Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) piRate_nEx


piRate_nEx
aktív tag

Nem most kezdték, 13-as touchbar nélküliből kimarad a 8. generációs CPU, perkálj csak a nem kellő extráért, ha kell a 4+4 mag. :K

The glass is already broken.

(#2) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ezeket is majd fagyasztott csirkével kell hűteni, hogy normálisan működjenek? ;]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#3) #72042496 válasza .LnB (#2) üzenetére


#72042496
törölt tag

Fagyasztott csirkével? :) Miről maradtam le?

[ Szerkesztve ]

(#4) velizare


velizare
nagyúr

;]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#5) .LnB válasza #72042496 (#3) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

[link]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#6) CptAdamica válasza .LnB (#5) üzenetére


CptAdamica
veterán

Amúgy ilyen nagy cég, mint az Apple simán behúzhatna még több felhasználót, ha kicsit is törődnének velük és mellékelnének legalább egy átalakítót a legfontosabb dolgokhoz. De, mint Csaba is mondja, nekik a pénzt fontosabb, mint a felhasználóik.

Megyen!

(#7) X Factor


X Factor
addikt

Kollégának most rendeltünk egy 15-ös példányt, azért pislogtam, amikor kiderült h. se az ssd se a mem nem bővÍthető több mint egy milláért.

Make things work

(#8) bmakszim válasza piRate_nEx (#1) üzenetére


bmakszim
senior tag

Az abba való CPU-kat nem frissítette az Intel (15W TDP xxxxU + Iris Plus)...

Gondolom ezek a gépek veszik át az Air helyét, iCentre-nél pl már rég egy 100-assal olcsóbban adják.

[ Szerkesztve ]

(#9) Dr. Romano válasza X Factor (#7) üzenetére


Dr. Romano
veterán

LoL

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#10) piRate_nEx válasza bmakszim (#8) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Én inkább optimistán azt remélem, hogy a touchbar nélküli MBP verziók majd kuka, és helyette lesz Air új dizájnal, 8. gen CPU-val. Ez majd ősszel persze.

The glass is already broken.

(#11) [CsuCsu] válasza X Factor (#7) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Azert ez eleg regota igy van, es nem csak Apple-nel. Ez a vekony es egyben eros gepek ara, az alkatreszek tobbsege integralva van. Nekem 2012 ota rMBP van (ugyanaz a darab) es egyszer sem jutott eszembe, hogy boviteni kene. A 16GB RAM kiszolgal, es ha tobb kell az 512GB SSD-nel, kotok ra kulso tarolot. A 4+4 i7 pedig hasit rendesen.

Szoval a bovithetoseget nem latom igazan nagy problemanak. Mire a felhasznalok tobbsege bovitene, mar uj gepet vesz inkabb, annyi ido telik el.

[ Szerkesztve ]

(#12) X Factor válasza [CsuCsu] (#11) üzenetére


X Factor
addikt

Nézd épitettem neki asztali Hacintosht, ott úgy orvosoltuk a problémát, lévén az enterprise szintet desktop oldalon telibefossa az apple. De a 2013as macbook most érett meg a cserére.

No offense, lehet h. más gyártónál is van hasonló gép, de pl. egy x1 carbon-ba, tudsz ssd-t meg ramot bővÍteni tudtommal.

Most Így 1 terás ssd-vel lett rendelve, kényszerből mert a későbbi upgrade kizárt, illetve izgulhatsz h. 2 év múlva elég-e a 16g ram, mert 200-ért nem kértél bele még, hogy 32 legyen...

Jah igen, nálunk is befigyel a LaCie tároló.

De akkor is...

Make things work

(#13) #72042496 válasza .LnB (#5) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszi, meg is nézem. :)

(#14) maser


maser
tag

És az Apple majd ezt is eladja, mint "innováció", miközben a Dell már hónapokkal ezelőtt csinált i9-es ultrabookot (XPS 15 9570). :DD

Foredene @ Ragnaros | maser#2802

(#15) #Morcosmedve


#Morcosmedve
veterán

Pff, jól felhúztak ezzel. Nevetséges ez az árazás a hozzáállásukhoz képest...pedig a végre 4 magos i5-öt vártam, hogy vennék.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#16) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Hogy van ezekben LPDDR3 ? :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#17) #Morcosmedve válasza pusszycat (#16) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem fért bele a keretbe :(

© asszongya'hogy

(#18) rii válasza X Factor (#12) üzenetére


rii
nagyúr

érdekesség képpen meg lehet kérdezni a konfigot, amit összeállítottál?
( én is hakcli-t tolok ... tróger vagyok ... imac-hez meg végképp ... 5K kijelző meg még grafikusként se kell ... 2 db 20"-os ips-en elvagyok ... inkább legyen bika a gép, sok mem, ssd, hdd, odd, stb ...)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#19) bmakszim válasza maser (#14) üzenetére


bmakszim
senior tag

És az Apple majd ezt is eladja, mint "innováció"

Még csak keynote sem volt, tök kussban frissültek.

a Dell már hónapokkal ezelőtt csinált i9-es ultrabookot

Alig két hete, hogy kapni lehet az USA-ban!

Eddig mindenki a 32GB RAM-ért nyavajgott. Most, hogy van rá lehetőség, az a baj, hogy drága...

Az árakon hüledezőket egyáltalán nem értem. A marha gyenge Ft ellenére se drágultak a gépek, ellenben kaptak +2 magot.

[ Szerkesztve ]

(#20) Purple_46 válasza #72042496 (#3) üzenetére


Purple_46
tag

Bízom benne, hogy ennyire még nem drasztikus a helyzet. ;]

(#21) lmno válasza bmakszim (#19) üzenetére


lmno
őstag

Hagyjad...
PH szint = az Apple túlárazott, semmire-nem-jó sz*r, gyökerek veszik menőzni

(#22) Penguin95


Penguin95
senior tag

Már látom is magam előtt Louis Rossmann vigyorát, ahogy várja ezeket a gépeket.

(#23) #Morcosmedve válasza lmno (#21) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Az a baj, hogy nem ph! szint, hanem ez világ szinten legalja, amit leművelnek. :( Sajnálom.

+2mag. Gratulálok, ez már igen! És mikor lesz olyan, hogy nem fossa össze magát a mail? Ezzel van a baj, adják 1misiért a legalsó gépet, de az bizonyítsa is, hogy megéri, nem throttlingol le, nem bugos, illetve kompatibilis wifi-n kívül is más eszközökkel a nagy világban. :) Ezek igazak minden termékükre, mégha nálam a telefonjuk es a tabletjuk szoftveresen ritkán fagy le, de nincsenek is kiterhelve. De barátnőmnek és egy barátomnak állandóan zárogat be használat közben gyári appokat is.

© asszongya'hogy

(#24) moleculez


moleculez
veterán

Csakúgy viccből összeraktam a top konfigot a 15"-re (értsd 4TB Ssd, i9, 32gb ram), azt lett 6200£...Az autóm meg volt 4000£.
Pro gépet akartatok, itt van, fizetsd ki. Ment az iMacnél is a nyávogás, hogy nem elég combos. Kiadták a Pro, akkor meg drága. Ott a Win, feleennyiből összerakod ezt a konfigurációt, 3x. Ha kell az Apple, akkor ennyi.
A Pro nekem overkill, megvárom a sima MB-ket, vagy Aireket ha lesznek. Ez csak indokolatlanul nagy teljesítményű nekem.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#25) azbest válasza pusszycat (#16) üzenetére


azbest
félisten

mert low power memóriából az intel proci csak ddr3-at kezel és a fogyasztás miatt inkább azt használják a kisebb gépben. Nagyobb fogyasztásúból kezel ddr4-et, a nagyobb gépbe úgy tűnik végre bekerült. A 16-os limit is valószínű azért volt, mert ddr3-ból lehet nem kezelnek többet az intel procik (2 modulnyi chippel), vagy csak nagyon spéci chipváltozatból kezelnek, a 4 modulnyi chip meg szintén nem opci, sem fogyasztás, sem helyfoglalás miatt. Ddr4-ből alapból kezelik a nagyobb sűrűségűeket.

Vajon az apple géniuszok és a certified szervizek már megkapták a képzéseket, hogy szerelhessék az új gépeket, vagy úgy lesz, mint az imac pro esetén, hogy fél év múlva engedi nekik az apple. Addig még pénzért sem vállalhattak javítást, csak garis komplett cserét.

[ Szerkesztve ]

(#26) rii válasza lmno (#21) üzenetére


rii
nagyúr

én nagyon drukkolok az apple-nek, hogy erősödjön a piaci részesedése ... kívánom h saját cpu-t meg mindent is tudjon csinálni ... jobbat mint az x86 ... kell a verseny ...

az osx szerintem a leg felhasználó barátabb os .... de amit művel az apple termék-minőség szintjén, azt csak a hívők tudják elbagatelizálni

rossz zsanér, belülről porosodó LCD, hibás VGA-k.
de 5K kijelző van .... inkább figyeltek volna oda a tesztelésre, az anyagminőségre, a tartósságra .. fontosabb lenne mint az 5K, de az 5K retina amivel meg lehet lebegtetni, hogy húúúúú úúúúú ....

ez a valóság.
millás gépet teásdobozzal kell kitámasztani mert lemihálylott és bólint előre? eddig 20-ból 2-3 láttam ilyet

6-ból 4-5-nek belülről porosodott az lcd-je ... nem az üveglap ... nem az lcd kívül ... hanem az lcd belül ... mintha kormos kézzel összefogdosták volna ... olyan VGA problémák voltak, hogy a szerviz folyton visszadobálta, h ők nem látják ... 2-3 oda-vissza útja volt a vga hibás 27"-os imac-eknek.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#27) kraftxld válasza X Factor (#12) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Pont most volt nemrég itt egy ügyfél, a helyi apple sales-es mókus eladott neki egy 128GB SSD gépet, persze a korábbi gépen raklappal több cucc van.
Most hordhat mellé egy USBs vinyót, amit bedug a standard ----oohh wait --- nincs is rajta, vehet hozzá átalakítót és a 2 port közül az egyik foglalt lesz a másik meg a töltőé :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#28) adise válasza kraftxld (#27) üzenetére


adise
őstag

ugye tudod, hogy létezik usb-c kulso vinyo is? :U

(#29) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Egyébként az elmúlt 2 éve hordozható top konfigjaira az Apple oldaláról mennyire jellemző a thermal/power limit throttling?

(#30) moleculez válasza rii (#26) üzenetére


moleculez
veterán

A teásdobozon röhögök 😂😂😂

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31) azbest válasza rii (#26) üzenetére


azbest
félisten

óhó... imac-eknél a porosodás miatt kétszer volt szervizben kolléga privát gépe :) De az régebbi szériás.
A lehaló gpu-ról én notiknál hallottam, ott is főleg Rossmann videóiból, hogy éveken át egy nem megfelelően méretezet alkatrészt tettek a gpu mellé, ami rendszeresen elpukkan. Aki tudja, hogy az a baja, az gyorsan megjavítja, aki nem, annak kuka és új gép vásárlása (ez hivatalos út... tervezett elavulás sejlik fel).

A másik móka, hogy imac pro esetén már nem lehet választani, hogy vesa tartó legyen-e rajta. viszont árulnak apple brandelt átalakítót, ami a talp helyére megy és vesa foglalat. Csakhogy olyan ótvar csavarokat adnak mellé, hogy leszakad a fejük, hogy többé nem lehet a talpat felszerelni. Apple mondja, hát ez 3rd party. De bakker, az apple storeban árulják apple logóval, kit érdekel, hogy melyik kínaival gyártatják le... de már minőségbiztosítás sincs...

(#32) Dr. Romano válasza PR0JECTNR56 (#29) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Csak a szokásos. Venti nem kapcsol be csak 80 fok fölött, 90-100 fok az üzemi hőmérséklet.
lol

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#33) azbest válasza Dr. Romano (#32) üzenetére


azbest
félisten

ezt mondjuk bármelyik tabletnél, telefonnál és ultramobil gépnél lehetne mutatni. Ha megfelelő hőtűrésű alkatrészekből készül, akkor bírja. Az akkut félteném leginkább, de az messzebb van tőle.

(#34) PR0JECTNR56 válasza Dr. Romano (#32) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Köszönöm, ez elég gyászosan fest, de erre számítottam nagyjából. Ők sem fogadták meg Penge Borisz tanácsát.

(#35) madgie válasza #Morcosmedve (#23) üzenetére


madgie
titán

Miért kell a gyári Mailt használni, mikor tíz éve pont ilyen ótvar fos? Van egy csomó jó, okosabb, ügyesebb, szebb mailkezelő (Spark pl).

(#36) madgie válasza azbest (#31) üzenetére


madgie
titán

A 2017-es iMac-nél tudod, mi a legnagyobb blama? Hogy 8 GB rammal árulják. Igen, tudom, a nagytesónál bővíthető, de baromira szükség is van rá, mert az 5K felbontás olyan szinten zabálja a memóriát, hogy a telefon Full HD (nem 4K!) videóit se tudod megvágni, mert sikít a macOS, hogy elfogyott a memória, zárd be a futó alkalmazásokat. És ott figyel az alkalmazásokban a pucér iMovie, mert már minden mást bezártál, valamivel meg csak össze kéne rakni a videót.

Eszméletlen ciki, hogy gyárilag max Mancikának az irodában Word-özni elég egy majdnem 800 ezres gép. A Lightroom is olyan szinten szaggat rajta Library módban, hogy első nap majdnem kib@sztam az ablakon.

A másik szuper képessége a macOS-nek az, hogy random képtelen felcsatolni külső meghajtókat (parancssorból se!). Az meg ugye kéne, mert belülre nem rakhatod őket. Ha van Win10 azon a gépen és a Boot Camp-pel újraindítasz azzal, ott minden gond nélkül ott lesz bármelyik meghajtó. Visszabootolva High Sierrára vagy ott van, vagy nincs, tök random.

[ Szerkesztve ]

(#37) azbest válasza madgie (#36) üzenetére


azbest
félisten

tegnap linkeltem épp egyik kollégának, hogy a két hete vásárolt céges 15" macbook pro-ja már el is avult ;]
A régi gépeiket első sorban azért kell cserélniük, mert 8GB-oson kínszenvedés volt a fejlesztés már. 13"-osaik voltak, ami jó utazáshoz, de hogy ne csak +8 GB ram miatt adja ki a cég a rengeteg pénzt, így 15"-ös lett, amiben a proci sem csak 2 magos, hanem 4. Bár gyaníton a mostani 6 magost sem vették volna 32GB rammal, bár nem tudom, lehet bevállalták volna.

Egyébként minden platformnak megvan a maga keresztje.
- Memória mennyiség kapcsán az osx és windows alkalmaz tömörítést, ami rengeteget segít a pazarló és leak-elő alkalmazásokon. ssd is alap már, hogy ha mégis swappelni kell, akkor az ne tegye használhatatlanná. Linuxon alapból nincs bekapcsolva a memóriatömörítés. 16GB hasonlóan szűkős, mint a többi platformon a 8. De be lehet kapcsolni, viszont egy kernel bug miatt ez fagyáshoz vezethet. Most próbálom, hogy stabil-e a tömörítés, ha patch próbálkozásban említett másik szolgáltatást letiltom.
- win alatt a fájlrendszer kezelés halál, rengeteget visszafog. Korábbi méréseimben 2x gyorsabb volt linuxon, mint winen ugyanaz a buildem.
- macből nincs bővíthető, így évekig ki kell húzniuk ugyanazzal a géppel, mert tényleg drága.
- a közösségi irodaházban linux alól nem tudom használni a prezentációs képernyőket, mert nincs támogatás hozzá. Más szoftverek kapcsán sikerült egy multiplatform alternatívát is behozni.

Amúgy a csapatban 100 főből kb 3-an thinkpadezünk, a többieknél mindnél mac van. De az újabb thinkpadeket is utolérte ez az átok. Manapság már 5 éves gépek nyers ereje sem sokkal kevesebb, mint hasonló kategóriás új gépé. Szóval a kényelmes karcsúság mellett a gyártó számára az maradt, hogy mindent integrál, így bővítés helyett muszáj új gépet venni.

(#38) Fred23 válasza moleculez (#24) üzenetére


Fred23
nagyúr

Az árak kapcsán nekem is beugrott, hogy kicsivel drágább a legerősebb 15-ös verzió, mint egy alap mobilház. :U

(#39) Lazika


Lazika
senior tag

Azért az elég gáz, hogy az alap 13-as tb nélküli modell nem kapta meg a 4 magos procit, sőt a 13-asok ddr4-et sem kaptak... :W

(#40) ceripapa


ceripapa
aktív tag

Hát én nem érzem ezt a mac era-t XD volt főnököm nagy APPLE fan volt :] . De most hogy pl vettem magamnak KATA miatt fejelsztésre gépet , engem kb könnyen kiszolgált egy hp proobok , 8250U-s procival és 16 GB rammal meg 256gb-s SSD-vel :].. Szóval ha a sima macbook-ba nincs hasonló XD akkor az szarnak a pofon. ( ez 225k volt , szóval még mondani sem lehet hogy árban hasonló ... :( )

(#41) adamssss válasza Fred23 (#38) üzenetére


adamssss
veterán

Ez aztan mervado osszehasonlitas.
Valoszinuleg aki megveszi munkara a legerosebbet az egy honap alatt osszegyujtene egy mobil hazra valot...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#42) Rayyy


Rayyy
senior tag

Én tényleg nem trollkodni akarok, design szakmában dolgozom, dolgoztam is Mac-en... de ezek az árak... ez nevetséges. 2 és fél millióba 32 GB RAM fér bele? 560X VGA?

Minden a legnagyobb render!

(#43) Lacc válasza X Factor (#12) üzenetére


Lacc
aktív tag

En ugy tudom, hogy a Hackintosh nem legalis. A szerzodesbe benne van, aztszem a 8-9-ik oldalon olvastam benne, hogy a MacOS csak Mac hardware telepitheto, ellenkezo esetben a helyi orszag jogszabalyat alkalmazzak.

(#44) azbest válasza Rayyy (#42) üzenetére


azbest
félisten

A 4TB ssdt kifelejtetted, amit poénból dobtál bele. Az asztali dual gput meg a 128 GB ramot se az ultrabook osztályon keresd. De persze lehet nagyotmondó versenyt rendezni kamu elvárásokkal.

[ Szerkesztve ]

(#45) madgie válasza Rayyy (#42) üzenetére


madgie
titán

A legtöbb embernek azért bőven elég a végre négymagos 13" modell is, max ram upgrade-et kér bele... ami persze még így sem olcsó, de végre használható gép (ellentétben a kétmag-négyszállal, ami fájdalmasan kevés mondjuk vágáskor). Kérdés persze, nem throttlingolja-e agyon magát...

(#46) Jeanne d'Arc

Venni fogják ezt is mint a cukrot, tök mindegy mennyi, milyen.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#47) Hopkins95 válasza Dr. Romano (#32) üzenetére


Hopkins95
addikt

Ez pont tegnap láttam, ez egy vicc. Örülök is, hogy 1 év után túladtam a Macbook Airen. Játék közben szabályosan forró lett.

(#33) azbest Persze, ha ennyire melegedne az Acer V15 Nitro laptopom, akkor már rég pirítós lenne belőle. Windowsos gépeknél olyan hőfokok mellett lekapcsol a gép.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#48) hyperspace


hyperspace
őstag

Nagyon jól néznek ki ezek a notik. Böngészés közben csak nem lassulnak be :) .

Na majd mindjárt jön buvartacsko, és helyreteszi a fanyalgókat ;]

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#49) 30z.Samu válasza Hopkins95 (#47) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem akarom védeni az Apple-t meg semmi ilyesmi, de az megvan hogy az Air-t (meg alapvetően a Macbook-ot) nem játékra optimalizálják? :))

Sic Parvis Magna

(#50) X Factor válasza Lacc (#43) üzenetére


X Factor
addikt

Persze, aztán meg van a valóság.

rii Régi darab, de anno egész jól összelett válogatva, lényeges volt az usb3.1 mert kollega zenész és irdatlan mennyiségű cuccot kell rádugdosnia. Ehhez van egy kb 10 portos külön tápos, tényleg minden porton műkődő usb hub meg fw és thunderbolt kártya.

asrock z97extreme4/3.1 lap
I7 4790k
16gb Fury 1866
GTX 960 4gb
256 SSD
1T HDD
LACIE usb-n 4TB
2db wqhd 27" Acer IPS
Apple Bill, egér usb bluetooth dongle vel.
Ízléses, mac szerű NZXT Source 340 fehér ház

Clover bootloaderrel és multibeast-el.

privátban, ha gondolod, tudok képet küldeni.

[ Szerkesztve ]

Make things work

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.