Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23) Stauffenberg válasza t72killer (#22) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"a MILC-esítés legegyszerűbb útja az lenne, ha a sorozatból szimplán kidobnák a tükröt és meghagynák F-bajonetten, lévén az F-es obipark olcsó."

A Pentax már megpróbálta a K-01-el. Egyetlen vázat élt meg a koncepció és az emberek bottal sem piszkálták (nekem amúgy kéne vitrinbe, mert egy apró fotótörténeti mérföldkő). Nem tudom mi értelme lenne, főleg úgy, hogy az F-ről Z-re adapterezni is lehet. Azért mert kivágod egy DSLR-ből a tükröt, attól még a bázistávolság megmarad, annak minden hátrányával együtt. A Z-bajonett meg amúgy nagyon rugalmas és ésszel lett megtervezve, nem ez az igazi gond, hanem leginkább a jövőt előrevetítő értelmes kommunikáció hiánya, amit megfejelnek azzal, hogy nem látszik egy átlag vásárló szemében, hogy innovatívak lennének a fejlesztésekben.

"Ami mondjuk a nikontól szimpatikus, hogy a firmware-karbantartás terén tényleg odatették magukat és nem hagyták béta-verziósan a z6-7 "első generációit""

Próbálták volna meg nem kijavítani firmware frissítéssel a hibákat. Talán a fotóipar történetének egyik legnagyobb PR katasztrófáját is a Nikon hozta össze a D600 körüli balhéval (ami egyébként a cég jelenlegi helyzetéhez szerintem hozzájárult, mind presztízs, mind pedig a válságkezelés anyagi vonzata miatt).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.