Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) venember83


venember83
nagyúr

2,1 kg nem rossz ekkora dög notebookoktól. Otthoni használatra talán megfelelő.

(#2) HZoli87 válasza venember83 (#1) üzenetére


HZoli87
veterán

Hát azért a 13,3" -os , ultravékony , optikai meghajtót is nélkülöző MSI is 2,1 kg , azt nem nevezném tömeg szempontjából jónak , kicsit sok szerintem . Az Asustól elfogadható ez a súly , főleg hogy nagyobb gép és még optikai meghajtót is kapott . Meg szebb is a riválisánál . :)

[ Szerkesztve ]

(#3) macilaci78 válasza HZoli87 (#2) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A szépség relatív, de inkább az ASUS-t vinném.
Az értékelés végén miért baj, hogy az MSI hajaz egy almára?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#4) rudi válasza macilaci78 (#3) üzenetére


rudi
nagyúr

Mert túlzottan koppintósan teszi. Ez meg azért veszélyes, mert mi van, ha a potenciális váaárló nem csak látott, hanem tapintott is almás gépet...

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#5) Champipi


Champipi
senior tag

225 000 Ft sok pénz, főleg, hogy nemsokára várható új MacBook (a fehér műanyagból, nem a Pro) és azt $999-ra ígérik.

(#6) Duree


Duree
veterán

Hát ha válsztani kellene ismerve az MSI hazai szervízét én az ASUS venném mindenképpen.
Ráadásul még jobb is lett a tesztje.

duree54

(#7) Misi1979


Misi1979
őstag

ASUS-t kérném, diszkrét kártyával:) bilibe lóg a kezem megint?:(

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#8) dani3l


dani3l
őstag

Nemsemmi.. Lassan eljutunk az előző gépemben használt 1GHz-es Celeron procikhoz.. Dehát akinek ez kell, pláne ennyi pénzért, az vegye csak.


Hogy ne csak off legyen:
Az Asus külsőre egész jól néz ki, Msi-nek elég piacos hatása van.

(#9) hemaka


hemaka
nagyúr

Szegény MSI nem tud kibékülni a magyar billentyűzettel :D

(#10) .mf


.mf
veterán

Pffffffffffft.

"Thin and light", 16"-es laptopok, 1magos, 1,4GHz-es procival. 2009 végén. Hát hova fejlődik ez a világ? Nálam a laptop 13,3" fölött megszűnik, afölött már csak hordozható asztaligép-kiváltó (DTR) fém-műanyag asztalnehezékek vannak. Tudom, el vagyok kényeztetve a 11,1"-12,1" laptopokkal, de azért a 16" thin and light CULV mégis röhejes. Másrészt, most már végre olcsóbban adják az alacsony fogyasztású kétmagosakat, ekkora gépbe, 2009-ben, hogy lehet egyáltalán 1,4GHz-es egymagost rakni? A saját 11,1" szubnotimnak elnézem az egymagos 1,2GHz-es ULV lassúságát, mivel az 2006-os; na de 2009-ben?
:(

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#11) marcias


marcias
őstag

Az utolsó bekezdés váratlan fordulat a tesztben, de az fedi leginkább a valóságot. 15,6-os gépben mi szükség erre? közel 100.000 forint pluszt fizetek a kisebb teljesítményért, az ODD hiányáért, miért cserébe? Hogy 5mm-rel vékonyabb a gépem, és talán tovább bírja akksival. Nem sok értelme van ennek. Ellenben 13,3"-os már sokkal jobb megoldás, 1,6kg súllyal.

Steam: marcias88

(#12) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Azt árulja el valaki, hogy mi kerül ezekbe ennyibe, mikor fele ennyiért már van egy 2.1 GHz-es x2-es procid, amiben még a VGA is jobb. Vicc :Y

(#13) Schanyee


Schanyee
senior tag

Helo

Engem egy laptop érdekelne még nagyon a kategóriában, az pedig az Acer Travelmate 8371 amit ha jól emlékszem a linkelt tesztben jobbnak írnak mint a szintén Acer Aspire Timeline 3810T, pl billentyűzet és akksi terén.

(#14) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Szép szép, csak kár hogy nincs ilyenem :DD

Üdv: Csabee.

(#15) Gergő_


Gergő_
őstag

"z MSI X600 ezzel ellentétben nyugalomban 13 wattot, videónál 17,4 wattot, teljes terhelésnél pedig 29,3 wattot igényelt, tehát ismét alulmaradt mai párharcunkban, ráadásul alaposan."

úgy van ULV, ez kellett kicsit fail, mindegy

(#16) marsu


marsu
addikt

Nekem a kettő közül az ASUS a bejövősebb ...

Klassz design, letisztult forma, van benne minden ami kell, és bőven elég mindenre amire kell.

:R

Press any key to continue ...

(#17) macilaci78 válasza rudi (#4) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az akkor ácsingózik is rá és a nagy többség nem tudja megfizetni. Ha pedig szüksége van egy ilyen kaliberű gépre, akkor kénytelen lesz az igényeit a lehetőségeihez igazítani és megveszi a klónozott almát.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#18) Xero válasza macilaci78 (#17) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha fémből lenne akkor még oké, de így igen gagyi hatást kelt!

(#19) rudi válasza Gergő_ (#15) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, lényegében ez a fő hibája az X600-nak, legalábbis mobilitás szempontjából. Nem értem, miért jöttek ki ilyen értékek, ha az Acer múltkor ugyanezzel a hardverrel lényegesen kevesebbet fogyasztott.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#20) BloodRay


BloodRay
veterán

Na ezek ha utánam dobnák sem kellenének.
Egyetértek az elöttem szólókkal, ha már ultravékony, meg ultrakönnyű akkor tuti nem kellene ekkora gép, ilyen teljesítménnyel, ennyiért...

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#21) Gergő_ válasza rudi (#19) üzenetére


Gergő_
őstag

nem, baj szerintem a többségnél úgyis a 4gb és 500gb fog dönteni a vásárlásnál :D
és lesz értelme upgradelni 9 cellás akkura(ami kb ekvivalens egy 6 cellással, vagy még annyi se)

(#22) Napfénysüti

A kettő közül inkább ASUS. De méginkább egyik sem. Nem látom értelmét ezeknek a gépeknek. :F

Més que un club!

(#23) smkb


smkb
őstag

Ő, most az merült fel bennem, hogy 2 kilós tömeggel, renyhe teljesítmény sok pénzért?. Na ennek mi értelme? Így kb oda jutottunk mint az évekkel ezelőtti dothan magos centrino rendszerek (a mai core-ok alapjai). Tömegben is ott járunk kb. Akkor?

Miért nem 2 magos atom van az 1 magos core solok helyett? Ha utánanézek a számoknak, egy kétmagos atom erősebb mint ezek. Többet fogyaszt? Intel nem engedi?

Páromnak volt egy Acer Travelmate 1.6ghz-es centrino platformú notija ati mobility radeon 9700-al, amit fel lehetett huzni a 9600XT órajelekre bármikor, dl dvd íróval wifivel stb (2005 januárban vásárolt). Akkor ez a gép most is versenyképes majdnem az Asus intel grafikás CULV gépével? Vicces....

[ Szerkesztve ]

(#24) rudi válasza smkb (#23) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerettek egy tényezőt kifelejteni, amikor ezeket a gépeket szidjátok. Mégpedig azt, hogy ezek a gépek - feltéve, hogy minden rendben van, nem úgy mint az MSI-nél - legalább a dupláját bírják akkuról mint a klasszikus notebookok. Sokaknak pedig a plusz pár óra fontosabb lehet, mint a plusz párszáz MHz. Persze, 15,6"-on már kérdéses, hogy mennyire fontos az akku, de ezek a gépek is egy alternatívát jelentenek, amit nem kötelező megvenni, de talán érdemes lehet megfontolni.

Ami pedig a kétmagos Atom hanyagolását illeti, azt az Intelnek lehet "köszönni". Igen, arra egy CULV teljsítményszintű, lényegesen olcsóbb, és kevesebbet fogyasztó platformot lehetne felépíteni. Csak hát nincs konkurencia, ami az Intelt a kétmagos Atom felé hajtaná. Sajnos...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#25) smkb válasza rudi (#24) üzenetére


smkb
őstag

Kár... pedig, ha lenne 2 magos atommal szerelt ion csipszetes 12.1"-os 1366*768-as 16:9- kijelzős noti, 1,5 kg alatti noti, azonnal venném.

(#26) Gergő_ válasza smkb (#25) üzenetére


Gergő_
őstag

lenovo x200-at a teljesen alapkiépítést itt-ott lehet kapni 250ért
de lehet venni asis hp-t is 150-200-ért
vagy még olcsóbban bármilyen használt üzleti szubot

(#27) smkb válasza Gergő_ (#26) üzenetére


smkb
őstag

Persze, csak ezekkel az a baj, hogy nem 2 magos atom fogyasztású, nem bírja addig az akksi, és nincs bennük integrált NV9400, nincs hdmi... stb és dupla-háromszoros ár :) tehát semmi sincs bennük ami közelítené az igényemet.

(#28) rudi válasza smkb (#27) üzenetére


rudi
nagyúr

Ha minden igaz, rövidesen leszenk NV Ion chipsetes netbookok, azok között talán akadmajd kétmagos processzoros is egyszer. Bár szerintem szóló atommal is egészen érdekesek lesznek.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#29) fordfairlane válasza rudi (#28) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem bízom ezekben az atomokban. Akkor már inkább Acer 3810T, van 160e-ért integrált grafikás, 220-ért meg ATI 4330-as is, Core2 Duo-val.

x gon' give it to ya

(#30) skajwa


skajwa
senior tag

Nekem inkább az Asus kéne. A Msi szánalmasan koppintja az Air-t.

Egy kis referencia: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=103706

(#31) Atos23


Atos23
senior tag

Az MSI elegánsabb, nekem az kéne. Bár nem a megbízhatóságáról híres.

(#32) Atos23


Atos23
senior tag

Jut eszembe, valamelyik nap plázában láttam egy srácot valami régi fusi subnotival egy kávézóban. A Noti fedlapján ott virított az utólag odaragasztott Apple matrica :D

Állítólag Applellel lehet csajozni :)

(#33) krisi047


krisi047
aktív tag

Ez az Asus nagyon tetszik nekem is. A tesztelőhöz lenne az a kérdésem, hogy melyik gépet értékelné jobbnak, az Asus-t vagy az Acer Timeline-t? Igazából az UL30 érdekelne, az is november környékén jelenik meg itthon? Írod, hogy a SU7300 és a SU9400 közt csak árnyalatnyi lesz a teljesítménykülönbség. Viszont árban ez hogy fog megvalósulni? Ugyanis a SU3500 nagyságrenddel olcsóbb az utóbbinál, kb. annyival, mint amennyivel gyengébb is. :)

(#34) rudi válasza krisi047 (#33) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, november elejére várható az Asus UL széria, és szerintem akkortájt jönnek majd a többiek SU7300-as gépe is, úgy 10-20 000 forinttal olcsóbban az SU9400-as modelleknél. Hogy Acer vagy Asus, azt szerintem személyes mustrán célszerű eldöntetni. És Acerből az Aspire Timeline mellett érdemes megnézni a matt kijelzős Travelmate Timeline gépeket is. Az Acereknek jobb a billnetyűzete, az Asus viszont a nyolccellás akkuval brutális üzemidőt tud.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#35) joe69 válasza krisi047 (#33) üzenetére


joe69
senior tag

ejj, en is pont ezt az ul30as vasat neztem ki, hogy a tengerentulon beszerzem, SU7300zal:)

ezert is orultem volna, ha a tesztelt gep is ezzel a processzorral lett volna szerelve.

mindenesetre mar van par angol nyelvu teszt errol az ul30-su7300 konfigrol, guglizz ra.

nem tudja esetleg valaki, hogy letezik e fekete kiadasban? mindenhol csak ezustben latom

rudi: acer timeline vs asus ul ugyben- en bar meg egyiket sem fogtam eloben, de mig elobbi full muanyag, addig az asusoknak a hatlapja fem, talan valamivel strapabirobb

[ Szerkesztve ]

(#36) hemaka


hemaka
nagyúr

Inkább egyik se kéne, bohóckodás mindkettő :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.