Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Ledfold válasza milumilu (#448) üzenetére


Ledfold
tag

Silent módban 1GHz-re leveszi a proci frekvenciát és a ventilátor fordulatszámot. Ez még mindig elég pl. szövegszerkesztésre. Mondjuk böngészésre már nem annyira.
A VGA memóriát az újabb bios már automatán beállítja. Szerintem nem nagyon érdemes tökölni vele. Legalább 3 GB RAM kell bele akkor rendesen megy a gép. Az alatt nagyon visszafogja a merevlemez. Kipróbálnám egyszer majd SSD-vel is, de az odébb lesz.

Ha valamiről úgy érzed rossz, akkor tehetsz semmit vagy valamit. A semmit már próbáltam... S. T. - Alkudj meg ha tudsz, de ha nem tudsz, ne tedd! P. C.

(#452) elias71 válasza Ledfold (#445) üzenetére


elias71
tag

Szia! Kapcsold ki a mikrofont és nem fog többé visítani ha lecsukod. :)

(#453) Ledfold válasza elias71 (#452) üzenetére


Ledfold
tag

Kösz az ötletet. Erre nem gondoltam. Tényleg lehet hogy az gerjed be. Mert az a képernyő tetején van és lecsukásnál közeledik a gépházhoz. Kipróbálom.

Ha valamiről úgy érzed rossz, akkor tehetsz semmit vagy valamit. A semmit már próbáltam... S. T. - Alkudj meg ha tudsz, de ha nem tudsz, ne tedd! P. C.

(#454) milumilu


milumilu
csendes tag

Erdemes esetleg a ventilátorát kicserélni kicsit halkabbra?
Vagy lehet hangosabb is csak akkorjobban hűtsön mert egy idő után rendesen éget.
Végülis mindegy melyik csak valami változás történjen valamilyik irányban.
Köszi!

(#455) Ledfold válasza milumilu (#454) üzenetére


Ledfold
tag

A ventit még nem próbáltam cserélni, de ha gondolod próbáld meg. Az ilyen kis ventilátoroknak muszáj ennyire pörögni hogy valamit hűteni tudjanak. Ami szerintem fontos, hogy a begyűlt koszt-port évente egyszer ki kell tisztítani hogy a levegő akadálytalanul áramoljon a bordák közt.
Ez konstrukciós probléma. Azért hogy olcsó legyen minden műanyagból van, kevés a fém. A műanyag nem tudja annyira elvezetni a hőt. Ráadásul a Puma elég forrófejű.
A melegedés engem is zavart, de jó ideje USB billentyűzettel és egérrel használom a gépet, valamint egy lécet tettem a gép hátsó része alá hogy kicsit elemelje az asztaltól. Innentől kezdve hűvösebb levegőt kap és a kezemet sem melegíti, kényelmesebb is a rendes billentyűzet... ;-).
Nekem annak idején Linux alatt nem működött rendesen az automatikus teljesítményszabályozás amit a gép tud.

[ Szerkesztve ]

Ha valamiről úgy érzed rossz, akkor tehetsz semmit vagy valamit. A semmit már próbáltam... S. T. - Alkudj meg ha tudsz, de ha nem tudsz, ne tedd! P. C.

(#456) elias71


elias71
tag

Srácok be lehet állítani valahol,hogy a wireless status opciot ne keljen állandóan bepötyölni. Jó lenne, ha indulna automatikusan.

(#457) Nord72 válasza elias71 (#456) üzenetére


Nord72
csendes tag

run > cmd > msconfig

Itt be tudod állitani, hogy a 'WisWBSet.exe' inditásnál automatikusan induljon.

Vagy a start menu > Startup -on belül hozzáadod a linkjét ( v. drag & drop az exe-t ide )

Más : Csak nállam kezd egyre hulladékabb lenni a Chrome 4 GB rammal v. másnál is felzabál mindent és egy idő után úgy beragad, hogy kilőni sem lehet ?

Neten olvastam, hogy sokan panaszkodnak a flash integrációs részén, az is kifagy mostanában...

Hozzáteszem, amióta megvan a gép nem volt Windows újratelepités (x64).

[ Szerkesztve ]

So Time Will Tell, and Time's Never wrong, so Time Will Tell, but Time Takes so Long!

(#458) Ledfold válasza Nord72 (#457) üzenetére


Ledfold
tag

Hát a böngésző az egy érdekes állatfaj. A kedvesem asztali gépén Firefox megy ugyanúgy a Flash kiegészítő időnként megfekteti a gépet. Én Operát használok, az is ha megy a háttérben, több óra alatt szépen megeszi a gépet. Egy haverom Chromot használt régebben és kérte, hogy nézzem meg mért pörög folyamatosan magas fordulaton a ventilátora. Mondanon sem kell hogy ahogy a Chromot lekapcsolta elhalkult a gépe.
Persze ezek nem izom gépek. A mai korszerűeken lehet hogy nincs ilyen probléma, ennél a szegény Pa 3515 nél meg a kis asztali Sempronnál, meg a céges i3-winXP-nél viszont agyhalál van egy idő után.

Ha valamiről úgy érzed rossz, akkor tehetsz semmit vagy valamit. A semmit már próbáltam... S. T. - Alkudj meg ha tudsz, de ha nem tudsz, ne tedd! P. C.

(#459) elias71 válasza Nord72 (#457) üzenetére


elias71
tag

Köszönöm

(#460) Tgabor330


Tgabor330
csendes tag

Sziasztok,
Sikerült valakinek olyan drivert szerezni, ami visszaadja a smart intót 32 bites XP alatt Sata (AHCI) üzemben?
Tudom a MS csinált ilyet a Windows 7 -hez (és a Vista-hoz), de nekem XP alatt kellene.

(#461) Tgabor330


Tgabor330
csendes tag

Sziasztok!
Egy másik kérdés: megérett a noti a pucolásra. A venti kivétele eléggé macerásnak látszik, ezért arra gondoltam, hogy sürített levegőt fujatok be, ahol kifújja a meleg levegőt (a rácsnál, persze hátlaplevétellel). Nem okozhat ez gondot?

(#462) cAspRo89 válasza Tgabor330 (#461) üzenetére


cAspRo89
csendes tag

Egyáltalán nem bonyolult a hűtő leszedése, 4 csavar tartja a processzornál, 2 pedig a videokártyánál ha ezeket kicsavarozod, szabad az út és még új pasztát is kenhetsz rá.

(#463) Tgabor330 válasza cAspRo89 (#462) üzenetére


Tgabor330
csendes tag

Bocs hogy csak most reagálok, de nálam ez nem látszik olyan egyszerűnek. Nálam a ventilátor egyben van a hűtőbordával, de hiába csavarozom le a hűtőborda tartóit, mert a ventilátor fölött van az alsó házlap egy jó része. Szerintem a hűtőventilátor kiszereléséhez az egész alsó házlapot le kell szerelni, ami persze többminden mással is jár. A porpamacsok legtöbbször levegőkivezető rács belső oldalán szoktak fennakadni. Te szerelted már le a ventilátort?

[ Szerkesztve ]

(#464) cAspRo89 válasza Tgabor330 (#463) üzenetére


cAspRo89
csendes tag

Szia,

A képen megjelöltem mit kellene kicsavarozni, nekem sajnos már nincs meg ez a notebook de a neten találtam egy képet róla.

Miután kicsavartad őket, kis mozgatással kijön az egész hűtés.

http://prohardver.hu/dl/upc/2013-02/16/213823_zaqbnnoc8ys7eyim_9f56_6_big_2.jpg

[ Szerkesztve ]

(#465) Tgabor330 válasza cAspRo89 (#464) üzenetére


Tgabor330
csendes tag

Na megnéztem mégegyszer. A csavarokkal nincs gondom (azok adják magukat). Mellékelem a képet a ventilátoros részről. Kizártnak tartom, hogy a ventit mozgatással (törés nélkül) ki lehetne szedni, további bontás nélkül. Azt viszont elképzelhetőnek tartom, hogy a hűtőbordás részt külön ki lehet szedni (ha nincs összeszerelve a ventivel), csak addig nem akartam mozgatni (feszegetni) amíg ezt biztosan nem tudom. A tisztításhoz ez is elég.

(#466) Nord72 válasza Tgabor330 (#465) üzenetére


Nord72
csendes tag

Ahhoz hogy normálisan kipucold ki kell venni a hőhidat.
Miután kiszedted, a ventillátort már nyugodtan kifújhatod akár kompresszor nélkül is.
A hőhidat pedig egy ecsettel ki kell takaritani, mert a bordák között gyülemlik fel az összes kosz!
Évente min. 1x érdemes ezt megtenni ha jót akarsz.
Ennyi...

[ Szerkesztve ]

So Time Will Tell, and Time's Never wrong, so Time Will Tell, but Time Takes so Long!

(#467) Tgabor330 válasza Nord72 (#466) üzenetére


Tgabor330
csendes tag

Köszi szépen a választ! Tehát a hőhíd külön kiszedhető a pucoláshoz. Viszont akkor a zsírzást is újra meg kell csinálni? Még egy kérdés: zavar, hogy a HDD eléggé melegszik. Kiszedtem és meglepődtem hogy a fémkeret és a HDD között (a fémkeretre ragaszva, gondolom a HDD elektronika védelme céljából) egy teljesen takaró műanyag lapot raktak. Ugyanakkor a fémkereten több köralakú lyuk is van (gondolom a hőeltávozás segítésére), de a takarás miatt ez nem ér semmit. Okozhat gondot, ha kivágom a lyukaknál a műanyagot?

[ Szerkesztve ]

(#468) Nord72 válasza Tgabor330 (#467) üzenetére


Nord72
csendes tag

Ha óvatosan szeded ki, nem kell újra teflonozni.
A Radeon chip fölött van egy kis "párna" na arra fokozottan vigyázz, mert nehéz pótolni.
A csavarokat majd ne húzd vissza teljesen, hagyj egy kis mozgásteret a rugóknál.
A hdd-t meg szerintem érdemes lassan ssd-re cserélni, sokat dobna a gép összteljesítményén plusz
akkuidőt is kitolja, az enyém már 4 év után kezd hervadni (-25%).
SSD-nél a szellőzés már nem lesz probléma.

So Time Will Tell, and Time's Never wrong, so Time Will Tell, but Time Takes so Long!

(#469) Tgabor330 válasza Nord72 (#468) üzenetére


Tgabor330
csendes tag

Köszi a tanácsokat. Az SSD-n egyenlőre gondolkodom (azt inkább majd egy új laposba fogom rakni, ha ezt nyugdíjba küldöm). Kivágom a műanyag lapon a lyukakat. Kiváncsi vagyok számít-e, mert a HDD már többször fölment 60C° fölé, ami azért nem egészséges.

(#470) Tgabor330


Tgabor330
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. A gép nem akar indulni. Bekapcsoláskor a ventilátor felpörög, a kamera ki/bekapcsolható, az akkumulátor tölthető, de nem jelenik meg a szokásos induló képernyő (tehát sötét marad).
Semmiféle sérülés nem érte a gépet (legalábbis nem tudok róla). Nem volt olyan sokat használva. Mi lehet a baj?

(#471) elias71 válasza Tgabor330 (#470) üzenetére


elias71
tag

Szia! Biosz jelentkezik? Ha igen akkor először kezd egy újratelepítéssel. Ha nem akkor probáld meg DVI csatlakozón rákötni a tvre mert lehet a szalagkábel halt meg.
Üdv,Attila!

(#472) Tgabor330 válasza elias71 (#471) üzenetére


Tgabor330
csendes tag

Nem jelentkezik (nincs induló kép, a képernyő végig sötét). A TV-re dugáson már túl vagyok (nincs jel). Azóta már kiderült, hogy 90%-ban biztos, hogy BGA és/vagy video chip hiba. Most már csak az a kérdés, hogy találok-e Győrben vagy a környékén valakit, aki elfogadható áron meg tudja javítani.

Üdv.: Gábor

[ Szerkesztve ]

(#473) elias71 válasza Tgabor330 (#472) üzenetére


elias71
tag

Bontott alaplapot biztosan kapsz,úgy olcsóbb.
Szia!

(#474) Tgabor330 válasza elias71 (#473) üzenetére


Tgabor330
csendes tag

Köszi a tanácsot. Körülnéztem, egy helyen lenne is használt alaplap, de garanciát csak akkor adnak rá, ha velük építtetem be, de ezt olyan drágán teszik, hogy így már nem éri meg. Úgyhogy azt hiszem eladom alkatrésznek, pedig egyébként nagyon megkímélt (szinte újszerű) állapotban van. Végül is amire használtam annak tökéletesen megfelelt, de azért minden áron nem akarom megtartani.

[ Szerkesztve ]

(#475) Tgabor330 válasza Tgabor330 (#474) üzenetére


Tgabor330
csendes tag

Üdv. újra a fórumban. Sikerült "megjavítani" a notit. Az elem ment tönkre benne, ami ilyen rejtélyt produkált.
Ki lett pucolva, újra lett pasztázva (végre rendesen), most halkabb mint új korában. Nem az én érdemem a javítás, hanem egy lelkiismeretes szervizesé.

(#476) Oszi!


Oszi!
csendes tag

Halihó!

A gond az, hogy a képen gyakran lép fel képen belüli szinkronhiba, sőt az egész kép összezavarodása. Szinte a gép bármely részének nyomásával befolyásolható, időlegesen helyre is lehet állítani a rendet. Már új korában is jelentkezett csíkozódás a képernyön döntésekor. Ez az évek során elhatalmasodott. A 379. hozzászólásban volt erről szó, de a nyomogatásnál jobb tanácsot várnák.

(#477) Tgabor330


Tgabor330
csendes tag

Sziasztok!
Próbálkozott már valaki, hogy a HDD-ről leveszi a fekete műanyag "pólyát"? Valószínű a kerettől történő elszigetelés lehet a szerepe, de így erősen akadályozza a HDD hűtését (melegszik is rendesen). A kereten lévő lyukaknál már kivágtam, számított is (kb. 5-7 fokot), de ha nem lenne rajta, az lenne az igazi. Ebben a melegben fölmegy 54-60 C° fokra is, ami azért nem igazán szerencsés.

[ Szerkesztve ]

(#478) Zoller34


Zoller34
aktív tag

Van egy amilo pa 3515-ös laptopom és nem megy fel rá a winxp! kékhalállal válaszol becses próbálkozásomra, és ha visszateszem a régi biost, akkor ugyanazzal az üzenettel szúrja ki a szemem. Aztán nézek sandán, mit is próbáljak? Pár freeware programom el se indul win7 és winvista(wincista), mi rosszindulatú daganat a lelkemen, hogy net hijján nekem elég a winxp.
Ki választ tud erre a kényes kérdésre adni, annak nagyon megköszönném!

Vodafone Smart Mini & Alcatel OT-991, Akg K321, Sennheiser MX-375, Sennheiser mx-365, Sennheiser HD201

(#479) uvbull válasza Zoller34 (#478) üzenetére


uvbull
tag

Sziasztok!

Kaptam egy ilyen gyönyörűséget javításra, és az a baja, hogy a kijelző full fekete, és a rákötött külső monitoron sincs semmilyen kép, valószínűleg feláll a windows, de képet nem csihol ki magából. (mondjuk nem hallok semmilyen csipogást a boot közben (lehet hangszóró le van kapcsolva, stb)

A kijelző, és a gép közötti szalagkábel teljesen rendben van, tökéleten müködik, ki lett csipogtatva.

Két dologra tudok már csak gondolni:

első a kijelző a hibás, (bár szerintem ha a kijelző lenne a rossz attól még a DVI kimenetnek kéne adnia képet, vagy rosszul tudom be kéne valahogy kapcsolni?)

A másik, meg hogy a VGA adta be a kulcsot. esetleg tudtok valami ötletet adni?

(#480) Zoller34 válasza uvbull (#479) üzenetére


Zoller34
aktív tag

DVI van rajta, akkor esetleg meg lehetne próbálni egy dvi-os monitort hogy ki tudd zárni annak a lehetőségét! Előfordulhat hogy a kijelző kakált be.

Vodafone Smart Mini & Alcatel OT-991, Akg K321, Sennheiser MX-375, Sennheiser mx-365, Sennheiser HD201

(#481) ChRiS_RS válasza uvbull (#479) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Az alaplapi elem lemerült. --> Cserélni kell, fillérekből megoldható, de érdemes elvinni olyan helyre, ahol a kábelt pontheggesztéssel rárakják (hagyományos forrasztó kizárva).

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#482) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

Valakinek volt hasonló jelensége? Az egyik memóriasínben hibásan kezeli a RAM-ot a gép. :( A másikban hibátlanul. (cserélve voltak a RAM-ok) És még 1 kérdés. A gyári hdd nektek is forró?

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#483) Zoller34 válasza Zoller34 (#480) üzenetére


Zoller34
aktív tag

Az enyémben már dvi-on se jön kép, de memóriaproblémám sose volt!

Vodafone Smart Mini & Alcatel OT-991, Akg K321, Sennheiser MX-375, Sennheiser mx-365, Sennheiser HD201

(#484) ChRiS_RS válasza Zoller34 (#483) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Nálad is megvolt már ezek szerint az alaplapi elemcsere?

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#485) Zoller34 válasza ChRiS_RS (#484) üzenetére


Zoller34
aktív tag

Nálam már nincs szükség elemcserére, mert már nekem se megy! Sõt a dvi se!

Vodafone Smart Mini & Alcatel OT-991, Akg K321, Sennheiser MX-375, Sennheiser mx-365, Sennheiser HD201

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.