Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Mawyx válasza Jhonny06 (#350) üzenetére


Mawyx
senior tag

Én is kényelmesen 50-re, majd 40-re lassítottam, de úgy elmentek mellettem, hogy hirtelen azt hittem állok :D de hogy szétrázta az agyát a sín, az tuti, lehet akkor ébredt fel :DDD ráadásul kanyrban volt az átjáró 60-as táblával, de símán megelőzött a síeneken kanyarban szakadó esőben.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#352) Mawyx válasza Jhonny06 (#350) üzenetére


Mawyx
senior tag

Én is kényelmesen 50-re lassítottam, de úgy elmentek mellettem, hogy hirtelen azt hittem állok :D hogy szétrázta az agyát a sín, az tuti, lehet akkor ébredt fel :DDD

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#353) Mawyx válasza Mawyx (#352) üzenetére


Mawyx
senior tag

ez meg hogy??? :U

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#354) Lauda válasza tildy (#349) üzenetére


Lauda
félisten

Ne bohockodj tildy. Az utakon nem tudsz ujat mutatni.

(#355) tildy válasza Lauda (#354) üzenetére


tildy
nagyúr

En nem bohockodom, van olyan atjaro, amit nem latsz meg 50-100 meterrol, ha nincs kitablazva. Azt mondod, siman latod hallod a vonatot. Szaszbereknel kozvetlen az atjaro utan meg is all a vonat, ami egy kis piros (jaszinak hivjak mifelenk) , es az epulet takarasa miatt sokszor nem is latszik, ha az egyik iranybol jossz.
Hidd el kell oda a tabla.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#356) Jhonny06 válasza Mawyx (#351) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nekem mondjuk úgy tanította az oktatóm, hogy a szabad jelzés ellenére is csak úgy megyünk át a vasúti átjárón, hogy mindkét irányba szétnézünk, hogy tényleg nem jön-e a szerelvény. Ezt 50-nél elég nehéz megtenni úgy, hogy ténylegesen meg tudj állni, ha baj van.

Szóval faszság volt eltörölni, 30-nál gyorsabban nem szabadna engedni.

[ Szerkesztve ]

(#357) csibe1


csibe1
addikt

Közlekedés vasúti átjáróban

Tényleg nincs már sebességkorlátozás a vasúti átjáróban,nem tudom mi lett így jobb.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#358) modd3r


modd3r
őstag

Nagyon jó írás, élveztem minden egyes betűjét! Köszi!

(#359) e=mc² válasza Jhonny06 (#356) üzenetére


e=mc²
őstag

Pontosan, csak annyi megjegyzest irnek, hogy a fenyjelzo keszuleknek nem szabad jelzese van (ti. az zold szinu), hanem "csak" feher villogo.

Ambulimax Provider

(#360) Lauda válasza Jhonny06 (#356) üzenetére


Lauda
félisten

Teljesen mindegy mennyivel mesz, a belathatosag a lenyeg. Van olyan atjaro, amin 120-al megyek at.

[ Szerkesztve ]

(#361) Mici80 válasza Lauda (#347) üzenetére


Mici80
tag

Így van a 2010. január 1-vel megszűnt a lakott területen belül 30 km/h, lakott terülten kívül 40km/h korlátozás vasúti átjáróban. (Itt kell megjegyeznem, hogy a megszüntetés jogosságával vitatkoznék!)
A KRESZ szerint most már "csak" fokozott óvatossággal szabad megközelíteni az átjárót, ami szerintem inkább szigorítás mint a szabály enyhítése, ugyan is a fokozott óvatosság csak kis sebességnél valósul meg... :)

---

(#362) Mici80 válasza Lauda (#360) üzenetére


Mici80
tag

120? Ez azért elég merész... o.O Főleg, hogy nem tudhatod előre milyen szar az átkelőben a burkolat, azért 120-nál elég nagyod dob a kocsin még egy kisebb úthiba is!

üdv.M

---

(#363) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Új rész? :U

(#364) fesii válasza SzalaiG (#363) üzenetére


fesii
aktív tag

+1 :U

(#365) Lauda válasza Mici80 (#362) üzenetére


Lauda
félisten

Most nem tudom, hogy szorakozol, vagy ez komoly. Minden esetre olvasd el ujra, amire valaszoltal es probald meg megerteni.

(#366) Mici80 válasza Lauda (#365) üzenetére


Mici80
tag

Én értem amit mondasz, van olyan vasúti átjáró amit akár fél km hosszan is belátsz, értem.
De akkor se mehetsz át rajta 120-al hiba látod, hogy nem jön a vonat!

A KRESZ-ben világosan le van írva, hogy a vasúti átjárón fokozott óvatossággal kell áthaladni, ez pedig csak kis sebességnél valósul meg. :)) Kérdezz meg egy szakoktatót ebben a témában, hidd el nem szokásom hülyeséget írni. ;)

---

(#367) Lauda válasza Mici80 (#366) üzenetére


Lauda
félisten

Jo.

(#368) Xero válasza Jhonny06 (#356) üzenetére


Xero
nagyúr

Ezért jó a betonkemény futómű. Ha itthon nem lassítok az átkelők előtt, akkor leveri a vesémet. ;]
Szóval nekem a legtöbb ilyennél még a 30km/h is mission impossible.

(#369) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Úgy terveztem csak az első 1-2 oldalt olvasom el. Mikor megláttam hány oldalas a cikk, na mondom lejár a személyim mire a végére érek, de pont nem. Olyan jó írás lett, hogy fel sem tűnt az idő, csak daráltam, hogy megtudjam mi lesz a vége. Gratula a cikkhez.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#370) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Hali!

A folytatást hova tetted fel? Nem találom.
Ez is elköltözött mint a kamionos napló?

(#371) gamek!ller válasza SzalaiG (#370) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Írjam én tovább? :DD

(#372) SzalaiG válasza gamek!ller (#371) üzenetére


SzalaiG
addikt

IIIIGGGGEEEENNNN!! :K :K :K :K

(#373) gamek!ller válasza SzalaiG (#372) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Itt vagyok Svájcban.. Unatkozom, de naplót nem írnék.. :D Elég egy naplóíró a családban.. :D

(#374) SzalaiG válasza gamek!ller (#373) üzenetére


SzalaiG
addikt

Én csütörtökön voltam a Genfi-tó másik oldalán Evian-ba és onnan hoztam ásványvizet ide Belgába.

(#375) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Kedves Szerző!

Kérlek folytasd! :)

(#376) Arlekim


Arlekim
aktív tag

Remek írás!
Olvasmányos, érdekes, jól megírt.
A sztori kemény, de más szakmákban is fordul elő számos bicskanyitogató helyzet.

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#377) SzalaiG válasza Arlekim (#376) üzenetére


SzalaiG
addikt

Sajnos nincs folytatás... :(

(#378) Arlekim válasza SzalaiG (#377) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Jövő héttől én is furgonozok, egy barátom cégénél. Kíváncsi vagyok már. Jobb kormányos, UK rendszámos sprinter. Majd meglátom mi sül ki belőle :)

[ Szerkesztve ]

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#379) Felaci


Felaci
újonc

Minden szavadat elhiszem!! Két troger fuvarosnál dolgoztam már. :C :C :C Mindig a túlsúlytól kell rettegni, csak az isten tudja kifizeti majd a büntetést ha egyszer megfognak. Nem egyszerű szakma, és nehéz becsületes munkáltatót találni ezen a téren, ha egyszer sikerül azt meg kell becsülni! A trogereket pedig meg kell szívatni!!

(#380) Stylewars_kp válasza Felaci (#379) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Hogy tudod Te megszívatni a trógert anélkül, hogy bajba juss?

(#381) Arlekim válasza Arlekim (#378) üzenetére


Arlekim
aktív tag

A próbaút után feladtam. Én nem tudok 1 hétig úgy élni, hogy váltósofőrként a fapados jobb kormányos(!) furgon anyós ülésén kell aludnom menet közben, wcre menni pedig csak 4-5 óránként engedélyezett, a zuhanyzás pedig csak a kompon lehetséges Dover felé.
Az első métereim alatt fék-próbázni akartam, mire jött az ugatás: A gázt nyomd! (Igen a főnököm a váltótársam) Ehhez hozzá jön hogy még nem volt "szerencsém" jobb kormányoshoz ezt megelőzően, és a látó távolság úgy 0-1 m közt lehetett a ködben.

[ Szerkesztve ]

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#382) Stylewars_kp válasza Arlekim (#381) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Hát az valóban tűrhetetlen. :(

(#384) gamek!ller válasza Arlekim (#381) üzenetére


gamek!ller
senior tag

:( Én 20.-án indulok vissza az új cégtől. Én is kíváncsi leszek.

[ Szerkesztve ]

(#385) SzalaiG válasza gamek!ller (#384) üzenetére


SzalaiG
addikt

Egy kalappal! Hajrá! :)

(#386) Arlekim válasza gamek!ller (#384) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Mi volt?

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#387) Avicularia válasza Stylewars_kp (#380) üzenetére


Avicularia
veterán

Mondjuk összetöröd az autóját olyan szituban mikor nem te vagy a hibás? Naponta van rá lehetőség.

(#388) Lauda válasza Arlekim (#381) üzenetére


Lauda
félisten

Miert nem mesz egyedul? Furgonnal negykezezni? Az meg nagy kocsival is undorito, rosszabbat nem is valaszthattal volna.

(#389) Avicularia válasza Lauda (#388) üzenetére


Avicularia
veterán

Igen, ennél sz@rabbat nehéz elképzelni. Ráadásul ugye nincs tachográf, ezért az emberből a lelket is kihajtják.

(#390) SzalaiG válasza Avicularia (#389) üzenetére


SzalaiG
addikt

Nem lehet benne pihenni... :(

Hűtő?
Állófűtés?
:U

(#391) Lauda válasza SzalaiG (#390) üzenetére


Lauda
félisten

Allofutes azert van szinte mindegyikben. :)

(#392) Arlekim válasza Lauda (#391) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Gázlámpa. Azzal lehet menet közben kávét is főzni az autópályán :D
Azért sikerült így, mert azt megelőzően nem fuvaroztam, csak céges kocsit vezettem, meg sajátot, ő kérdezte hogy érdekel e, nekem meg tetszett a világlátás lehetősége. 7 nap, 7 éjjel a rozsdától lyukas kasznin átsüvítő menetszél, amitől lefagyott a lábam, még jó hogy otthonról hoztam bőven kaját, mert meg nem álltunk sehol, csak tankolni, sokszor még olyanor sem "engedte" hogy pisiljek ezért "ellógtam" 2szer is ott akart ilyen alkalommal hagyni tüntetőleg.
Mikor én aludtam kikapcsolta a fűtést, mert "úgy nem lehet vezetni" mikor ő aludt, én is majdnem, mert olyan forróság volt bent. London belvárosában fényes nappal az utánfutót kellett lepisilni, mert sosem álltunk meg ott ahol erre kultúrált módon sort lehetett volna keríteni.

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#393) Lauda válasza Arlekim (#392) üzenetére


Lauda
félisten

Atya vilag. Valaki mellett meg kell tanulni a szakmat, aztan mehetsz egyedul. En a furgont nem javaslom semmikeppen csak a nagy kocsit. A furgont max addig, amig gyujtod a penzt. Meg rozsdas szar kocsi. Felenk is van jopar fuvaros, de par eves kocsikkal szallitanak, meg olyan is, amelyiknek az osszes ponyvasan rajt a kutyaol. Szoval nezz valami jobbat, ha erdekel a soforkodes.

[ Szerkesztve ]

(#395) Lorka22 válasza Cifu (#1) üzenetére


Lorka22
újonc

Átérezve olvasom soraid és történeted ! Nagyon ismerős minden helyszín és persze reakció (a főnöké is ) Az életem értelme 8 évig csinálta ezt ! Nem volt családi életünk a munkája miatt! Volt hogy ha tehettem elmentem vele hogy addig is együtt legyünk ! Kedden is akartam vele menni, de nem tudtam ! A sors így akarta ! Kedd este Németben az A3-on halálos balesetet szenvedett ! Ezt szerda délután tudtam attól a kamion sofőrtől akibe belerohant ! És a legborzasztóbb az hogy a cége elzárkózik mindentől, semmi segítség és persze csak a kocsijukat biztosították, a ,,rabszolga " sofőrt nem ! Oldjunk meg mindent mi , intézkedjünk a leírhatatlan fájdalmunk közepette ! Teste szétroncsolódva, nem láthatjuk, de a hamvasztása 6000 Euró ! És a lényeg sosem tudhatjuk meg miért is történt a baleset ! Az nap reggel indult el kipihenten itthonról, elképzelhetetlen hogy elaludt ! Volt hogy 36 órát vezetett egyfolytában, rutinos és figyelmes volt ! 8 év alatt 1x sem volt balesete !

(#396) Viszlát válasza Lorka22 (#395) üzenetére


Viszlát
addikt

Őszinte részvétem. :(

Nem tudom megtettétek-e már, de ha nem, akkor mindenképpen érdemes lenne felvenni a kapcsolatot a kinti magyar nagykövetséggel, ők segíteni fognak hazaszállításban, kommunikációban.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#397) Lauda válasza Lorka22 (#395) üzenetére


Lauda
félisten

O ment bele a gartnerosba?

(#398) Lorka22 válasza Lauda (#397) üzenetére


Lorka22
újonc

Igen SAJNOS Ő! De még most sem tudom hogy történt !

(#399) Lorka22


Lorka22
újonc

Ma tudtam meg hogy GARTNEROS volt a kamion ! A főnöke semmit sem nyilatkozik !

(#400) Lauda válasza Lorka22 (#398) üzenetére


Lauda
félisten

En csak ezt lattam es az irasod alapjan gondoltam, hogy ez az eset lehetett: [link] :( Azt irjak 120-al ment bele a kamionba? Lehet stau volt es nem vette eszre idoben. Nem kell ahhoz faradtnak lenni,hogy megtortenjen. Az autopalya baromi unalmas tud lenni. :(

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.