Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3) flymi válasza Mokó (#2) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Életem első "vörös oldali" végéája, talán így kellene módosítani a cikket. Na nem mintha ződ oldalon olyan sok lett volna, anno ifjú titán koromban inkább a p*cs*mmel játszadoztam, meg kergettem kint a lasztit. Így elég későn kerültem be a számtech világába.
Első körben egy C64 jött, aztán ment is hamar drága jó anyám által a kukába, sok érdekességet nem láttam benne akkor.
Aztán jött EZ a gép, valamelyik szomszéd vedlette le. Szövegszerkeszteni jó volt, másra nem igazán. Néha még fellapozom a cikket, de szerintem jó helyre került a vas.
Utána valami Compaq borzalom volt, de legalább a Worms Armageddon elfutott rajta. Ezt is úgy vágták hozzám.
Ekkoriban, ha játszani akartam Cod2, Starcraft, Screamer, Doom, Wolfenstein3D stb. azt bent a suliban.
Később haverhoz jártam át néha Fifázni, Colin McRae Rallyzni, ez gimi közepe felé lehetett, ekkor inkább a csajokat hajtottam meg a piát lefelé a torkomon. Aztán megörököltem a srác gépét, miután vett magának egy másikat. Ez volt a Dell Optiplex GX1. Fifa '02-őt toltam rajta napestig.
Ezt cipeltem egészen sokáig, pontosan 2009-ig, ugyanis ebben az évben dobáltam össze a 775-ös gépet.
2014-ben megérett a csere, ekkor varázsoltam össze a jelenlegi konfigomat.

Nagyjából ekkor, vagy picit előbb jött a gyűjtő hóbort. Egy kommersz Low Profile MX440-el. :DDD
Aztán csak gyűltek és gyűltek, mígnem rákaptam a cpu hűtőkre is és végül ezt a vonalat választottam. Immár 62 darab 478-ra való és jelenleg 11 darab s370-re való hűtőm van. Már csak a ritkább, érdekesebb darabokat szeretném felkutatni és megvenni, a kommerszebb példányok nem érdekelnek. Válogatós lettem. :D
De nem mondtam le a vga-król sem, szeretném 2002 legtöbb gyártójának legtöbb típusából összeszedni a még hiányzókat (3DLabs, SiS, Ati és nVidia kártyák is hiányoznak még). Ezen kívül AGP 6800 szériából is egy Ultra hiányzik még. :DDD
Később talán majd elkezdem a 775-ös vonalat is (két érdekesség már van: Auras CTC-868 és Cooler Master Masrs), itt is akad csomó fura és érdekes jószág, de sajnos túl sokat kérnek egy-egy hűtőért, talán mert még mindig sokan használják ezt a platformot.
Persze közben jöttek-mentek a hardverek, párat megtartottam, ezekből 4 másik gépet is össze lehetne dobni.
A 775-öst újjáélesztettem, de ezúttal egy Asus P5N-E SLI személyében, a csúcs prociját még keresem (QX6850), addig is egy Q6600 duruzsol benne. Ha használni kell, akkor egy gtx260-at pattintok bele, de nagyon néha megmozgatom a gtx295-öt is, de ez nekem túl kazán és zajos. Inkább érdekességként tartom.
Régebbi játékokat kéne beszerezni (pl.: NFS U2, stb.). Általában az olyan címek kötötték le a figyelmem, mint a Mafia2, GTA sorozat, autóversenyes játékok, aztán később jöttek a képbe olyanok, mint a Mount and Blade, Tropico, majd a Walking Dead és a LiS.
Metro is bejön, tavaly karácsonykor vettem meg a LL Reduxot és a 2033 Reduxot is. Könyveket is olvastam, nagyon tetszett. Azonban a játékban mindig elakadok valahol. Hiába, nem vagyok ebben tapasztalt. A nyitófelület és a mentési lehetőségek hiánya sem igazán tetszik, de hangulatra, játékélményre bejön.
Left4Dead 1-2 is megvan, kábé 5 percet sem játszottam velük. Nem az én stílusom.

Lehet ebayről meg is veszem még a nyáron az áhított 3,4-es P4-et, idehaza szinte esélytelen belefutni.

Egyszer pedig, ha sok szabad időm lesz, meg fogom csinálni a nagy procihűtő tesztet is.
Már nem kell túl sok minden hozzá:
-egy maradéktalanul működő Asus TUSL2-C és 1400-as Tua kombó
- egy 3,4-es SL7PP, vagy egy ultra ritka SL8K4
-tengernyi idő
:DDD

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.