Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) prolad


prolad
őstag

Összességében nagyon tetszik, szebb, gyorsabb lett a rendszer még gyorsabb az ujjlenyomatos feloldás, jobb lett a ramkezelés (kevésbé agresszíven tölt újra) és mimtha jobb lenne az üzemidő+kevésbé melegedne. Viszont sajnos eltűnt a beállítások ikon az értesíési részből és töltés közben a zárolóképernyőn a korábbi akksiikon helyett most valami zöld izé van. Meg jelszavaknál a gyáti bill. - t erőlteti, de ez biztos állítható.

Beállításokban a 'kék állapotsáv' opció mit takar?

(#2) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Nagyon jól néz ki. A Flyme mindig is bakancsilistás rendszer nekem, de egyszerűen nem tudom feldolgozni azt az Andorid verziószámot. A Security Patchek hogy állnak?

Finn the human

(#3) Buky87


Buky87
tag

Azt lehet tudni, hogy mikor érkezik Meizu m3s készülékekre?

(#4) Draun01


Draun01
tag

Azon lehet valahogy állítani hogy ha fülesen zenét hallgatok a fülhallgatóban is halljam hogy csörög a telefon? (maradtam már le így pár hívásról)

Pixel 6a

(#5) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Szimpatikus maga a rendszer továbbra is. A zenelejátszó milyen lett a 6-ban?
A kínai 5-öt használtam még az MX3-on, de 1-2 hónap után visszament rá a KitKat - gyorsabb volt jóval.

5-ben próbáltam, de 10 percig ha bírtam. Az integrált netes zeneboltos/lejátszós funkció annyi idő alatt kikészített. Esetleg ez nincs benne az International verzióban?

A game mód tetszik nagyon, most majd nem kell Tasker-ben írni a szabályokat, hogy HA játék_nyitva, TASKKILL messenger, TASKKILL messaging, TASKKILL phone, stb... :)

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#6) Adamis


Adamis
őstag

@Matada2.3: Security patch nincs kijelezve, szóval passz. Eddig sem nagyon mutatta magát...

@Buky87: m3s készülékem van, azon használom. Béta, de mindennapra is jó. A feleségem m1 note-jára is kijött! :K

Public Beta 6.7.3.3G

@Draun01: nekem megy fülesen keresztül is, ott lehet, hogy füles probléma van. (egy kis panasonic fülesem van)

@Gertrius: international verzióban (G) nincs zenebolt, de nem is hiányzik.. ;)

[ Szerkesztve ]

(#7) nonsen5e válasza Adamis (#6) üzenetére


nonsen5e
addikt

Az biztos, hogy nem hiányzik. Az International MX3 hivatalosan Flyme 4.2.8-ig kapott támogatást, rátettem kíváncsiságból még egy Lollipopra építő kínában hivatalosan kiadott Flyme-t, hát a sebesség mellett ezeken akadtam ki a legjobban, hogy a zene, a videó, a keresés meg minden televan ilyen szemét online boltos funkciókkal.
Biztosan van akinek tetszik, mert a Google Play Music-ot is sokan használják, de nekem feláll tőlük a hátamon a szőr.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#8) Adamis válasza nonsen5e (#7) üzenetére


Adamis
őstag

Majdnem MX3-at vettem anno m1 note helyett, mert nagyon tetszett az egész teló, hát még a DAC benne! De végül nem amellett döntöttem, és ahogy elnézem, jól tettem, mert Flyme 6-ot az MX3 már nem kap.

(#9) vilmose33


vilmose33
őstag

Köszi a kedvcsináló írást, soha nem volt még Meizu telefonom. Na majd kipróbálok egyet ha lesz rá lehetöségem.

A jövő most van

(#10) batai15


batai15
félisten

Egy meizu és flyme rendszert futtató telefon mindig is a listán van hogy de jó lenne ki próbálni de :
-Android fő verzió, valamint az hogy itthon szinte alig van élet a meizu tulajdonosokkal ,szemben a vetélytárs xiaomival továbbá, a flmye még jobban rá épít az online dolgokra, ami Kínán kívül rendesen meg heréli a telefont, még jó darabig nem lesz ilyen rendszerű telefonom .

[ Szerkesztve ]

(#11) Adamis válasza batai15 (#10) üzenetére


Adamis
őstag

A főverziót megértem, de az online dolgokat nem... A global, vagyis nemzetközi rom mentes minden sallangtól, nincsenek kínai programok. És androidnál olyat felhozni ellenérvként, hogy online kapcsolatra épít, az eléggé megmosolyogtató... ;)

(#12) nonsen5e válasza Adamis (#11) üzenetére


nonsen5e
addikt

Az meg a másik, hogy a Meizu telefonoknál egy kattintás a beállítások alatt a root, aztán 10 perc után már hűlt helye sem volt a kínai appoknak a kínai romon sem. :)

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#13) batai15 válasza Adamis (#11) üzenetére


batai15
félisten

Mosolyogj,de amíg mondjuk egy spotifyra ,vagy Google musicra stb elő tudok fizetni, addig a kínai dolgokra nem, cserébe ott vannak kihasználatlanul .

(#14) Adamis válasza batai15 (#13) üzenetére


Adamis
őstag

De írtam, hogy nincsenek. ;) A G(lobal) rom ezeket nem tartalmazza.

(#15) batai15 válasza Adamis (#14) üzenetére


batai15
félisten

Persze, értem ,csak meg jegyeztem . Mondjuk valamiért még mindig félek tőle

(#16) s4tch válasza Adamis (#6) üzenetére


s4tch
veterán

A beállítások - a telefonról alatt ott a biztonsági hibajavítás dátuma, nálam (Pro 6, 6.7.3.3G) 2016. november 5.

Nekem egyébként leginkább ráncfelvarrásnak tűnik a flyme 6. Érdemi változást nem hozott a Pro 6-nál, sem az üzemidőben, sem a multitaskingban, sem a sebességben, gyakorlatilag semmiben. Jó hír, hogy ez a béta is stabil, kevésbé jó, hogy az "intelligens értesítések" kikapcsolhatatlan, és rendkívül ostoba feature.

Ha valaki rámenne erre a bétára, ne csodálkozzon, ha nincs benne téma app. Ezen az oldalon (ami sejtésem szerint a 4pda guglifordított tükrözése) találtam teljesen jól működő megoldást. Ezt kell letölteni: [link], bemásolni a system/priv-app mappába (ehhez root kell), beállítani a megfelelő jogosultságokat (mappák: 755, fájlok: 644), reboot, örül.

(#17) pomorski


pomorski
őstag

Tetszik. És köszi az írást!

(#18) Adamis válasza s4tch (#16) üzenetére


Adamis
őstag

Nekem nincs info a hibajavító csomagról, de az írásban is látszik, hogy mi is látszik... ;)

Ui: Jesszus, mi ez a fórumoldal? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19) gergejly


gergejly
aktív tag

Voltam már Párszor Mezőtúron. Szép hely

(#20) s4tch válasza Adamis (#18) üzenetére


s4tch
veterán

Zsír, ugye? :DDD Nekem egy 4pda fordításnak tűnik.

Nálam ez van:

(#21) Adamis válasza gergejly (#19) üzenetére


Adamis
őstag

;)

@s4tch: nekem ilyen nincs... 5.1-nél már nem merik kiíratni... :DDD

(#22) bozont


bozont
veterán

Állítólag lesz majd Nougat is, valamikor...
Mondjuk ilyen nagy verzió ugrással mindenki arra számított hogy már friss(ebb) android verzióval érkezik. Simán elég lett volna mondjuk 5.5.x.x-nek jelölni és ebből már látszana hogy valami nagyobb ugrás történt, de mégsem akkora.

(#23) Dave™


Dave™
nagyúr

Az Andorid verzió telefonfüggő, pl. MX6, Pro 6 stb. ami alapból Android 6-tal jött ki az Flmye 6 alatt is azzal van, és ha jól rémlik Flyme 5-nél is kb. félidőnél volt Android verzióváltás, gondolom most is így lehet vele számolni.

(#24) TTTotya


TTTotya
senior tag

Köszi az írást. Eddig is egy jó, funkció gazdag rendszer volt a Flyme, egy csomó dolog hamarabb benne volt, mint a stock droidba, szerettem is nagyon, de a főverzió frissítés hiánya finoman szólva is röhejes számomra.

(#25) Adamis válasza TTTotya (#24) üzenetére


Adamis
őstag

Ez az, ami számomra is a legnagyobb fájdalom... De remélem, azért egyszer csak megérkezik a 6-os, vagy inkább a 7-es Android (álmondjak 8-as Android O-ról?)... :DDD

(#26) Adamis


Adamis
őstag

Helyzetjelentés: Messenger 42 perc alatt vett le 1%-ot wifis kapcsolaton keresztül negyed fényerőn.. Gondoltam megnézem, egy héttel az éles bevetés után hogy áll az akksikezelés. ;)

(#27) agent_k


agent_k
őstag

Tudom, hogy nem ez a legfontosabb, de annak az időjárás jelző appnak mi a neve a playen?

(#28) TTTotya válasza Adamis (#25) üzenetére


TTTotya
senior tag

Annak idején, mikor még "meghallgattam" őket, azt nyilatkozták, hogy azért nem frissítenek 6.x-re, mert a saját rendszerük egy csomó mindent tud 5.1-en is ami a stock droidban csak 6-tól elérhető. Akkor azt mondták, hogy egyből 7re mennek ....

Lehet, hogy szimplán csak nem talják megfelelőnek a stock droid fejlődési ütemét :DD :D

[ Szerkesztve ]

(#29) nonsen5e válasza TTTotya (#28) üzenetére


nonsen5e
addikt

Van benne ráció, tekintve, hogy már az Android 4.2/4.4-re épülő Flyme is tele volt/van olyan funkciókkal amik csak a Lollipop/után jelentek meg különben.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#30) Adamis válasza agent_k (#27) üzenetére


Adamis
őstag

Melyiknek? :)

(#31) agent_k válasza Adamis (#30) üzenetére


agent_k
őstag

Ami a főképernyőn látható. Mezőtúr mostly cloudly felirattal.

(#32) Nefas


Nefas
csendes tag

Amióta feltettem a béta verziót (Meizu MX4)...hát srácok rengeteg javítás történt persze vannak még benne hibák de eddig nekem a legfontosabb az akku idő volt.Általában délre már 50% alatt volt nyugalmi állapotba a telefonom így power bankkal rohangáltam mindig de most ez úgy változott hogy este 10kor is még 60-65%-on áll a töltöttség.A használat nem változott semmit,nem használom kevesebbet sőt... Számomra ez így most megfelelő remélem a végleges verzióval nem rontják el ezt a részét.

(#33) Adamis válasza agent_k (#31) üzenetére


Adamis
őstag

Beépített időjárás-widget.. ;)

(#34) Bodz


Bodz
nagyúr

Elvileg 6-án jön az új global beta.

(#35) s4tch válasza Bodz (#34) üzenetére


s4tch
veterán

Volt egy 03.28. dátummal is, a téma appon kívül kb. semmit nem módosítottak benne a 03.03-hoz képest. Szóval forradalomra nem számítok.

(#36) Adamis válasza s4tch (#35) üzenetére


Adamis
őstag

6-án global beta volt?

(#37) s4tch válasza Adamis (#36) üzenetére


s4tch
veterán

Mármint 28-án? Igen. A korábban linkelt ruszki-angol oldalról le lehet tölteni, de nincs sok értelme, holnap úgyis jön a következő verzió.

(#38) Adamis válasza s4tch (#37) üzenetére


Adamis
őstag

Csak mert a hivatalos flyme-fórumon semmi nyoma..

(#39) s4tch válasza Adamis (#38) üzenetére


s4tch
veterán

Valóban nincs. Ezek szerint téves volt az infó arról, hogy ma érkezik a következő béta.

(#40) Adamis válasza s4tch (#39) üzenetére


Adamis
őstag

Mert arról hol írtak? Csak mert a flymeos fóruma még mindig csak a régi bétát hirdeti...

(#41) Bodz


Bodz
nagyúr

Itt írja az egyik modi, hogy a jövő hétre csúszik.

(#42) batai15


batai15
félisten

Sziasztok! Sajnos a b20 és a Vodafone miatt ,na meg méret miatt gondolkodom redmi note 3 pro le cserélésén egy m5 meizura.
Maga a gyártó foglalkozik a frissítéssel , vagy 6. Android fog maradni az alapja ?Rendszer amúgy mennyire jó a miuihoz képest? Valamint a multitask milyen ?
Valamint olyan Google appok,now működik? Olvastam talán egy két topikba hogy a flyme alatt vannak alkalmazás kompatibilis gondok

[ Szerkesztve ]

(#43) Adamis válasza batai15 (#42) üzenetére


Adamis
őstag

Sajnos a Meizu is azok közé tartozik, akik otthoni célközönség miatt nem eröltetik a b20-at, érdemes meglesni, az m5-ben van-e...

(#44) batai15 válasza Adamis (#43) üzenetére


batai15
félisten

Van, ezért is gondolkodom rajta. Sajnos felbontásban és proicban erős vissza lépés,de sajnos a xiaominak még nincs b20 képes készüléke ami tetszene , a redmi 3s nem kell,a 4ben meg nincs fp

(#45) s4tch


s4tch
veterán

Ruszkiknál elérhető egy Flyme 6.7.4.11G beta. Pro 6 tulajok erre keressék: [link] A többiek meg nézzenek szét a telefonjuk 4pda topikjában, hátha.

[ Szerkesztve ]

(#46) Bodz válasza s4tch (#45) üzenetére


Bodz
nagyúr

Talán itt egyszerűbb.

(#47) Ryoo


Ryoo
senior tag

Mikorra várható a hivatalos flyme 6?

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#48) s4tch válasza Bodz (#46) üzenetére


s4tch
veterán

:DDD Így van. Tegnapelőtt töltöttem le a ruszkiktól, akkor még sehol sem volt a hivatalos oldalon a topik.

Egyébként nálam ez a béta első körben megbukott: nem megy a google névjegy szinkronizálás, lefagy a gmail. Vissza is tettem a 3.28-ast, munkaeszköz a telefon, legalább a mai napot muszáj üzemszerűen kihúznia. Hétvégén megpróbálok egy tiszta telepítést.

(#49) Adamis válasza s4tch (#48) üzenetére


Adamis
őstag

Szinkronizáció pöpecül megy, nem fagy semmi (m3s)

(#50) s4tch válasza Adamis (#49) üzenetére


s4tch
veterán

Tiszta telepítés után is hibát jelez a google contacts szinkronizálás... Lehet, hogy csak a Pro 6-ot érinti a probléma. Próbáltam több fiókkal, több módszerrel (telepíteni gapps csomagot, flyme áruházból telepíteni a google szolgáltatásokat), egyik sem hozott eredményt. Megy vissza ismét a 6.7.3.28G.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.