Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Egy hülye kérdés.
Tud Dvd-t írni vagy video cd-t?
Vagy csak olvasni tudja?
Ha tud írni akkor milyen programot tegyek fel rá?

(#402) Nord72 válasza mr.tamasbiro (#401) üzenetére


Nord72
csendes tag

Persze tud irni is, DVDR+ és -, DVDRDL+ és-,DVDRW+ és- lemezeket egyaránt.
Formátumban iso 9660, vcd, udf, multisession cd/dvd, stb.
Én a BurnAware-t használom, iso-hoz javaslom az ImgBurn -t v. a PowerIso-t.
Ezek mind ingyenesek.
De találsz a neten Nero portable -t is ha az szimpatikusabb.

[ Szerkesztve ]

So Time Will Tell, and Time's Never wrong, so Time Will Tell, but Time Takes so Long!

(#403) Nord72 válasza mr.tamasbiro (#401) üzenetére


Nord72
csendes tag

Optikai Drive : LG GSA-T50N
Itt találsz rá friss firmware-t (több lemezformátumot is támogat vele)

[link]

So Time Will Tell, and Time's Never wrong, so Time Will Tell, but Time Takes so Long!

(#404) Nord72 válasza mr.tamasbiro (#401) üzenetére


Nord72
csendes tag

Gyárilag RW05 van rajta a legfrissebb 2010-es kiadású.

RX06-os firmware : [link]

So Time Will Tell, and Time's Never wrong, so Time Will Tell, but Time Takes so Long!

(#405) Nord72 válasza Nord72 (#404) üzenetére


Nord72
csendes tag

Sorry, az RR09 a legutolsó verzió.

So Time Will Tell, and Time's Never wrong, so Time Will Tell, but Time Takes so Long!

(#406) Nord72 válasza mr.tamasbiro (#401) üzenetére


Nord72
csendes tag

DISCinfo : [link]

Ezek szerint rosszul emlékeztem Dual Layer-t nem tud irni.

[ Szerkesztve ]

So Time Will Tell, and Time's Never wrong, so Time Will Tell, but Time Takes so Long!

(#407) Nord72 válasza Nord72 (#406) üzenetére


Nord72
csendes tag

LG Flasher : [link]
MediaCodeSpeedEdit : [link]

Egy kis segitség a flash-eléshez (mivel Fujitsu, a sima LG program nem ismeri fel a drive-ot)

A 'flasher -f' paranccsal lehet beégetni az új firmware-t (main és core bin file-okat)

Külön ablakban a kép ---> [link]

[ Szerkesztve ]

So Time Will Tell, and Time's Never wrong, so Time Will Tell, but Time Takes so Long!

(#408) mr.tamasbiro válasza Nord72 (#402) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

Köszi a bőséges infókat.
Nekem videókat akarok archiválni dvd-re,ezért kérdeztem.
Erre a BurnAware megfelel szerintem,bár még nem néztem milyen az egész program.

(#409) Tgabor330 válasza Nord72 (#405) üzenetére


Tgabor330
csendes tag

Csak érdekelne, hogy lecserélted a gyári firmware-t (RW05-t)? Sem az LG sem a Fujitsu oldalán nem találtam hozzá újabbat. Van valami változás használati szempontból?

(#410) Nord72 válasza Tgabor330 (#409) üzenetére


Nord72
csendes tag

Végülis nem, mert eddig minden lemezt olvasott és megirt amit eddig próbáltam vele.
És végülis sebességben sem igazán fontos, hogy gyorsabb legyen, inkább lassan de biztosan irjon :)

[ Szerkesztve ]

So Time Will Tell, and Time's Never wrong, so Time Will Tell, but Time Takes so Long!

(#411) Ledfold válasza cAspRo89 (#400) üzenetére


Ledfold
tag

Én mikor pasztát cseréltem, először annyit tettem rá amennyit okosan jónak gondoltam, tehát vékonyan a videochip tetejére. Ugyanis ennek csak annyi lenne a feladata hogy az egyenetlenségeket kiküszöbölje és a hőt egyenletesen vigye át a hűtésre.
Namost ezzel a módszerrel pár perc után szemcsés lett a kép ezért azonnal lekapcsoltam a gépet.
A gond az hogy a hőcserélőt semmi sem szorítja oda a videochipphez ezért vastagon kell tenni rá a pasztát, mert különben egyszerűen nem éri el a hőcserélőt. (A CPU-nál viszont jó a vékony.) Na így már jól működik.
Egyébként én azért cseréltem a pasztát kb 1 éve, mert itt olvastam híreket a rossz minőségéről. A helyzet az hogy paszta csere után többet üzemel a ventilátorom tehát rosszabb lett a hőátvitel. Lehet hogy nem a legjobb minőségű az új pasztám. Na de én már nem piszkálom egy ideig ha működik.

[ Szerkesztve ]

Ha valamiről úgy érzed rossz, akkor tehetsz semmit vagy valamit. A semmit már próbáltam... S. T. - Alkudj meg ha tudsz, de ha nem tudsz, ne tedd! P. C.

(#412) Tgabor330 válasza Ledfold (#411) üzenetére


Tgabor330
csendes tag

Én anno még garanciában pasztáztattam újra a gépet, mert magasnak találtam csúcsterhelésnél a hőmérsékletet (72 C°). Utána 82 C° lett. Azóta olvastam hogy a hővezető rudat kicsit meg kell hajlítani, hogy ráfeküdjön a videochip-re. Ez egy kissé kényes művelet, hagytam a fenébe.
Egy másik kérdés, ami érdekelne: ugyan a notin jött elő, de más gépen is tapasztaltam:
Az XP (32 bites) alatt a (menüzős) DOS-os programok nem futnak teljes képernyős üzemben (csak ablakban). Ugyanakkor van egy külső HDD-m és ha onnan töltök be (eSata-ról) egy (biztonsági) XP-t azon futnak teljes képernyősen is. Vajon mi romolhatott el az eredeti rendszeren (a noti saját HDD-jén)?
A saját HDD-re idővel sok program rákerült ill. uninstallal törölve lett, de egyébként semmiféle gond nincs vele. A külső HDD-n lévő rendszeren az XP aktualizálva van (a driverek kb. 2 évesek), és csak vírusirtó ill. egy-két virusdetektor, PDF reader, particionáló stb. van. Van valakinek ötlete?

(#413) Nord72 válasza Tgabor330 (#412) üzenetére


Nord72
csendes tag

A hőhidat még véletlenül sem hajtogatsd, a Radeon chip fölé nem hűtőpaszta kell hanem egy hűtőpárna, ami kb 3-4 mm vastag és ha lehúzod a csavarokat atom stabil marad a gépezet, én most idén újra kitakaritottam a gépet, szokásos alkatrészek átvizsgálása, miegymás, de én még most sem pasztáztam újra, ez az eredeti gyári megoldás van azóta is rajta.

A hőfok a takaritás óta újra a régi (mint amit 1 éve linkeltem).

Ez a hűtőpárna egyébként gyárilag rajta van, azt nem tudom honnan lehetne ilyet beszerezni.
Szakszervizekben biztos tudnak hozzá adni ill pótolni.

So Time Will Tell, and Time's Never wrong, so Time Will Tell, but Time Takes so Long!

(#414) Tgabor330 válasza Nord72 (#413) üzenetére


Tgabor330
csendes tag

Köszi az infót. Nem ezzel a notival kapcsolatban írták (már elfelejtettem a típusát) egy angol fórumon. Úgy látszik ott valami más megoldás lehetett.

(#415) Tgabor330 válasza Tgabor330 (#412) üzenetére


Tgabor330
csendes tag

A második kérdésemben felvetett problémát sikerült megoldani, így tárgytalan.

(#416) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Véletlen valamit elnyomtam facebook-zás közben mikor a szöveget írtam mert baromi kicsi lett,alig lehet olvasni minden szöveget.
A szövegmérettel lett valami mert manuálisan kell beállítanom,hogy a legkisebb 11 legyen szövegméret.Ha nincs legkisebb szövegméret beállítva akkor a facebook oldala ahol elbasztam valamit akkor nem lehet elolvasni olyan kicsi a szöveg.
Mi lehet?Ctrl,Fn,Windows jel,Alt,Alt Gr gombok valamelyike lehet a hibás.
Előre is köszi.

(#417) Gézengúz válasza mr.tamasbiro (#416) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ctrl-egérgörgő?

(#418) mr.tamasbiro válasza Gézengúz (#417) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

Hogy érted,hogy egérgörgő?

(#419) mr.tamasbiro válasza Gézengúz (#417) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

rájöttem,kössz.

(#420) Gézengúz válasza mr.tamasbiro (#419) üzenetére


Gézengúz
addikt

Az volt?

(#421) mr.tamasbiro válasza Gézengúz (#420) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

Ja az.

(#422) Nord72


Nord72
csendes tag

AMD Media Codec Package 12.2

[Download]

So Time Will Tell, and Time's Never wrong, so Time Will Tell, but Time Takes so Long!

(#423) Tgabor330 válasza Nord72 (#422) üzenetére


Tgabor330
csendes tag

Van valami újdonság benne? Tudja már a DV avi-t (kameraformátum) source-ként
konvertálásnál?

(#424) Ledfold


Ledfold
tag

Sziasztok!

Valaki próbálta-e már SSD-vel működésre bírni a 3515-ösét. Van-e valamilyen tapasztalat?

Ha valamiről úgy érzed rossz, akkor tehetsz semmit vagy valamit. A semmit már próbáltam... S. T. - Alkudj meg ha tudsz, de ha nem tudsz, ne tedd! P. C.

(#425) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Olyan dvd-író programot keresek amivel az asztali dvd lejátszóban is le lehet játszani a felírt műsort. Mert a BurnAware free-vel ez nem jött össze.

(#426) Gézengúz válasza mr.tamasbiro (#425) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nero, Alcohol120%, IsoToolkit, Imgburn....

(#427) Ledfold válasza mr.tamasbiro (#425) üzenetére


Ledfold
tag

Furcsa én még ilyen problémával nem találkoztam. Bár a BurnAware-t még nem használtam.
Nero-t és ImgBurnt használtam, úgyhogy csatlakozok az előttem szólóhoz.

Ha valamiről úgy érzed rossz, akkor tehetsz semmit vagy valamit. A semmit már próbáltam... S. T. - Alkudj meg ha tudsz, de ha nem tudsz, ne tedd! P. C.

(#428) mr.tamasbiro válasza Gézengúz (#426) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

A Nerobol melyik,ingyenes verzió tudja,A többi amit írtál ingyenesek?

(#429) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

3515-höz keresek videokártyát mert a monitorom tök sötét,nem kapcsol be.máról holnapra történt.

(#430) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Amilo Pa 3515-öt milyen kábellel lehet összekötni a dvd-vel,hogy a dvd filmet a tv-n,nézzem,hogy ne kelljen kiírni dvd-re.?

(#431) Gézengúz válasza mr.tamasbiro (#430) üzenetére


Gézengúz
addikt

Dvi-hdmi csatlakozó...

[link]

De ne a dvd-vel kösd össze hanem közvetlen a tv-vel....

Már ha lcd, crt tv-n nem igen lesz hdmi csati... :)

[ Szerkesztve ]

(#432) mr.tamasbiro válasza Gézengúz (#431) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

Csak dvd-vel tudom összekötni mert a tv-n csak scart van a dvd-n van egy rakás csatlakozó azt hiszem az is ami kell.
Nekem nem kell tökéletes minőség csak lássam a filmet.
Sima tv-m van.
Mennyi egy ilyen kábel?

(#433) mr.tamasbiro válasza Gézengúz (#431) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

Ilyen csatik vannak,de Hdmi nincs.
Akkor valahogy összejön szerinted,
Tipp,hogy milyen kábellel és hova?

Előlap - USB
Nem
Előlap - DV csatlakozó (1394-es bemenet)
Igen
Előlap - Kompozit - Audio B/J
Igen
Hátlap -Scart 1
Igen
Hátlap -Scart 2
Igen
Hátlap - S–Video
Igen
Hátlap - Komponens RCA típus
Igen
Hátlap - HDMI kimenet
Nem
Hátlap - Analóg Audio B/J kimenet
Igen
Hátlap - Optikai / koaxiális
Igen / Igen
Hátlap - Antenna RF Ki-/Bemenet
Igen
Fogyasztás kikapcsolt állapotban
1W alatt
Méretek - Sz.×Mag.×Mélys. (mm)
430 X 78.5 X 260

(#434) Gézengúz válasza mr.tamasbiro (#433) üzenetére


Gézengúz
addikt

Akkor kell egy dvi-vga átalakító...

[link]

Aztán meg egy ilyen...

[link]

és egy s-video kábellel belehúzod ahová akarod illetve van rajta, kompozit kimenet is ...

Hangot meg külön...

Vili?

(#435) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Hopsz..a rossz link helyett...

[link]

(#436) mr.tamasbiro válasza Gézengúz (#435) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

Ez magas.

(#437) Gézengúz válasza mr.tamasbiro (#436) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ugyan mit nem értesz?

(#438) elias71


elias71
tag

Sziasztok! Lenne egy kérdésem hátha valaki még olvassa a fórumot. Úgy néz ki a biosz elem megadta magát és szeretném kicserélni és mielőtt neki esnék érdeklődöm hátha valaki már tudja a menetét.
Üdv,Attila!

(#439) Tgabor330 válasza elias71 (#438) üzenetére


Tgabor330
csendes tag

Ez engem is érdekelne. Bár még nálam jó az elem, de bármikor bekövetkezhet.

(#440) Ledfold válasza Tgabor330 (#439) üzenetére


Ledfold
tag

Ne szivassatok egy 3 éves gépben lemerül az elem?
A 9 éves Abit lapomnak még semmi gondja. Remélem elias71 problémája csak egy véletlen elem hiba.

Ha valamiről úgy érzed rossz, akkor tehetsz semmit vagy valamit. A semmit már próbáltam... S. T. - Alkudj meg ha tudsz, de ha nem tudsz, ne tedd! P. C.

(#441) elias71


elias71
tag

ÉN is remélem! Eddig csak az volt a baja hogy indulásnál mindig elfelejtette a bios beállítását és mivel XP van a gépen át kell benne állítani egy opciót különben nem bútol be. De mostanában már el sem indul egyből csak fekete képernyő és power ki majd ujra és akkor kezdődik az előző tortúra. Most vagy veszek egy elemet vagy megy rá a win 7 ahhoz nem kell biosz állítgatás.

(#442) Gézengúz válasza elias71 (#441) üzenetére


Gézengúz
addikt

Lehet, hogy ez nem (csak) az elem, lesz

(#443) elias71 válasza Gézengúz (#442) üzenetére


elias71
tag

Én is félek tőle ,hogy más is lehet de csak akkor jelentkezik ez a probléma ha legalább egy napig nincs bekapcsolva.

(#444) elias71


elias71
tag

Sziasztok! Megtörtént a bios elem cseréje és úgy tűnik meggyógyult a paripa. Ha valakinek később ilyen problémája lenne, akkor az elemecske a tapipad és a vincsi között van de a burkolat alatt. Tehát az egész burkolatot szétkell pattintani persze a csavarok eltávolítása után. Az elm drótos nem olyan mint az asztali gépekben ez okozott kis problémát mert az új elem krómos felületére nem nagyon akar a forrasztó ón rátapadni de némi csiszolás után ez is megoldódott. A proci hűtő televolt portigrisekkel azt is kipucoltam a procit és a videó kártyát a saját hűtő alá való gyurmával tettem vissza így most aktív használattal is csak 65 fokon megy.

(#445) Ledfold


Ledfold
tag

Sziasztok!

Találkoztatok-e már a következő jelenséggel? Ugyanis kb 1 hónapja ezt csinálja a notim.
Win7-et használok. Leállításnál rákattintok a leállítás gombra és lecsukom a képernyőt. Aztán annyi idő alatt áll le a masina amennyi idő alatt akar. Utóbbi időben ha rákkattintok a leállításra és lecsukom, a teljes leérés előtt olyan 1/3-dal vadul visítani kezd a gép. Fel kell nyissam hogy elhalgasson. Ha leállítás közben lecsukom akkor visít. Meg kell várnom hogy leálljon és csak utánna tudom lecsukni. Amúgy nincs semmi egyéb gond a géppel.
Mi a bánat lehet ez?

A válaszokat előre is köszi.

Ha valamiről úgy érzed rossz, akkor tehetsz semmit vagy valamit. A semmit már próbáltam... S. T. - Alkudj meg ha tudsz, de ha nem tudsz, ne tedd! P. C.

(#446) milumilu


milumilu
csendes tag

Lehet esetleg turbó módot is állítani?
Mert ha már van normál meg silent mód akkor...

(#447) Gézengúz válasza milumilu (#446) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ez a ventilátor vezérlésre vonatkozik.... :U

(#448) milumilu válasza Gézengúz (#447) üzenetére


milumilu
csendes tag

De mintha a teljesítménye is kevesebb lenne ilyenkor. Nem? Vagy csak én érzem így?

Nekem még az eredeti BIOS van rajta a videó memória méretét hol tudom növelni?

Valami trükk, okosság a géphez?

Olvasgattam pár hozzászólást a fórumon de nekem nincs még gondom a hűtéssel. Pedig a legelső vásárlók egyike lehettem és hozzáteszem nyúzom a gépet rendesen.
Ami nem szimpatikus az talán az hogy a linux-al nem valami kompatibilis nem ismer fel pár számomra lényeges dolgot.

(#449) Gézengúz válasza milumilu (#448) üzenetére


Gézengúz
addikt

Lehet, hogy leveszi az órajeleket, nem tudom nekem nincs ilyen laposom..Videómemória méretet biosban lehet állítani, de azt hiszem egy bizonyos verzió után fixre teszi...Linuxot meg passzolom... ;)

(#450) milumilu


milumilu
csendes tag

Érdemes növelni a memória méretét és max. mennyire? Memória 1 helyett jelenleg 4re van bővítve!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.