Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) fLeSs válasza Hedgehanter (#150) üzenetére


fLeSs
nagyúr

már túlment a trendvonalon.
a FAS-t most még nem kell eladni. sztem.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#152) Hedgehanter válasza fLeSs (#151) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Az hogy atment meg nem meggyozo nekem, maradjon is ott.... :D

(#153) Hedgehanter válasza fLeSs (#148) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Amugy meg milyen bika veget jelzi...? Nem medvet akartal irni...?:)

(#154) fLeSs válasza Hedgehanter (#153) üzenetére


fLeSs
nagyúr

nem.
most az van, hogy az sp500 asszem 80%-a jobb eredményt ért el mint az elemzői várakozások. amikor már minden szuperjó és agyonkeresik magukat a cégek olyankor már nem nagyon van feljebb és így beköszönt a recesszió és elkezdődik a részvénypiaci medve.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#155) fLeSs válasza Hedgehanter (#152) üzenetére


fLeSs
nagyúr

1ébként az óráson néztem és ott az utóbbi napok tetejére ráhúzható egy szintén egy ellenállás trendvonal (elvileg bull-flag teteje) és azon még nem ment át. lehet hogy sima zuhé lesz ebből vagy a nap végén vagy holnap.

1100 felett kéne zárnia hogy mind2 trendvonalat tisztázza, persze ettől még nincs semmi mert simán visszaeshet. :D

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#156) Hedgehanter válasza fLeSs (#155) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Johogy lesz majd eses ezt a lenduletet nem lehet sokaig birni ilyen kornyezetben, nap elejen lesz egy kis emelkedes ha jon meg valami jo hir aztan meg le...:) bar most erdekes "helyen" van technikailag....:)

(#157) fLeSs


fLeSs
nagyúr

eladtam mindent.
két indokom van
1. nem teljesen meggyőző amit látok, bár összejöhet még egy felfelé kitörés, elég sok olyan részvényt látok amik jó shortnak tűnnek. a felfelé momentum kezd halványulni.
2. ha mégs emelkedés jön akkor is lesz még olyan pont amikor kisebb rizikóval, nagy vszínűség szerint olcsóbban tudom őket megvenni.

pozi mérete a tőkére vetítve - bekerülési átlagárak - eladási árak - profit

CREE (~15%) 63,41 - 70,6 - +11%
DRYS (~10%) 4,43 - 4,37 - -1,3%
RSX (~10%) 28,17 - 31,07 - +10%
VECO (~20%) 39,83 - 41,61 - +4%
CSIQ (~20%) 11,35 - 13,79 - +21%
XRT (~10%) 39,02 - 37,64 - -3,5%
EWZ (~10%) 62,19 - 68,74 - +10%
FAS (~5%) 18,69 - 21,28 - +14%

szinte mindből kiszállhattam volna nagyobb profittal, vagy akár nagyobb bukóval is. összességében pozitív a mérleg.
két dolgot bánok nagyon,

1. nem voltam elég tökös ahhoz hogy a VECO-ba belevegyek azon a napon amikor érintette a 200SMA-t június 8-án, pedig elég egyértelmű volt a szitu
2. az XRT vétele elhamarkodott döntés volt. ez a leggyengébb láncszem, szép kis bear-flag van a grafikonon.

a VECO-t mindenképpen eladtam volna ma, mert hétfőn negyedéves jelentés, az meg abszolút kaszinó, csak éppen nagyobb a tét.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#158) Hedgehanter válasza fLeSs (#157) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Valoban nem meggyozo ami latszik, felfele ott az 1100 meg az 1113 mint ellenallas alul meg az 1083-as 50 SMA ez most nekem teljesen 50-50% hogy merre megy (bar hogy nekem medve piac van azt mondja eses lesz).... :)

Nem irtad mennyi ideig voltak meg a papirok... :)

Az XRT-bol meg lehet valami nem ha megvan a 200 SMA?

Amugy mindet csak ugy eladtad vagy megnezted oket elotte hogy mizu?

(#159) fLeSs válasza Hedgehanter (#158) üzenetére


fLeSs
nagyúr

az XRT-n egyértelmű bear-flag van, mondjuk kérdés mikor szabad megshortolni, ma biztos nem (és amúgysem biztos hogy egyáltalán meg fogom, inkább részvényeket nézegettem shortra).

eladás előtt megnézegettem a grafikonokat.
igazából a grafikonra ránézve elég kecsegtető poziban van az XRT-n kívül mind, de a momentum nem az igazi.
a DRYS-nek mindenképpen kell egy korrekció, ez most egy fordított fej-vállnak tűnik.
a CSIQ duplaalj.
a VISN fülescsésze. :D
az EWZ-nek 68 volt az erős ellenállása, már felette van.
az RSX előtt 3 ellenállás van 31 és 32 között.
az XLF-nek (a FAS helyett ezt nézem) 15 az ellenállása. ez egy megaphone alakzat amiből bármi kisülhet.
a VECO ellenállása a ~43 USD, sztem a jelentés jó lesz és ki fog törni.
a CREE-nek 70 volt az ellenállása, már tegnap fölément. ez tűnik a legjobbnak, mert már mind3 mozgóátlagot és az ellenállást is elhagyta, 80-ig simán elmehet. de ez is jelent a jövő héten.

simán lehet hogy pont akkor adtam el mindent amikor megindul felfelé a piac, de a profit az profit és jobb ma a profitot eltenni, mint holnap a mínuszok miatt idegeskedni. most egy darabig figyelek majd.

idén eddig 30 nyereséges és 9 bukó tradem volt. a bukók átlaga -2,76%, a profitok átlaga 12,87%.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#160) Hedgehanter válasza fLeSs (#159) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Eleg erdekesen alakult a pentek... Megmaradt az 50sma felett az 1100 is megvolt lehet megnezi a 200 sma-t a heten...:)

(#161) fLeSs válasza Hedgehanter (#160) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az 50SMA még lefelé trendel ergo az én szememben a trend lefelé mutat és ~1120 környékén egy ellenállás-csomópont található, 100SMA, 200SMA és a júli. 21 csúcs.
Itt most jó shortolási lehetőségnek kéne nyílnia.
Onnan 1060 lenne az első cél, ha azalá beesne akkor egy "duplaalj" alakulna ki, ha ott felfordulna akkor egy fordított fej-váll van kialakulóban.
A momentum kicsit trükkös, elsőre azt hittem, hogy erős felfelé de ez inkább csak kiegyenlítődés, mivel oldalazás van jóideje.
Viszont a hetes grafikont nézve brutális vételi jelet kaptam, úgyhogy 1200-ig nem kéne megállnia.
Mindent összevetve bármi történhet. :D

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#162) Hedgehanter válasza fLeSs (#161) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Mindent összevetve bármi történhet. :D En is pont igy latom... :D

(#163) fLeSs válasza Hedgehanter (#162) üzenetére


fLeSs
nagyúr

a transportation average nagyon erős (a russell2000 dettó), ez pedig általában magával húzza az sp500-at, szal egyelőre nincs short.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#164) Hedgehanter válasza fLeSs (#163) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Igen az a short lehet odebb lesz.... :D A 15SMA vagni keszul alulrol az 50-et meg a 200-nak is vagy 4-ik alkalommal megy neki es mint tudjuk 3 a magyar igazsag meg 1 a raadas... :DDD

(#165) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

A tegnapi nap utan benne vagy egy shooting star szeru akcio ha alatta nyit ami jo lenne a shortra vagy 1100-1080 korulig (bar a pre nem ugy nez ki)....

[ Szerkesztve ]

(#166) fLeSs válasza Hedgehanter (#165) üzenetére


fLeSs
nagyúr

én úgy látom, hogy "buy the dips" a játék neve.
má júli elején megmondtam.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#167) Hedgehanter válasza fLeSs (#166) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Jatszottal...? :)

(#168) fLeSs válasza Hedgehanter (#167) üzenetére


fLeSs
nagyúr

nem shortoltam mert az 50SMA kezd kiegyenesedni. sztem most a korrekciónak kb. az 50SMA-ig kéne lemennie de egyáltalán nem biztos, hogy lesz rá lehetőség ott vásárolni, lehet hogy hamarabb elindul felfelé.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#169) Hedgehanter válasza fLeSs (#168) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Ja-ja nagyon kinlodik, meg is utotte a 15SMA-t de visszafordult, a julius ota emelkedo trendvonal is megvan meg... Nincs ebben az esesben ero mar megint... Majd a holnapi GDP adat megadja a lokest tuti valamerre..

(#170) Hedgehanter válasza Hedgehanter (#169) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Na oszt most mivan, nem tul jo GDP adat es megy felfele..... :F :DDD

(#171) fLeSs válasza Hedgehanter (#170) üzenetére


fLeSs
nagyúr

nyugi.
mondtam, hogy "buy the dips" most a játék neve.
GDP kutyát nem érdekli, már rég beárazódott.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#172) Netmaster válasza Hedgehanter (#170) üzenetére


Netmaster
tag

Hova felfele? :DDD

Netmaster

(#173) Hedgehanter válasza fLeSs (#171) üzenetére


Hedgehanter
őstag

kitol van az info...? :D

(#174) stangli válasza Hedgehanter (#173) üzenetére


stangli
senior tag

A Rothschild családtól ;] :DDD

(#175) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

Nagy a kinlodas hogy merre menjunk....:)

(#176) Netmaster válasza Hedgehanter (#175) üzenetére


Netmaster
tag

Kezd egyre izgalmasabb lenni.

Netmaster

(#177) fLeSs


fLeSs
nagyúr

napok óta mondogatom (magamban :D )hogy esés jön, de nem shortoltam meg semmit, mert minden amit meg szerettem volna shortolni az átugrotta lefelé a pozinyitó áramat.
egyébként az SP500-nak lefelé már nincs túl sok tere sztem. de majd még meglátom. túl komolyan nem akarnék shortolni.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#178) Hedgehanter válasza fLeSs (#177) üzenetére


Hedgehanter
őstag

En is pont ezt mondogattam de azert en be FAZ-oltam rendesen tegnap elott, de valoban nincs sok ter lefele ugyhogy nem tudom mi legyen.... :)

(#179) stangli válasza Hedgehanter (#178) üzenetére


stangli
senior tag

ha először adtál és úgy látod, hogy nincs tér lefele, akkor vegyél, vagy adjál ismét, hátha a te borítod a bilit oszt beszakad :DDD

(#180) Hedgehanter válasza stangli (#179) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Amugy azert hogy oszinte legyek latok en teret lefele.... :D de lecsereltem a FAZ-t FAS-ra ma hatha lesz egy kis emelkedes holnap....... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#181) Netmaster válasza Hedgehanter (#180) üzenetére


Netmaster
tag

Értem, szóval lefelé van hely, de te longolod, logikus. :DDD

Netmaster

(#182) Hedgehanter válasza Netmaster (#181) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Tudom mit akarok mi....? :DDD

(#183) Hedgehanter válasza Hedgehanter (#180) üzenetére


Hedgehanter
őstag

De vissza is csereltem oket.... :DD

(#184) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

fLeSs te hol vagy es ott milyenek a szabalyok day-trade-re? Nalam most beszoltak hogy nem kellene annyit csinalnom (volt egy rossz vetelem hetfon (elutottem))... :D

Vagy csinaljak day-trade accountot de ahhoz maintain-elni kell a minimum 25K $.... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#185) fLeSs válasza Hedgehanter (#184) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az mbtradingnél is van egy olyan szabály, hogy 20K-s számla alatt heti (pontosabban 5 napon belül) max 3 daytrade engedélyezett, utána először figyelmeztetnek, aztán meg asszem 1 vagy 3 hónapig nem kereskedhecc vagy vmi ilyesmi büntetést kapsz.
Régen nekem is beszóltak kétszer, emiatt le is tiltották a számlámat, de aztán megkönyörültek rajtam. :D De már jóideje nem daytradelek részvényekkel (régebben sem, csak kipróbáltam).
A forexes számlán korlátlanul lehet próbálkozni, ott nincs ilyen limit.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#186) Hedgehanter válasza fLeSs (#185) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Nalam 5-ot engednek meg es 25 K a hatar.... Azt irtak hogy nem engednek a szamlamhoz ha csinalok day-trade-et csak azt nem hogy mennyit.. Nem ertem mi ez a day-trade hulyeseg, valami kivaltsag? :D Irtam nekik hogy mizu, menjek mashoz? de nem jott valasz.....

(#187) Netmaster válasza Hedgehanter (#186) üzenetére


Netmaster
tag

Látjátok, Equitasnál a BÉT-en annyit daytrade-elnétek, amennyit csak akartok. :DDD

Netmaster

(#188) Hedgehanter válasza fLeSs (#185) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Vegigneztem egy par masik ceget mindenhol 3-5 heti day trade van engedve ha nincs day trade accountod ahhoz meg kell a 20+ K $.....

Amugy en sem day-tradelek csak neha a FAS-FAZ-zal de azert nem ereznem jol magam ha nem lehetne...

Netmaster: Man megyek oda jatszani...... :DDD

(#189) Hedgehanter válasza fLeSs (#185) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Nalam nem gatyaztak, kiraktak...... :D Megyek hozzad.... :DDD

(#190) fLeSs válasza Hedgehanter (#189) üzenetére


fLeSs
nagyúr

hogyhogy kiraktak?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#191) Hedgehanter válasza fLeSs (#190) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Nem vehetek semmit amig nincs 25K-ra feltoltve a szamlam... :D Venni akartam es az az uzenet fogadott hogy sorry you not authorised to make any transactions until the requirements are met vagy valami ilyesmi... :D

Meg jott az email ma hogy:

Our records indicate that you currently have an Q Call in the amount of $$$$. You have been previously flagged as a pattern day trader. This message serves to inform you that your account equity has fallen below the minimum $25,000 requirement for day trading accounts. Please contact us via e-mail at margins@Just2Trade.com or toll-free at 1- 800-597-8767 to inform us of how you intend to cover this call.

You will be not able to execute any opening transactions until this call is satisfied.

[ Szerkesztve ]

(#192) fLeSs válasza Hedgehanter (#191) üzenetére


fLeSs
nagyúr

én is kaptam ilyen levelet kétszer is.
az mbtradingnél van ilyen online üsz (chat), ott beszéltem vkivel, aztán feloldotta a korlátozásomat.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#193) Hedgehanter válasza fLeSs (#192) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Kuldtem emailt en nekik hogy most akkor nem kereskedhetek de csak az jott vissza hogy amig 25K alatt vagyok nem.... Lehet ha hivom oket telon vagy chat-en akkor megbeszelhettuk volna de nem erdekelt...

(#194) Hedgehanter válasza fLeSs (#192) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Amugy meg az MBtrading jobb lesz nekem mert megy Java nelkul es tudok mobilrol uzletelni....

(#195) fLeSs


fLeSs
nagyúr

1100 és 1120 között asszem shortolni fogok most. kivéve ha erősen áttör rajta de egyelőre nem úgy néz ki.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#196) Hedgehanter válasza fLeSs (#195) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Amig oda eler lehet longolni... Az elmult 2 honap nagyon nyuglodos volt...

[ Szerkesztve ]

(#197) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

fLeSs Most nezem az MBtrading-nel a margin account day-trading buying power 4:1..??? Az nem puha arany...

(#198) Netmaster válasza Hedgehanter (#196) üzenetére


Netmaster
tag

Mondsza, longolod? :D

Netmaster

(#199) Hedgehanter válasza Netmaster (#198) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Nem, nincs hol.... :D

(#200) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

Amugy meg egy akkora fej-vall-nak kinezo forma van kibontakozoban (bar mar a 2. kezet "noveszti")..... :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.