Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) attila9988 válasza idegen lény (#15) üzenetére


attila9988
őstag

Igazából nem értelek. Egy 960 az már bőven a játékos kártya kategória. (bár manapság videózáshoz is nagyon érdemes megvenni, mert azon a téren az egyik legjobb amit a piacon kaphatsz... igen, a 970 -nél, és a 980 -nál is jobb)

Mitől lesz szerinted játékos kártya, a játékos kártya? Csak 4k -ban lehet játszani vagy mi? :) Én úgy tudom, legalábbis az a kis garázscég által üzemeltetett játékáruház a steam (talán hallottál róla...) adatai szerint az 1080p a legnépszerűbb felbontás. Ebben pedig a 960 -as gyakorlatilag tökéletes. Láttam hogy mire képes kártya... A 970, és a 980, már a megszállottaknak van, tehát inkább rétegkártyák. Ami azt illeti, még a 750ti is játékos kártyának tekinthető, mert bőven felette van képességekben annak, mint amit egy átlag felhasználó, aki nem játszik, elvárna tőle... azoknak már a sima integrált intel cuccok is jók, mert munkára már kiválóak azok is.

Szóval hagyd ezt a marhaságot, hogy egy 60 000 ft -os kártya nem játékos kártya, mert nagyon is az.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#52) attila9988 válasza Franklin (#28) üzenetére


attila9988
őstag

Én ismerek igazi "gamert".... elmebeteg a srác. A fél élete elment counter strike -ra... persze az 1.6 -ra... :)
A másik kölyök meg diablo 2.. Az is elmebeteg. Szerintem több tízezer órát elnyomtak már ezekre. Nekik aztán tök mindegy hogy milyen kártya van a gépben, csak menjen az a játék, amibe bele vannak őrülve.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#53) attila9988 válasza idegen lény (#40) üzenetére


attila9988
őstag

Ez a gépigény dolog tudod hogy működik? A minimum az, amin tutira megy a program. Aztán megnézik hogy mi kapható a piacon, és a létező legjobb kommersz cuccokat beírják ajánlottnak... Amd -hez pl tipikusan a kapható egyik leggyorsabb fx -et szokták beírni, intel -hez meg a 4 magos i7 -esek közül a legjobbat.

Ez marhára nem azt jelenti, hogy olyan hardware kell a programokhoz. Nincs az a normálatlan játékfejlesztő, aki csak méregdrága csúcs cuccokkal számol, mert nem lenne kinek eladni a játékot.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#54) b. válasza idegen lény (#4) üzenetére


b.
félisten

Hogyne.Csak internetre és youtubra jó.Gratulálok..
Estetleg keress rá egy gtx 960 tesztre mielőtt baromságokat írkálsz.
Mai játékokat FHD grafikán simán viszi.Doom ajánlott gépigénye meg LOL.Te még hiszel a kiírt gépigénynek?simán menni fog az 960 karin kimaxolva,lefogadom.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#55) Sub-S


Sub-S
senior tag

A Dell SE2716H állványa valóban forgatható és állítható a magassága is?

(#56) idegen lény válasza b. (#54) üzenetére


idegen lény
őstag

Pedig a Vendi is a GTX-970-et ajánlotta játékokhoz a Restartban. Néztem teszteket, a 970 húsz-harminc fps-sel többet tud a 960-nál: [link] [link]

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#57) Baryka007


Baryka007
őstag

Nem tudom, hogy a gyártóknak miért esik nehezükre. Egy ennél gyengébb GPU mellé 4GB GDDR5 fedélzeti memóriát pakolni. Oké, hogy most ""még"" elég az átlag Usernek a 2gb... De másfél év múlva már nem lesz az. Holott a GPU ban van nafta. Csak elfogy a memória. Én inkább vennék egy R7 370 et. De 4 vagy 6 GB memóriával ( Jó a 6 már lehet túlzás ) De négyet elviselnék rajta. És best buy lenne. Vagy ha már nVidia volt a cikkben. Akkor GTX 950 4gb....

[ Szerkesztve ]

(#58) b. válasza idegen lény (#56) üzenetére


b.
félisten

Én sehol nem írtam azt , hogy nem tud többet. Egyételműen egy 2x annyiba kerülő kártya többet kell hogy tudjon.Ez nem változtat azon a tényen, hogy évek óta az ajánlott gépigény bőven túl van pozicionálva a valós igénynél, köszönhető a gyártói igényeknek és gondolom a nem kis összegnek köszönhetően, ami befolyik a játékkészítőknek a hardver gyártóktól.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#59) davidsone


davidsone
addikt

de nem tetszenek már ezek a nagyon "gémer" házak, 10 évvel ezelőtt a fél karomat odaadtam volna... ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#60) Pete55555 válasza Sub-S (#55) üzenetére


Pete55555
addikt

Nem!
Itt van előttem, én rendesen utána is néztem. A Dell SE2716H-nek nem forgatható az állványa, és magasság állítás sincs rajta. Az oázis oldalán is rosszul szerepel !!

Viszont a 2x9w beépített hangszóró meglepően jól szól. Nem egy 1250-es (az is ittvan mellette) de a fülesre pl jobb minőségben adja ki a hangot, nem búg, zúg, meg nem szedi össze az elektromos jeleket.

...Szeretem leracsniztatni...

(#61) ggbuffon1897 válasza idegen lény (#56) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

öcsém speciel köszöni szépen, vígan elvan egy 750Ti-vel 1,5éve a legtöbb játékkal medium-highon (lassan egyébként majd el-elfogyogat, de 3x ezerért nem is olyan rossz a helyzet, főleg h eladni is elfogja tudni annyiért, mint amennyiért anno vette)

én speciel 1,5év alatt gyakrabban váltogattam a vga-kat mint más a boxerét, volt már 280-750ti-380-770-970-960-380X, ezalapján bátran állítom, h a 960 teljesen oké, ha vki gamer cuccot épít reális, magyarországi pénzügyi kereteket figyelembe véve.

Többet tud a 970? Persze h többet tud, be is b*szna ha majdnem 2x árért nem tudna.

De azért nézzük a tényeket: én pl. a magam részéről 60fps-nél nem látok többet indokoltnak egyik játékban sem (igaz én már nem multizok) , de az stabil legyen. Felesleges erőforrás-zabáló feature-öket szépen kikapcsolom (pl. AA-t max FXAA, ilyen olyan tükröződés mediumon), mert szinte semmit nem dob sem külcsínbe, cserébe szép lépcsőkben tud csökkenni az fps. Az összes többi beállítás meg ultra-high beállítás aztán jónapot. Nekem nem volt bajom vele se egy GTA V alatt, vagy a viszonylag szarul optimalizált witcher 3 alatt sem, h a stabil és fix 60 meglegyen, és ehhez még nagyon butítgatni se kellett (sőt az experience profil magasabb beállításokkal tudott jobbat, mint amit én manuálisan belőttem a játékban)

Tudom, nem mindenki így gondolkodik, de aki azt mondja, h egy 960 már nem gamer gép kategóriába esik, az vagy hazudik, vagy tényleg erősen támaszkodik a GPU boss és hasonszőrű idióta összehasonlító oldalak baromságaira.

Egyébként ebből a szempontból Isten áldása a youtube, megkeresed mit tud egyik, mit tud másik, aztán eldöntöd h neked elég-e az a teljesítmény.

(#62) MK VII válasza Graphics (#43) üzenetére


MK VII
veterán

Tényleg nem akarok vitázni, hisz tök felesleged is lenne...
DE!
Az iponon pont, hogy kb minden olcsóbb alapból mint a PCX-nél.. Most random rákerestem 1150-es procikra, DDR3-as memóriákra, VGA kártyákra.. Minden olcsóbb mint a PCX-nél...
Linkelni nem fogok, mert nem itt a helye, de, ha bizonyíték kell akkor szánj 3 percet a dologra..

(#63) Eastman


Eastman
őstag

kétes

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#64) ggbuffon1897 válasza MK VII (#62) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

lehet csak én vagyok vak:

INTEL Core i5-6500 3.20GHz 1151 BOX 62,6k
INTEL Core i5-6500 3.20GHz 1151 59,6k

INTEL Core i5-4590 3.30GHz 1150 BOX 60k
Intel Core i5-4590 processzor 57,2 k

HyperX 8GB FURY DDR3 1600MHz CL10 KIT HX316C10FK2/8 12,5k
Kingston 2x4GB DDR3 1600MHz HyperX Fury HX316C10FK2/8 11,3k

ASUS STRIX-R9380-DC2-4GD5-GAMING R9 380 4GB GDDR5 PCIE 72,5 k:
Asus R9 380 4GB DDR5 STRIX-R9380-DC2-4GD5-GAMING 71,5k

GIGABYTE GV-N960WF2-4GD GTX960 4GB GDDR5 PCIE 65,7k
Gigabyte GTX960 4GB DDR5 GV-N960WF2OC-4GD videokártya 64,8k

énis csak randomból ráböktem ezekre , az h melyik, melyik bolt árait takarja nem írom oda, csak h annyit, h egyik helyen sem az ipon árai az olcsóbbak...

egy komplett gép vásárlásnál eléggé kinyílhat az olló ezekből az 1-2ezres difikből..

ettől függetlenül énis hamarabb vásárolok iponból, vagy aqua-ból, de annak más magyarázata van: ha egyet dob az agyam van raktárkészletük, ahonnan jóesetben azonnal tudom hozni a dolgot, míg ugye pcx-nél minden 1-2 munkanap. Mivel gyarló ember vagyok és "add meg uram de már" rákfenéje engem is jellemez, így eltudom engedni azt az árbeli difit, a gyorsabb hozzájutás érdekében. De komplett gépnél már azért 2-3szor is meggondolnám a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#65) #20655360 válasza MK VII (#62) üzenetére


#20655360
törölt tag

WTF? Kevered a 2 boltot szerintem.

(#66) idegen lény válasza MK VII (#62) üzenetére


idegen lény
őstag

és nem csak az Iponon... A PCX nagyon elszállt mostanában. Mondjuk a többi is. Nincs egy normális PC diszkont, hanem egymáshoz lövik be az árakat. Pedig már itt vagyunk a "tavaszban", mégsem mennek le az árak. Azt hallottam, hogy nagykereskedésekben kell vásárolni, de hogy hogyan, meg hol van ilyen, azt senki sem tudja. Ha valaki olcsón akarja megúszni, annak marad a használtpiac.

ggbuffon1897

Én meg azért vásárolok sokszor az Iponból, mert ők adnak mellé ajándékokat, míg a PCX sosem. De akkor, amikor van árgép meg árukereső, nem mindegy, hogy melyik bolt olcsóbb? Van, ami itt, van, ami meg ott. Nagyobb baj az, hogy sokszor nincs készleten az, amit keresel. Így nincs árverseny sem.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#67) ViZion válasza idegen lény (#66) üzenetére


ViZion
félisten

Nagykerekben mezei halandót nem szolgálnak ki. És ahhoz folyamatosan el kell hozni pár cuccot, h normális kedvezményt kapj. Amiket nagykerekben kapok árat, az többnyire drágább, mint az ipon, pcx. Szar a forint, fel kell dolgozni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#68) idegen lény válasza ggbuffon1897 (#61) üzenetére


idegen lény
őstag

Ez nem úgy van, hogy amikor először elindítod a játékot, akkor a játék automatikusan hozzá pozicionálja magát a géped teljesítményéhez, és javasol egy optimális beállítást a géped képességeihez viszonyítva? Ma még mindig állítgatni kell több oldalnyi beállítást, amikről azt sem tudom, hogy micsodák? :Y Mert akkor inkább veszek egy PS4-et.

ViZion
Ezt jó tudni! Ezt nem hittem volna.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#69) #20655360 válasza idegen lény (#68) üzenetére


#20655360
törölt tag

Ha megakarod úszni a quad sli 980ti-t, érdemes kicsit turkálni a beállításokban. :)
Aki ezzel se tud boldogulni, az tényleg húzzon konzolra. Játszottál te már pc-n???

(#70) ggbuffon1897 válasza idegen lény (#68) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

alapvetően nyílván belő valamit a játék magának a konfigod alapján, de az általában közel se optimális, így ugyanúgy machinálod kézzel.. + ugye ott van az experience-ben található az nvidia által kiadott "profil" ami szintén felajánlja játékonként (persze már amelyikhez van) a szerinte optimális beállításokat..utóbbiba én sokáig nem hittem,de jópár játéknál valóban bejött az nvidia által kreált profil a saját mókuskodás ellenében, na meg már így túl a 30on nekem sincs türelmem ide-oda piszmogni különböző beállításokkal, h meglegyen a fix 60.

(#71) kwzatz válasza idegen lény (#68) üzenetére


kwzatz
őstag

Általában amit én csinálok:
-Motion blur off (a játékok 1%-ban olyan kb., amitől nem vagyok rosszul)
-Árnyékok mediumon
-FXAA
-Tükröződésekkel óvatosan
-A játékra jellemző speciális gépzabáló cuccoknak utánanézni, és azokkal szűkösen bánni
Eredmény: Majdnem megkülönböztethetetlen a max. beállítástól, de a szükséges videokártya ára a felére csökken.
Az utóbbi időben már komolyan az a véleményem, hogy a high és ultra beállítás közti különbség masszív parasztvakítás annak érdekében, hogy minél többet költsön az ember a hajszálnyi különbségért.
Érdemes ránézni az nvidia tweak guide-okra (amd-s kártyával is), mert sokat tud segíteni abban, hogy milyen beállításokat lehet visszafogni.

[ Szerkesztve ]

(#72) #31600896 válasza QwErTy42 (#5) üzenetére


#31600896
törölt tag

Elég baj az, hogy a középkategórát az 50-60 ezres kártyák adják sajnos. :(

(#73) idegen lény válasza kwzatz (#71) üzenetére


idegen lény
őstag

Köszi! El tudnád ezt nekem küldeni privátban is, hogy megmaradjon, mikorra már lesz PC-m?

#69
Persze. Commodore 64-en sakkoztam. Az egyáltalán nem szaggatott.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#74) Graphics válasza MK VII (#62) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Raszantam, mert 240ezres gepet raktam ossze. De pillanat, osszenezem meg egyszer, hogy +20ezret ki kellett volna fizetnem

De biztos szarul néztem, és többet akartam fizetni, de véletlen nem szopattam meg magam

PCX gép

i5-6500
MSI B150 Night Elf
2x4GB HyperX DDR4 2866
Gigabyte GTX960 Windforce 4GB
2db HyperX 120GB
FSP Hyper 500M
2db Alpenföhn Ben Nevis

Ezért fizettem 230000

iPon: 236000

Ugyanez a gép kijött ha a hűtőt ami nem kapható egálba számolom

Tehát 6 ezer forint most itt megmaradt....Ha a hűtő is drágább ,akkor 7-8 ezer még mindig marad..

Nem tudom hogy jött ki Nálad, de a proci is már 3 ezerrel volt olcsóbb.. Mik vannak...

Én hoztam a példám , ez van, nem értem miért kellett volna az "olcsóbb" iPonba megvennem :D ha nem az...

Bocsi ,de ekkora összegnél már a vevő is átgondolja, hogy mi legyne, ha minden alkatrészen marad 1 db pisztolyorrú Mátyáskirály, akkor 5-10 ezer simán összejön. Jaaa , és jelenleg senki nem a pénze ellensége!

Én ezt a gépet néztem, mert ezt raktam össze, ha olcsóbban jött ki, akkor fogadjuk el, ok? :) Bizonyíték megvolt. Nem én adom a tényeket, hanem a kikeresett árak adták ki ezt.

@idegen lény: Azt hallottad... Igen,csak a nagykerbe nem mehetsz be csak úgy, ezért nagyker a neve... :B

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#75) MK VII


MK VII
veterán

Komolyan nektek szelektív az olvasóképességetek?

Másodszor írtam le, hogy alapból olcsóbbak az ipon árai mint a PCX-é..
Ennyire elmenni egy szó mellett és csakis azt hajtogatni, hogy márpedig a PCX olcsóbb..
Nem akciókra vetítve értettem, hogy olcsóbb a PCX.
i5-4690K
Ipon: 73057ft
PCX: 81101ft

R7 370 Asus Strix 2GB OC
Ipon: 48593ft
PCX: 49848ft

Ez csak két példa, de írhatnék többet is..
Nekem amúgy tök mindegy.. PCX-ből sosem vásároltam és nem is fogok.. Aki ott vásárol az meg ott vásárol.
Ennyi..

Legközelebb kérlek titeket ne szelektíven olvassatok, mert feleslegesen offoljuk a topikot..

[ Szerkesztve ]

(#76) Graphics válasza MK VII (#75) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De alapból nem azok... Új termékek, tehát nemrég bejelentett cuccok..

A 4xxx szériás procik már kifutóban vannak, piaci lépés, hogy azok árai már nem mindig a valóságot tükrözik...

Nézd meg amit én összeraktam, alapból... :U

Akkor ne azt írd, hogy ALAPBÓL, hanem ,hogy ELŐFORDULHAT! , tök más a kettő szó....

Ott a konfig, amit írtam, egy új generációs gép, pakolgasd mellé a két árat... Nekem kijött a különbség...alapból.

Akkor msot az én készülékemben van a hiba? Egyedi árat kaptam, vagy mi? :))

Ezt a szelektív olvasást most kérlek vedd magadra. Mindkettőnknek igaza van, de egyik félnek se... :)

Van, ELŐFORDULHAT, ami olcsóbb az egyik üzletben, van ami a másikban, így helyes az állítás.. De az , hogy alapból, az egyikre se igaz, viszont komplett gépnél az dönt, hogy a végső összeállítás hol jön ki olcsóbban, mert két helyről nem éri meg rendelgetni, DE ELŐFORDULHAT!

Na , mára ennyi.

A Felesleges off a #1 hozzászólással indult bakker.... :U Te írtad ezt a témát, Te kezdtél bele....

Lépek, nem pörgetem ilyenen magam...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#77) MK VII válasza Graphics (#76) üzenetére


MK VII
veterán

Igen is azt írom, hogy ALAPBÓL, mert alapból drágább a PCX...

Csak, mert utána néztem az alkatrészeknek amikt Te írtál és végig sem mentem rajta, mert más dolgom is van..

Ipon
i5-6500 63883.-
MSI B150 Night Elf 30105.-
2x4GB HyperX DDR4 2800mhz 20596.-
Gigabyte GTX960 4GB Windforce 2x 64405.-
Gigabyte GTX960 4GB Windforce 3x 71041.-

PCX
i5-6500 70233.-
MSI B150 Night Elf 32552.-
2x4GB HyperX DDR4 2800mhz 21133.-
Gigabyte GTX960 4GB Windforce 2x 71881.-
Gigabyte GTX960 4GB Windforce 3x 78299.-

Üzletem van, kereskedek, szolgáltatást nyújtok... Ha folyamatosan akcióznék mindent úgy én is tudnék olcsóbb lenni akárkinél.. Ne arra legyen büszke egy bolt, hogy akcióba olcsóbb tud lenni másoknál.. Szerintem..

Az első hozzászólásomban pedig mi volt a felkérés az offkeringőre?
De már úgysem válaszolsz, mert ugye nem pörgeted ilyenen magad!..

[ Szerkesztve ]

(#78) Graphics válasza MK VII (#77) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Te nem veszed eszre, hogy ezek az arak a PCXnel mindig ennyi...???

Ne az athuzott arakat nezd mar hallod-e....

EZ MINDIG ENNYI! Evek ota itt veszek. Nincs olyan ár ami az athuzott, folyamatosan alacsony az ar.

Csak mivel Te itt nem veszel, ezt nem tudod. Ennyi.

Kiverzik az agyam, komolyan mondom... Kethetente veszek, ipon es pcx arait porgetem.

Ez a marketing, dragabb van kiirva ott az akcio. Marketing!

Ahhh, nem szoktal ott venni. Akkor honnan tudod, hogy van-e olyan , hogy alapból??? / Hidd már el/.. Hogy magyarazzam el, hogy meg is ertsd.? Marketing, csak ismert fogalom , nem??

Aztakurva... Ezt nem hiszem el amúgy... Nem hiszeeem el... Befejeztem, bocs, de lövésed sincs akkor, hogy a PCXnel az athuzott aron sose volt meg semmi... Tehat, hiaba magyaraznam, nem fogod megerteni.

Kész.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#79) MK VII válasza Graphics (#78) üzenetére


MK VII
veterán

Csak a miheztartás végett.. Mindkét boltnál az áthúzott árakat írtam amiből mi látszik? Hogy ALAPBÓL a PCX drágább mint az ipon..
Pont..
Ezen mit kell ennyire túlbonyolítani? Nem értelek...

Szerk.: Igyál valamit, mert még a végén felrobbansz itt a nagy bizonygatásban.. ;)

[ Szerkesztve ]

(#80) Graphics válasza MK VII (#79) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A PCX-en nem szokott azon az áron lenni, ERTSD meg a marketinget. Ehhez az alapból dologhoz kár kötnöd magad. A PCX nyomott áron ad mindent, az áthuzott magasabb ár a kulonbseg kihangsulyozasara van!

Sajnalom.

Mi a lenyege, az embereke ugy vasarolnak, hogy vaooo akcios ennyibel olcsobb... Megveszik.
Foleg ha a vegen olcsobb is.

Erted? Ne magyarazzam mar el, ha szolgaltatast nyujtasz!.

Nem bizonygatom. Az athuzott aron meg sose vettem semmit, Te meg ahhoz ragaszkodsz, mikozben az egy marketing eszkoz!

Ennyi. Feladom :) a marketing akkor nem megy.

Szép napot.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#81) MK VII válasza Graphics (#80) üzenetére


MK VII
veterán

Az iponon sem szokott az áthúzott árakon lenni, mert internetes rendelésnél 1-2, pár %-al olcsóbban adják, de nem azért, mert 10% meg 15%-kal akcióznak.

Az a baj, hogy nagyon elmentél az eredeti feltevésem mellett, hogy alapvetően az ipon olcsób..
Hagyd az áthúzásokat meg a 10%-ot meg a többi olcsósító fogását a PCX-nek..
Ha ezt meg tudod érteni, hogy miért is írom azokat amiket írok akkor folytatom a veled való diskurzust, de eddig még csak jelét sem láttam annak, hogy értenéd mit is próbálok írni..

[ Szerkesztve ]

(#82) Graphics válasza MK VII (#81) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Alapvetően sosincs egyiknél se.

Ennyi, mivel mindkét helyet figyelem folyamatosan. De mondom, ha gondolod, írd le privatban

Te se érted én mit írok :) Hagyjuk szerintem. Jobb lesz ez így. Vásárolj az iponban, mert az alapból olcsóbb, de ne a PCX-ben,mert az alapból nem / igaz hogy a folyamatosan alacsonyabb ár miatt minden olcsóbban jön ki, de az áthúzott árakat kell nézni... Gondolom

Magyarázd el, miért azt kell nézni, hogy az áthúzott árakban ki az olcsóbb? Ez az amit én nem értek...

Hiába írom le, hogy ez a különbség kihangsúlyozása marketing kb... Semmi más..

De kb azt érzem, ez már csak ilyen ragaszkodjunk egy elvhez ,és semmi más.. Mert a pénztárca az nem számít... Csak az ALAPból.. és írod ezt úgy ,hogy SOHa nem vásároltál a PCX-ből, de mégis profi vagy belőle...

"Hagyd az áthúzásokat meg a 10%-ot meg a többi olcsósító fogását a PCX-nek..
Ha ezt meg tudod érteni, hogy miért is írom azokat amiket írok akkor folytatom a veled való diskurzust, de eddig még csak jelét sem láttam annak, hogy értenéd mit is próbálok írni..
"

Kezdd el kifejteni, mert nem csak én nem értem a logikádat! Írd le!

@ggbuffon1897: Pedig ezen logika mentén megy most a diskurzus... Amit én se igazán értek egyelőre... Kifordítva kell mindent értelmezni :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#83) ggbuffon1897 válasza MK VII (#81) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

ha jólértem most azon megy a rugózásod h "mi lenne ha a pcx-nek az áthúzott árait vennénk alapul az ipon áthúzott áraival" és ezalapján mérjünk?

wtf? igen, ha kisarkítjuk a dolgokat és megcsűrjük csavarjuk, akkor az IPON olcsóbb, hisz kevesebből enged kevesebbet...a gubanc ott kezdődik amikor fizetni kell hisz akkor akkor ténylegesen kevesebb ezrest teszel le az asztalra pcx-nél mint iponnál, de sebaj..

ilyen kifordított logikával ritkán találkozik az ember

(#84) kwzatz


kwzatz
őstag

MK VII: Az áthúzott árat ne vedd figyelembe, mert semmi valóságalapja nincs. Soha az életben nem volt pcx-en annyi semmi, ami oda van írva. Ha az aktuális árakat nézed, akkor pedig megspórolhatsz a jövőben néhány ezer Ft-ot a pcx-en vásárolva, mivel már jó ideje nézegetem, és kb. 9:1-hez arányban olcsóbb az iponnál.

A kiferdített logikád ilyen egy szélsőséges példán keresztül:
Van két bolt A és B. A-ban 5.000 Ft-ért vehetsz meg egy terméket, az áthúzott ára 1 millió Ft. B-ben ugyanezt megveheted 100.000 Ft-ért, de ott az áthúzott ár csak 200.000 Ft. Erre te boldogan vásárolsz B-ben, mert az alapból olcsóbb. :D

[ Szerkesztve ]

(#85) Kisgépkezelő


Kisgépkezelő
senior tag

Mondjuk ezek azért olyan kicsi különbségek, hogy néha többe van a benzin/buszjegy elmenni az olcsóbbért, mint amit az áron spórolok. Kár ezen ennyit vitázni.

(#86) kwzatz válasza Kisgépkezelő (#85) üzenetére


kwzatz
őstag

Amikor tavaly februárban vettem komplett konfigot, ez csak akkor lett volna igaz, ha az ipon a szomszédban van, a pcx meg tőlem 300km-re. Mikor az összehasonlításnál már 10.000 Ft felett jártam, nem néztem tovább, pedig volt még egy-két alkatrész.

[ Szerkesztve ]

(#87) idegen lény


idegen lény
őstag

A Hervisben is meg tudtam venni a 140 ezres kerékpárt 70-ért, de szerintem annyit se ér.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#88) Kronos3000 válasza Graphics (#78) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Ne idegesítsd magad....bocs de teljesen kifeküdtem ennyire értetlen hogy lehet valaki? Olyan mintha direkt hergelné az embert,mert ennyire nehéz fej nem létezhet....vagy mégis?

Wasabi...

(#89) HummeRC


HummeRC
senior tag

Ezekről a Sharkoon házakról van valakinek saját tapasztalata? Zaj, anyagminőség, egyebek? Évek óta minimal design-ban élek, de most nem tudom miért, rákívántam erre a házra a képek alapján. :)

(#90) idegen lény válasza HummeRC (#89) üzenetére


idegen lény
őstag

Jól is néz ki, csak azt nem értem, hogy az ATX az mióta közepes méretű ház? Hát nem az ATX a legnagyobb ház?
Minek alulra és felülre porfogó, pláne minek ventilátor? A táp meg miért alul van? Felül jobban szellőzne.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#91) Graphics válasza idegen lény (#90) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

- Az, hogy alul van a táp a házakban már nem egy újdonság... :)
Ha megnézed a Sharkoon-nál el is van szeparálva.

Ok: így nem fűtik egymást az alkatrészek, a táp élettartama sokkal hosszabb lesz, mert nem kap a ház meleg levegőjéből... / ha nem lenne elszeparálva akkor is...

- Felülre radiátort / vízhűtés... / szoktak tenni, így a leghamarabb távozik a házból a meleg levegő...

- Ventilátor, egy háznak kell a szellőzés, ezt többféle módon meg lehet oldani.
- Nem porfogó, hanem szűrő a neve....

Témakör érdekel olvass utána :)

Kérdés? Csak mert ha az írást elolvasod MINDENre ott a válasz, részletesen leírva.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#92) b. válasza HummeRC (#89) üzenetére


b.
félisten

Nekem az egyik gépem ilyenben van. átlagos minőség. nem gagyi de nem is túl minőségi. Nálam "elmegy " kategória.
Egy valamit nem értek. Jobban porosodik, mint a Cooler házam és az öreg Gandalfomnál is, pedig abban nincs porfogó szűrő sem. Lehet a ventilátor az oka, nem tudom.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#93) idegen lény válasza b. (#92) üzenetére


idegen lény
őstag

A felül és az alul lévő lyukak kizárólag arra jók, hogy a port a gépházba szipkázzák. "A felesleges lyukakon lévő ventilátorok csak tovább rontják a helyzetet. A gépház belsejében olyan légörvényt kevernek, hogy a meleg levegő bent kering, de nem jön ki a házból."

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#94) idegen lény


idegen lény
őstag

Kérem, ezt az ATX-et még magyarázza el valaki! :U

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#95) Pete55555 válasza idegen lény (#94) üzenetére


Pete55555
addikt

Vannak XL-ATX lapok is, amik nagyobbak az ATX-nél.

A hűtésnek, szellőzésnek meg olvass utána, mert amiket írsz, az nem felel meg a valóságnak.

...Szeretem leracsniztatni...

(#96) slayer006 válasza idegen lény (#94) üzenetére


slayer006
addikt

ATX

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#97) idegen lény válasza slayer006 (#96) üzenetére


idegen lény
őstag

Köszönöm, bár nem sokat segített. De találtam egy jobb leírást: [link] Ebből már kiderült számomra, hogy a gamer géphez való ATX-házak lehetnek közepes méretű házak is, sőt, ez az elterjedtebb.. Eddig azt hittem, hogy ezek csak maxi házak lehetnek. Ezek szerint jó lesz nekem egy közepes ház is, ami praktikusabb is. :C

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#98) idegen lény válasza Pete55555 (#95) üzenetére


idegen lény
őstag

Pedig ezt nem én találtam ki, hanem egy rendszergazda írta: [link]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#99) Pete55555 válasza idegen lény (#98) üzenetére


Pete55555
addikt

Általános érvényű hülyeségeket ír.
Bizonyos helyzetekben igaz az, amit leír, de egy "gamer" gépre már nem.
Elöl be hátul ki - ez max irodai gépre igaz, oda elég. Viszont ha ehhez hozzájön még az alul be felül ki légáram, akkor sokkal nagyobb hűtési teljesítményt kapunk. Azért nem véletlen, hogy a mai komoly házak legtöbbje ilyen kialakítású...

...Szeretem leracsniztatni...

(#100) HummeRC válasza b. (#92) üzenetére


HummeRC
senior tag

Köszönöm. Érdekes amit a porosodásról írsz. Volt réges-régen CM Storm Sniper házam, na az tudott porosodni nagyon, hiába voltak benne gyári porszűrők. Azt hiszem a következő gépváltásnál megnézem ezt közelebbről, mivel alapvetően nem írtál rosszat róla. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.