Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Goblin12


Goblin12
őstag

Érdekes.

Én az 5 éves laptopomon használom a Win10-et és tökéletesen megvagyok vele elégedve. Részemről 10-től vissza fele semmi pénzért. :R

(#2) Ranek01


Ranek01
csendes tag

Huh... Még jó, hogy a win 8.1 mellett döntöttem!

(#3) djculture


djculture
félisten

Még egy év és aki játszani is akar új játékokkal pc-n annak úgy is váltania kell win10-re dx12 csak win10 -re lesz. Most még három hónapig megteheti ingyen, ha nem kapcsol időbe megfizethet mint a katonatiszt. Érdemes arra is figyelemmel lenni hogy a liszenc az adott alaplaphoz kötődik, tehát ha hardvert akarunk frissíteni (alaplap+proci esetleg ha nincs hozzá való ram a többi cucc ráér) még 3 hónapunk van rá... Én is ezért léptem át s1150-re.

[ Szerkesztve ]

(#6) szinesz.bob válasza Goblin12 (#1) üzenetére


szinesz.bob
senior tag

Remek! Biztos véletlen!!! de majd a 10... :W

(#22) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Nos, hölgyek és urak, az aktiválós témát kibeszéltük, koncentráljunk innentől a hírre.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#25) proci985 válasza 04ahgy (#22) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Topikot ezzel párhuzamosan kitakarítottam.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#26) sefan67 válasza proci985 (#25) üzenetére


sefan67
aktív tag

Francba, lemaradtam :DDD

"Intel 100-as sorozatú és a nem sokkal korábbi Intel 9-es sorozatú vezérlőhidakat tartalmazó ASUS alaplapok (esetlegesen néhány korábbi modell is) "

Nem vagyok teljesen képbe a vezérlőhidakkal; Z97 érintett?
Öt hete nem indítottam újra a gépet, nem ártana előtte cselekednem :)

(#27) atike


atike
nagyúr

Csodás ez az UEFI-s biosos vergődés. Az egyik ügyfél gépe nem bootolt be egy windows frissítés után (nem ilyen hibát dobott) - biost kellett frissíteni, hogy ismét tudja használni. Nem volt túl vicces az a nap...

(#28) 04ahgy válasza sefan67 (#26) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha az alapértelmezett beállítás a Secure Boot, akkor érintett a Z97 is, sőt, akár más is. Nem chipset, hanem Secure Boot beállítás függő, csak ezeknél az újabbaknál nagyobb eséllyel alapértelmezett.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#29) Xelo5


Xelo5
csendes tag

De jól döntöttem mikor kikapcsoltam az MS ezen idegesítő erőforrás zabáló frissítő szolgáltatását... Szerencsére azért a gigánál nincs alapból secureboot be kapcsolva... De ez úgy is csak a felhasználókat érinti én inkább kihasználom a wint. ;]

Én még mindig a frissítés DX12-re várom W7-re ha kell fizetek is érte az MS-nek egy win10-árát! ☺

(#30) Narxis válasza Goblin12 (#1) üzenetére


Narxis
nagyúr

Jelentkezz a Microsoft-nál, hogy vitrinben mutogathassanak.

Thanos was right.

(#31) titusz99xd


titusz99xd
csendes tag

Még szerencse hogy Intel alaplapom van :DD :DD

Dehogyis!

(#32) sefan67 válasza 04ahgy (#28) üzenetére


sefan67
aktív tag

Köszönöm :)

(#33) ló úr válasza Narxis (#30) üzenetére


ló úr
őstag

Ilyen erővel téged meg ketrecben :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#34) icp1970


icp1970
senior tag

Elég megdöbbentő hiba.

(#35) 04ahgy válasza icp1970 (#34) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem hiba, hanem sajátos együttállás inkább.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#36) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Asrock alaplap esetén is fennáll a "hiba"?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#37) 04ahgy válasza Ciccuka (#36) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha fogod, bekapcsolod a Secure Bootot, feltelepíted így a Win7-et (már ha sikerül, nem tudom, az AsRock hogy kezeli le a bekapcsolt Secure Boot mellett használni kívánt, Secure Bootot nem támogató oprendszert), és hagyod frissülni, akkor biztosan.

De inkább nézd meg, hogy Load UEFI Defaults után bekapcsolja-e? Ha nem, akkor csak egy alapértelmezést kell nyomni bármikor, és nem jön elő a hiba Win7-tel sem.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#38) mekka_kola


mekka_kola
tag

Tök mindegy, Win8.1 alá semmiképpen nem mennék már, de a 10-zel sincs gondom.

Bár egy Win98 igencsak fincsó lenne. :-P

(#39) icp1970 válasza Ciccuka (#36) üzenetére


icp1970
senior tag

Asrocknál nem áll fent a hiba.

(#40) ló úr válasza mekka_kola (#38) üzenetére


ló úr
őstag

7 éves oprendszer már szegény win 7. Szerintem nem várható el h ilyen pici baki elő ne forduljon :D
Én egy win 95-öt raknék fel és indítanám kékhalállal ;]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#41) kymera válasza djculture (#3) üzenetére


kymera
senior tag

Ez azért kicsit sántít :)

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#42) JoshaJosh


JoshaJosh
csendes tag

A cikk utolsó mondata "Persze az sem kizárt, hogy a megszokott Windows 10 ajánlás újabb rámenős eszközét láthattuk." - nemhogy nem kizárt, hanem 100%, hogy erről van szó. Most már tényleg vicc kategória, ahogy egyes hardvergyártók, a mikrofostól kapott millirádokért cserébe próbálják rákényszeríteni a felhasználókra azt a használhatatlan, döglassú, undorító kinézetű, kémprogram windows 10-et.

(#43) Freddy S válasza JoshaJosh (#42) üzenetére


Freddy S
tag

Igen ez így van, de még mindig nem tudtak rákényszeríteni a Candy Crush oprendszerükre és hogy a frissítések le vannak tiltva, nem is tudnak fenyegetni.

LGB - Lets go Brandon ugyanazt jelenti mint FJB csak takartabban. FJB pedig F - Csúnya szó, J - Joe, B - kitalálhatod!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.