Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A cím szerint a víruskeresés sikertelensége miatt nem sikerült a letöltés.

Például több védelmi program aktív és az egyik már hatástalanította a fájlt, mielőtt a letöltés ellenőrizhető lett volna a másikkal. Amit a letöltő program aktivál.

Windows 7-t kiengedni a netre merész ötlet. A biztonsági rések már tetemes méretű halászhálóvá változtak át.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2) pusszycat válasza Hieronymus (#1) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

De azt hallottam, h win95-re már senki nem ír vírust. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#3) Hieronymus válasza pusszycat (#2) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Naná, mert már mindenki Windows 98-at használ. Az visszafele kompatibilis. Legalább is a kártékony programok döntő többsége. :DD :C

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#4) UnA


UnA
Korrektor

Nekem hiányzik a kontextus - vagy csak én vagyok nehéz felfogású :)

(#5) Hieronymus válasza UnA (#4) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Meg sem próbáltad kitalálni!

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#6) DarthSun válasza Hieronymus (#3) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

A Win98 RyZenen a legjobb.

(#7) UnA válasza Hieronymus (#5) üzenetére


UnA
Korrektor

Megpróbáltam, de soham láttam ilyet, ezért kéne tudni, hogy:
- milyen OS
- milyen alkalmazás
- milyen esemény

következtében tapasztalta ezt a posztoló :)

(#8) totron válasza Hieronymus (#1) üzenetére


totron
addikt

A biztonsági rések már tetemes méretű halászhálóvá változtak át.
Noha van igazsága, mégis kisarkított, eltúlzott slágerállítás. Van gép, amin Win7-et használok, miért nem kapok be vírusokat? Miért nem vagyok része a sokat emlegetett bothálózatok egyikének sem?

(#9) flymi válasza UnA (#7) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

win7/64 Home Premium SP1
Minden típusú file letöltése sikertelen. Átutalási bizonylat, videó, stb...
Alap AVG van a gépen, Malwarebytes és Spybot. Semmi fizetős.
Egyik nap még minden rendben volt, másnap már semmit nem engedett. Közben nem telepítettem semmit manuálisan. Szóval vagy csak úgy megkergült vagy valami tényleg beette magát a gépbe. Futtattam egy teljes vizsgálatot AVG-vel de nem talált semmit.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#10) Krugszvele válasza flymi (#9) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Innen nézve az ún. "védelmi szoftverek" okozzák a problémát. Egy "vírus" nem azt fogja okozni, hogy nem tudsz letölteni :)
Attól tartok, hogy a teljes uninstall és registy-irtás után is fenn fog állni a probléma. Én ezt tenném sorrendben:
1) AVG, malwarebytes, spybot és az összes ilyen program teljes törlése. uninstall és utána kézzel a mappákat.
2) újraindítanám a gépet és a gyári windows vírusirtót (valószínű ilyenkor bekapcsol) kikapcsolnám
-- megnézném, hogy megy-e a letöltés, ha nem, akkor
3) feltennék egy új böngészőt, ahová nem importálnék semmit és megpróbálnék azzal letölteni, ha nem sikerül, akkor
4) a registryben megkeresném a "védelmi szoftverek" bejegyzéseit és kézzel kitörölném az összeset., ezután újraindítanám a gépet.
5) a frissen feltelepített böngészővel megpróbálnék letölteni

Ha így sem menne, akkor egyelőre tanácstalan lennék :)

(#11) UnA válasza flymi (#9) üzenetére


UnA
Korrektor

Böngésző vagy egyéb alkalmazás?

(#12) ncc1701


ncc1701
veterán

AVG leszed, utána teszt.

(#13) Hieronymus válasza totron (#8) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"...miért nem kapok be vírusokat? Miért nem vagyok része a sokat emlegetett bothálózatok egyikének sem?"

Ezt honnan tudod?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#14) DarthSun válasza Hieronymus (#13) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

+1, 100% védelem nem létezik.

Saját gépen ha az ember bekap valamit, akkor már fabatkát sem ér a a helyi víruskergető futtatása, mivel egy modern féreg átveszi a kezdeményezést, és a vírusírtó felé is láthatatlan.
Az a megoldás hogy ki kell szerelni a HDD/SSD- t, és áttenni egy nem fertőzött gépbe, és annak a bootmeghajtójáról indítani a tisztítást, meglepő mennyit talál :D

Topic mod : valamint a modern féreg, a leírt tapasztalatok alapján, simán blokkolhatja a letöltési hozzáférést, bármilyen kreált Win, vagy saját blőd hibaüzenettel. Tapasztaltam, nem saját vason, hanem renoválásra hozott gépen, az egyiken pld a saját vírusirtója semmit nem mutatott, de áttéve az SSD- t a gépembe, 1800 kártevőt találtam. Előzmény annyi, hogy nem tudott felmenni Fácséra, a letöltés pedig kiírta hogy nem jogosult rá.

(#15) flymi válasza Krugszvele (#10) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

:R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#16) Grastone


Grastone
friss újonc

Üdv! Ugyanez a helyzet nálam is Win 8.1, kb pár napja írja ki ezt az üzenetet és nem tölti le a kívánt fájlokat. Én nem hiszem hogy vírus probléma lenne, a chrome változásainak okát látom benne! Mivel más böngészővel (Firefox-al pl) simán megy a letöltés. :/

(#17) hcl válasza UnA (#4) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem is... De Win7-en miért kell még bármit letölteni?
Letölteni olyan gépen, ami legalább nagyjából up to date, és hálózaton másolni.

@DarthSun : Ennyit arról, hogy nem kell vírusirtó, meg ésszel kell netezni :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.