Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cifu


Cifu
nagyúr

Köszönjük a tesztet! :)

Azért "mókás" HDR támogatásról beszélni, ha a kontrasztarány a legjobb esetben is ~1100:1 volt... :U

Késletetés mérés nem volt, vagy csak én olvastam felületesen? :F

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Kb ~ 1100:1 C.R már kellően kontrasztosnak számít ???

Te jó ég, h mik vannak, pedig ez csak egy mezei IPS gyerekek, kicsit nagyobb fényerővel, h vakítsa a sok parasztot... :W

A kvantumpöttyök terén véghezvitt forradalom kapcsán pedig inkább SONY-ékról beszéljünk, hisz ez az ő tech forradalmuk volt, anno olyan 2012 körül, Triluminos fantázianéven, mint sem ezeké a Dél-Kókányoké, akik sajátjuknak próbálják meg eladni!

Igen, kicsit tovább kalapálták, de a receptet vajon mégis kitől kapták, SAMU-ékkal egyetemben? :(((

[ Szerkesztve ]

(#3) Raymond


Raymond
félisten

Azt sajnalom hogy a Samsung-omnal a szerencsetlen Tizen van es nem valami olyasmi minosegu UI mint a webOS. Lehet ez csak a "szomszed fuje zoldebb" szindroma, de kiprobalas utan is jobbnak tunt.

" A kínálatban például megtalálható a hideg színvilágú Sport vagy a meleg tónusokat használó Színház, ami elnevezése ellenére a mozizáshoz szánt profil."

Ez gondolom azert van mert eredetileg amerikanusul volt megalmodva a menupont ("movie theater") az europaibb "cinema" helyett aztan ebbol valahogy "theater" lett csak angolul es ezert "szinhaz" magyarul?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#4) bodo753 válasza Cifu (#1) üzenetére


bodo753
tag

2. oldal lap alja "15,1 ms"

(#5) Cifu válasza bodo753 (#4) üzenetére


Cifu
nagyúr

És tényleg. Danke sehr! :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Jól látom azt a pár világító (hibás) pixelt a kék "felhősödés teszt" képen?

[ Szerkesztve ]

(#7) Yany


Yany
addikt

Ha már "forradalmi" dolgokról beszélünk, megérdemelne picit többet ez a téma a cikkben szerintem. Egy ábra pl. jó lett volna, hogy most akkor pontosan hogy is működik ez az egész. Annyira jó lenne, ha a Ph! újra visszalendülne a mélyebb szakmai cikkekbe, azért szerettem ide járni mindig, mert többet tudtam meg a bemutatott anyagokról. A cikk egyébként amúgy jó és köszönöm a munkát, remélem nem bántottam senkit a véleményemmel.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#8) maxim7


maxim7
csendes tag

Ha eltekintünk a 4K vs FullHD-től vajon pont ugyanennyi pénzért nem jobb egy LG EG910V OLED TV? :-)

(#9) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Köszi a tesztet!
Jöhetne több TV teszt is.Tudom, nem kívánságműsor, csak jeleztem :)

(#10) flexxx2 válasza maxim7 (#8) üzenetére


flexxx2
őstag

Ha nem tekintek el tőle, akkor is jobban megéri az Oled.

(#11) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

"mostanra gigantikus méretűre dagadt LCD-univerzumban"

"mikor a Prohardver tulajdonosa belépett a szobába a teszt alatt, rápillantott a képernyőre és az volt az első kérdése: "Ez az OLED?"."

Aki egy f*s ~ 1000:1 kontrasztot OLED-nek néz, az szerintem mon'jon'le. Pontosabban maradjon meg inkább főnöknek, ne próbáljon "kontárkodni". ;] :P
Ettől a jobb féle Samsung VA penelek is jelentősen többet tudnak, a régi plazmák lekörözik (a legjobban nagyságrendeket vernek rá), egy OLED pedig másik világ e tekintetben.
Mennyit fizetett az LG ezért a tesztért? :Y

"a készülékből nem hiányzik a TruMotion interpolációs technológia"

De fogadni mernék, hogy a BFI az hiányzik (hisz ez LG védjegy). :U

Fura, hogy azt mondjátok színhelyes, de csak a "keret" van kimérve, köztes színekre nem látod dE értékeket. Én még nem láttam színhelyes LG TV-t (mindegy hogy van beállítva a menüje!), de nem a gamut határaival szokott lenni a baj, hanem hogy azon belül hogy keveri a színeket.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12) dabadab


dabadab
titán

"a nanoncelláknak nevezett kvantumpontok nem a háttérfényt módosítják, hanem a "kész", vagyis "végső" képet teszik elméletben még tisztábbá."

Nem lehetne, hogy az ilyen értelmetlen marketingszövegek helyett inkább normális technikai leírás legyen?

"kalibrált LCD tévénél még sosem mértünk ennyire jó értékeket, már ami a színpontosságot illeti. Egyetlen olyan (sötétzöld) árnyalat volt, amelynél a referenciához viszonyított érték meghaladta az 1 delta E értéket, az összes többi árnyalatnál ennél kisebb volt az eltérés, ami olyan kismértékű különbség, hogy szabad szemmel már nem is vehető észre"

Ez milyen gamutnál volt? Mert ez egyébként nem olyan kiemelkedő érték, itt van pl. 2010-es tesztből egy sima, iroda Fujitsu IPS monitor kalibrált eredménye:

DRM is theft

(#13) Lacok válasza maxim7 (#8) üzenetére


Lacok
őstag

Nem kérdés az OLED jobb.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#14) krx21 válasza PrinceHerceg (#2) üzenetére


krx21
nagyúr

+1 :K

(#15) aelod


aelod
veterán

amennyiben valaki nagyon kiszorított szögből, oldalról nézi a képernyőt, akkor bizony azt fogja tapasztalni, hogy a sötét tónusok elkezdtek fakulni.

4k-ért veszek egy tv. Leültetem elé a családot házimozizni, aki a szélén ül a kanapénak az meg ..szhatja mert nem lesz jó a betekintési szög ahonnan nézi a panelt? Há' ez mi?
Nem értek a tv-khez. Nálam két féle tv van. A jó meg a szar. :DDD mármint szemre.
De ez a mondat eléggé szemet szúrt a tesztben.....

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#16) janos666 válasza aelod (#15) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Valószínűleg most is olyan TV-d és/vagy PC/laptop monitorod (és telefon/tablet kijelződ) van otthon, amire igaz az idézet (hacsak nem mindened OLED vagy PDP, amit azért kétlek, főleg ha van laptopod), ez minden LCD-re igaz (változó formában és mértékben, de valamennyire mindegyik torzul bizonyos szögekből, színre vagy feketére, gammára, vagy mindenre, de extrémen ferde szögből még a bevonatos PDP és OLED is torzulni kezd).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#17) bteebi


bteebi
veterán

Sok szempontból kifejezetten tetszik, vagyis tetszene ez a TV, de a kontrasztja borzalmas (oké, hogy IPS, de akkor is, 0,2 körüli fekete? :F), és az ára is kicsit túltolt - annyiért már lehet venni OLED-et is, igaz, nem 4K-sat, és pláne nem HDR-eset. Ha már rászánnék 390k-t egy TV-re, akkor valószínűleg inkább rátenném valahogy azt a 180k-t, ami ahhoz hiányozna, hogy ugyanezt megkapjam (4K HDR) OLED-ben.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#18) bteebi válasza Raymond (#3) üzenetére


bteebi
veterán

Elég valószínű, és igen, elég nagy hülyeség. Nekem is van otthon egy LG-m, fel se tűnt ez, pedig valószínűleg azon is színháznak hívják :B.

#8: 55"-ra még elég a FHD is. Nem láttam újabb FHD-s OLED TV-ket, régebben (talán 4 éve) a FHD felbontású modelleknél nagyon nagy volt a pixelek körüli fekete "rács", ami közelről nézve eléggé látszott, és emiatt engem nagyon zavart. Ezt azóta már azt hiszem kiküszöbölték, szóval teljesen rendben van a FHD is. (Egy dolog zavar csak, a 3D támogatás eltörlése, bár az nagyon kevés embert érdekel.)

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#19) Zanik válasza bteebi (#18) üzenetére


Zanik
addikt

Engem érdekelt. Vettem is pár hónapja egy 55UH950v-t akciózva. Titkon reménykedem, hogy valamikor visszajön legalább a felső-kategóriás TV-kbe. :U

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#20) Locutus


Locutus
veterán

Azt kell mondjam nekem is bejön ez a TV.
Ha valamilyen okból rákényszerülnék a plazma leváltására, és nincs pénz OLED-re, akkor simán ezt a TV-t választanám, jobbhíján.
Input lagja is jó, színei is,a feketéje meg hát olyan mint minden LCD-nek, de legalább ott se túl fos. Ha a tudásának nagy átlagát nézem, akkor - ha a nyitó árát nem is - de egy 300-350-et megérhet.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#21) aelod válasza janos666 (#16) üzenetére


aelod
veterán

Jó oké. Mondom nem vagyok szaki TV-ügyben. :N

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#22) deja vu válasza Locutus (#20) üzenetére


deja vu
addikt

Plazma után ha nincs pénz OLED-re akkor 100x inkább 10 bites VA paneles 100Hz-es BFI-s tévét vennék, és nem ezt a gagyit.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#23) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Jó kis TV,de az árát elnézve nem hiszem hogy tömeg cikk lesz.Bár biztos lesz aki bevállalja részletre.

Wasabi...

(#24) Busterftw


Busterftw
veterán

Nem super lcd valasztekbol lesz esetleg teszt?
Mondjuk 55UJ650 szeria? Jo lenne latni az ajanlott beallitasokat az UJ szeriahoz is. :)

(#25) Locutus válasza deja vu (#22) üzenetére


Locutus
veterán

Ebben az árban? Mint például?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#26) bteebi válasza janos666 (#11) üzenetére


bteebi
veterán

"mikor a Prohardver tulajdonosa belépett a szobába a teszt alatt, rápillantott a képernyőre és az volt az első kérdése: "Ez az OLED?"."

Kellő(en rossz) fényviszonyok mellett (mesterséges megvilágítás, közvetlen napfény), szaturált színekkel, túltolt beállításokkal látszólag az LCD-knek is nagyon jó kontrasztja tud lenni. A médiásban a suhádé (persze az nem IPS), de bármilyen másik gyártó IPS-es LCD-je is kifejezetten kontrasztosnak tud tűnni.

#19: Hát jó lenne... Nem tudom, hogy miért vették ki (volt-e bármilyen hardveres oka, mert szerintem nem). Lehet, hogy majd jövőre, vagy 2 év múlva majd az lesz az egyik újdonság, hogy (újra) tudják a 3D-t :DDD. Mindenesetre szerintem viszonylag megszívatták ezzel az embereket. Elég sokáig voltak 3D-s TV-k, és nem nagyon kevés tartalom is megjelent rájuk, amik most (már ha a meglévő TV megpusztulna) mehetnének a kukába... :( Azt persze hozzá kell tenni, hogy a legtöbb 3D-s filmet elég szarul csinálták meg. Nekem az Avatar se tetszett, pedig sokat vártam tőle. A Gravity-be talán csak belenéztem, de annyira az se volt jó. Sőt, még az LG saját 3D-s demója se :P. Meglepő módon egy Samsung tech demó viszont nagyon jól sikerült :DDD, az tényleg olyan volt térérzetre, mint egy jobb moziban :).

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#27) deja vu válasza Locutus (#25) üzenetére


deja vu
addikt

450 ezer volt két hónapja az Euronicsban a Samsung 55KS8000. Ekörül kapható a Sony 55XD93, igaz ennek szar az input lagja, de más területeken lazán elveri. Most az Auchan-ban 490 ezer az LG 55B6 OLED. Én semmiképpen sem venném meg ezt, igaz hogy picit drágábbak amiket írtam, de szerintem lényegesen jobbak is. Persze ezek 2016-os modellek, és új korukban dupla ennyibe kerültek, meg ki kell fogni mert csak néhány helyen vannak már csak.

[ Szerkesztve ]

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#28) bteebi válasza deja vu (#27) üzenetére


bteebi
veterán

Az a B6 szerintem kifejezetten jó ajánlat. Sokkal jobb, mint ez alig egy százassal olcsóbban...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#29) Raymond válasza bteebi (#26) üzenetére


Raymond
félisten

A médiásban a suhádé :C

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#30) lezuvius válasza deja vu (#27) üzenetére


lezuvius
őstag

Akcioban siman megkaphato ebben az arban vagy olcsobban is egy 55mu7002-8002 vagy Sony 55xe8-as jobb konraszttal es melyebb feketevel... Inkabb azok, mint ez a tv...

[ Szerkesztve ]

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#31) Locutus válasza deja vu (#27) üzenetére


Locutus
veterán

Tehát akkor mégsincs semmi ebben a tudásban, ebben az árban meg főleg.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#32) deja vu válasza Locutus (#31) üzenetére


deja vu
addikt

Akkor használd egészséggel! :R Rajtad kívül nem sokan adnának ezért pénzt. :D

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#33) Locutus válasza deja vu (#32) üzenetére


Locutus
veterán

Holott éppen te cáfoltad meg az előbb, hogy ebben az árban lenne jobb választás.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#34) tntmax


tntmax
aktív tag

Ez akkor a shametsung féle kamupontos technológiára adott PR válasz LG köntösben.
Ezek az aberrált torz színek valójában többet rontanak a képen mint amennyit javítani hivatottak.

Teszteltem egy samsung 49KS7000-et 2 hónapig, miután kikapcsoltam _minden_ "képjavító" funkciót meg állítgattam kicsit a színtelítettségen és balanszon, egész jó képe lett.
Alapértelmezettől beállításoktól is biztosan sokan elájulnak, csak az a helyzet hogy azok valószínűleg a nap 90%-át mobiluk képernyőjébe fordulva élik az életüket és már elképzelésük sincs a valós színekről, mert az agyonszaturált mesterséges LCD/AMOLED kijelző színeihez vannak szokva.

(#35) deja vu válasza Locutus (#33) üzenetére


deja vu
addikt

Akkor lehet félreértettelek, azt hittem ezt a tévét akarod megvenni. De akcióban mint sokan mások mondják ki lehet fogni jobbakat. Vagy a Panasonic 58EX780 is 450 ezer most, akcióban simán lehet ennek az árszintjén és szerintem jóval jobb mint ez.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#36) Locutus válasza deja vu (#35) üzenetére


Locutus
veterán

De hogy jön ide egy akcióban 450 ezres TV?

Ez 390 ezer. Az nem egyenlő se 450 ezerrel, se 480 ezerrel, se semmilyen magasabb összeggel. Közel sem. Hát még ha ezek csak akciós árak.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#37) deja vu válasza Locutus (#36) üzenetére


deja vu
addikt

Úgy, hogy alig drágább mint ez a szarkupac, és sokkal jobb. Igazából ezt a tévét nagyon senki sem akarja megvenni ahogy látom 1-2 emberen kívül.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#38) Locutus válasza deja vu (#37) üzenetére


Locutus
veterán

Ennyi erővel a 450 ezrestől is van egy "alig drágább" +100 ezres TV, ami pont annyival jobb.

Ha adott keret van egy TV-re, akkor az a keret és kész. A 390 ezres kategóriában meg ez a legjobb jelenleg. Vagy legalábbis jobbat még nem mutatott senki.

Ha meg az abszolút legjobbra hajtasz, függetlenül az ártól, akkor meg azért nem a 450 ezres lesz a befutó.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#39) Findzs


Findzs
addikt

Koszi a tesztet!

Jo, hogy meg probalnak valamit ujitani az lcd n.
Persze, hogy jobb az oled csak hat az ara.

Arra a felhobol jatszhato bioshockra azert kivancsi lennek.
Rendesen tv re dugott egerrel billentyuvel lehet vele jatszani?

Kivancsi lennek hogy a fanyalgok kozul hanyan lattak ezt a tv t eloben :U

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#40) Akee


Akee
tag

Az OLED sem az igazi még. A ghosting elég zavaróan nagy...

(#41) gordonfreemN válasza Locutus (#38) üzenetére


gordonfreemN
addikt

+1
Egyesek úgy rajonganak az általuk jónak ítélt (va) paneltípusért, hogy élnek halnak, csak mindenkit meggyőzzenek az igazukról.
Nem tudom láttak e már otthoni körülmények között IPS panelt, mert én is finnyás vagyok de rohadtul nem veszem észre dinamukus tartalomnál (film), hogy bármilyen hátránya lenne, de még statikusnál se mondanám, sírva fakasztónak.
Nem mondom hogy egy sony nem jobb, de azért ki is kell fizetni 2x annyit, kérdés: ér annyit a lelki nyugalom? Fel kell nőlni és nem fognak ezek zavarni senkit.

Hozzátenném, én egyetlen VA panellal foglalkozó cikkhez nem fáradtam még fikázni azt, hisz semmi okom.
Ilyenekkel, hogy "sírni fogsz ha meglátod oldalról mennyire torzít".

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#42) deja vu válasza gordonfreemN (#41) üzenetére


deja vu
addikt

Nem, még véletlenül sincs több IPS paneles készülékem, sőt még nem is láttam. :DDD Mondhatnám, hogy ez az LG kalibrált eredmények tekintetében borzasztóan rossz értékekkel rendelkezik.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#43) L3zl13 válasza Raymond (#3) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Megnyugodhatsz. A WebOS is egy rakás f0s.
Nem is értem, hogy hogyan képesek dicsérni ezt a hulladékot a tesztekben.
Persze lehet, hogy van ami még ennél is sz@rabb. A többi platformmal kevesebb tapasztalatom van.

Aki hülye, haljon meg!

(#44) L3zl13 válasza dabadab (#12) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Egy monitor becopyzott teszt értéke hogyan cáfolja meg azt, hogy ez a legjobb eredmény amit TV-nél sikerült elérni?

Aki hülye, haljon meg!

(#45) dabadab válasza L3zl13 (#44) üzenetére


dabadab
titán

Nem cáfolja meg, ráadásul mivel nem ismert az, hogy a TV-t milyen színtérre kalibrálták, ezért igazán össze se lehet hasonlítani, mindössze illusztrációként szolgált arra, hogy alacsony deltaE-t kvantumbizbaszok nélkül is lehet produkálni.

DRM is theft

(#46) sirály69 válasza dabadab (#45) üzenetére


sirály69
őstag

Valakinek van már ilyen tv otthon, vagy látta személyesen működés közben?

Szerver Hosting Debrecenben

(#47) csizo13 válasza sirály69 (#46) üzenetére


csizo13
tag

Biztos, hogy nem, de az ítélet megszületett, feljebb olvashatóak, hogy mennyire ócska ez a tv. Természetesen hosszú évek tapasztalata és felhalmozott tudása áll mindegyik szakvélemény mögött. Ja, :N

(#48) bteebi válasza gordonfreemN (#41) üzenetére


bteebi
veterán

"Fel kell nőlni és nem fognak ezek zavarni senkit."

Erről van szó :R. Nem kell(ene) mindig minden apróságon fürdősködni. Halál idegesítő tud lenni, hogy néhány embernek soha semmi sem elég jó. Az LCD nyilván per def szar, az OLED mondjuk hébe-hóba megfelel, a plazma meg már egész jó lenne/volt, de az se az igazi ;]. Az ilyenek jó filmek helyett nézzenek inkább tesztábrákat :U.

IPS-ben és VA-ban is vannak nagyon jó TV-k (OLED-ben meg pláne). Mások az előnyeik és a hátrányaik, de összességében mindegyik bőven megfelel TV műsorokhoz és filmnézéshez is. Akkor is jó egy TV, ha a natív kontrasztja nem legalább 10000, az átlag ∆E nagyobb, mint 2, és a mozgóképfelbontása se nem 2160, de még csak nem is 1080 sor, és a magas input lagja miatt még CS-zésre sem alkalmas.

És nem azt akarom ezzel mondani, hogy nincs értelme a fejlesztéseknek, vagy a tesztelésnek, vagy hogy ne a saját preferenciáinknak (és anyagi lehetőségeinknek) megfelelően válasszunk TV-t, de el kellene tudni fogadni, ha másnak más a jó. Elég sok oka lehet annak, ha valaki nem a legnagyobb képátlójú OLED TV-t veszi. Az anyagiakon kívül is. Lehet, hogy nem nagyon szokott filmeket nézni, és amúgy is magasról leszarja a technikai paramétereket.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#49) janos666 válasza dabadab (#45) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mindig lehet alacsony deltát produkálni, hisz az csak egy távolság két pont közt. Szóval egyszerűen csak meg kell keresni a megfelelő referenciapontokat, amiket szeretnél betenni az összehasonlításba, és kész. Példaképp általában a leggagyibb CMS is képes arra, hogy a 100% szaturált 100% fényerejű R, G, B színeket ráillessze egy panel-natív gamuton belülre eső szabványos színtér RGB referencia pontjaira (akár a gyári beállításokkal, de főleg ha egyénileg finomhangolod a menüből ezt a pár pontot). Ettől még lehet az összes többi szín "ronda" (banding és torzítás, hibák orrba-szájba), és ha mérnél mondjuk egy tetszőlegesen kiválasztott színt (nem fehéret, nem teljesen szaturáltat, hanem mondjuk egy sötét fakó sárga színt), annak akár nagyságrenddel nagyobb lenne a dE értéke a szabványos színtérbe eső referenciapontjához képest (csak ilyenek nem mértél, vagy ha mértél, akkor olyanokat kerestél a cikkedhez, amin véletlenszerűen alacsony volt a dE, pl. lemértél 100 random színt és kiválasztottál 10-et, ami tetszett, és abból készült sajtógrafikon). Persze fordítva is működik ez a játék (és ez most nem konkrét vádaskodás ehhez a cikkhez, csak általános elmélkedés).

(#48) bteebi

Sohasem szerettem a sorfelbontásban kifejezett mozgóképfelbontást, szerencsére lassan levetkőzi majd az "iparág" is.

Másik: én rühellem az olyasmit, ha pl. játék közben lemegyek egy sötét barlangba, és fénylik a sík képernyő síkja a fejem előtt ahelyett, hogy a barlangfal apró csillogásait látnám, hogy kitaláljam merre tovább. Teljesen elveszi a hamis perspektivikus 3D hatást, hogy látom a képernyő síkját, nem olyan mint ha "egy ablakon néznék keresztül" hanem az ablakot látom. Engemez már ~10'000:1 kontrasztú PDP-n is zavart (a mostanin olyan magas, hogy nem is tudom pontosan megmérni, de >>10'000:1, ami már elég jó, nem zavar, de azért elfogadnám a 0 feketét). [Olyan játékokban sok a sötét barlang, mint a Dragon Age és The Witcher sorozat. A Pioneer Kuro-m imádja, de még a Panasonic PDP-k sem voltak hozzá elég feketék.]

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#50) Yany válasza L3zl13 (#43) üzenetére


Yany
addikt

Samsunggal sok tapasztalatom van, de kicsit ismerem az Android TV-t is és a WebOS-t is viszonylag sokat nyomkodtam. Lehet, hogy fOS, a webOS, de sajnos magasan a legérettebb mind közül, a kisebbb Panák förmedvényéről nem is beszélve. A Samsung sem rossz egyébként, de pl. az F6500-as Samum már igencsak elavult és irdatlan lassú még akár egy hasonló korú LG-vel összevetve is.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.