. De ne is késs el, tehát a pihenő időmből adtam fel, hogy ne vonjanak le tőlem pénzt.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#260) Fr@nkieWilde válasza BomiBoogie (#255) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Nekem a munka típusokkal nincs semmi bajom, én férfi létemre szívesen takarítanék is, ha olyanok lennének a körülmények.
A legutolsó munkahelyemről nem magamtól jöttem el, kirúgtak. A munkámat nem feltétlenül szerettem, hisz egyszerű betanított munka volt, nem volt benne semmi érdekes. De nem viszolyogtam ha csinálni kellett. Viszont tisztességesen, becsületesen végeztem azt, nekik ez mégsem volt elég, mindig többet akartak. Én persze nem mondtam nemet, csupán annyit, hogy rendben dolgozhatom többet és mást is, de akkor ez látszódjon a fizetésemen is. Természetesen leordítottak a sárgaföldig, hogy én ezt a mai világban mégis hogy képzelem, úgy beszéltek velem, mintha egy utolsó senkiházi gyilkos lennék, pedig csak egy kis plusz pénzt szerettem volna a plusz munkáért cserébe. Úgy gondolom ez így lett volna fair.
Ekkor tudtam, hisz meg is mondták, nem kell, hogy többet dolgozzak, de én leszek az első akit kitesznek ha leépítés lesz.
Ezt persze meg is tették.

Különböző területekre is átvittek, ahova nem lett volna szabad, mert a szerződésemben sem volt benne, de ilyenkor persze nem számít a szerződés, csak akkor amikor én akarok hivatkozni rá. Ha ezt teszem ismét csak azt kapom, hogy ha nem tetszik akkor mehetek is.

Betanított munkám alatt minden hónapban kaptunk egy körülbelül 80-100 oldalas PDF fájlt ami az újításokat tartalmazta szakmai angol nyelven. Mikor rákérdeztem, hogy okés, ha kell beszélek angolul, de akkor ugye ennek lesz nyoma a fizetésemben is, akkor az volt a válasz, hogy nem igaz, hogy egy pár angol szóért cserébe én több pénzt kérek. Fel voltak háborodva.
És itt sajnos meg voltam lőve, mert ha úgy döntöttem, hogy ha nincs pénz, akkor én mégsem tudok angolul és nem foglalkoztam az újításokkal amik jöttek PDF-ben, elrontottam a munkám és akkor ismét fejmosást kaptam, hogy micsoda millió EURO-s kárt okoztam megint a cégnek. Szóval mindig két tűz között voltam.

Csak idő kérdése volt mikor szabadulunk meg egymástól, és ki mondja majd ki a kezdeményezést.
Hát ők voltak, egyik nap elküldtek, mert én csak "lázítottam a többieket a munka és a főnökség ellen", rossz példát mutattam nekik. Persze, nyilván rájuk nézve ez rossz volt, viszont próbáltam összefogásra bírni azt a 10-12 emberkét akikkel dolgoztam, de nekik minden jó volt úgy ahogy volt. Csak azt tudták hajtogatni, hogy lehet ettől még rosszabb is.
12 dolgoztunk és több, mint 6!!! főnökünk volt. :DDD
Szóval én csak egy egyszerű gyári alkalmazott voltam, de tudnék sok érdekes dolgot mesélni arról, hogy milyen ma Magyarországon a főnök-beosztott kapcsolat. (Ezt az utolsó mondatot főleg annak szánom, aki nem hitte el 1-2 hozzászólással fentebb, hogy milyenek ma ezek a kapcsolatok itthon).

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#261) BomiBoogie válasza Fr@nkieWilde (#260) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Egyébként nekem sem a nagy álmom, hogy feltétlenül a szakmámban dolgozzak, csak annyi, hogy tisztességes, ha kell, igenis sok munkával egy értelmes megélhetést biztosíthassak magamnak és a leendő családomnak. Azt, hogy csinálni is kell valamit, megértem és elfogadom, sőt, az motivál, ha van látszata a munkámnak.

Sajnos a legtöbb helyen, ahogy írod, az "örülj, hogy itt lehetsz" mentalitás az elfogadott. :(

(#262) Fr@nkieWilde válasza BomiBoogie (#261) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Így van, ezzel én is egyetértek.
Nem dolgozol Te sem jogász végzettséggel?

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#263) BomiBoogie válasza Fr@nkieWilde (#262) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Azzal dolgozom jelenleg is, de valóban olyan munkát találni, amelyikben szakmailag is fejlődhetsz, illetve megfizetnek (nyilván nem irreálisan, csak mondjuk ne nettó 100 alatt, mint egy ügyvédjelöltet általában, mert abból magamat sem tudom fenntartani albérlettel vagy ingázással együtt, valahogy meg el kell jutni a munkahelyre), szinte lehetetlen találni, legalábbis álláshirdetések útján, ismeretlenül igen.

A mostani helyem rendben van, csak az a gond, hogy szakmailag egyáltalán nem tudok fejlődni, nem mondanak el semmit, így meg nem lehet maradni, mert elvesztegetem az éveket és később még nehezebb lesz megfelelő speciális tudás nélkül továbblépni.

(#264) Dany007 válasza Fr@nkieWilde (#260) üzenetére


Dany007
veterán

Abszolút egyetértek!
Én is pontosan ezeket tapasztalom / tapasztaltam. Nem csak magamnál, hanem más ismerősnél / rokonnál is.
Nálunk a cégnél 20-an dolgoznak. Abból van 2 nagyfőnök, 2 főnök fia-főnök, plusz két kinevezett vezető (főnök). Ami azt jelenti, hogy kb a 20-ből 6-an főnökök. :U Ami nem is volna gond, ha a "vezetői" teljesítményükkel kitermelnék a fizetésüket. De hadd ne kelljen részleteznem, hogy mennyire nem teszik ezt. Szóval azért az is durva, hogy a cég embereinek 30%-a főnök. :)

És igen, nálunk is úgy működik hogy ha nem tetszik el lehet menni. És menne is mindenki, ha az olyan egyszerű lenne. De most ugye válság van meg szar a helyzet stb... tényleg elég nehéz normális munkát találni. És ezt ők pontosan tudják és ki is használják. Nálunk idén már 2x volt fizetéscsökkentés. Alig kapunk többet, mint 2006-ban és mondanom se kell, hogy az se érte el az akkori átlagfizetést a mostani meg fényévekre van tőle.

(#265) Fr@nkieWilde válasza BomiBoogie (#263) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Hát akkor nálad is meg vannak a gondok attól függetlenül, hogy van munkád. Teljesen megértem az álláspontod.
Esetleg külföldön nem tudnád kamatoztatni a tudásod, hátha ott több lehetőséged lenne, mint itthon?

@ Dany007: Igen az nekem is feltűnt már, hogy a főnökök, ha a munkájukról van szó elég gyakran nincsenek a helyzet magaslatán, persze minden tisztelet a kivételnek. Nonszensz, hogy pár ember alig kap egy kis pénzt, pedig keményen megdolgozik érte, a felette lévők meg "élősködnek" csak. Botrány. Nincs már itt tisztelet, meg becsület, igazság.
Szomorúan nézem/látom, hogy saját honfitársaink azok, akik kihasználják ember társaikat. S ezáltal egyre nagyobb szakadékot generálnak a szegények és gazdagok közt, mert nehogy már kevesebbel beérje egy jól menő vállalkozó, mint amihez az előző években hozzászokott. Engedjen a melós. :(

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#266) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

1-2 hét és kezdek.. Tegnap voltam felvételizni.. :)

(#267) BomiBoogie válasza Fr@nkieWilde (#265) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A tudásunk sajnos nagyon országspecifikus, külföldre legfeljebb tudományos területen lehet menni, kutatói ösztöndíjjal.

(#266) gamek!ller
A zenére valóban nagy szükséged lesz.

[ Szerkesztve ]

(#268) Viszlát válasza BomiBoogie (#267) üzenetére


Viszlát
addikt

A zenére valóban nagy szükséged lesz.

Remekül summáztad a látvány kapcsán meginduló gondolatokat. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#269) BomiBoogie válasza Viszlát (#268) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A "gamek!ll" mellett most már előlép a "t!mek!ll" a naptárában, van egy olyan sanda gyanúm.

(#266) gamek!ller
Reméljük, nem olvastad az írást. :N

[ Szerkesztve ]

(#270) klupyka


klupyka
csendes tag

Egy ilyen állást én is elfogadnék jelen helyzetemben. Csak az én környékemen nem igazán van ilyen lehetőség, meg mindenhova tapasztalat kell, amit honnan szerezzen az ember, ha még most akarja elkezdeni a nemzetközi gépjárművezetést?!

mit mivan???

(#271) BomiBoogie válasza klupyka (#270) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ez minden állásnál a 22-es csapdája. :)

Ha nincs tapasztalatod, nem vesznek fel.
Ha nem vesznek fel, nem lesz tapasztalatod.

[ Szerkesztve ]

(#272) klupyka válasza BomiBoogie (#271) üzenetére


klupyka
csendes tag

Ez Magyarország szépsége... :W

mit mivan???

(#273) Jhonny06 válasza klupyka (#272) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ez nem Magyarország, a világon mindenhol így van. Gondolom akik most nyomják az ipart, azok is elkezdték valahogy.

(#274) klupyka válasza Jhonny06 (#273) üzenetére


klupyka
csendes tag

Vagy közel voltak a tűzhöz, vagy jó kapcsolataik voltak.

mit mivan???

(#275) Freiherr válasza klupyka (#270) üzenetére


Freiherr
őstag

Kapásból mondok neked több helyet is,ahova be tudsz kerülni 0km-esként,viszont akkor 4-5 hétig ne nagyon tervezz itthon programot. ;)Viszont ezek nagyautós melók.C+E.

[ Szerkesztve ]

XXX

(#276) klupyka válasza Freiherr (#275) üzenetére


klupyka
csendes tag

Ha küldessz nekem 1-2 helyet, akkor azt megköszönném. :)
most látom, hogy kamionos melók. akkor az tárgytalan. nekem furgonosra lenne szükségem

[ Szerkesztve ]

mit mivan???

(#277) Viszlát válasza klupyka (#270) üzenetére


Viszlát
addikt

Merre van ez a te környéked? Biztos, hogy van ott is ilyen 1-2-3 autós kis cég, max nem hallasz róla, nem nagyon hirdetik magukat. A recept egyszerű, ahogy én is bejutottam zéró tapasztalattal egy helyre és megjártam a hadak útját, te is megteheted, hogy összeszorított szájjal lenyelsz mindent 1 évig, aztán utána már nézelődhetsz másfelé, akkor már lesz tapasztalatod. Más módja nem nagyon van, a jó helyekre többnyire csak a rutinosak jutnak be.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#278) klupyka válasza Viszlát (#277) üzenetére


klupyka
csendes tag

Én Szabolcs megyében lakok, viszont akárhogy keresem nem találok ilyen helyet. Elhiszem, hogy rossz lehet az ilyen helyeken, mert láttam a te példádon keresztül, de ha a másik oldalát nézzük, valahol el kell kezdeni. Nagyon sok rossz munka van még ezen kívül. Persze lehet hülyének néztek, amiért ezt a pályát választom, de én szeretném ezt csinálni. Ha meg befürdök vele, akkor így jártam. Saját hibájából tanul az ember!

mit mivan???

(#279) Huma válasza klupyka (#278) üzenetére


Huma
addikt

Érdemes megpróbálni. Nem rossz munka ez. Vannak százszor rosszabbak is. Ha kifogsz egy normális főnököt akkor gond egy szál se.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#280) gyiku válasza klupyka (#278) üzenetére


gyiku
nagyúr

[link], [link]

hüllő

(#281) wertigo1984 válasza klupyka (#278) üzenetére


wertigo1984
őstag

Oszt van e a zsebedbe bökő? :D Én is szabolcsi vagyok ;) , mivel nem találtam a szakmámban ott munkát, így feljöttem pestre katonának mert ebben láttam a biztos jövőt. :(

(#280) gyiku: hogyan csináljátok ezt az animációs google keresést? Nagyon tetszik. :C

[ Szerkesztve ]

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#282) csibe1 válasza wertigo1984 (#281) üzenetére


csibe1
addikt

A seregnél se fenékig tejföl az élet.Toboroznak még?

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#283) BomiBoogie válasza wertigo1984 (#281) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

(#284) Viszlát válasza klupyka (#278) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem nézlek hülyének, nem egy emberrel találkoztam, aki kifejezetten szerette csinálni ezt. Persze ők többnyire vagy normális főnök alatt, vagy maguknak dolgoztak, de szerintem ha van benned affinitás a szakma felé, akkor egészen más minden. Részemről csak annyi volt, hogy mindig is szerettem vezetni, utazni, a kényszeren túl nagyjából ez segített át ezen a pár éven (meg a család, de az más tészta). Ha még fiatal vagy és nem vagy megterhelve lakással, hitellel, akkor egész jó kis pénz ez, csak nagyon kell vigyázni, mert úgy elmegy melletted az élet, hogy szinte észre sem veszed.

Látom, hogy előttem már beguglizták neked a környékbeli cégeket. A létező összes helyi újságot érdemes bújni egyébként, mert általában az hirdet újságban, akinél gáz dolgozni, a jó helyek úgy elmennek fű alatt, hogy hónapokkal előtte már meg is van az utód. De valahol el kell kezdeni, csak arra figyelj, hogy egészben vészeld át ezt a kezdeti időszakot. Sajnálom, hogy nem tudok többet segíteni, az ország másik felében élsz, semmilyen ismeretségem nincs a környéken, még rossz se. :(

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#285) Kantorpe


Kantorpe
tag

Azta neki, ennyi penzert van aki ezt csinalja ezekkel a feltetelekkel ?

Nem irigylem.

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#286) wertigo1984 válasza csibe1 (#282) üzenetére


wertigo1984
őstag

Biztos hogy toboroznak, ugyan kis orszag vagyunk, de szerintem nem utokepesek. 2007ben szereltem le, mert nem volt a penz jo. Magat a rendszert nagyon szerettem (ejszakai loveszet, harcaszkodas, parancs alaki stb), csak a penz... :(

Bomiboogie :R

[ Szerkesztve ]

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#287) klupyka válasza Viszlát (#284) üzenetére


klupyka
csendes tag

Azért is szeretném csinálni, mert jelenleg se kutyám, se macskám. És egész jó pénzkereseti lehetőség. Vezetni, meg utazni imádok. Tehát egyrészt ennek a szenvedélyemnek is hódolhatnék ebben a szakmában.

[ Szerkesztve ]

mit mivan???

(#288) xpsyx válasza zsolt19900 (#17) üzenetére


xpsyx
tag

Nekem is ez jutott eszembe a cikk után: hogy bakker, de kipróbálnám...

PSNID: xPxSxYx | iPhone Xr | Macbook Pro M1

(#289) BomiBoogie válasza xpsyx (#288) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szerintem nem egy cikket olvastunk. :D

[ Szerkesztve ]

(#290) gyiku válasza klupyka (#287) üzenetére


gyiku
nagyúr

itthon vezetni, meg egy seggel kimenni frankfurtba, vagy 2-4 ora alvassal barcelonaba nem ugyanaz. meg lehet csinalni, de egy atlag mezei driver nem birja. elsore biztos nem, viszont idovel hozza lehet szokni.

hüllő

(#291) SzalaiG válasza gamek!ller (#266) üzenetére


SzalaiG
addikt

Grat!

Kezdésnek szerintem nagyon jó, mert van benne fokozatosság.
Mire eléred az E korhatárt lesz tapasztalatod és helyismereted.

Milyen volt a felvételi?

(#292) Lauda válasza gamek!ller (#266) üzenetére


Lauda
félisten

Hogy hogy nem fater utan mentel nagyra? :F

(#293) gamek!ller válasza Lauda (#292) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Beleestem az évkorlátozásba. Mivel 20 éves vagyok, van még pár évem újra.. Addig legalább lesz gyakorlatom.

(#291) SzalaiG: Inkább csak beszélgetés volt, hogy merre jártam eddig, mit vezettem, mennyit, stb. Mivel a cég irodája a tiétek alatt van 1 emelettel, fater is ott volt és inkább ő beszélt mint én. :)

(#269) BomiBoogie: De elolvastam, tudom mi vár rám.. Sajnos nem nagyon van választási lehetőségem.. Pénz beszél.

[ Szerkesztve ]

(#294) Lauda válasza gamek!ller (#293) üzenetére


Lauda
félisten

Ertem. Jo nagy szivas lesz a furgon az biztos, a rosseb se ulne ra. :R

(#295) Freiherr


Freiherr
őstag

Akinek van egy csöpp esze,illetve nem az éhhalál szélén áll ő vagy a családja,az tényleg jobban teszi,ha nagyon gyorsan letesz róla.Brutális kizsákmányolás a köbön 'sz@rér-hugyér'. :K

XXX

(#296) Viszlát válasza gyiku (#290) üzenetére


Viszlát
addikt

Volt egy kollégám, nagy bajban volt ő is, szintén utolsó lehetőségként megpróbálkozott a furgonozással, de akárhogy kávézott, energiaitalozott, csinált bármit, egyszerűen képtelen volt végigvezetni az éjszakát. Három hét alatt kétszer aludt el, az elsőnél rádudáltak és még idejében felébredt, de a másodiknál árok lett belőle, kocsi totálra tört. Neki nem lett komoly baja, de felhagyott a fuvarozással.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#297) gyiku válasza Viszlát (#296) üzenetére


gyiku
nagyúr

mazlija volt. bebolintasnal a szerencsesebb 'csak' szalagkorlatot fog, mas meg fejreall. foleg a cseheknel, ahol meg ut sincs. lehet csinalni, de nem fenekig tejfel, plane hogy az eletevel jatszik az ember mas hasznaaert.

hüllő

(#298) SzalaiG válasza gyiku (#297) üzenetére


SzalaiG
addikt

Ez a legfélelmetesebb az egészben.

(#299) qper


qper
tag

Rendkívül érdekes, érdekfeszítő írás, amely egyben sajnos nagyon elszomorító. Az egész írás alatt éreztem azt, ami az országban tapasztalható jelenleg. Túlképzett emberek kényszer munkavállalása, és maximális kiszolgáltatottsága a munkaadó (bár esetedben inkább önkényúr) felé. (saját tapasztalat, amikor munkanélküli tanárként pár hónap munkanélküliség után kényszerültem a baromfitelepre istálló takarítónak, a tulaj úgy átnézett rajtam ahogy csak tudott, de összeszorítottam a fogam mert el kellett tartanom a családomat)

Végig azon gondolkodtam, hogy én tudtam volna-e ezt csinálni így, ebben a formában, valószínűleg nem, le a kalappal előtted

(#300) csibe1 válasza gyiku (#297) üzenetére


csibe1
addikt

"plane hogy az eletevel jatszik az ember mas hasznaaert."

Az a baj, hogy adott esetben nem csak a sajátjával játszik.Nagyon könnyen megölhet akár több embert is.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.