Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Petykemano


Petykemano
veterán

Nvidia overVolta'd vega, amd is AMdDoom'd

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#2) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Ezt sosem értettem, persze ez az én hiányosságom, hogy szerver szinten az ilyen 250W-os akár csak gyorsító kártyákat hogyan hűtik le az ilyen kialakítású kiépítés során? Úgy értem nincs rajta venti!
OK, gondolom a szerver házzal szemben van valamilyen követelmény, vagy hasonló. Mondjuk akkor sem világos, hogy gyárilag miért nem tesznek rá ventiket.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#3) Z10N


Z10N
veterán

"Csak nehogy a banyaszok kezere keruljon..." :))

tibaimp: Jartal mar szerverteremben? Valahol fulvedot kell hasznalni akkora zaj van. Megy a klima allandoan. A rackekben ipari ventik. Ne WS kartyanak kepzeld el. Szelcsatornaban uzemelnek, nem kell venti.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#4) .DLL


.DLL
veterán

Ettől az elektromos autóik is gyorsulni fognak? :DDD

(P.H.)

(#5) do3om válasza tibaimp (#2) üzenetére


do3om
addikt

Nálunk csak régi (pentium 1-2-3 körüli) technikát használó elektromos szekrények vannak, de azokban is mindegyik tetején külön klíma. Ne akard az ipari felhasználást az otthonihoz hasonlítani.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#6) Robert07 válasza tibaimp (#2) üzenetére


Robert07
aktív tag

A rackmount szervereknel ugy van kialakitva, hogy elol bemegy a levego, hatul pedig kifujja. Belul van egy sor venti, ami tolja a levegot, es lenyegeben egyedul ez mozgatja a levegot. Tehat a processzorok is altalaban passziv bordat kapnak, amiken ezek a ventillatorok fujjak at a levegot. A kepen lehet is latni a merevlemezek mogott.

Es ami a videokartyakat illeti, ezeknel meg van adva, hogy minimum mekkora legaramlat kell ahhoz, hogy jol le legyenek hutve, es ahhoz allitjak be a szerverben a ventik sebesseget.

(#7) tecsu válasza do3om (#5) üzenetére


tecsu
addikt

Nem ahhoz hasonlítja, csak nem tudja elképzelni és kérdezi... :W

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#8) rii válasza Robert07 (#6) üzenetére


rii
nagyúr

annyira hianyzik ez a fajhta megközelítés az otthoni gépeknél is

példaul sose fogom magam tultenni rajta, hogy atx lapon mért az esetleges szélcsatornara merolegesen .... de akkor mar leginkabb miért egymasra merolegesen helyezkednek l a komponensek az ATX szabvanynal ....

amikor kitalaltak, akkor még nem melegetek úgy a memóriak? persze ...biztos nem.... régen az északi-déli hidakat sem kellet huteni, most meg mar a FET-eket is kell ...

. mostz nézem ... a BTX direkt az ésszeru hutesrol szolt ...

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#9) stratova válasza tibaimp (#2) üzenetére


stratova
veterán

Több variáció létezik. Rendesen megszórják ventivel:

(#10) #16939776 válasza rii (#8) üzenetére


#16939776
törölt tag

Egyedül a az ATX táp nem szélcsatorna kompatibilis, 90°-ban fordul benne a levegő. A keresztben lévő memóriákba ütköző légáram okoz akkora turbulenciát a modul mögött, hogy a CPU környéke is kap kényszerhűtést, nem 24/7 100%-os terhelésre ez bőven elég.

lóf@szt se melegednek a memóriák, azért kell a 1,5W-os asztali modulra magas borda, mert ~0 légáram esetén is ki kell bírniuk 8 órát egyhuzamban, ugye mindenki 500 rpm-el, hangtalanul akarja "lefagyasztani" a gépet. Ha 500W-ot disszipál, akkor se halljam alapon. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11) nyunyu válasza rii (#8) üzenetére


nyunyu
félisten

ATX 1.0-ban még a processzor passzív bordájáról szívta a levegőt az alaplappal párhuzamosan beépített táp ventije, de aztán az egyre gyorsabb Pentiumok megjelenésével ez már kevés lett, aztán az 1.1-ben feljebb tették és elforgatták a tápot, hogy ne lógjon be az alaplap fölé, nagyobb borda+venti férjen el a procin.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#12) ivana válasza #16939776 (#10) üzenetére


ivana
Ármester

Mondjuk azt lassan jó lenne dobni már nagyon régi szabvány a csatija borzasztó, sok felesleges pin, stb. Talán elég lenne egy 12V-os ág.

(#13) #16939776 válasza ivana (#12) üzenetére


#16939776
törölt tag

1x12V-al komoly zaj, földhurok problémák lennének.

(#14) ivana válasza #16939776 (#13) üzenetére


ivana
Ármester

Max. mellé még -12V, hogy szimmetrikus cuccoknak legyen. De laposok ma is 19-20V-os DC tápról mennek simán. A többi meg jöhet a lapon DC-DC-ből.

[ Szerkesztve ]

(#15) #16939776 válasza ivana (#14) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szerintem semmi értelme nem lenne, tele rakni DCDC-vel, mert az odavezető árnyékolás/groundplane-en folyó áram szórná a jelvezetékeket tápzajjal, ami csak a fogyasztást, és az instabilitást növelné.

(#16) ivana válasza #16939776 (#15) üzenetére


ivana
Ármester

Amik jelentősen fogyasztanak CPU, GPU azok ma is 12V-ról mennek DC-DC-vel, ha azt elbírja a lap, akkor egy USB 5V-ját bőven meg tudja oldani, meg a 3.3 is ahhoz az 1-2 dologhoz aminek az kell.
High-end brand workstationökben ez a jelen, gyakori a 12V-os táp...

[ Szerkesztve ]

(#17) #06658560 válasza rii (#8) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nagyban

Nekem ezek a megoldások tetszenek nagyon.

Vagy a nagytesó: [link]

[ Szerkesztve ]

(#18) tibaimp válasza Z10N (#3) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi mindenkinek, na ma is tanultam valamit.

Z10N: amúgy nem jártam még szerver teremben, bár szerintem ezzel nem vagyok egyedül. Az hogy esetleg Ti jártatok, az tök jó dolog. (Például én repültem egy Cessna-val kb 10 órát voltunk a levegőbe, ezt se mondhatja el mindenki magáról....)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#19) Z10N válasza tibaimp (#18) üzenetére


Z10N
veterán

Egy szimpla feltaro kerdes volt es nemi tajekoztatas. Nem kell mellreszivni. Amint latod a tobbiekre biztam a talalast. Most akkor en hozakodjak elo, hogy jartam bizonyos fizikai kutato laborokban vendegkent?

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#20) lezso6 válasza rii (#8) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Néhány speciálisabb háznál ez megvan. Pl nekem egy Fractal Design Node 304 van, ez egész huzatos, minden passzív, csak házventik mennek benne 5V-on, illetve a VGA, ha épp terhelve van:

Persze ez se tökéletes, de jobb, mint az elcseszett ATX kialakítás.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#21) stratova válasza tibaimp (#18) üzenetére


stratova
veterán

Részemről szívesen cserélném a láttam egy szervertermet élményt egy Cessna-s repülésre :D

lezso6 no, ez legalább egy kompakt és szép ház, amiben az enyémhez képest jól alakulhat a légáramlás. Bár ettől még mindig nagyra értékelem, hogy a Node 202 élére állítva elfér a TV mögött.
Egy full RX Vegát vagy egy 250 W-os szépséget mondjuk már nem merném beletenni, de nem is arra való annyi hely és a 450 W-os SFX táp.

Kopi31415 erre a gépre jó ránézni :)

[ Szerkesztve ]

(#22) tecsu válasza stratova (#21) üzenetére


tecsu
addikt

Helyesebben: Cessnás repülésre. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#23) stratova válasza tecsu (#22) üzenetére


stratova
veterán

Igaz Cessnás, legyen neked karácsony. :)

(#24) tibaimp válasza stratova (#21) üzenetére


tibaimp
nagyúr

:D , miért a szerver terem nem olyan izgalmas :)

Z10N: :R

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.