Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Játékok alatti teljesítményen javítanának valahogy, szinte biztos vevő lennék egy 1800-asra.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#2) tailor74


tailor74
őstag

Addig-addig csiszolgatják, hogy a végén vennem kell egyet. :DDD

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#3) Bici válasza laceszgamer (#1) üzenetére


Bici
félisten

Valamelyik Ryzen-es topikba linkelt valaki egy tesztet, amiben a jó gyors ram-tól megközelítette az i7 7700 sebességét játékokban.
Nem tudom, hogy igaz-e, de gugli talán segít.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Örvendetes hír,csak így tovább. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#5) #45997568 válasza tailor74 (#2) üzenetére


#45997568
törölt tag

Traktorosoknak vetes utan mar nincs kedvezmeny, aratas utan meg felar mert akkor dol a le, szorp kotelezo :DDD

Jo cucc, ahogy nezem egyre jobb lesz, most 16GB kolcson memoriaval tolom, kivarok most mar melyik memoria lesz a befuto :)

(#6) Naturalist válasza Bici (#3) üzenetére


Naturalist
tag

Néhány játékban ez igaz volt, de többségében ugyanúgy skálázódik a gyorsabb ramokkal, mint a 7700k. IPC-ben nagyon közel van a Ryzen, csak OC szempontjából 3,8-4Ghz az átlag, 7700k-nál meg 4,8-5Ghz.

(#7) arn


arn
félisten

tenyleg erdemes kivarni a nyarat :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#8) ViZion


ViZion
félisten

Nah, köszönjük. Mire veszek, már kireszelik a bajokat... :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9) Manbal


Manbal
senior tag

nagyon izzadságszagú ez... mire "javítanak" mindent, addigra az Intel csúnyán arcon tenyereli őket

(#10) NomadND1 válasza Manbal (#9) üzenetére


NomadND1
senior tag

Nem a processzor a hibás, hanem a szoftver amivel használják.
Szoftveres javítások érkeznek, mert a vas jó, csak le kell butítani a jelenlegi szintre.

(#11) arn válasza NomadND1 (#10) üzenetére


arn
félisten

Jaja :D mindeki hibas.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12) sh4d0w válasza Manbal (#9) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mivel, Kaby Lake-kel? Oh, wait...

Fiery: Neked volt igazad! (FMA3)

https://www.coreinfinity.tech

(#13) jacint78


jacint78
addikt

így nagyjából 6 nanoszekundummal kisebb értékeket mérhetnek majd a felhasználók ugyanazon a rendszeren.

Akkor már talán elérik egy 775-ös konfig késleltetését...

type your text here..

(#14) laceszgamer válasza Bici (#3) üzenetére


laceszgamer
addikt

Szoktam nézegetni teszteket, amikor csak lehet minél frissebbet, de sajnos még nem látni, hogy stabilan le tudná hagyni. Pár játékban képes rá csak jelenleg.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#15) and1ao válasza Naturalist (#6) üzenetére


and1ao
őstag

4.8-5Ghz átlag 7700k-val azért ne sarkítsunk már ennyire, Deliddel meg vizzel igen, de nem léggel és gyári turhával alatta.

Örvendetes egyébként hogy mindig találnak valamit amit lehet faragni, ha RAM tunningot is sikerül kikupálni akkor abból a Fabric szépet fog majd profitálni.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#16) jacint78 válasza and1ao (#15) üzenetére


jacint78
addikt

Dehogynem léggel, ha nem AVX teszteket akarsz futtatni rajta, akkor bőven elég a lég is. Az enyém (4690K és ennek rosszabb a pasztázása és ugyanúgy megeszik 130W-ot stresszteszttel) AVX, vagy FMA teszt alatt kb 10 másodperc után 100°C-ra ugrik BF4 alatt meg 65°C-os. :)

type your text here..

(#17) #20691712 válasza sh4d0w (#12) üzenetére


#20691712
törölt tag

Mert az intel mar fel is hagyott a fejlesztessel.
Sot mar at is adtak a gyaraikat az amd-nek mert nincs mar ertelme versenyezni.

Utolertek egy 3 eves architecturat dupla annyi maggal.

[ Szerkesztve ]

(#18) solfilo válasza #20691712 (#17) üzenetére


solfilo
veterán

Ezt úgy írod, minta a 8 magos Intel gyorsabb lenne. ;)

solfilo

(#19) #45997568 válasza solfilo (#18) üzenetére


#45997568
törölt tag

Rakd vissza a kepet is neki mert beleszaladt csunyan :DDD

(#20) Sanya válasza #20691712 (#17) üzenetére


Sanya
nagyúr

De utolérték, mint senki más. Egyébként az Intel eddig tök jófiú volt, mindig friss drivereket adott ki a procijaihoz, sőt, volt, hogy a 64 bites atomjához nem adott windows drivert, sőt volt olyan, hogy nem adott hozzá 64 bites bootloadert ki, emiatt nem tudtál rajta 64 bites wint futtatni! Emellett ha véletlenüll raktak rá kupakot, akkor a procisapka alá a legótvarabb kínai fos hővezető pasztát pakolták, ami inkább hőszigetelt, mint vezetett. Nem volt ritka, ha 20 fokot javított valaki az intel prociján, ha újrapasztázta !!!!A KUPAK ALATT!!!!!!

Nézzük meg az Intel procik vga driverinek naprakészségét.

példa I. generációs core i3 és core i5

Core i5-470UM: megjelenés 2010 október. windows 8.1 megjelenés 2013 október. Bár már a windows 8.0-hoz sem volt rendes drivere, nemhogy a 8.1-hez. Tényleg, fullban nyomták a supportot, de tényleg.

1 szó mint száz, ha Intel fanatikus vagy, akkor annak kellene szurkolj, hogy az AMD egy sokkal, de sokkal jobb és siekresebb procit rak le az asztalra, mert akkor te sokkal-de sokkal olcsóbban juthatsz hozzá a te hőn áhított, bugos vga driverű, lekorlátozott, tuninglockolt, drága alaplapos, hőszigetelőpasztás Intel procidhoz. De ehhez fel kellene nőni.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#21) hokuszpk válasza jacint78 (#16) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

de, avx tesztet akarok, a multkor is ranyomtam a landmark 2.0 -t, oszt csak a naprendszer szeleig huzta a csikot.
KEVES. Az galaxis peremet celzom.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#22) Malibutomi válasza laceszgamer (#1) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Mar nagyon sokat javultak. Minden biossal, win update-el, jatek patchel.

Most volt nemreg gamersnexus ujrateszt. Pl Warhammer Total War: +20FPS

[ Szerkesztve ]

(#23) jacint78 válasza Sanya (#20) üzenetére


jacint78
addikt

Hagyjuk már ezt, ki nem szarja le az IGP driverét egy i7-nél, ki használja az IGP-ét? :D

type your text here..

(#24) hokuszpk válasza Sanya (#20) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ezzel a bugos vgadriverrel ovatosan, ha radeon lesz az intel cpu mellett, még visszanyal.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#25) tailor74 válasza #45997568 (#5) üzenetére


tailor74
őstag

Vetés után, aratás előtt meg -50%, mert már nincs és még nincs lóvé. :K
Amúgy meg visszamennyé meg viszlát is. :DDD Kitagadlak a szörp főzőből. :DDD

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#26) jacint78 válasza hokuszpk (#24) üzenetére


jacint78
addikt

:DD :DD

type your text here..

(#27) #45997568 válasza tailor74 (#25) üzenetére


#45997568
törölt tag

Nem baj, uj zelandi barataink nyomjak rendesen :DDD

(#28) ViZion


ViZion
félisten

Akkor az intel sokkal jobb, nyugodjatok meg és haladjatok tovább, nincs szükség a trollkodásra. Nem fogtok hiányozni, jönnek még hasonlók biztosan. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29) Televan74 válasza hokuszpk (#24) üzenetére


Televan74
nagyúr

Végre lesz egy normális igp -jük.Az AMD meg javíthat a steam statisztikán. ;]

Sokan örülni fognak a javításnak,főleg az akinek eddig gondjai voltak a memóriával.De még lesz még mit finomítani a biosokon. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#30) Cody007


Cody007
csendes tag

Holnap lesz teszt vajon a Ryzen 5 procikról? Elvileg holnaptól kaphatók.

(#31) bil válasza Cody007 (#30) üzenetére


bil
tag

Nagyon remelem!

This is extremely dangerous to our democracy!

(#32) Tidus válasza ViZion (#8) üzenetére


Tidus
addikt

Ki sem javítják a hibákat, már lesznek használtan eladók is. Azoktól akik ráunnak.

(#33) #45997568 válasza Tidus (#32) üzenetére


#45997568
törölt tag

Nincs baj a hasznalt piaccal, van akinek eleg az is, a 4790k-amat is elvittek pikk-pakk, elotte az FX8350-emet is. Szerintem mindenki jol jar.

(#34) arn válasza Malibutomi (#22) üzenetére


arn
félisten

Azert ez meg nem szazas

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#35) kovi831 válasza jacint78 (#23) üzenetére


kovi831
aktív tag

Hagyjuk már ezt, ki nem szarja le az IGP driverét egy i7-nél, ki használja az IGP-ét?

ÉN! Milyen má' az, hogy 2017-ben szaggat az egér Win7/10 alatt?? :XD Nem képesek az intelnél egy normális drivert írni?? Még néha a 720p-s filmeken is észreveszem a szaggatást(mintha mikrolagg lenne, de érdekes az F1 2012-őt simán elviszi akadás nélkül a HD 4000). Bár nekem nem I7 van hanem 3570K
Kellett nekem eladni az Fx8320-ast :O Utóbbit nem tudtam kiakasztani, 2 HD film ment egyszerre + videókódolás. Otthon fűtéshez régi konvektor helyett, őrláng nélküli termosztátos lett beszerelve, az Fx-et használva egyértelműen csökkent a gáz számla :D

(#36) jacint78 válasza kovi831 (#35) üzenetére


jacint78
addikt

Ilyennel én még nem találkoztam IGP-vel sem.

type your text here..

(#37) Malibutomi válasza arn (#34) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

De nem is a frissitett meresukbol van ahogy latom, mert abban nem latok Dirt-ot.

De vannak ilyenek:

(#38) Redneck válasza Malibutomi (#37) üzenetére


Redneck
veterán

Hajrá Ryzen! Remélem még nem ért véget a gyorsulás. Ha találsz olyan táblázatot amiben az újramért Ryzen mellett az Intelek is szerepelnek, légyszi dobd be hozzászólásba! Köszönöm! :R

kovi831: Az utolsó bekezdés nagyon adta... :C

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#39) JanR válasza jacint78 (#23) üzenetére


JanR
addikt

Én.

(#40) füles_ válasza Sanya (#20) üzenetére


füles_
őstag

...legótvarabb kínai fos hővezető pasztát pakolták, ami inkább hőszigetelt, mint vezetett

Na jó, én kiégtem a p***ába :DD :DD
Hővezető paszta ami hőszigetel :C

Ja és szarazájemdé, ne vegyetek ájemdét, mert szarazájemdé!!44!

(#41) Redneck válasza füles_ (#40) üzenetére


Redneck
veterán

Nekem is beadta az a hozzászólás! :C

Az ehhez hasonló és néha pár szakmai hozzászólás miatt olvasom a hírek kommentjeit. A többi csak felesleges civakodás.

Érdemes lesz nemsokára CPU tesztet készíteni, a frissített Ryzennel és sok játékkal. Ha belefognátok, a Game módot is lemérhetnétek!

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#42) füles_ válasza Redneck (#41) üzenetére


füles_
őstag

Én PH!-s Ryzen teszt hozzászólásait el sem olvastam... Egyszerűen nem tudtam elolvasni azt a sok idétlen, útálkodó, troll kommentet. Az ember csak fölhúzza magát rajta.

A szakmai hozzászólásokból meg sajna egyre kevesebb van :( Fiery sem beszél mostanában sokat a processzorokkal kapcsolatban, sayinpeti hozzászólást is rég láttam már, pedig a Vegáról mondhatna pár szót. Hálásak lennénk érte.

[ Szerkesztve ]

(#43) Puma K válasza kovi831 (#35) üzenetére


Puma K
veterán

8 hónapig használtam az i7-ben lévő IGP-t, de amit írsz hibák egyet sem tapasztaltam.

Pedig nyúztam játékkal és video renderrel is több órát hónapokon keresztül.
Az idő alatt jött IGP-hez új driver és arra frissítve szintén rendben volt.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#44) sh4d0w válasza #20691712 (#17) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Szerintem se nyomd fullba. Milyen fejlesztése van az intelnek akár csak a kanyarban, amivel el tud húzni megint? Küldheted privátban is, ha megvan a válasz...

https://www.coreinfinity.tech

(#45) VaniliásRönk válasza Puma K (#43) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Amikor az AMD driverrel van gond, akkor az egyértelműen user error kategória is megy a lajstromba, amikor meg Intel/nVidia driverrel van probléma, akkor pedig biztos user error (vagy hazugság), akkor is ha nem, a kékek és a zöldek meg egyébként sem felelősek semmiért. :U

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#46) jacint78 válasza VaniliásRönk (#45) üzenetére


jacint78
addikt

Senki sem mondta, hogy hazugság, de kicsit alábecsülöd a júzer error valószínűségét...

type your text here..

(#47) #45997568 válasza VaniliásRönk (#45) üzenetére


#45997568
törölt tag

"hibas" driverek mindegyik gyartonal lehet es volt is, tapasztalat. Ez teljesen irrelevans a Ryzen-t tamogato BIOS-ok szempontjabol. Itt meg kell ido mire kiforrja magat a rendszer, addig sincs drama, legalabbis en nem lattam meg.

A trend jo, megjelenes ota folyamatosan jonnek a javulasok amik nem csak szintetikus tesztekben nyilvanulnak meg hanem stabilitasban, teljesitmeny novekedesben, hardver tamogatas szelesiteseben.

Mint gyakorlo Ryzen tulajdonos mondom ezt. Nem tokeletes meg a rendszer, de amit latok/tapasztalok az :C

(#48) VaniliásRönk válasza jacint78 (#46) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem becsülöm alá, pont ellenkezőleg, éppen az a lényeg hogy gyártótól függően más a reakció, holott a hiba majd' minden esetben a rendszer szerves része. ;]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#49) noPublicFG válasza jacint78 (#36) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Sajnos én is találkoztam már vele. Konkrétan a laptopom makrancoskodott sokáig (fél év). Aztán, ahogy jöttek a hírek a ryzen processzorokról, csodák csodájára, megjelentek a normális intel driverek is. Különös nem? :DD

plus ça change, plus c'est la même chose

(#50) LGLuke


LGLuke
őstag

Gyerekek, nagyon elmentetek más irányba! :)

Érkezik egy hír, miszerint kap egy új BIOS (UEFI) frissítést az új AMD processzor architektúra.
Erre érkezik egy rakat gyalázó és érvelő hozzászólás.

Van egy évek óta Inteles környezet:
minden szoftverfejlesztő, beleértve a játékfejlesztőket is az utóbbi években az Intel platformra optimalizált, hiszen az tette ki a piac 95%-át.
Jön egy új AMD CPU, melynek meg kell küzdenie az Intelre optimalizáltsággal, majd meg kell azzal is küzdenie, hogy a játékok fel sem ismerik és nem használják ki az évek óta alapvető utasításkészleteket sem, mivel kb. "safe mode / compatibility mode"-ban használják a CPU-t, hiszen az unknown jelenleg.
Természetesen az új (játék és szoftver) címeknél elkezdenek optimalizálni a szoftvertervezők és kiadni patch-eket az új jövevényhez, közben érkeznek az új BIOS-ok is.
A tesztekből mégis a sok nagy tudású mit lát? Nem váltotta be a hozzáfűzött reményeket.

Van egy ilyen CPU:
Intel® Xeon® Processor E5-2699 v4
22 magos
Kíváncsi lennék, hogy a játékok alatt hol végezne!?
Segítek a gyengébbeknek, ez egy 2 millás CPU, de szerintem nem lenne benne az első 20-ban a CPU-k között játékok esetén! ;)

A több magnak köszönhetően alacsonyabb frekvencián üzemelő CPU-k nem azért vannak, hogy a játékok alatt kimagaslóan teljesítsenek, hiszen a felület sem nagyobb és a TDP sem nő jelentősen. Akkor miért is lennének egy szálon gyorsak, miközben a játékfejlesztők az i7-ből kiindulva 4 magra optimalizálnak?
Nem is mernének 8 magra, hiszen akkor az i3-as CPU-val rendelkezők nem is tudnának játszani.
De nagy nyereség lenne - végre a 12 magos CPU-kon gyorsan futna a játék - csak éppen a célközönség nem tudna profitálni belőle, sőt játszani sem! :))

Nem baj, vitatkozzatok csak, hogy a 8 magos CPU miért nem elég gyors 1 szálon...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.