Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) rii válasza Lacc (#43) üzenetére


rii
nagyúr

https://prohardver.hu/tema/mac_osx_pc-re/friss.html

" .... A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. ... "

az apple-nek is jó, ha valaki nem kindózt használ ...
mert magyarhonba nem könnyű kiköhögni egy imac árát ... a macbook okról .. pláne a macbook pro-król nem is beszélve ... és akkor lehet h itthon ez még nem illegális ...

(#38) Fred23:
nekem a telek vityillóval volt 1,7 milla, a kocsi 160.000, a gépem (najó azt hitere kellett venni ,-DDD ) 450.000 ...

és még maradt kb. 200.000 ezer ,-D

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#52) azbest válasza Hopkins95 (#47) üzenetére


azbest
félisten

a játékos laptopokban nem ritka, hogy terhelés alatt 100 fokig felmegy a hőmérséklet és elkezd veszettül throttlingolni max venti mellett. Ha 80 fokon kikapcsol a géped, akkor ott valami hardver hiba van, érdemes elvinni szervizbe.

(#53) Tigerclaw
ha visszaolvasol, akkor látod az plddr3 másnak is fura és le is írtam, hogy miért azt használták / használják.

[ Szerkesztve ]

(#53) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nagy pénzben fogadtam volna arra hogy Kaby Lake G-re váltanak.

Az az LPDDR3 csak nekem fura?

Amúgy vállalhatatlanul drága.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#54) Hopkins95 válasza 30z.Samu (#49) üzenetére


Hopkins95
addikt

Figyelj, Age of Empires II-őt játszottam rajta, ami egy sok éves gépen is simán elfut. Az alatt a játék alatt is úgy felmelegedett a gép, hogy alig lehetett megfogni. :U Egyébként vannak MacOS-re is játékok, a Steam is telepithető rá.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#55) rii válasza azbest (#31) üzenetére


rii
nagyúr

mennyire arcul fossa az apple a vásárlóit .-(
szó se róla ... ez alól kevés cég kivétel ... de az apple -től ez már gusztustalan ... egyre nehezebb minden jót kívánnom nekik .-(((

amúgy az imac szerintem azért sem alkalmas munkára, mert nem lehet bele raid-et tenni ... namost kinyiffan az OS, vagy a hdd/ssd, egy nap kiesik, mire átcaflat az IT, lehúzzák-felhúzzák ... workstationba kell a raid szerintem ... ahol termelés van ...

(#50) X Factor:
köszönöm .-)))
nekem is sok körös volt, mire összeállt, ... első körben a osx-kompatibilis hw-ekből segítettek itt a ph!-n kiválasztani a cuccokat ... 97-ben hogy fostam én az asrock-tól ... na'de tényleg vannak nekik jó cuccaik is ... nekem is tőlük van a MB .-)

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#56) 30z.Samu válasza Hopkins95 (#54) üzenetére


30z.Samu
félisten

Az addig oké, csak alapvetően nem erre találták ki. :) Viszont az AoE 2 alatti melegedés így is érdekes.

Sic Parvis Magna

(#57) azbest válasza rii (#55) üzenetére


azbest
félisten

kíváncsi leszek, hogy mi sül ki a végén Linus iMac pro balhéjából. Még akár jogi következménye is lehet az újabb törvények alapján. [link]

Az imac Proban alapból ssd raid van. De amúgy teljesen rossz megközelítés raid-e alapozni az adatbiztonságot. Arra a backup és az off-site backup a megoldás. Nagy cégeknél pedig a komplett gépet cserélik és viszik javításra a rosszat.

[ Szerkesztve ]

(#58) X Factor válasza rii (#55) üzenetére


X Factor
addikt

Ahol termelés van, ott nem kliensen tárolnak crucial adatot, ha csak nem 10 fős kkv, hanem datastore-ban ott is többszörös redundanciával.

Esetleg, ha olyan a kliens h. kiemetl fontosságú, akkor imagelt backup egy veeam datastore-ban. Vagy eleve, csak vékonykliensek vannak.

Vagy ha igen, akkor szívesen csinálok egy dokumentációt, hogyan tudnák ezt jobban csinálni:P

Kis graf cégnek is épitettem már, egyszerűen a mac pro-nál elmentek kozumer irányba, ezzel a designal meg az elégtelen hűtéssel, ahelyett h. az enterprise igényeket vették volna előre.

Így bár a cég, megtudta volna venni, amellett döntöttek, h. legyen 5db erősebb és bővthető hacintosh, azóta is köszönik tökéletesen elvannak.

Igen, az asrock nagy kedvenc lett anno a kisérletező extrém lapjaival.

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#59) rii válasza X Factor (#58) üzenetére


rii
nagyúr

30 fős reklámügynökségen dolgoztam ... a tesvércégünk 70-80-an fős volt ... ott is csak mac ... dehát a reklámügynökségek elintézik ennyivel ... vesznek 10-20 db 27-es imac-et, oszt kész .-))))

" .... egyszerűen a mac pro-nál elmentek kozumer irányba, ezzel a designal meg az elégtelen hűtéssel, ahelyett h. az enterprise igényeket vették volna előre. ... "

ja ... az a baj, mindent a designak rendelnek alá ... most a kávédaráló után már nem jöhetnek ki megint egy akkora batár házzal, mint a alu mac pro ...

(#57) azbest:
csak a termelés folytonossága miatt gondoltam volna h jó a raid az os-alá .... kiesik az egyik ... nem áll meg a munka .. amikor meg van rá idő, akkor az IT megcsinálja ...

és most mi történt Linus meg a mac pro között? .-))))
próbáltam nézni a vigyeót .. de daúgozni kéne ,-DDD

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#60) kovsol


kovsol
titán

"Portok tekintetében a nagyobbik modell megegyezik a kisebb testvérrel, vagyis a 4 darab USB-C csatlakozón kívül semmit nem találunk."

El nem tudom képzelni aki ezt kitalálta mire gondolhatott.

DDR4 már csak azért is jól jött volna, hogy az integrált grafikus kártya hasznot húzhasson az extra sávszélből.
Ennyi pénzért meg már azért 16GB RAM lehetne alap felszereltség.

May the Force be with you!

(#61) Dr. Romano válasza kovsol (#60) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Valahogy el kell adni 25k-ért azt a fránya usb hubot (omg)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#62) azbest válasza rii (#59) üzenetére


azbest
félisten

tömören a Linus-os történet az volt, hogy vettek egy imac pro-t, hogy csináljanak róla bemutatókat, teszteket a youtube csatornájukon, meg persze, hogy használja is valamelyik szerkesztőjük majd. 5000 dolcsi volt az a felszereltség.

Amikor csinálták a videót arról, hogy valójában bővíthető-e az imac pro (hint: a ram, ssd és proci is cserélhető benne). Akkor történt egy kis baleset. A képernyőt lezúzták ... meg lehet valami más baleset is történt, amire az alaplap ráment. Jól van, hát szívás, de megpróbálták hivatalos szervizben és közvetlen storeral megjavíttatni pénzért, tehát nem gariba behazudva. Na ez nem sikerült. Mivel hónapokat késett a hivatalos szervizek oktatása, így nem vállalhattak az apple oktatás cert nélkül javítást, de nem is rendelhetik meg az alkatrészt sem úgy. Garis javítás helyett teljes csere, nem garis javítás helyett pedig vegyél újat volt a javaslat. [link]

Szóval több hónap után, végre megengedték a szervizeknek a szervizelést. S akkor kiderült, hogy az apple által megkövetelt ár több, mint egy full új gép ára (5000+) és normál esetben a hibás egységet egyúttal visszavásárolja az apple (2000 dolcsiért) a szerviztől, hogy ne kerüljenek piacra alkatrészek. Tehát úgy 3000 körül lenne. Eleve nem lehet szervizeléshez csak alaplapot rendelni a szerviznek, hanem csak rammal és procival együtt. De mivel az alaplapon a warranty void matricát levették (ami gyakorlatot nemrég az fcc betiltott, tehát nem tagadhatnák meg), így az 5000-ből nem jön le a 2000, hanem full áron akarják csak kiadni. Végül valmi kerülő úton sikerült leszervezni egy szervizzel, hogy beszerzi a 2000-es áron a cuccot valahogy mégis. Persze titok, hogy ki segít neki, mert a belső szerződése és szabályok alapján (amelyek némileg illegálisnak hangzanak), az a szervizes, aki beszél arról, hogy az apple hogyan intézi a garis alkatrész árazást és ellátást, annak elveszik az engedélyét, büntetést kell fizetnie, beperlik. Hamarosan Rossmannal beszerelteti a csere alkatrész, az szép lesz :D [link]

Szóval, ha nem garis javításra van szükséged bármilyen okból, akkor a) lehetetlen, ha még nagyon új cucc. b) ha mégis akarod, akkor olyan alkatrészárat adnak a szerviznek, hogy abból lehetne venni másik komplett gépet, szóval ne nagyon akard. Bármi garin kívüli sérülés történik, akkor elbuktad a komplett gépet. A szürkezónában, szerviz általi beszerzési áron 3400 dolcsiért sikerül megjavíttatni (képernyő, táp, alapllap+ram+proci és munkadíj). Apple csak az alaplap+proci+ram kombóért kért volna 4600 + adó us dolcsit (nem mintha szükség lett volna a ram és procira, de nem lehet nélküle).

[ Szerkesztve ]

(#63) HaZsolt


HaZsolt
őstag

De jó kis gépek ezek, csak hát az áruk, ennyiből inkább elnyaralgat az ember.

(#64) rii válasza HaZsolt (#63) üzenetére


rii
nagyúr

ennyiből 2 évig elélek

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#65) rii válasza azbest (#62) üzenetére


rii
nagyúr

nem lehet h direkt apple-lejáratáést akartak csinálni?
vagy user-szemfelnyitást?

pont egy imac pro-nál bakiznak ekkorát?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#66) voithandras válasza #Morcosmedve (#15) üzenetére


voithandras
újonc

Silent update volt ez leginkább.

(#67) Tomkaa válasza 30z.Samu (#49) üzenetére


Tomkaa
tag

Alapvetően munkára se . Akkor mire? Az apple full hülyének nézi a vásárlóit, lehet védeni őket, meg hogy ugatnak a fórumozók - tudom ezeket nem te mondtad
Építésziodában dolgozok, sose hazsnáltam apple terméket, emrt munkámra nem tartotam alkalmasnek egyetem alatt.Erre munkahelyen csak imac-en dolgoznak. Katasztróda...főnök azt hiszi, hogy ezek mekkroa pro gépek hiszen egy 27 colos 2017-es imamc kis memória bővítéssel i5-ös procival 780 ezer kemény magyar forint a cégnek... és hát ha ennyi akkor ez egy komoly pro munkagép... hiába mondjuk neki hogy nem lesz jó...
Arról nem beszélek, hogy a legtöbb imac legalább 4-5 éves... 4-8 gb rammal.. és egy közepes projekt alatt rendszeresen kilépnek a projektből, újraindulnak a gépek, memóriahiány miatt. De bővíteni nem lehet, új gépre nem futja mert hát drága, meg ugye ezek professzionális felhasználású gépek és bírnai kéne...
Hogy-hogy nem került hozzánk mac pro is... 2015-ös. Az már talán ér valamit, igaz a xeon a lelke mindennek, de 1,2 milka egy 32 gb ramos gépért amiben 4 éves vidókártyák vannak viccnek is rossz. Egy komolyabb 3d modelt meg se bír mozdíítani.
Értem én hogy csili vili szép.... meg fontos a design...meg tudom nem védeni akartad az apple-t de full hülyének nézi a vásárlóit akik szépen be is dőlnek neki. Hiszen ha valami drága az akkor jó is-legalábbis sokan ezt hiszik.

Koléga jól írta feljebb:
"Eszméletlen ciki, hogy gyárilag max Mancikának az irodában Word-özni elég egy majdnem 800 ezres gép." - Az új rendszergazdánk majdnem ugyanezt mondta mikor felmérte a helyzetet...

[ Szerkesztve ]

(#68) scdlsc válasza rii (#65) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Igen. Egy másikat meg szétbarmoltak a szervizben a géniuszok. :DDD
[link]

[ Szerkesztve ]

(#69) general válasza azbest (#62) üzenetére


general
addikt

jééézusom...
de most komolyan, cupertinóban senki nem gondolja/látja/érti, hogy ez mind ellenünk hangolj a világot??? ennyire leszarják azokat, akikből a milliárdjaik vannak? szegény Steve forog a sírjában.

(#70) azbest válasza Tomkaa (#67) üzenetére


azbest
félisten

ha a kacsa nem tud úszni, akkor nem a víz a hülye.
Sok akkori iMac változat támogat 32GB ramot (4x 8). A hdd helyére is lehet ssd-t tenni. Lehet nem mindegyikben olyan triviális a bővítés, mint egy desktopban, de azért nem is annyira nehéz.

Tervezésben pedig sok program kifejezetten jobbam működik mac alatt, mert arra optimalizálják őket.

(#71) bunfi válasza azbest (#70) üzenetére


bunfi
őstag

Az iMac háttértár bővítéshez szét kell szedni a gépet. 2009-től kezdve a szükséges eszközök között suction cup+pry tool van kötelező címkével megjelölve. Szerintem ez a nem is annyira nehéz jelzővel nehezen illethető.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#72) Tomkaa válasza azbest (#70) üzenetére


Tomkaa
tag

Nem egészen értem a stílust....fáj neked hogy nem vagyok megelégedve a termékkel?
Ssd-csere volt, memóriát nem lehet elvileg, szervíz mondta, lehet tévedtem és régebiek a gépek, szerencsére nem azokon dolgozok. Másik dolog, hogy annyira talán nem is egyszerű szétszedni ezeket a gépeket mint egy pc-t. Bár erről a youtube videókból van csak infom, sose szedtem még szét imac-et, de pc-t már többet építettem..
Lehet hülye a kacsa....pont erre épít az apple....ha jobban belegondolok egyet bezsélünk. :)
Ez a sokkal jobban optimalizálják mac-re a dolgokat, hagyjuk már... látom nap mint nap hogy fut a tervező program mac-en és hogy windowson. Én elhiszem hogy vannak ilyen programok, de céges infrastruktúráknál nem lehet egyik napról másikra átállni. Az hogy bizonyos programokat nem is támogat amiket a szakma igényelne, pedig kifejezetten vicc. De hát ha hülye a kacsa...

Amúgy nekem van egy "játékos laptopom" játék/renderelés alatt se megy 67 fok fölé, pedig már egy 3 éves lenovo y50-70-es. De a mai gamer laptopoknál se kimondottan jellemző szerintem hogy 90-100 fokig pörögnének.

[ Szerkesztve ]

(#73) passatgt


passatgt
aktív tag

Tud valaki más gyártónál hasonló konfigurációval gépet? Csak kíváncsiságból, mennyi árban a különbség. Mert én most hirtelem i9-es laptopot nem találtam itthon.

(#74) 30z.Samu válasza Tomkaa (#67) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ezzel kapcsolatban nem tudok nyilatkozni, mivel én nem munkára, hanem otthoni felhasználásra vettem a gépet. Arra is elegendőnek tartottam egy Air-t, amit vártam tőle, azt maradéktalanul hozza. Hogy profi munkára milyenek a Pro-k, arról olvasok jót is, rosszat is, nekem jelenleg a MacOS eléggé bejön. Nem állítom, hogy hibátlan rendszer, mert közel sem az. Viszont jelenleg nekem a Windows 10 után ez megváltás, jóval kevesebb nyűgöm van vele. Természetesen ez is szubjektív vélemény, valaki azért teszi össze a két kezét, mert szabadult az almás rendszertől. :K És természetesen a cég üzletpolitikájával sem értek egyet, pofátlanul drágák ezek a gépet, szerintem újonnan nem is éri megvenni őket...

Sic Parvis Magna

(#75) Tomkaa válasza 30z.Samu (#74) üzenetére


Tomkaa
tag

Érdekes amit mondasz, végiggondolva egyetértek azzal, hogy otthoni netezésre stb elég ez is, persze ha megfizetik. Ez meg ja szubjektív kinek mi éri meg.:) Alapjában véve az os sztem se rosz amíg nem kell komolyabban használni, vagy oprendszert érintő dolgokba belenyúlni, nekem ez windowson pl egyszerűbbnek tűnik. De ahogy mondtad szubjektív.
Amúgy mi a baj a win10-el ezt már láttam mástól is? Nekem az autofrissítésen kívül más még nem kavart be, de az is kezelhető a felfüggesztéssel és akkor nem lesz erőltett újraindítást stb.. Mondjuk a macos is napi szinten jelez hogy frissítsek munkában.

(#76) ceripapa válasza passatgt (#73) üzenetére


ceripapa
aktív tag

A google a barátod :D

link

Predator Helios 500 / 17,3" UHD 4K 3840 x 2160 IPS kijelző / Intel® Core i9-8950HK Hexa-Core / 64GB DDR4 / 512GB PCIe SSD + 1TB HDD / NVIDIA® GeForce® GTX 1070 8GB GDDR5 / Windows 10 Hom

[ Szerkesztve ]

(#77) passatgt válasza ceripapa (#76) üzenetére


passatgt
aktív tag

Ezzel a processzorral és 32gb rammal(ez a max applenél) pont ennyibe kerül. Mondjuk más katagória a két gép(17 vs 15 col, acer jobb felbontás, de rosszabb ssd, 4 vs 1,3kg) de akkor ezek szerint nem olyan drága :)

(#78) Rapier83 válasza Tomkaa (#67) üzenetére


Rapier83
újonc

Ne haragudj, de amit írsz az szűklátókörűség...:/ Azt írod nem munkára optimalizálják a MacBook-okat, mert nálatok egy(!) építész irodában nem működnek hatékonyan. Ez olyan mintha azt mondanám, az összes kalapács nem munkára van optimalizálva, mert a kis kézi kalapácsommal nem tudok pl betont törni hatékonyan...mondjuk.
Egyrészt úgy gondolom, sok olyan terület van ahol a megfelelően kiválasztott konfiggal, és szoftverekkel igenis hatékonyan lehet használni a teljes MacBook/iMac paletta bármelyik részét. Csak itt különösen érvényes, hogy előre kell gondolkodni, mert valóban kötöttebb a dolog, mint a legtöbb PC konfig esetében, bár az ultraknál ott sem annyira szabad a bővíthetőség. Ez nyilván az ilyen gépek házainak méreteiből adódó szűk keresztmetszet eredménye lehet. Nyilván ez jó a gyártónak is, na de puff, nem jótékonysági intézmény egyik sem...:S
Másrészt az árakkal sincs semmi baj (bár nálatok azt hiszem pont nem ez fáj, ha jól értem). Ma reggel direkt csekkoltam. És az egy dolog, hogy ilyen, vagy akárcsak hasonlóan erős konfig sem nagyon van idehaza a boltokban, vagy legalábbis nem csak úgy az utcáról beesve. De ami van csúcs Lenovo, Dell az is hasonlóan “drága”, ha nem a sarki PCsoppbó’ vesszük jóáron...de az ugye más kategória megint...
Ráadásul, és szerintem ez lenne a lényeg, hogy ezek a gépek (meg amúgy bármilyen más eszköz is), csak akkor drágák, ha nem munkára használod, vagy nem használod optimálisan ki őket... amennyi az ára egy ilyen konfignak, azt szerencsésebb esetben kb egy-két hónap alatt ki lehet termelni...itt Magyarországon is.
Ha ez így van (így!), akkor már csak rajtad múlik, hogy melyik tetszik, vagy áll jobban kézre!
Ha meg mégsem, akkor pedig nem igazán értem mi indokolhatná, hogy ilyen gépe legyen valakinek...hacsak nem önmaga ellensége, márpedig a piac nem hülye, bármennyire is szeretjük azt hinni...

(#79) azbest válasza Tomkaa (#72) üzenetére


azbest
félisten

Nekem csak az fáj, hogy fogalmatlanul dobálózol valótlanságokkal. Lehet, hogy a cégednél kamuznak össze vissza, lehet szimplán csak jobban értesz hozzá, mint a céges rendszergazda, mert van egy laptopod. Valószínűleg nem a hozzá nem értő beosztottakkal beszélik meg a beszerzéseket.

Azt mondtad csupa imacakkel dolgoztok, amikben alig van ram és nem bővíthető és lassú instabil vacakok. 8 éves imac bővíthető 16GBra. Ha 10 éves gépeitek vannak, akkor arról nem az apple tehet. A céged sóher. Everymac.com oldalon megnézhetted, hogy pontosan mit tud a tietek.

A laptopok hőfokára keress rá, nem hit kérdése. Az sem árt, ha erős hardver van benne, ha attól gamer, hogy vaskos mint egy traktor.

Megfogalmaztam már a magam kritikáját az appleről a topicban, de maradjunk már objektívek és a ki tud nagyobb kamura hivatkozni vetsenyt hagyjuk. A kritika akkpr hasznos, ha megmarad a valóság talaján. Nézz utána az állításaidnak, nem kell ezen megsértődni.

[ Szerkesztve ]

(#80) Tomkaa válasza azbest (#79) üzenetére


Tomkaa
tag

(#78) Rapier83
Igazad van általánosítottam, van amire jó. Bár mások is megjegyeztek itt dolgokat, problémákat. De ez a cég nettó hülyének nézi a vásárlóit, legalábbis a jelenlegi üzletpolitikájuk ezt mutatja. Ár tekintetében pc-t építeni sokkal jobban megéri, megnéztem mennyi az i5-ös imac, és abból milyen pc-t lehetne építeni. Tudom divat mostanában ez a pc is drága ha olyan kell mint a mac, én nem ezt látom.

(#79) azbest
lehet szimplán csak jobban értesz hozzá, mint a céges rendszergazda, mert van egy laptopod. Valószínűleg nem a hozzá nem értő beosztottakkal beszélik meg a beszerzéseket-ezt nem tudom személyeskedésnek vegyem-e vagy nem tudod mit akarsz írni..

Nos nézelődtem azon az oldalon amit küldtél, és amilyen gépeink vannak ilyeneket látok javaslatot..
"As first confirmed by site sponsor Other World Computing, this RAM is soldered onboard and cannot be upgraded at all after the purchase of the system." Másrészt szerviz mondta nem a kisujjammból szívtam ki
Szétszedni én nem szedtem szét... Az igazságot azért megírtad, sóher...de ez a szar üzletpolitikának az elitista blődségnek tudnám be amit tolnak. Másrészt mint fentebb is írtam árban se ott van ugyanaz a konfig..

Tapasztalatomat mondtam laptop hőfokra, nem hit kérdést csináltam belőle... olvasd át még egyszer amit írtam, és persze nem traktorról beszélünk hanem erős hardverről ..:)

Részemről ennyi, nem kívánok én senkit meggyőzni csak leírtam a tapasztalatomat. Abszolút objektív voltam pláne hogy mindkét rendszert használom párhuzamosan. De nyilván egy hozzá nem értő beosztott egy laptoppal csak beszél össze vissza :)

(#81) headhunter


headhunter
addikt

(#82) #96302336 válasza headhunter (#81) üzenetére


#96302336
törölt tag

Magyarósi is rájött erre hogy egy ipari hulladék aminek a súlyát aranyban mérik 2.5 milla. Elmentek otthonról ezeknek...

[ Szerkesztve ]

(#83) ceripapa válasza passatgt (#77) üzenetére


ceripapa
aktív tag

Hát ha nincs hütő akkor trottling lesz a vége , azért ezt is érdemes figyelembe venni :]

Bár nekem a 8250U -s procit kb ha töltön vagyok végig 3.38Ghz-n akarja nyomni a rendszer és akkor a kis lapos egy idő után tolja neki a hütést, de akkor is max 70 fok körül van most nyáron , amugy meg 2.7Ghz körül a 13 colos noti elvan 55 fokon , vagyis annyit mutat a mérő :D

[ Szerkesztve ]

(#84) azbest válasza Tomkaa (#80) üzenetére


azbest
félisten

Ja bocs, azt hittem a régi gépeitek is 27esek, mint amit példának hoztál. Sikerült beleválasztani, bár azok is 8-16 fotraszzott rammal jöttek. És fiatalabbak is kicsit. Legközelebb előszőr megkétdem a pontos típust.

[ Szerkesztve ]

(#85) Rapier83 válasza #96302336 (#82) üzenetére


Rapier83
újonc

Hagyjuk Magyarósit, meg Handrást. Bloggerek, abból élnek, hogy megmondják a “tutti”-t abban
, ami a népeket aktualisan érdekli...Most épp elektromos autók, így a legutóbbi videóban, amit láttam Handras épp egy Lambot fikazott...mert milyen hangja van már...?:/ (Ó Istenem, de még milyen!!;)).
Nem követem a munkásságukat egy ideje, de átálltak már Windowsra/Linuxra?:P mert persze beszélni könnyű, meg ha benne vagy valamiben, akkor nyilván annak látod a hibáit fokozottan, de hibák mindenütt vannak, az innováció meg egyre nehezebb, pláne ha utána a piac egy hónapon belül lemásol mindent...nehéz beadni a részvényeseknek na.
Én speciel Win10-et, és MacOS-t is használok napi szinten, és mindkettőnek látom a hibáit is. A közel millás DELL-ek is ugyanúgy fossák össze magukat hardveresen, a Win10-et szeretem, de bőven vannak hülyeségek vele is...
Szóval amíg csak egy számítógépet használsz, addig pénztárca, és ízlés kérdése, hogy Mac vagy Win. Nem is ez a nagy feature az Apple-nél szerintem. Hanem, amikor sikerül összetolnod egy egész ökoszisztémát, azaz minden szir-szar Apple (telefon, óra, iPad, Mac, TC, AppleTV), akkor már egészen más a helyzet...lehet nem tökéletes mindig minden, de összességében rohadt gördülékeny lesz az élet. És igen, ez kell a mai emberek egy (anyagilag) jelentős részének. Nem a mókolás, sőt mint látjuk nem is az olcsóság...
Ezt látja már más is, a Google-nek is van lassan minden eszközre valami saját variációja, és az MS is próbálkozott ugye.
Amikor még volt erre lehetőség ki is próbáltam Microsoft fronton az ökoszisztéma dolgot, de az nem volt az igazi (nagyon nem)... bár mostanában az MS legalábbis szoftver fronton nagyon belehúzott, és sok okos dolguk van, bár a többsége nem konzumer fronton játszik.
And one more thing...azt is vegyük figyelembe, hogy bár drágák az Apple cuccok, de viszonylag jól tartják az árukat, és nagyon könnyen el lehet passzolni őket, ergo ha jó áron veszed akcióban, és nem amortizálod nullára, akkor két éves ciklusokban, viszonylag kis befektetéssel lehet napra készen tartani a rendszert. Míg ez PC fronton esélytelen, sőt Andoidnál is általában csak üveggyöngyökért mennek el használtan.
Na egy szó, mint száz. Nem lesz új MacBook Pro-m, mert nekem ennyi teljesítmény most nem kell, de én azért örülök, hogy van ismét lehetőség brutál konfigot venni Apple logóval, mert kell a verseny, és a minél több választási lehetőség. Béke.

(#86) csontfox


csontfox
kezdő

elfogadnék egy új 15öset :)) de ha nekem kéne venni, akkor inkább majd az új sima "MacBook", úgy hallottam abból már érdemesebb megvárni az új verziót mert hamarosan jön :F :)

[ Szerkesztve ]

(#87) general válasza Rapier83 (#85) üzenetére


general
addikt

ez mind szép és jó, amit írsz és még egyet is értek veled, de az Apple fikázásának nem az ára a legfőbb oka. ha egy cucc jó, sőt kiváló, akkor megvesszük, még ha drága is, mert időtálló.

ahogy én látom, a probléma itt az, hogy tényleg hülyének nézik a vásárlókat, mert olyan emberek akarnak Steve Jobs-ot játszani (értsd, víziókat kreálni, előremutatni), akiknek semmiféle tehetséges, affinitása nincs hozzá. el nem tudom képzelni, kik vezetik most ott a vállalatot, de hogy max a könyvelésből következtetnek ki mindent, az tuti.

nem akarom bő lére ereszteni, erre a legjobb példa a hasznos portok elhagyása volt, aki kitalálta, hogy az lesz a baszott nagy innováció, hogy kivesszük az sd kártyaolvasót, elhagyjuk a magsafe-et, és csakis olyan portokat teszünk a gépre, aminek az elterjedése még pár évig eltart azért (és mindezt 2 éve kb!!), az egy orbitális barom volt. mindezt Jobs szellemében, mert így majd mi irányítunk.
most hurcolhatsz magaddal mindenféle adaptert, ami eladások szempontjából érthető lépés (bár undorító), de teljesen szembemegy Jobs víziójával, miszerint a Apple megkönnyíti az életet a termékeivel.....
és ehhez még hozzájön az is, hogy sorban adják ki a legalábbis kérdéses minőségű termékeket, legyen az hardver vagy szoftver. főleg az utóbbinál vannak komoly gondok.

na ez a fajta hozzáállás húzta ki a gyufát világszerte az embereknél. nem is kérdés, bár a büdzsé talán emelkedik náluk, de a megítélésük jó ideje szépen zuhan.

[ Szerkesztve ]

(#88) #96302336 válasza Rapier83 (#85) üzenetére


#96302336
törölt tag

Biztos, hogy jó a macbook pro, de azért az mekkora kibaszás, hogy két olyan nyamvadt port van rajta, ami gyakorlatilag használhatatlan dokkoló nélkül. A dokkoló meg plusz sok pénz, és még el is tud veszni, és sosincs akkor kéznél, mikor igazán szükség van rá. Egy rohadt egeret nem tudok átalakító nélkül használni a géphez...
Az én munkáimhoz amúgy is totálisan használhatatlan az Apple ökoszisztémája. Egész egyszerűen azért, mert nem létezik rá az a pár szoftver, amivel dolgozom, és nem is fog.
A másik, ha veszek egy gépet dolgozni, azt nem fogom egy-két év múlva eladni, mert nem piacozni alkarok a géppel, hanem pénzt termelni. A munkagépek mindegyike (ide értve a mac vonalat is) erre tökéletesen alkalmas.
Totálisan hidegen hagy, hogy egy fél millás windowsra épülő gép másfél év múlva ér úgy 200 rugót, míg egy másfél millás macbook ér 500-at. Ami fontos, hogy minimum eldolgozzon legalább 5 évet gond nélkül.
Lehet szerecsenmosdatást végezni az Apple-nél, de már régóta késő. Magyarósi és Handrás is csak azért vannak még mindig a rendszernél, mert ahogy én is a Windowsnál. Ők is egy adott szisztémára építették fel a munkáikat, és nagy nyűg meg sok pénz a platformcsere. (meg átállni egy új programrendszerre szoftverre is rengeteg idő megszokni, megtanulni automatikusan használni)
Mindkét rendszernek ott vannak az előnyei, és hátrányai. És ahogy írtad, akkor van értelme, ha ki tudod használni az ökoszisztémát a rendszereken belül. Csak panaszkodtak az Apple vonalon, hogy ami eddig jól működött, az most már egyre inkább nem. Ez a gáz. Illetve az, hogy egy kiemelt prémium termék, aminek a portjai fizetősek, ha használni akarsz mást.
Ezt egyszer már a macintosh durván bebukta, ezek szerint elfelejtették.

(#89) 30z.Samu válasza Tomkaa (#75) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én a Mac előtt mindig is Windows-t használtam, már csak azért is, mert játszottam a gépen. Mindegyiknek megvoltak a hülyeségei, de együtt tudtam élni velük. Aztán kijött a Win 10, az elején még viszonylag jó volt minden. Aztán egyszer az egyik frissítés elcseszte az egyik programot, gyakorlatilag nem ment a gépen sehogy sem még újratelepítés után sem. Körülnéztem a neten, nem egyedi eset és majd a kövi frissítés talán kijavítja. Oké..akkor kivárom, megesik...jött a frissírés, az adott problémát meg is oldotta, viszont egy másik program nem akart menni. Volt olyan, hogy egy játék nem akart elindulni a gépen, amivel eddig simán játszottam és minden jó volt. Itt kezdtem el berágni...amúgy is tervben volt egy konzol vásárlása, de a PC gamingtől nem feltétlen akartam elszakadni. "Kissé" bosszantó volt, hogy egy bizonyos összeget belelapátoltam a gépbe, megvettem a szoftvereket és nem tudom használni, mert egyik-másik update hazavágja és használhatatlan...Aztán ha már a PS megvolt, úgy döntöttem így nem szórakozom a PC-vel tovább, lecseréltem egy laptopra. A fentiekből kifolyólag a Windows-tól már herótom volt, így tettem egy próbát egy Macbook Air-el. Amire használom, eddig tökély, az üzemidő rohadt jó, hangtalan, meg nem utolsó sorban egyszerűen jó ránézni a gépre. :) Mint korábban írtam ez a rendszer sem hibátlan, de eddig jóval kevesebb nyűgöm van vele, mint a Windows-al volt. És az sem kizárt, hogy visszamegyek majd Windows-ra, de jelenleg nekem ez a felállás most jó. :K

Sic Parvis Magna

(#90) Hopkins95 válasza 30z.Samu (#89) üzenetére


Hopkins95
addikt

Egyébként a Macbook Air szerintem is még mindig az egyik legjobb termék a kategóriájában, Windowsos fronton talán most a Xiaomi Notebook Air az alternatívája, amit nemsokára ki is fogok próbálni, mert a a családnak beszerzek egyet. Tényleg jó ránézni egyébként, a Magsafe csatlakozót imadtam(amit szintén USB C-re cserélt az alma), az akkuidő még 1 év után is kimagasló volt, touchpad és billentyűzet kiváló, egyedül a rendszerrel nem tudtam megbarátkozni, így 1 év után eladtam(pl. ha egy dokumentumot athúzol egy mappába, azt másolja és nem áthelyezik, Enterrel nem lehet mappát nyitni, screenshothoz talán 3 gomb kell, a fájlkezelő számomra átláthatatlan volt a Winhez képest, rejtett fájlokat csak terminálból tudtam paranccsal előszedni, stb). De ezek az új Macbookok egyre drágabbak lesznek egyre kevesebb csatlakozóval, ráadásul a viszonylag jóárasított Airt nem is akarja frissíteni az Apple. Én azt mondom mindig aki szereti a rendszert és nem játszik rajta, annak még egy Air vagy egy Pro(kicsit régebbi kiadású) is még mindig jó vétel.

Bár még egy hiba ami kezdett előjönni rajta, az a képernyőn lévő anti glare coating kezdett leválni. S ezzel bizony semmit nem lehetett kezdeni, interneten kutakodtam, s másnak is előjött. Én ezt ilyen szériahibának tekintem, de az első vevő pl. azért nem akarta megvenni tőlem, mert állítása szerint nagyon felmelegedett a ház és összecsuktam a laptopot és attól lett ilyen a képernyő. Az enyémen nem nagyon volt észrevehető és zavaró ez a kisebb hiba, tulajdonképpen csak direkt fényben lehetett látni a közepén egy nagyon vékony csikban, de reméltem nem foszlik tovább. De egyébként a fényes kijelzőt is szerettem, ezt az egy hibáját leszámítva.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#91) Tigerclaw válasza #96302336 (#82) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én úgy gondolom, hogy az Apple palettája mindig is óvatos megközelítést igényelt. Ma is vannak elfogadhatóan árazott termékeik és vannak ilyenek mint amiről szól a hír. Mivel a konkures cégek termékei sok tekintetben túlnőttek rajtuk, így hosszabb távon kénytelenek lesznek változtatni a hozzáállásukon és az árazásukon. A piaci részesedésük alapján csak pár termékük van, ami igazán befutott és még szűk körön belül is csak az iPhone hozza a nagy pénz. Sajnos amíg az iPhone az aranytojást tojó tyúk, addig azzal kellnek és fekszenek a fejlesztőik, vagyis a többi termék fejlesztésben és support területén is hátraszorul, ahogy a Mac OS is az iOS árnyékában kénytelen vegetálni.

Nálam a Macbook Pro kiesik az árcédulája miatt, mert szerintem nagyon rossz az ár érték aránya. A 12-es Macbook és a 13-as Macbook Air jövője jobban érdekel. Ha az utóbbi megszűnik, kénytelenek lesznek az előbbinek az árán ejteni. Az asztali szegmensben is csak a Mac Mini-ben látok fantáziát. Telefont tekintve, egy kisebb iPhone nálam nincs kizárva, de nem tetszik, hogy ennyi féle verziót fejlesztenek egyszerre.

iPad esetén, az Air vonal kinyírása mélyütés volt, főleg a Pro árazása miatt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#92) headhunter válasza Rapier83 (#85) üzenetére


headhunter
addikt

"...Nem követem a munkásságukat egy ideje, de átálltak már Windowsra/Linuxra?..."

Legalább a linkelt 1 órás videót megnézhetnéd, mielőtt vaktölténnyel minden mozgó célpontra lősz!

[ Szerkesztve ]

(#93) Gomba válasza #96302336 (#88) üzenetére


Gomba
senior tag

Szerintem ez a port mizéria eléggé túlértékelt/túlhypeolt stb.
Egyébként az alap macbook pro-n kívül a többinek 4 usb-c-je van, nem 2.

Ameddig thinkpad-et használtam ugyanúgy kellett hozzá mini display - hdmi átalakító, meg ugye sd card slot sem volt rajta stb.
Most meg vettem egy darab usb-c hub-ot (van rajta két usb-a, egy usb-c és egy hdmi). 20 gramm az egész, színben ugyanolyan fancy lehet mint a gép és 19000 huf. Ha kell sd card slot akkor lehet olyat is venni. Táskába be, ha nagyon kell akkor tudom használn.

Felhasználás függő, de egy notebooknál szerintem a hordozhatóság az első, tehát nem az hogy mindent összevissza dugdossak állandó jelleggel. Itt a hangsúly az állandón van, ha tényleg folyamatosan kell valamilyen port és nem akarsz átalakítót akkor 2015 előtti macbook vagy windows. Ha pedig asztalon használod mert hozzá van kötve millió dolog akkor úgysem jársz jobban, mint hogy veszel valamiféle usb-c dokkolót, ahogy windows notebook esetében is inkább dokkoló mint: egy monitor kábel/billengyűzet/táp/hálózat és egyéb perifériák. Egyszerűbb egy valamit be-ki húzni/dugni.
Windowsos környezetben dolgozom a mac-kel és most elkezdtek terjedni az új Dell WD-15 dokkolók.
A dokkoló rá van kötve a hálózatra meg a monitorra, illetve van rajta 4 usb-a port és tölt is - te meg fogod és bedugod az egy szem usb-c kábelt a gépedbe és működik... (pedig nem alma). És a kiterjesztett monitor is működik rögtön. Egy kábel bedug és kész. Szerintem rohadt jó ez az usb-c csak még nem elég elterjedt. De legalább ez nem lightning, ami apple bennszülött ügy.

Az egeres hozzászólásod nem értem. Ha 2018-ban vezetékes egeret akarsz használni akkor egy mezei usb-c - usb-a konvertert kell venni és kész. Ehelyett inkább Logitech Anywhere MX 2s vagy MX master. Ezekhez bár adnak dongle-t de nem kell, mivel bluetooth működik (akár windows - mac gép között áthúzva az egeret a csatolt segédprogival ugye) ahogy sok más fajta egér is.

A szoftveres rész az így van ahogy írod szerintem is. Ha nincs meg mac oldalon az alternatíva és a virtuális gépek nem megoldások akkor marad a win.

[ Szerkesztve ]

Ép hardverben ép szoftver

(#94) Misi1979


Misi1979
őstag

Azért azt megvan a fröcsögők többségének, hogy a 2.5M forintos ár a fullos, 4TB-os modellre vonatkozik? Ha "elég" az 512GB SSD, akkor mínusz 1.2M forint..

Mielőtt jönnek azok a hangok, akik felhördülnek, hogy mi kerül ennyibe egy 4TB-s SSD-n, a 3.2/2.2 gigás olvasási/írási sebesség azért eléggé durva.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#95) ceripapa válasza Misi1979 (#94) üzenetére


ceripapa
aktív tag

XD tökmindegy mennyibe kerül , ha
1, belebaszol egy erős cpu-t
2, beleteszel egy low vga-t
3, belteszel egy m2 sata-s ssd-t ( magas irási / olvasási képességel)

és eközben a lapos 1.55 cm

Na nem akarok nagyon nagy agyas lenni de a tesztekben egy nagy házban is a 960 evo is már 45-65 között mozgott , a 970 evo meg 45-75 fok között.

Nem kell sok matek ha dolgozni fogsz rajta és megrittyented a 6 magos csodatraktort + a minivga-t XD akkor már tudod mivel fogod kiolvasztani a marhahust amit 5 éve hagytál a fagyasztóba.

(#96) EczkE válasza csontfox (#86) üzenetére


EczkE
addikt

En is emiatt varom az oszt. :))

Asszem mindenféleképpen!

(#97) bunfi válasza Misi1979 (#94) üzenetére


bunfi
őstag

Durva. Csak nem nagyon értem, hogy miért olyan nagyon fontos. Ha fotó- vagy videószerkesztéshez akarja használni, az szuper, csak hűtés hiánya miatt arra kevéssé érzem alkalmasnak az eszközt. Innentől pedig mindegy, hogy milyen gyors az ssd, mert a hálózat/bluetooth/usb-c port sebessége lesz a limitáló tényező. Azt hiszem ezt szokták parasztvakításnak nevezni...

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#98) 30z.Samu válasza Hopkins95 (#90) üzenetére


30z.Samu
félisten

"De ezek az új Macbookok egyre drágabbak lesznek egyre kevesebb csatlakozóval, ráadásul a viszonylag jóárasított Airt nem is akarja frissíteni az Apple."

Kíváncsi leszek mit fognak lépni ősszel, tényleg jó lenne egy kicsit combosabb Air. Oké, a mostani gépem jelenleg mindenre tök jó, amire használom, csak ugye gondolni kell a jövőre is. :) Persze még mindig ott van az alternatíva, hogy lecserélem egy combosabb Air-re, amiben i7 van meg 8GB RAM.. Már ha kifogok egyet jó áron, mert fél misit én is sajnálok a gépre, megmondom őszintén. :) Olvastam olyan pletykát is, miszerint az Air-t ki akarja nyírni az Apple és helyette lesz 13-as Macbook. Természetesen kár az ilyeneken vitázni és az a tuti, amit az Apple lehozott már...majd kiderül. :) A Xiaomi gépről majd számolj be, kíváncsi vagyok. :)

Sic Parvis Magna

(#99) adise válasza bunfi (#97) üzenetére


adise
őstag

Mondjuk, ha nemtudod miért jo a gyors SSD és letudod egy "hálózat/bluetooth/usb-c port sebessége lesz a limitáló tényező" magyarázattal, akkor nem is neked való. Márkától meg Appletől függetlenül.

(#100) bunfi válasza adise (#99) üzenetére


bunfi
őstag

Alapvetően a fájlok másolásán kívül nem nagyon látom azt a nagy meggyőzőérőt, amit egy normál SATA SSD, neadjisten sima NVME SSD-hez képest annyira komoly fegyvertény lenne hétköznapi használatban. Mert a számításigényes dolgok, ahol esetleg kell a háttértárra való kiírás sebessége, ott sajnos a thermal throttling/gyenge GPU miatt vérzik el.

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.