Hirdetés

2024. július 7., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#193) föccer


föccer
nagyúr

Több tekintetben is bosszantó volt a mai nap.

Egyrészt szops volt a villanyszerelés. Nem kicsit. A szakik (jobban mondja a szaksegéd) úgy gondolta, hogy könnyen be lehet majd húzni a kisebb gégecsőbe is azt a marék vezetéket. Hát nem jött be. :D A másik, hogy egy szerencsétlen helyre szó szerint fél óra volt behúzni pár madzagot (40 cm-es szakaszról beszélünk. Iszonyat káromkodás árán összejött.

Ezután meg megkérdeztem, hogy te figyi, egyébként a 0,6 mm2-es madzag mekkora áramerősséget bír el? Mert, hogy ezen cirka 7,5 A fog szaladgálni napi 5-6 órát, és ez így rendben van-e.

Hmm, pislogás, számolgatás. Hát, ezt lehet még sem kellene erőltetni. Jó, akkor mondom amit ma nem kevés káromkodás közepette berángattatok, akkor lehet kiszedegetni, hozom az 1 mm2-est, majd azzal lehet gyakorolni.

A legbosszantóbb ebben az egészben, hogy az egyébként korrekt, láthatóan szakértő boltossal kimatekoltuk, hogy 90W-ot fog felvenni a 2 ledszalag, ő adta hozzá a tápegységet, és őt kértem, hogy akkor adjon hozzá való kábelt is, ami sacc 10 méterre gond nálkül elviszi ezt a teljesítményt (a 12V-os fesz mellett). Adott 0,6mm2-es telefonzsinort. Kérdezem, ez jó lesz? Jó. Oké. A villanyásszal megbeszéltem, hogy hol, mi, merre hány méter, mekkora teljesítményt vesz fel a 2 ledszalag, és neki sem esett le a tantusz, simán berángatta a kis madzagot neki.

Mert ugye mindenhol led lesz, de a spotokba 230V-os megy, aminek picsa áramfelvétele lesz, az egész kóceráj világítása nem lesz 200W. (160 kb) Igen ám, de ebből a ledszalagok elhasználnak 135W-ot, ami 12V-on gyün..

Áhhhh

A másik, hogy eldöntöttem, hogy a galéria feletti menyezetet újra építem, mert a jelenegi állapot valami iszonyat gusztustalan. A 10 nm-ben (2,85*3,6méter), kb 5 cm-t lóg be a jelenlegi (ál)menyezet. Ez cirka 60-70k-ba fog fájni pluszba. :(

A festést, glettelést, díszlécezést 285k+anyagáron csinálják meg.... :( Fájni fog. Ez a tétel nagyon nem hiányzott. Kb a konyhabútor helyett most festés lesz. :( A jelenlegi állás szerint ~1,5 milliónál megáll a történet.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.