Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

én leszek az első: gratula, madgie, nagyon hasznos kis anyag!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2) madgie válasza Parci (#1) üzenetére


madgie
titán

Én meg nektek köszönöm, hogy addig rugdaltatok, míg el nem készült :D

(Lacának meg külön köszönet, hogy rendbe szedte a kósza mondatokat)

(#3) Cassidey válasza madgie (#2) üzenetére


Cassidey
senior tag

ez baromi komoly lett, szep munka!

(#4) Zsadi


Zsadi
őstag

Nagyon jó cikk lett, élmény volt olvasni! Köszönöm! :R

(#5) Menthirist


Menthirist
veterán

Tényleg élvezet volt olvasni, gratula, és köszönjük. Épp tegnap vettem egy s1000fd-t, ami mérföldekkel többet tud, mint a régi, 9990 Ft-os (!) 2 MP-es CMOS gépem, és most épp sokat olvasgatok ISO értékekről, blendenyílásról, zársebességről, stb... :D így külön öröm volt számomra ez a cikk :D

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#6) Matej


Matej
tag

Gratulálok, nagyon jól sikerült írás.
Én csak ugatom a fotózást, de élvezettel olvastam.

MaTeJ

(#7) wolruf


wolruf
őstag

Jé, pont elég (nem túl sok) szakzsargon van benne, és még a kocafotós (mint én :D ) is megérti! Gratulálok! :) :C

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#8) Don't Panic


Don't Panic
senior tag

várom a folytatást.

általában szoktam koncerteken fotózni.... majd adok linket feltöltöm a képeimet és nézzétek meg mint hoztam össze egy sony. A100.al. normál kit obival.

bb

(#9) zsiga667


zsiga667
addikt

Alternatívának javaslom a "sör-feles-P" módszert, sokkal jobban tudja élvezni közben az ember magát a koncertet/előadást. :)

[ Szerkesztve ]

(#10) grabber


grabber
addikt

Hát én még meg se próbáltam fotózni koncertet vagy színpadi előadást :U
Kompaktal meg pláne.
Egyeseknek viszont jól jön ez a cikk,mert sok rossz képet láttam már fényképezőgéppel rendelkező emberek között :(

Grat a cikkhez madgie :R

(#11) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Gratula. :C

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#12) Tüzi

Jó cikk, jó cikk, jó cikk! Köszi, megint okosabb lettem pár dologgal :)

Annyit fűznék hozzá mint saját tapasztalatot, hogy füstös koncerten ne vakuzzunk. Inkább egy 1.8-1.4-es obi, mint vaku.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#13) madgie válasza Tüzi (#12) üzenetére


madgie
titán

A vakus rész javítva lesz, mert ugyan vitatkoztam fórumokon eleget a témán, de úgy tűnik, nem csak én nem szeretem a vakut használni ebben az esetben (sőt, semmilyen esetben nem szeretem). Tehát ki lesz egészítve, hogy a legtöbb esetben nem kő a vaku (színházban meg főleg nem, ki is dobhatják az embert az előadásról). Mellesleg az előadó sem igazán szereti, saját tapasztalatból írom...

Mellesleg jönnek majd képek is, csak kell még pár nap, míg beindul a Képgaléria.

(#14) v.tom


v.tom
őstag

Nagyon köszönöm az írást. Hasznos, és jó volt olvasni is. :K

(#15) madgie válasza madgie (#13) üzenetére


madgie
titán

(a szóismétlésért meg utólagos elnézést, kell nekem hat dolgot egyszerre csinálni :) )

(#16) Dare2Live válasza madgie (#13) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

szvsz a vakut ésszel kell használni és akkor nagyon sok +t ad. Persze nehéz és "kényelmetlen" is jól használni...

És köszönjük az írást!

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#17) madgie válasza Dare2Live (#16) üzenetére


madgie
titán

Szerintem meg nem kő vaku, de ezen ne vesszünk össze :)

(#18) pitman válasza madgie (#17) üzenetére


pitman
őstag

Szépen is nézne ki egy kő vaku (mondjuk gránitból). :)

(#19) Degeczi válasza grabber (#10) üzenetére


Degeczi
nagyúr

sajnos többnyire nem is tudod!
egyre több helyen harapnak bármilyen fényképezőgépre, még ott is, ahol korábban engedték

(#20) Erasmus


Erasmus
őstag

nagyon hasznos írás! gratula! várjuk a többit :P

(#21) Don't Panic


Don't Panic
senior tag

üdv. lassan össze áll a koncertképes albumom... nem 1szerü. de már találtam neki oldalt is ahová felteszem őket.
Legkésőbb hétfőre már megtudom mutatni azoknak akiket érdekel építő jellegű kritikákat szívesen fogadok:) addig is pár kép [link]

[ Szerkesztve ]

(#22) Szten Márs válasza Don't Panic (#21) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ha innen van pár konkrét képed, amiről szeretnéd tudni mit gondolunk, milyennek találjuk, szerintem azokat rakd be ebbe a topicba: [link] - ez a topic direkt erre való :K

(#23) Don't Panic


Don't Panic
senior tag

oh! OK!
sorry

(#24) slowpaw


slowpaw
tag

Remek cikk! Nagyjából minden fontos dolgot érint, amit figyelembe kell venni ilyen helyzetekben. És a legfontotsabb az emberi tényező: ez is tetszett az írás végén.
:C

(#25) glutamin


glutamin
őstag

Hasznos cikk!

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#26) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Tetszik a rovat, és a cikk is jó, remek ötletnek tartom a kezdeményezést. Viszont nagyon örülnék egy kezdőknek szóló fotós összefoglalónak, vagy valmi abszolut kezdő fotósulinak is az alapoktól, mert ennek így kb a felét sem értem.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#27) MLaca válasza parandroid (#26) üzenetére


MLaca
őstag

készül! készül! :)

http://mlzphoto.hu/

(#28) parandroid válasza MLaca (#27) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az király, mert amúgy nagyon szeretnék végre megtanulni normálisan fényképezni, de akármilyen fotós könyvet néztem eddig, mindenhol feltételezték, hogy tudom, hogy mi az a blende, hogy hogyan néz ki a fehéregyensúly, vagy hogy mit jelent az ISO100 beállítás... Én ellenben csak annyit látok, hogy a képeim vagy bemozdulnak, vagy zajosak, ha nem verőfényes napsütésben készítem őket. És csak remélni merem, hogy nem azért van, mert a sokéves átlagnál is bénább vagyok, hanem mert ezek tényleg nem alapvető dolgok az átlagusernek.

A cikk egyébként különösen aktuális számomra, mert nemrég próbáltam fényképezni a nagyobbik lányom néptáncos évadzáró fellépését. Kb minden hibát elkövettem, amit a cikk említ, sőt még talán pár olyat is, ami talán az írónak eszébe sem jutott. Valami ilyesmi lett a végeredmény, és ez a kép még a jobban sikerültek közül való: [link] (2,5MB a kép, de nem akartam tömöríteni). Csak azért tettem fel, hogy ha esetleg valaki el tudja mondani, hogy mik a legalapvetőbb hibák, azért hálás lennék. A gép egy Pana FZ18, és intelligens automata módban használtam, lévén fogalmam sincs, hogy a beállítások mit jelentenek.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#29) werttzui válasza parandroid (#28) üzenetére


werttzui
őstag

Vághattad,ill vagy fotózhattad volna úgy,hogy inkább előtér legyen mint háttér ha már befelé néznek a gyerekek ill a kép picit beégett az iso 400 rendben lenne a fényviszonyok miatt de sajna ez a gép ennyit tud elkeni az egész képet a zajmosás ez van sajna.Vakuzásnál legtöbször az iso értéket vedd legalacsonyabbra és a fehéregyensúlyt a vakuhoz kell állítani (ezt a masinát iso 100 fölött nem is nagyon érdemes használni).

PENTAX

(#30) parandroid válasza werttzui (#29) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Helyezkedésnél sajna nem volt választásom, a színpad előtt zsúfoltság volt, oda nem tudtam bemenni, csak oldalról volt esélyem. Vakut nem használtam, ilyen távolságról nem lett volna értelme, csak fölöslegesen villogtam volna. Az ISO 400 és ISO 100 között alapból nem tudom, mi a különbség, ezt az automata állította be nekem. Igazából a képzaj zavar a legjobban, de nem tudom, hogyan tudnám ezt kiszűrni. Ehhez lenne jobb a minél alacsonyabb ISO érték? Beégés gondolom annak köszönhető, hogy rossz helyre ment a fénymérés, de ezt sem tudom, hogyan tudnám szabályozni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#31) Cassidey válasza parandroid (#30) üzenetére


Cassidey
senior tag

igen, ehhez lenne jobb, de egyszeruen nem tudod megvalositani dslr-el sem a rossz fenyviszonyok miatt, csak ott magasabb iso-n is jobb a kepminoseget kapsz. ezek olyan szituaciok, amiket nem tudsz kompakttal szepen megoldani.
konyvbol en a scott kelby konyveket ajanlanam, roviden, erthetoen fogalmaz, idohianyban szenved embereknek sztem kivalo, meg azoknak, akik nem is akarnak ANNYIRA melyen elmelyulni, csak szebb kepeket szeretnenek. ha utana jobban elmelyulnel, vehetsz egy natgeo fotoskonyvet pl, az bovebben es hosszadalmasan leirja a dolgokat.

(#32) Szten Márs válasza parandroid (#28) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Fura, engem meg pont az zavar, hogy nem találok olyan fotós könyvet, ahol feltételezik, hogy már igenis tudom mi az az ISO meg blende, meg hasonlók és nem ezeknek a magyarázása teszi ki a fél könyvet.

(#33) parandroid válasza Cassidey (#31) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Tehát akkor a rossz fényviszonyok közötti beltéri fotózás éppen nem kezdőknek való móka. :D Főleg nem kompakt géppel... Majd igyekszem akkor inkább a nyári szabadtéri szerepléseket fotózni. :)

Könyvből többféle Keating-félét láttam (elég hasonlóak voltak), meg van egy McWhinnie könyvem, de ezekkel mindig az a bajom, hogy mind feltételezi, hogy tükörreflexes gépem van, meg négyféle objektívem, három különböző vakum, állványom, mindenféle szűrőim, kézi fénymérőm, és tisztában vagyok az összes alapfogalommal, valamint hogy milyen beállítás mit csinál. Nekem pedig éppen az utóbbiakból lenne jó valami áttekintés, teszem azt ilyesmik, hogy ha felhős az ég, kevés a fény, akkor alacsonyabb ISO-érzékenységet használjak, ha tűz a nap, akkor hogyan ne égessem be a képet, hogy mit tudok kezdeni egy viszonylag sötét beltérben, hogy a lehető legtöbbet hozhassam ki a képből, amire egy kompakt képes, és stb. És gyanítom, hogy hozzám hasonlóan azért van még pár kocafényképész apuka, aki a családi kompakttal igazából csak annyira akar elmerülni a dologban, hogy különleges eseményekkor (gyerekek fellépései, kirándulások, családi, baráti összejövetelek) relatíve normális képeket tudjon csinálni.

Szóval valami ilyesmi cikknek örülnék nagyon, persze szívesen olvasom az ilyesmiket is, végülis ez egy fotós portál, és nyilván alapvetően olyanoknak szól, akik csak fejcsóválva vigyorognak az én bénázásomon. :D

Szten Márs: Elmagyarázza, hogy mi az, de pont azt nem, hogy mit jelent: azaz hogy milyen körülmények között mit merre és hogyan. Pont a gyakorlati tanácsokat hiányolom, neadjisten példákkal illusztrálva.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#34) Cassidey válasza parandroid (#33) üzenetére


Cassidey
senior tag

Alapvetoen lenyegtelen, h kompaktod van, sok beallitast tudsz alkalmazni azon is.
Tenyleg nezd meg a Scott Kelby-t, A digitalis fotos konyv a cime, es az elso kotet neked boven eleg lesz!

(#35) parandroid válasza Cassidey (#34) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ez a Kelby-könyv tényleg nagyon jó, bár egy kicsit talán túlságosan dSLR-specifikus, és nem tud elszakadni a tripodtól. Márpedig én nem vagyok hajlandó két gyerekkel és egy kutyával úgy elmenni sétálni, hogy még egy állványt is cipelek magammal. :U

Mindenesetre azt hiszem, ezt tényleg érdemes megrendelni, ráadásul népszerű netes könyvesboltban kedvezménnyel csak 3,2k.

Na, megyek is vissza olvasni, mert még sehol nem tartok.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#36) Cassidey válasza parandroid (#35) üzenetére


Cassidey
senior tag

igen, ezekben igazad van.:) megis leginkabb ezt tudom elkepzelni kezdo kezben, hiaba van par olyan resze, ami valoszinuleg absz felesleges (pl sportfotozas).

(#37) madgie válasza parandroid (#33) üzenetére


madgie
titán

Ott van a cikkben, hogy ilyen, sötét háttérnél bele kell mászni az expozíció kompenzációba, máskülönben ki fog égni a kép. Gyakorlati, hisztogramos példát is csináltam róla. Erre olyan képet mutatsz, ami úgy van exponálva, hogy a fénymérő gondolta. Ha mondjuk egy-másfél Fé-vel alább lőtted volna, akkor egyből nem égne ki.

(#38) parandroid válasza madgie (#37) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Easy, a képet épp azért tettem be, hogy mutassak némi kontrasztot, hogy mire képes egy amatőr egy kompakttal, ami akármilyen buta, még így is okosabb a kezelőjénél. Aki mindezek miatt inkább hozzá sem mer nyúlni a beállításokhoz, mert bár elméletben tudja, hogy mi micsoda (nagyjából), hozzányúlni nem mer, mert richtig mindent rosszfelé állít.

Épp ezt kértem, illetve még inkább csak annak a kívánságnak adtam hangot hogy szívesen látnék egy olyan fotósuli sorozatot is, amiben a hozzám hasonló totális nooboknak magyarázzátok el szájbarágósan, gyakorlati példákkal, hogy mi micsoda, és milyen hatása van. Hidd el, rengetegen vagyunk. :D

Persze azt is megértem, ha egy fotósportál eleve magasabb színvonalú cikkekkel operál, csak ebben az esetben ez a közönség csak értetlenül áll a dolog előtt, és megnézegeti a képeket, mert azok tényleg szépek.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#39) madgie válasza parandroid (#38) üzenetére


madgie
titán

Készül a beginner bemutató is, mint már lentebb írta is KTTech kartács :)

(#40) MLaca válasza madgie (#39) üzenetére


MLaca
őstag

fentebb írta, és MLaca kartács volt. csaxólok. :DDD

http://mlzphoto.hu/

(#41) madgie válasza MLaca (#40) üzenetére


madgie
titán

Sorry, bár már tudhatnád, hogy a memóriám híresen sz*r :D

...persze attól még vissza is olvashatnék.

[ Szerkesztve ]

(#42) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hú, ez jól jött :)
Egy évvel ezelőtt még jobban jött volna, az utóbbi egy évben sokat koncertfotóztam (most lesz egy szünet mert a "megrendelő" pofa épp elutazott fél évre. Szóval ezeket magamnak kellett kitapasztalni :)

Amúgy egy kevéssé fényerős gépem van, és amennyire észrevettem, ilyenkor még a gyík beépített vaku is jól jön, legalábbis elég sok képem volt ahol ugyan nem nyomta el a színpadi világítást de a képen sok részletet jól derített.

Mutogatni való hater díszpinty

(#43) mephi666


mephi666
nagyúr

:R

köszönöm az írást... most találtam meg... legközelebb szűk 1hónap múlva "asszonnyal" koncertre megyünk és viszem a kis kompaktot (olympus sp510uz), átnézem még párszor ezt a pár oldalt és tanulok belőle, mert múltkori koncerten nem úgy ment minden, ahogy terveztem :) a kocafotósok táborát népesítem én is... (infómban van a photoblogom címe, tettem fel korábban jópár próbálkozásomat... akad közötte pár, amivel én is meg lettem elégedve :))

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#44) partymókus válasza mephi666 (#43) üzenetére


partymókus
csendes tag

én is tanultam belőle. sőőőt.... kedvet kaptam a fotózásra, ezért jelentkeztem partyfotósnak a következő oldalon: partyfotó, programajánló

partyfotó: http://partyweb.hu/

(#45) JohnyBlue


JohnyBlue
őstag

asdf_ : na igen már messziről látszik :D na de ha nincsen rá mani meg egy kis hozzáértés akkor annyi meg egy bambi. Plusz, nagyon sok hely úgy van vele, hogy há' jól van az... szép színes az biztos patent lesz! Pont mint a hangtechnikánál, hogy ha rohadt hangos az mán csak jó :d

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#46) jjeahh válasza JohnyBlue (#45) üzenetére


jjeahh
nagyúr

No, válaszolok itt: elhiszem, hogy vannak nagyon gyenge fényes koncertek, pl. a második linkeden amit mutattál valóban borzalmasak a fények, szal kicsit idiótán fogalmaztam eddig és félreérthető voltam :B .
A véleményem így szól:
Ha kevés a fény, az általában azért van, mert ilyen mini koncert és nem foglalkoznak a világítással annyira (vagy egyáltalán nem), vagy azért, mert a fellépők direkt kérik, hogy ne legyenek szénné világítva... inkább az előbbi a gyakori, utóbbi ritkább, szerencsére.
Ilyenkor nincs más választásom mint megdumálni a szervezőkkel és eddig mindíg megértették a dolgot :K ... sőt előre fel szoktam térképezni a helyszínt, fényeket stb és még koncert előtt beszélek velük, ez nálam alap. Egyrészt általában a nemtörődömség, hanyagság miatt kevés, vagy nincs fény, a fesztivál/koncertszervezőknek szinte mindíg akad legalább néhány reflektor, vagy fénytechnikus ismerős, amit elő tudnak bányászni szükség esetén, ha nagyon akarnak... másrészt én szépen el szoktam nekük mondani, hogy ilyen zugkoncertekért egyszerűen nem fizetnek nekem annyit, hogy komoly rendszert vegyek, amivel nagyon gyenge fényben is tudnék fotózni, szal vagy megfizetnek rendesen ezután minden alkalommal, vagy előtúrnak 2 reflektort és lesz kép, vagy lőjenek a mobiljukkal fotókat, oszt instagrammra jó lesz, ez van, csókolom :D . Ilyenkor ugyan fanyalogva, de nekem eddig mindíg megerőltették magukat és hoztak néhány reflektort :DDD .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#47) JohnyBlue válasza jjeahh (#46) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Persze legyünk profik, de amikor egy hellyel nem lehet ill. nem tudsz mit kezdeni akkor is kell fotóznod. pl. Debiben a Víztorony alatti "koncert terem". Amihez a tervezőknek ezúton is gratulálok. :D

Adott egy szerintem három méteres belmagasságú hely gyönyörűen hófehérre lefestve mindenhol. A színpad max. 50 centire van kiemelve. Világítás nem lenne rossz, csak úgy vannak kitalálva, hogy a zenészekre nem sok fény jut belőlük. Ellenben a projektorral aminek mennie kell olyan elementáris erővel, hogy az énekes és a dobos másnap Milibák Tanárnál kezd retina visszaőckölésen :D Erre mit tud tenni szerencsétlen zenész, arrébb áll, azaz még kevesebb fény jut neki vagy ha már rutinosabb, akkor félig meddig áll bele a projektor fényébe. Azaz olyan fótok meg kiégések lesznek hogy ihaj! Itt egyszer rákérdeztem.... válasz fixen van minden telepítve senki nem nyúlhat hozzá... há de mondom nem e lehetne ?... NEM! Ja mondom jó :D Igyunk sört oszt haladjunk...

Vagy másik hely, ami azért nagyobb múltú jobb kialakítású, és a tulaj jó arc. Amikor említettük copassal, hogy a fényeket arréb' kéne rakni így és így és úgy meg állítgatni nagyon segítőkészek volt. A következő koncira már megvolt amit kértünk. De sajna itt is szuttyvadékok a lámpák, de legalább az énekesre elég fény jut sajna már a két szélsőre kb. fele annyi :D de már ez is nagyon jóó :D

Van egy másik hely, ahol csak 7 darab lámpa van, minőségüktől az ember elsírja magát de amikor tapasztalja, hogy fehéret nem bocsátanak ki csak sárgát, zöldet, meg pijosat meg talán kéket akkor kezd igazán káromkodni :D

Akkor van még a roncsbár, ahol meg annyi a fény hogy a közönség retinája is kiég mert valami led fal faszság is van. Ami általában kékben meg ződben meg fehérben pompázik,... :D

De, persze jön a nyár és jönnek a fesztiválok meg nagyobb koncertek. Amik tök szuperek és élvezetesek és kipiheni magát az ember, vagy kipihenné magát, ha a szekuk nem lennének idióták, a fénytechnikusnak nem adnák ki, hogy direkt az elejét bassza el, vagy a fellépő ragaszkodik ahhoz, hogy csak bizonyos szögből és oldalról lehessen fotózni... :D

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#48) jjeahh válasza JohnyBlue (#47) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Meg vagytok ti áldva akkor, izgalmas lehet a fotós életetek :DDD . Nekem szerencsére eddig olyan helyen kellett fotóznom, ahol a szervezőket ismerem, fénytechnikusokat szintén és szépen meg tudtam dumálni velük a dolgokat, no meg ha NEM-et mondanak akkor én is mondhatok NEM-et és akkor megcs*szhetik :P . Ha a gyönyörű szép kiemelkedően amatőr :D szaktudásomat és fotóimat akarják, akkor legalább minimálisan ők is tegyenek érte... Szal én általában koncertek előtt órákkal már ott vagyok, oszt egész sor reflektorokat is felszerelnek néha csak a kedvemért, mert ez a dolguk :D . Sőt legutóbb egész alacsonyan a zenészek háta mögé is rakattam pár reflektort, csak azért, mert én flare-t akartam :DDD . No meg nálam az is alap, hogy felengedjenek a színpad két szélére, ha ez nem lehetséges akkor én telékkel meg sötét zoomokkal neki sem állnék fotózni... ;] Persze egy jobb full frame géppel fényerős fixekkel meg lehet oldani fények nélkül is, de tavaly ritmus fesztiválon én a7s + 2db F1.4-es fixel a markomban is beszéltem a fénytechnikusokkal ugyanúgy mint eddig, mert ha van fény egyszerűen úgy is jobban néznek ki a képek...
Ha mindez nem megoldható, ráadásul keveset is fizetnek hát az... szívás :D . Ez van sajnos...
Amúgy meg én ilyen "keményzene" koncertet életemben nem fotóztam, szal az is igaz ilyen téren absz nincs tapasztalatom, valszeg nem is mernék, félek hogy kinyírnak, telibehányják a bulis arcok a frontlencsémet vagy valami :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#49) JohnyBlue válasza jjeahh (#48) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Meg biza ! Elég rendesen :D Az elején izgi volt, de most már nem mondom azt, hogy beletojok, mert nem jellemző rám, de úgy vagyok vele hogy ha nem megy akkor azt ne erőltessük, no meg hozott anyaggal dolgozunk és tudjuk nagyon jók, csodák nincsenek :D Szóval ha szar minden akkor ne várjanak übercsodaszuper kípeket. Rajta van a képen a zenész? Rajta! Akkor az f@sza :D

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#50) jjeahh válasza JohnyBlue (#49) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Akkor nagyjából egyetértünk gondolom, csak a koncertfotózás két végletét űzzük :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.