Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rbence


rbence
senior tag

Egyszerű és praktikus,mondjuk nálam nem maradna meg a kormányon a rá rögzített eszköz ;]

"...Life is too short to remove USB safely..."

(#2) ronson válasza rbence (#1) üzenetére


ronson
őstag

Miért fejre állsz és kormányon csúszol vele? :F

(#3) Ł-IceRocK-Ł válasza ronson (#2) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Akár. De DH-közben bármikor jöhet egy borulás. A kamerának meg rotty lehet. Vagy amit odarakunk. A rögzítési módszer miatt rengeteg rezgést vesz át, ezért szerintem a sisak kamera jobb. Az ember teste, nyaka, térd, könyök, csillapításnak elég jól szolgál, de még így is nagyon sok az átvett rezgés.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#4) rbence válasza ronson (#2) üzenetére


rbence
senior tag

Nem kell ahhoz esni,mondjuk lehet csak én voltam szerencsétlen,de hagytam már el párszor kormányra rögzített lámpát (Bmx-szel terepeztem :U )

"...Life is too short to remove USB safely..."

(#5) dqdb válasza rbence (#1) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha oversized kormányod van, akkor már látatlanban is használhatatlan, mert nem tudod megfelelően rögzíteni rá (ahol van üres hely a kormányon, ott még változik annak az átmérője, ahol már nem, ott bringától függően fékkar/váltókar/bandázs/akármi foglalja a helyet). További jó kérdés, hogyan tolerál 15-20 dkg terhelést rázósabb útvonalon, az eddig utamba került elemlámparögzítő-tartók alapján valószínűleg rosszul.

Fejkamera vagy mellkasra rögzítés a megoldás, különben élvezhetetlenül remegő képet kapsz csak.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#6) rbence válasza dqdb (#5) üzenetére


rbence
senior tag

22,2-es,arra még rámenne:)
Egyébként most váltok össztelósra,oda viszont klassz lenne egy ilyen,főleg ha nem esne le :D
Egyébként ezért is használnak a Downhillesek meg a többi extrém figurák sisakra rögzíthetőt,mert a kormányra ezek használhatatlanok legtöbbször,ha nem esik le,akkor is annyira rázkódik a kép,hogy élvezhetetlen szerintem :/
De nyilván ezért egy országútival van illusztrálva,mert oda valószínűleg pont jó :)

"...Life is too short to remove USB safely..."

(#7) dqdb válasza rbence (#6) üzenetére


dqdb
nagyúr

De nyilván ezért egy országútival van illusztrálva,mert oda valószínűleg pont jó
Egy ideje már az országúti bringák túlnyomó többségét is OS kormánnyal szerelik.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#8) rbence válasza dqdb (#7) üzenetére


rbence
senior tag

Nem arra értettem,hanem a terepviszonyokra :P

"...Life is too short to remove USB safely..."

(#9) micimacko


micimacko
aktív tag

Nem beszélve arról, hogy a merevlemezes kamerák esetében használhatatlan. Nem hiszem hogy sokáig bírná egy olyan videokamera :-)

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#10) copass


copass
veterán

alapvetően az a gondom ezzel hogy a rezgéseket is szépen átveszi a bringáról.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#11) lujó55 válasza copass (#10) üzenetére


lujó55
őstag

és akkor a kamerának annyi... :K

(#12) Alchemist válasza rbence (#6) üzenetére


Alchemist
addikt

Érdesebb úton 9-10 baros gumival az országútin is erős vibráció éri.
Fejkamera rulez!

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#13) dqdb válasza rbence (#8) üzenetére


dqdb
nagyúr

Pont az, hogy oda sem jó. 3-4 évesnél fiatalabb országúti bringára nagy valószínűséggel nem tudod felrakni. Ha fel tudod szerelni, akkor az úttól vesz át annyi rezgést (a magyar utakat nem kell emlegetni, de már alapvetően sima, de durvább felületű aszfaltréteggel bevont út is tud nem kevés rezonanciát okozni), hogy jobb esetben a felvétel lesz használhatatlan, rosszabb esetben a rá nehezedő 15-25 dkg súlytól lelazul, és tekerés közben előre- vagy hátrabukik az egész.

Alchemist: na, ezzel az észrevétellel megelőztél. A Paris-Roubaix-t vajon hány percig bírná? :DDD

rbence: Terepre nem jó,országútinál a betonkemény gumi miatt nem jó,akkor van ennek egyáltalán létjogosultsága? :F
Nincsen. Tipikusan a hú-de-praktikusnak-tűnt-amíg-ki-nem-próbáltam kacatok közé tartozik.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#14) rbence válasza Alchemist (#12) üzenetére


rbence
senior tag

Akkor feladom :D
Terepre nem jó,országútinál a betonkemény gumi miatt nem jó,akkor van ennek egyáltalán létjogosultsága? :F
Szegény srácnak nem görcsöl a nyaka a teher alatt ?:D

Pedig tényleg jópofa ötletnek tűnt elsőre...

[ Szerkesztve ]

"...Life is too short to remove USB safely..."

(#15) Alchemist válasza rbence (#14) üzenetére


Alchemist
addikt

Bírja a srác a gyűrődést
:D

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#16) total90


total90
veterán

DSLR-t elbír? :B

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#17) Pista0001


Pista0001
addikt

Vicces hogy az a téma hogy meddig bírna a kormányon maradni, pedig a nagyobb gond szerintem már a felszerelésnél van. Mindent le kell szerelni előbb a kormány eddig oldaláról mert végig kell húzni rajta. ;]

(#18) VS461


VS461
tag

Lehet, hogy nem is menet közbeni felvételre csinálták, hanem állva. Gyorsan előkapod, felrakod, lekattintod a tájat, és mégy tovább. Mivel a bringa maga viszonylag stabil, nem kell állványt cipelni, csak valamit, amivel a gépet rögzítem a bringára.

OK, kicsit mondvacsinált dolog :)

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#19) Zotya84 válasza dqdb (#13) üzenetére


Zotya84
őstag

Azt a Paris-Robaix felvételt én is megnézném... :DD

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#20) dqdb válasza VS461 (#18) üzenetére


dqdb
nagyúr

Mivel a bringa maga viszonylag stabil, nem kell állványt cipelni, csak valamit, amivel a gépet rögzítem a bringára.
Álló helyzetben a bringa pont annyira stabil, amennyire az azon ülő ember stabilan tartja, szóval a kézből fényképezésnél jobb, de állványnál lényegesen rosszabb. Ha erre válaszként felhoznád - a bringák túlnyomó többségéről amúgy hiányzó - kitámasztót, akkor van egy kérdésem: megelégedsz a garantáltan ferde képekkel?

Pista0001: Mindent le kell szerelni előbb a kormány eddig oldaláról mert végig kell húzni rajta.
Eddig már el sem jutottam a kép nézegetésénél, de ott a pont :K

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#21) total90 válasza dqdb (#20) üzenetére


total90
veterán

Ki kell csavarni a csavart és akkor ketté nyílik, neten van róla kép, abból jöttem rá... egyébként elég tré megoldás lenne :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#22) rbence válasza Pista0001 (#17) üzenetére


rbence
senior tag

Nekem a kép alapján úgy tűnik,hogy bilincses rögzítésű

"...Life is too short to remove USB safely..."

(#23) zsoma92


zsoma92
csendes tag

úgy érzem rendelni kellene belőle :D

(#24) D.Orion válasza Pista0001 (#17) üzenetére


D.Orion
veterán

Ez big fail hsz volt ugye tudod? :DDD

(#25) bteebi


bteebi
veterán

Az ötlet szerintem egyszerű és már-már zseniális, de nem nagyon tudom elképzelni, hogy tetszőleges körülmények között stabilan, biztonságosan megtartson egy kamerát. Nem kell ahhoz DH-zni, hogy erősen rázkódjon a bringa, elég elmenni a legközelebbi útig ;] :U... Azt mondjuk elhiszem, hogy a bilincs stabilan tart, de kellően erős lehet a kamerában a menet ahhoz, hogy - borulást és DH-t leszámítva - megtartsa a gépet? :F

#17: Szerintem csak poénkodott :).

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#26) Pista0001 válasza D.Orion (#24) üzenetére


Pista0001
addikt

Nem keresgéltem egyéb képeket/videókat, ez az egy alapján nekem úgy tűnt hogy a felső csavarral lehet beállítani a méretet, alul meg a gyorsszorító van. Ezen az egy képen hirtelen nem úgy tűnt mint ami teljesen szétnyitható. :B

Ja most már látom, alul azt a bigyót ki lehet akasztani... megyek az optikushoz :B

[ Szerkesztve ]

(#27) pigster


pigster
senior tag

"Érdekes és hasznos kiegészítőt mutatott be a japán Minoura."
Jé... A Vaterán vettem hasonlót pár évvel ezelőtt. Most is lehet kapni:
Kamera, fényképező tartó konzol motorra, biciklire

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#28) AxBattler


AxBattler
félisten

Nem vagyok egy nagy, kritikustömeges kerékpáros, de ez most megmozgatta a fantáziámat. Az egyetlen problémám az, hogy a hosszabb felvételeknek gátat szabhat az akkuüzemidő.

Nem árul véletlenül vmelyik gyártó megfelelő csatlakozással (akár micro-usb) ellátott dinamót? Tök jó lenne, ha tekerés közben még töltődne is a kis szerkentyű... :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29) rbence válasza AxBattler (#28) üzenetére


rbence
senior tag

A nokiának volt,de ha jól emlékszem az még nem microUSB-s volt :U
találtam viszont egy ilyet :
leírás
webáruházuk

"...Life is too short to remove USB safely..."

(#30) AxBattler válasza rbence (#29) üzenetére


AxBattler
félisten

Szuper! :C :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#31) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Azt olvastam hogy fosós állvány...

(#32) Stan648


Stan648
tag

Mivel japán gyártmány ezért nem terepre készült hanem aszfaltbetyároknak. :DDD

7600X + A620 + 32GB DDR5 + RX 6700 XT

(#33) rbence válasza Stan648 (#32) üzenetére


rbence
senior tag

Van ott is hegy bőven ;]

"...Life is too short to remove USB safely..."

(#34) Muki94


Muki94
aktív tag

Ezt én már ugyanezzel a módszerrel kipróbáltam, kiegészítve egy talppal, ami a kamerát tehermentesítette az oldalra mozgástól, ugyanis ezek műanyag menetek/ házak nemigazán bírják, ha abban az egy pontban a masina súlya összpontosul, és le akar törni a csavarról
(jó a szigetelő szalagot ne nézzétek, az csak "dizájn" :DDD )
Gumipántot raktam a felfogatás és a kormány közé, csökkentve a rázkódást, de még így is nevetséges, aszfalton motorozva... persze, meg nem is alkalmas egy kis látószögű kompakt gép erre

[ Szerkesztve ]

(#35) greeneye166 válasza Muki94 (#34) üzenetére


greeneye166
aktív tag

Minden elismerésem, te ellenben a japánokkal még gondolkodtál is! A fene megette azt a parafát, ha egyszer a fényképező menetét max 3 szemüvegcsavar tartja a házban, ráadásul a tieden még oldalt is van a menet. Mondjuk boruláskor a menettörés a legkisebb gond, egy általános célú gépnek azonnal kampec lesz úgyis.

> kiregisztrálva, ne küldj privátot <

(#36) eclipse006


eclipse006
őstag

Pont egy ilyenre lenne szükségem, nagyon király!

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#37) Beri78


Beri78
őstag

nagyon jó, és az árát is eltalálták :DD

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#38) nyergess


nyergess
tag

Várom az első Nikon D4-es képeket/videókat erről. ;]

(#39) bteebi válasza nyergess (#38) üzenetére


bteebi
veterán

Azt még vagy 10-15 évig várhatod... :P

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#40) nyergess válasza bteebi (#39) üzenetére


nyergess
tag

Olyan izé vagy, pedig biztos hever vki fiókjában egy tartalék-tartalék D4, csak beszerzi ezt a vackot hozzá, s megindul vmelyik "szelíd" erdei ösvényen, de megteszik a jó magyar utak is. Megírom a Jézuskának, hátha teljesíti. ;]

(#41) spanyoll


spanyoll
addikt

Max arra használnám, hogy ha lusta vagyok állványt vinni magammal de a gépet elraktam, akkor ha találok valami olyan témát, amihez szükséges lenne a háromlábú, akkor ezzel gyorsban megoldanám :)
Ötletes, lehet hogy újítok egy ilyet (vagy inkább legyártok ;] )

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#42) csaszi72 válasza pigster (#27) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Kodak Zi8-at bátran fel mertem rakni rá.
DSLR-t csak álló helyben.
Viszont ráhackeltem egy Defy tokot és prima holder lett belőle.
GPS tracking, km óra kivaltva.

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.