Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) maximilian4


maximilian4
addikt

Egyébként milyen gyorsak ezek az új apple-ös ssd-k?

Maxi

(#102) azbest válasza maximilian4 (#101) üzenetére


azbest
félisten

(#103) Misi1979 válasza azbest (#102) üzenetére


Misi1979
őstag

A 4terás még gyorsabb.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#104) maximilian4 válasza azbest (#102) üzenetére


maximilian4
addikt

Ja értem, tehát ez a hiperszónikus sebesség indolokja azt a hatalmas felárat?
Az AW-m gyári ssd-je (van ennél sokkal jobb is), ami gyakorlatilag az apple áraihoz képest szarért-húgyért bővíthető. Raid-ben még gyorsabb lenne és legalább nincs odaforrasztva. :D

Maxi

(#105) azbest válasza maximilian4 (#104) üzenetére


azbest
félisten

találtam cdm-es mérést is, hogy hasonló tesztelés is legyen:

Ez az SM0256L ha jól látom a legkisebb és már legalább 2 éve használják a gépeikben.
Szerk: bocs, elnéztem, ez még a tavaji modellel volt.

Amúgy a dell esetén sem látom, hogy annyira olcsó lenne. A 15 colosból lehet, hogy jobb árat kínálnak hasonló feleszereltséggel, csak nehéz összehasonlítani. Ha a millás 4TB ssd árára gondolsz, hát talán azért drága, mert más gyártó nem kínál ilyet. Más, külön megvehető hasonló méretűnél is nagyon vastagon fog a ceruza. Szélsőséges igényekhez szélsőséges ár jár.

[ Szerkesztve ]

(#106) maximilian4 válasza azbest (#105) üzenetére


maximilian4
addikt

Ezért jó ha nincs alaplapra forrasztva és magad ki tudod bővíteni. Úgy sokkal olcsóbban megúszható. Én eddig mindig apróról vettem garival az ssd-ket. De az apple ezt is megoldotta, te nem tudod bővíteni, ellenben ha sok ssd-t akarsz, akkor képes pár terrabájtért milliókat elkérni. Én meg mondjuk veszek 2 db 2 terrás 970 evo-t újonnan raidbe berakom és megvagyok 460-ból, 5 év garival 3500/2500 MB/s sebességgel.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#107) azbest válasza maximilian4 (#106) üzenetére


azbest
félisten

hát szerintem sem előny a beforrasztott ssd és ram. De valahogy rá kell venni vásárlókat, hogy új gépet vegyenek 1-2 év múlva ;]

(#108) maximilian4 válasza maximilian4 (#106) üzenetére


maximilian4
addikt

Ráadásul ha ezeken dolgozni akar az ember pillanatok alatt összefossa magát a vezérlő olyan szinten melegednek. Még normális hűtéssel is, ami meg a macbookban van az minden csak nem normális.

Maxi

(#109) lmno válasza maximilian4 (#104) üzenetére


lmno
őstag

Mi az az AW?

#108: Biztos összefossa magát... miért is nem kérdeztek meg téged a mérnökök a MB tervezésekor

[ Szerkesztve ]

(#110) #96302336 válasza lmno (#109) üzenetére


#96302336
törölt tag

Alienware

(#111) maximilian4 válasza lmno (#109) üzenetére


maximilian4
addikt

Csak nézz szét mondjuk yt-on. Alienware. Látszódik hogy soha nem dolgoztál gépen, főleg nem ssd-n. Nem csak a cpu és a gpu melegszik, hanem az ssd is ha folyamatosan megy rajta az írás-olvasás. Ráadásul ezek a "gyors" ssd-k úgy melegednek mint a fene és akár milyen hihetelen throttlingolnak, és ahogy a proci meg a videókari visszavesz az órajelből, az ssd szépen visszavesz a sebességéből. Lesz nagyon sok pénzért egy gyors hdd-d amin dolgozni nem tudsz normálisan. Komolyan nem értem aki ezeket a gépeket munkára használja.

Maxi

(#112) madgie válasza maximilian4 (#111) üzenetére


madgie
titán

Mármint milyen gépen, Alienware-en? Élő ember van, aki hajlandó olyanért pénzt adni? Komolyan, az összes termékük úgy néz ki, mint a 8000 watt pmpo piacos, világító hangszórós gagyihifik 87-ből.

Meg lehet csinálni egy vastagabb gépet normálisan, de az AW? Jesszus, tudom, hogy szubjektív műfaj, de azzal vallatni lehet.

(#113) maximilian4 válasza madgie (#112) üzenetére


maximilian4
addikt

Valószínűleg te sem láttál még élőben egyet sem, vagy csak nem simered a gépet. Ha azt mondom mindenvilágítást le lehet kapcsolni, akkor nagyon meeglepődsz? :D

"összes termékük úgy néz ki, mint a 8000 watt pmpo piacos, világító hangszórós gagyihifik 87-ből."[/OFF

Valóban :F

Viszont igen, ha már a külsőségek, akkor az szubjektív dolog, de legalább amiket én írtam azok igencsak valós dolgok, valós hibák és nem külsőségek.

Remélem a fagyasztott csirkét bekészítetted már az új macbookhoz, esetleg ebben a nyári melegben videóvágás közben pont jó lesz legyezőnek. :DDD

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#114) 30z.Samu válasza maximilian4 (#113) üzenetére


30z.Samu
félisten

Látom szállóige lesz nálunk a fagyasztott csirke. :D

Sic Parvis Magna

(#115) Silεncε válasza maximilian4 (#113) üzenetére


Silεncε
őstag

Ezektől az új gépektől a fagyasztott csirke meg is sül majd a gép alatt.. Mondjuk ezzel is reklámozhatnák, 2in1 rezsó+pc. A hülyének is megéri (vagy leginkább csak annak...) ;]

[ Szerkesztve ]

(#116) 30z.Samu válasza Silεncε (#115) üzenetére


30z.Samu
félisten

Csabát sem értem miért méltatlankodik. Mire megvág egy videót, kész a grillcsirke. :D

Sic Parvis Magna

(#117) ceripapa


ceripapa
aktív tag

Srácok , nem látjátok a lényeget.

Ez az új innovativ kiolvasztó készülék, amire építettek egy laptopot :D . Aki ezt nem látja , nem is érti milyen jövőbelátó az apple , okos Defroster .

(#118) FIREBLADE78 válasza #Morcosmedve (#23) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Érdekes nálam nem zárogat be semmilyen gyári app. Late 2013

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#119) Tomkaa válasza maximilian4 (#101) üzenetére


Tomkaa
tag

Csak kérdezem van olyan hogy apple márkájú ssd? Nem mástól veszik meg, tudom is én samsungtól inteltől a legdrágábbat, és a legyorsabbat és azt kínálják a gépekben? (A thunderbolt szabvány is ilyen volt azt hiszem, inteltől licencelte, aztán lassan lejárt az idő és mosmtár megjelenik más gyártóknál is. Javítson ki valaki ha rosszul tudom. )
Mert akkor szabad a gazda, mindenkinek írás olvasás terén amíg a pénztárcája engedi.

(#104) maximilian4
gondolom az általad említett AW is így csinálja nem? Samsung vagy intel lehet abban is, csak kíváncsiságból megnéztem egy 2 tb-os samsung 970 pro tud 3500/2500 olvasás/írási sebességet. Árban olyan 780-850 dollár körül mozog darabja ahogy hirtelen rákerestem.

[ Szerkesztve ]

(#120) maximilian4 válasza Tomkaa (#119) üzenetére


maximilian4
addikt

Igen, de azért így is sokkal olcsóbb mint amit az apple kínál.További probléma: gondolj bele a szituba. Ssd-n dolgozol ne adj isten, egész nap megy az írás-olvasás, nyilván veszít a kondíciójából, elöregszik, ez normális. Viszont az, hogy egy elhasznált ssd miatt kukáznod kéne az egész gépet az nem. De mivel okosban az alaplapra van forrasztva, így ha elöregszik vagy csak simán tönkremegy kuka az egész gép, hiszen az alaplapon van minden.

Maxi

(#121) wm2 válasza maximilian4 (#120) üzenetére


wm2
őstag

Azért az NVMe SSD elég jól bírja a strapát. Ill. az Apple kicseréli ha gyártási hibából adódóan tönkremegy. Nem szaroznak ilyenekkel.

A probléma ezzel a kínálattal az, hogy sikerült úgy árazniuk, hogy a 13" négymagos ne érje meg a vételt. Egyszerűen 40-50 ezer forinttal drágábban megkapod a mid 2017 15" modelt, amiben egy 45W TDP i7 dolgozik GDDR5 AMD lapkával. Jah, a True Tone, bocsi! ;] Semmilyen indok nem szól amellett, hogy egy U-s négymagos 13" modell mellett tegyem le a voksom, hiába újabb Intel generációról beszélünk. Az i7U/16Gb 2018 13" rMBP megint 40e forinttal olcsóbb csak, mint a belépő 2018 15" rMBP. Ki az a hülye, aki ilyen helyzetben nem a 15"-et veszi? Persze mindjárt jön valaki a tömeggel (kb. egy vékony tábla csoki a különbség) meg a kompaktsággal vagy elenyésző geekbench pontokkal, ami a gyakorlatban teljesen más, mint a valóságban (főleg a 15-28W TDP prociknál).

A Win_PC ultrabookoknál ezek a procik +10 fok átlagról, ergo több hőről és búgó ventikről árulkodnak. Kérdés, hogy az Apple ezt hogyan oldotta meg. Várom a notebookcheck tesztjeit, de gyanítom, hogy throttling itt is lesz. Persze a legtöbb Mac user ebből vélhetően semmit nem vesz majd észre, mivel a 13" tulajok alapvetően nem munkára, hanem szórakozásra használják a készüléket.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#122) bmakszim válasza maximilian4 (#113) üzenetére


bmakszim
senior tag

Mondjuk pont az AW-rel nem példálóznék, mert ha valaminek, akkor annak pont szüksége lenne az említett csirkére. Közel 4 kilós súly ide, vagy oda...

Link

"HWMonitor determined ~97 °C for Core #0 (up to 99 °C)"
"the main problem of our test model was the temperature and noise development under load"

Cons:
-high noise development under load
-CPU with temperature issues

(#123) bmakszim válasza Tomkaa (#119) üzenetére


bmakszim
senior tag

A flash memóriák a SanDisk-től vannak, de a controller pl. saját készítésű.

(#124) maximilian4 válasza bmakszim (#122) üzenetére


maximilian4
addikt

Mondjuk nem sok kellett volna kicsit részletesebben beleolvasni, meg azt a pár kommentet a cikk végén. Valószínűleg a tesztelt modellnek szarul lett felrakva a hűtése, sajnos ez nem egyedi, ilyen ez a 3 csavaros rögzítés, ezért van az hogy mondjuk az egyik mag max hőmérséklete 78 fok, addig a másiké 98. Van AW topik normális paszta után és gap padokkal ezek a gépek nem nagyon mennek 80 fok fölé még furmark+prime alatt sem, ami köztudottan elég gyilkos teszt, valós körülmények között nem igazán kap ilyen terhelést egy laptop sem. De legalább a macbook-nak egy sima videóvágás is képes hasonló hőfokokat produkálni, és nem több óra terhelés után, hanem kb. 5 perc alatt.

Ráadásul azt is megemlíthetted volna hogy az adott gépben van egy laza 120 wattos 1070, ha nem lenne elég a 7700 hőtermelése aminek a hőfoka nem haladta meg a 70 fokot sem játék, sem stress teszt alatt.

"Nvidia's Pascal generation impresses with a much better power efficiency, which is also noticeable in the temperatures. We never saw more than 70 °C on the GeForce GTX 1070."

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#125) #96302336 válasza Silεncε (#115) üzenetére


#96302336
törölt tag

Touchpd+kerámia főzőlap :D :C

(#126) maximilian4 válasza bmakszim (#122) üzenetére


maximilian4
addikt

Macbook Pro 15

-We stress the two components with the tools Prime95 and FurMark (Windows Bootcamp). The processor quickly reaches temperatures of above 90 °C (~194 °F) and reduces its clock.

-The graphics card also runs at a slightly lower clock (693 MHz), but the GPU is cooler at 78 °C (~172 °F).

Sajnos nem írták mennyi idő alatt érte el a gép ezt a hőmérsékletet, csak azt hogy gyorsan, viszont találtam régebbi videókat ahol prime-al tesztelik, ott 1 percbe sem tellett és minden 90 fok fölött throttlingolt.

Maxi

(#127) bmakszim válasza maximilian4 (#126) üzenetére


bmakszim
senior tag

Nyílván egy papírvékony gépnek nem lesz tökéletes a hűtése, de pont egy olyan géppel ellenpéldálózni, ami ebben a tekintetben semmivel sem jobb, szerintem nem érdemes. Ráadásul a frissített modellben sem oldódtak meg a gondok, az R4 is ugyanúgy küzd ezekkel a problémákkal.

(#128) general


general
addikt

komolyan nem értem ezeket a virtuális f@szméregetéseket..

- igen, túlárazottak az Apple termékei. mindig is prémium márkát akartak létrehozni
- igen, irtó jók is, külsőre, designra, hurcolászásra, dolgozni, abszolút használhatóak, aki mást mond, hazudik
- igen, a macbook pro melegszik, mert az ultrabook kivitelnek ára van, ez van, a fizika az fizika
- igen, más termékek simán pariban vannak vele teljesítményben, sőt, vannak jobbak is, tehát
- nem, nem az Apple termékei a legjobban teljesítő eszközök, de
- igen, az Applenél mindent megvehetsz, amire igényed, szükséged van, minden termékük kapcsolódik, mutass még egy ilyet (tényleg!)
- igen, lehet választani, kell vagy nem kell

az Apple egy ún. ökoszisztémát igyekszik kiépíteni, vagy mi a szöszt, ami rettentő kényelmes, de ügyesen és okosan magához láncolja a vásálót. te nem ezt tennéd? nem jótékonysági intézmény, egy profitorientált vállalat.
- igen, sokat vesztettek az ázsiójukból szerintem is, a fél világ fúj rájuk, de ez azért van, mert
- igen, k..va okosan építették fel a márkát, egyszerűen jó érzés használni, jól esik ránézni, de persze ez szubjektív

őszintén? a tököm akarja cserélgetni az alkatrészeket egy laptopban, nincs rá igényem, sem időm. dolgozok vele, fasza magammal vinni, elővenni és dolgozni rajta. ez lenne a brand lényege. veszek egyet és 3-4 év múlva majd lecserélem az újra. de tényleg, aki tuningolgatni akar, vegyen frankó PC cuccokat, semmi gond, az is izgalmas dolog, kinek ez, kinek az. egyáltalán nem kritizálom a PC-t, sőt!

de a lényeg, ez van: drága.
főleg nekünk, magyarokonak. odaát azért nem ilyen vészes a dolog, és bizony nem mi vagyunk a piac, százszor elhangzott már.

megveszed vagy nem veszed. pont.
teljesen fölösleges egymás torkának esni. ennyi

uff. csak elegem lett az unalmas és állandóan ismétlődő harcokból. :O

(#129) bunfi válasza general (#128) üzenetére


bunfi
őstag

Akkor ne harcolj, hanem próbáld megemészteni, hogy másoknak mások az igényei, és vannak akik nem szeretik magukat bezárni egy ökoszisztémába.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#130) rii válasza bunfi (#129) üzenetére


rii
nagyúr

" ... és vannak akik nem szeretik magukat bezárni egy ökoszisztémába ... "

tisztelettel ... de az mit keres egy apple topikban?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#131) general válasza bunfi (#129) üzenetére


general
addikt

hol olvasod, hogy én harcolnék? :D pontosan erről írtam, csak nem akarod te sem érteni. ;) semmi bajom azokkal, akik máshogy gondolkoznak. de nekik se legyen már azokkal bajuk, akik nem úgy gondolják, mint ők. :) ennyi.béke.

[ Szerkesztve ]

(#132) Misi1979 válasza bunfi (#129) üzenetére


Misi1979
őstag

Ebben az ökoszisztémában az a jó, hogy ökoszisztéma, tehát többé-kevésbé (nekem többé...) együtt tudnak működni a komponensei, olajozottan.

Ha nem akarsz ökoszisztémát, nem veszel apple cuccokat. Vagy telefont veszel, egyéb eszközök nélkül.

Vagy veszel apple cuccokat és kikapcsolod az ökoszisztémàt, az extra szolgáltatásokat.

Ez miért is bezártság amúgy?

(Használtál már valaha apple-gépet?)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#133) moleculez válasza general (#128) üzenetére


moleculez
veterán

Köszi, hogy megírtad helyettem!

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#134) whited válasza 30z.Samu (#116) üzenetére


whited
addikt

:DDD

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.