Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) arn


arn
félisten

szoval 30%al dragabban vehetsz bele olcsobb kartyat. remek :DDD

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2) aginor válasza arn (#1) üzenetére


aginor
addikt

Sikerült a drágát még drágábbá tenni. Szép munka volt! :)

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#3) .mf válasza arn (#1) üzenetére


.mf
veterán

Mihez képest 30%, ha a Z6m2 ugyanúgy 2000 USD-n nyit, mint a Z6, a Z7m2 pedig még olcsóbban is (3000 vs 3400 USD)?

Aginor, nem igazán értem miről beszélsz, tavaly a Z6 + 24-70 f4S obit olcsóbban vettem, mint amibe a Sony A7m3 váz önmagában kerül, pedig a szenzor alapjaiban ugyanaz.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#4) aginor válasza .mf (#3) üzenetére


aginor
addikt

A listaár és egy egyszeri akció nem összevethető. Én is vettem már újonnan akcióban negyedmillás vázat 110-ért, mégsem gondolom, hogy az utóbbi lenne a normál ára.. De tudod mit? Legyen igazad, hülyeséget beszéltem.. ;)

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#5) arn válasza .mf (#3) üzenetére


arn
félisten

az egyik 1500 euroert elerheto jelenleg, a masikat meg 2100 euro kornyekere varjak.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6) .mf válasza aginor (#4) üzenetére


.mf
veterán

Az állításod az volt, hogy drága - miközben a hasonló kategóriás vázakhoz képest egyáltalán nem volt az, sőt, a megjelenés utáni első pár hónapot leszámítva végig az A7m3, EOS R, Pana S1 ára alatt ment. Az akció csak ennek tetejében volt, és nem csak egy kis üzleté, hanem Európa-szerte (és talán világszerte), évente többször, egy-egy hónapig, tehát rendszeresen a konkurenciánál sokkal olcsóbban be lehetett szerezni.

Arn: az egyik két éve van a piacon, és megjelenés után egyből csökkenni kezdett az ára, a másik még nem is kapható...
Nem csak második kártya-slotot kapott, nagyban nőtt a sorozatlövés és szerintem a követő AF is jobb lett, de ez csak a tesztekből fog kiderülni, nem a bejelentésből.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7) Stauffenberg válasza arn (#5) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha elég az 1 kártyahely, elég lesz a Z6 is. De van végre rendes portrémarkolat, Type-C töltés és 4K 60fps is (igaz csak cropban, de mutass teljes szenzoros FF-et ennyi pénzért).

A nyitóáruk azonos, akció erre is lesz, Z6 viszont nem lesz örökké a piacon.

(#8) kovsol válasza Stauffenberg (#7) üzenetére


kovsol
titán

A portré markolat az nem lesz kompatibilis az első szériával?

May the Force be with you!

(#9) Stauffenberg válasza kovsol (#8) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem hiszem, hivatalos weboldal szerint is kifejezetten az új szériához készült.

Az új markolaton már vannak pinek, amik átviszik a kezelőszervek adatait. Szerintem a régi vázakból ezt egyszerűen kihagyták (ami nagy ökörség volt, de hát ugye nem az egyetlen).

(#10) #89309696


#89309696
törölt tag

Valahogy el kell adni a II-est, úgyhogy nem véletlenül buta mindig az I-es. És valahogy el kell adni a III-ast, tehát.... :U

(#11) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Hmmmm, draga. Ennyiért en Sonyt vennek.

W | W | H | W | W | W | H

(#12) madgie válasza Ctrl+Alt~Del (#11) üzenetére


madgie
titán

Jó-jó, de nem vókmenekről van most szó :DDD

(#13) SidCorky válasza Stauffenberg (#9) üzenetére


SidCorky
senior tag

Délután volt egy online prezi, szóbakerült, tényleg nem kompatibilis a régivel.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#14) Stauffenberg válasza SidCorky (#13) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Kaptam meghívót, gondolhatod mennyire hozott lázba, 10 perc alatt össze lehet vadászni minden fontos infót... Nem is értettem a prezentáció időzítését délután 2-re, miközben reggel 6-kor már a kész sajtóközlemény jött tőlük és a nemzetközi sajtó is már rég túl volt ezen az egészen. Volt benne amúgy bármi új infó? A kérdésem költői... :D

Egy időben szorgalmasan eljártam a hagyományos sajtótájékoztatókra, aztán egy ponton már nem érdekelt. Ez a műfaj hatalmas szereptévesztésben van, nem egy csapatnyi újságírónak meg kiemelt márka partnernek kell előadni ezt a rengeteg marketing süketelést, hanem a márkajelvényes host/hostessnek, akik a Media Markt fotó osztályán szédítik az arra tévedőket lehengerlő mindent tudásukkal.

(#15) Ctrl+Alt~Del válasza madgie (#12) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

:U

W | W | H | W | W | W | H

(#16) t72killer válasza Stauffenberg (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Javíts ki, de ismereteim szerint mondjuk 10e$-ig több pénzért sincs crop nélküli, teljes szenzort kiolvasó 4k60p

Engem az SDXC kompatibilitás érdekelne - ha nem lenne 200+GB-os a gépben lakó kártya, amit amatőrüzemben, full selejtet még a gépről törölve hetek alatt se töltök meg.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17) Stauffenberg válasza t72killer (#16) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én csak a crop-ról beszéltem, nem a full readout-ról, de amúgy crop nélküli (vagy legfeljebb 1.1x) vázak azért akadnak (Sony A7S III, Canon R6 és R5). De én pont azért írtam amit írtam, hogy a crop 4K60p (jelenleg) egyáltalán nem olyan gáz, nem mondanám azt, hogy ez már valamilyen standard lenne (na meg a fenti vázakból az egyik csak kicsit, másik kettő pedig sokkal drágább).

Az más kérdés, hogy mit hoz majd a Sony A7 IV. Nehéz jövőállónak tekintenem olyan vázakat, amik igazából évek óta piacon lévő konkurens modellek mellé zárkóztak fel. Az első generáció is csak nagyon kemény árleszállításokkal tudott kicsit attraktívabb lenni a vásárlóknál, de a MILC-es topikban is volt többször szó róla, hogy a Nikon eladásokban a MILC rangsor legvégén kullog és csak a DSLR-ek tartják a felszínen őket.

(#18) t72killer válasza Stauffenberg (#17) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igazad van, a legutóbbi gépgenerációt átaludtam, meg vagyok elégedve a mostanival :))(z6)

A jövőállósággal kapcsolatban az a helyzet, hogy a 4k-t előbb-utóbb túllépi a piac, ha nem is instant 8k, de pl 6k felbontással, amit postban prímán lehet majd croppolni, stabizni.

Nikon(os)éknál nem értem a DSLR-mániát. Sajna extrém későn és két ballábbal indítottak, de mostmár azért vállalhatónak tűnnek ezek a vázak.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19) madgie válasza t72killer (#18) üzenetére


madgie
titán

6K-8K timelapse-eket szoktam vágni a 4K videóanyagokban, hát ne tudd meg, mekkora szopó, hogy megfogja azt a gépet, ami a 4K50p HEVC-t frankón viszi :D Szóval én most nem költenék még másfélmilliót, hogy 6K-ból talán szuperül tudjak croppolni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20) t72killer válasza madgie (#19) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Persze, PC-téren ez még új fejezet :R.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21) Stauffenberg válasza t72killer (#18) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ez nem DSLR mánia, egyszerűen csak a Nikon nem képes a Z-rendszerbe terelni a vásárlókat. De már a DSLR eladásaikat is lassan túlteljesíti a Sony kizárólag MILC-ekkel (2019-ben már nem sokon múlt).

Ez nem egy szívderítő jövőkép, fel kell pörögniük fejlesztésekkel, mert így csak elsorvadnak és el fog menni mellettük a piac, ha minden új váz igazából csak reakció valamire, ami a konkurenciánál már kapható egy ideje.

(#22) t72killer válasza Stauffenberg (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Valószínű pénzkérdés. D3x00ből adnak el a legtöbbet gondolom, a MILC-esítés legegyszerűbb útja az lenne, ha a sorozatból szimplán kidobnák a tükröt és meghagynák F-bajonetten, lévén az F-es obipark olcsó.

A z50 már okés Z-bajonettel, csak az a baja, hogy úgy 5-6év késésből próbálja menteni a menthetőt. Tényleg nem rosszak a nikonok, csak nehéz egy ügyfélnek megmagyarázni, hogy miért egy a piacra újonnan belépő milc-fajtát vegyen olyan helyett, aminek már a nagyapja is MILC volt.

Ami mondjuk a nikontól szimpatikus, hogy a firmware-karbantartás terén tényleg odatették magukat és nem hagyták béta-verziósan a z6-7 "első generációit", váltásra kényszerítve a bugmentes+modern működést elvárókat.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23) Stauffenberg válasza t72killer (#22) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"a MILC-esítés legegyszerűbb útja az lenne, ha a sorozatból szimplán kidobnák a tükröt és meghagynák F-bajonetten, lévén az F-es obipark olcsó."

A Pentax már megpróbálta a K-01-el. Egyetlen vázat élt meg a koncepció és az emberek bottal sem piszkálták (nekem amúgy kéne vitrinbe, mert egy apró fotótörténeti mérföldkő). Nem tudom mi értelme lenne, főleg úgy, hogy az F-ről Z-re adapterezni is lehet. Azért mert kivágod egy DSLR-ből a tükröt, attól még a bázistávolság megmarad, annak minden hátrányával együtt. A Z-bajonett meg amúgy nagyon rugalmas és ésszel lett megtervezve, nem ez az igazi gond, hanem leginkább a jövőt előrevetítő értelmes kommunikáció hiánya, amit megfejelnek azzal, hogy nem látszik egy átlag vásárló szemében, hogy innovatívak lennének a fejlesztésekben.

"Ami mondjuk a nikontól szimpatikus, hogy a firmware-karbantartás terén tényleg odatették magukat és nem hagyták béta-verziósan a z6-7 "első generációit""

Próbálták volna meg nem kijavítani firmware frissítéssel a hibákat. Talán a fotóipar történetének egyik legnagyobb PR katasztrófáját is a Nikon hozta össze a D600 körüli balhéval (ami egyébként a cég jelenlegi helyzetéhez szerintem hozzájárult, mind presztízs, mind pedig a válságkezelés anyagi vonzata miatt).

(#24) t72killer válasza Stauffenberg (#23) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, jogos, extraolcsó FTZ adapterekkel is át lehetne hidalni a témát. Az biztos, hogy a rendszerköltség meghatározó tényező ebben a szegmensben.

Hja, a FW miatt kapták az ívet vastagon, így utólag hálás vagyok a yútúbos "influenszereknek": a tavaly használtan vett friss garis z6 kitem bő 1év használat után 0 EUR(!) veszteséggel tudnám továbbadni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.