Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Még szerencse , hogy CSAK a tiktosított jelszavak nincsenek biztosnágban ... ;]
Egyébként a fizetéssel kapcsolatos rész meg a paypal sara , nem értem mi van akkor ha baj van ?

Egyébként van egy közel 4 éves regem több száz vásárlással és egy e-mailt sem kaptam ...

[ Szerkesztve ]

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#2) Des1gnR válasza merkucyo (#1) üzenetére


Des1gnR
őstag

Pont ezt akartam mondani, de lehet csak azok kaptam mélt akiknek ellopták az adatait :U
Egyébként ameddig nem a paypalt törik fel addig nem aggódok annyira :)

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#3) Zirowe


Zirowe
nagyúr

egy február végétől március elejéig tartó időszakban

De csak május végén észlelték vagy csak akkor merték nyilvánosságra hozni? :F
Bár mind két eset gáz.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

Két hónap késéssel sokra mennek, amit lehetett azt már rég lementettek. Névvel, címmel, telefonszámmal és születési dátummal pedig jelszó nélkül is igen sok kárt lehet okozni.

Szerk.: Az olyan majmokkal pedig akik kiadják a céges belépési adatokat ideje lenne példát statuálni, csakhogy a többi agyhalott zombi végre megtanulja a leckét.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#5) bambano


bambano
titán

változtassátok meg a születési dátumotokat is! :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) vjony


vjony
csendes tag

Nekem sikeresen feltörték az ebayes accountomat és kétszer is próbálkoztak mire Letiltattam a fenébe... Elsőre egy arany iphone 5 öt akartak eladni az én nevem alatt, de szerencsére időbe észrevettem és töröltem azonnal az aukciót, aztán éjjel jött is az elnézést kérő email és jelezték hogy illetéktelenek próbálkoztak stb stb... Hát ez van

[ Szerkesztve ]

(#7) role_of_72


role_of_72
tag

Mostanában kezdett szállingózni 1-2 spam (korábban sosem jött).. talán ezért? :U
Persze lehet egybeesés is.

http://thebudapestproject.wordpress.com

(#8) VaniliásRönk válasza bambano (#5) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nemet már lehet, az a következő. :P

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#9) Graphics


Graphics
Jómunkásember

De jo bmeg...

Esetleg meg vmi?... Nezzem meg a bankszamlam is...

Annak ciki aki ugyanolyan felh.nevvel + jelszoval paypalozott.. Az nezelodhet... Ott mar nincs Buyer Protection,,,,

-

(#10) petipetya


petipetya
nagyúr

Jelszó váltás megtörtént. :R

Én sem kaptam emailt.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#11) Graphics válasza petipetya (#10) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem most tortek fel :D

Valtok majd en is...

-

(#12) siti


siti
senior tag

ebay oldal mivel fogad? na nem a változtass jelszót... nem...

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#13) petipetya válasza Graphics (#11) üzenetére


petipetya
nagyúr

De most cikkeznek róla több oldalon is, így én is most tudtam meg (ahogy mindenki más). :)

"nincs rá lezsóidő"

(#14) dajkopali válasza petipetya (#13) üzenetére


dajkopali
addikt

a közleményt pár órája adták ki - nem lennék meglepve, ha erre a késleltetésre még ráfázna az eBay: csak egy erőszakos ügyvédi iroda kell, amelyik megindítja a csoportos pert

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#15) petipetya válasza dajkopali (#14) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ha vannak emiatt károsultak - márpedig biztosan vannak -, akkor nagy az esélye a dolognak.

Ilyenkor örülök annak, hogy a PayPal-on a csak internetes fizetésre alkalmas bankkártya van használatban, amelyre csak az ebay-es rendelések előtt rakok pénzt.

"nincs rá lezsóidő"

(#16) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Nagyon jo, par helyen meg hasznaltam ezt a jelszot, mondjuk ez az en hulyesegem volt, sebaj, mar igy is ideje volt par helyen cserelni :U

...

(#17) VaniliásRönk válasza dajkopali (#14) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Eddig is sikerült eltusolniuk, tehát nem azért hozták nyilvánosságra, mert a média úgyis világgá kürtölte volna. Valószínűleg ezért nem is pánikolnak igazán, mert a kárelhárítás már le is zárult a háttérben, ez csak olyan kötelező, nehogy valaki utólag elkotyogja.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#18) dajkopali válasza VaniliásRönk (#17) üzenetére


dajkopali
addikt

annyiban azért árnyalnám a helyzetet, hogy az USA-ban (is) törvény írja elő a biztonsági incidensek nyilvánosságra hozatalát - ennek elmulasztása igen súlyos következményekkel járhat
persze sok kiskapu van - ilyen pl. a nyomozás érdekeire való hivatkozás

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#19) VaniliásRönk válasza dajkopali (#18) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Egy akkora cégnek, mint az eBay olyan nagyon azért nem kell reszketnie a törvény szigorától az USA-ban. A GM is kapott egy hallatlanul magas 35 milliós bírságot nemrég ennél sokkal súlyosabb vétségért...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#20) dajkopali válasza VaniliásRönk (#19) üzenetére


dajkopali
addikt

igen, persze, sajnos ez benne van...
amitől sokkal jobban félnek, mivel számtalan precedens van rá, az a csoportos per - erre egy jogászi iparág jött létre az USA-ban, és ha fogást találnak a cégen, akkor már milliárdokról van szó

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#21) Cyber_Bird


Cyber_Bird
senior tag

Szarok a jelszavamra ha kikerult(reszletkerdes hogy elhashelve), a szemelyes adatok, mint email cim, szuletesi ido, lakcim, inkabb zavaro, innentol ha vegitoljak a telefonos supportot siman hozzaferhetnek a paypal accountomhoz es megvaltoztathatjak a jelszot, aztan nezhetek mikor megterhelik a bankkartyamat...(el is tavolitottam a fiokrol, biztos ami biztos)

[ Szerkesztve ]

(#22) VaniliásRönk válasza dajkopali (#20) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ez teljesen igaz, viszont ehhez először károsultak kellenek, másodszor jellemzően vagy nagyon sok károsult vagy kevés de nem vagyoni kárral, előbbi esetben a kárigények nagy száma, utóbbi esetben meg az ex-has beböfögött több milliós összegek nyomják meg a számlát, amiből ők persze leakasztanak egy csinos százalékot.
Ebben az esetben eddig nem hallottunk róla, hogy eBay felhasználók tömegesen panaszkodtak volna lopásra vagy akár visszaélésre, szóval max. árnyékra vetőthetne valamelyik éhező ügyvédi iroda, igaz láttunk már ilyet.

#21 Cyber_Bird: Észak-Amerikában ezekkel az adatokkal elég messze lehet jutni, nem csak a PayPal elégszik meg velük személyazonosításhoz.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#23) Dealer95


Dealer95
őstag

Március 23-án regisztráltam eBay-re.
Akkor az én adataimat elévileg nem szerezték meg?

(#24) dbius


dbius
veterán

De jó, hogy most és itt szerzek erről tudomást... értesítést én sem kaptam eddig, a jelszót megváltoztattam.

Az azért őszintén szólva nem megnyugtató, hogy a személyes adataimat is megszerezték(hették)... hmmm...

(#25) robogos10


robogos10
aktív tag

Na ezt is megéltük :(((
Ezek után mi jön?

(#26) Graphics válasza robogos10 (#25) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Feltörik a facebook-ot , és csomó "szelfi-t" meg csöcsös balerina fotókat lementenek. Ja a csücsöri kimaradt :D

-

(#27) Pocok256


Pocok256
veterán

Ja változtassam a meg a jelszavam ahan .... Próbálkoztam vele aminek ez lett az eredménye....http://www.ebay.com/trylater OKAY GJ ebay...

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#28) Tikakukac


Tikakukac
titán

Szánalmas, de komolyan, most miért volt jó ennyit várni?

Jha, hogy már értem. Manapság sajnos kevés dolog maradt titokban ezzel kár is próbálkozni.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29) tecsu


tecsu
addikt

Az is lehet persze, hogy az eBay eladta az adatokat ill. folyamatosan eladja és egy ilyen hír után már minden komolyabb reklamálónak mondhatja, hogy ja, biztos a feltörés miatt kerültek ki az adatok. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#30) #65675776


#65675776
törölt tag

Kb mintha regisztrálva sem lennék...

(#31) harry válasza #65675776 (#30) üzenetére


harry
veterán

Megpróbáltam belépni, sikerült, egyből mondta, hogy adjam meg a userem / mailem, hogy új jelszót állíthassak be. Megadom, meg is jön az email, hogy új jelszó beállítása sikeres. Na de mire? Nem módosító linket küldtek... most pedig sem felhasználónévvel, sem mailcímmel nem tudok belépni (nem regisztrált user / rossz jelszó).
Gyanítom nagy most ott a kavarodás, de remélem hamar rendet vágnak, mert ez gázosabb, mint a feltörés ténye. Ja meg persze a trylater oldal jön be (vagyis nem jön be, csak oda irányít).
Mindegy, majd ránézek holnap.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#32) #65675776 válasza harry (#31) üzenetére


#65675776
törölt tag

Összességében kb ezek vannak nálam is.

This email address isn't registered on eBay. Please enter a different email address or register to continue.

This user ID isn't registered on eBay. Try entering your email address to continue.

Egyébként meg megvan a regem, még mindig ezen a néven, csak bejelelntkezni nem tudok.

[ Szerkesztve ]

(#33) harry válasza #65675776 (#32) üzenetére


harry
veterán

Gondolom most eléggé megrohanták az oldalt, 1-2 napon belül gyanítom nem lesz gond, bár akkor sem értem, mit / hogyan állított nekem azzal amit kiírt, de majd kiderül.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#34) kymera


kymera
senior tag

Dajkó Pál egyik "Snowdenes" cikkénél , az egyik hozzászólásban , hosszasan taglalta az egyik nagyon okos júzer hogy bizony neki nincs mit rejtegetnie és bizony őt nem érdeklik a hasonló adatlopások.....
Csak azt nem értem hogy az ebayes dolgozók jelszavait hogyan szerezték meg :U Ennyire nem lehet valaki láma.

tecsu +1 :D

[ Szerkesztve ]

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#35) inferno88 válasza kymera (#34) üzenetére


inferno88
őstag

Social engineering, némi árpával/malátával megtámogatva.

Semper fi!

(#36) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Tegnap éjjel próbáltam belépni, de állandóan feldobta nekem is ezt az email/azonosító megadó, jelszócserélő ablakot, viszont tovább már nem ment, biztos le volt terhelve.
Ma reggel meg már normálisan beenged, nem szól semmit, hogy változtassak jelszót meg ilyenek. :F

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#37) gianni85 válasza Des1gnR (#2) üzenetére


gianni85
veterán

Bele se merek gondolni hány embernek egyezik meg az email/jelszó kombinációja ebay-en és paypal-en

(#38) Ispy


Ispy
veterán

Most csináltam meg a jelszó cserét, gond nélkül ment.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#39) Cyber_Bird válasza VaniliásRönk (#22) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Igen, vilagos, hogy mashoz is, eleg, de nem sok accountom van, amihez ezek azonositanak. kb csak a paypal...

(#40) harry válasza harry (#33) üzenetére


harry
veterán

Szépen beengedett az eredeti adatokkal, megcsináltam a jelszóváltoztatást is, igaz miután megadtam az újat, kiírta, hogy a rendszer terhelt, és próbáljam később, és küldött egy levelet, hogy azért sikerült :D És amúgy tényleg sikerült, szóval elvileg jó, de azért vannak érdekességek.

Amúgy még nagyobb bukó az lenne, ha kamu lenne az egész, és a közleményt azok adták volna ki, akik feltörték a rendszernek mondjuk a jelszóváltoztató részét, és most minden újonnan megadott jelszót simán elkapnának :P

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#41) kpal


kpal
veterán

Mások mit élveznek ezen hogy feltörik ,talán nem találnak csajt és ezzel kompenzálják :DDD

(#42) atee_13


atee_13
őstag

Sajna én is belestem abba, hogy ugyan az a Bay és a Pay jelszó a Bay-t már megváltoztattam, most akartam a Pay-t is de nem megy a jelszó szerkesztésnél kiírja a bankomat és számot kér. (nincs hozzárendelve a bánkártyához, de sajna van rajta lové, eddig is volt mondjuk). Hol lehet csak a pay belépő jelszót megváltoztatni?

(#43) Rx válasza petipetya (#15) üzenetére


Rx
aktív tag

Nekem is külön van egy kártya ebay-es vásárláshoz.
Ha kell valami feltöltök rá és vásárolok, így biztonságban érzem magam. :)

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#44) harry válasza atee_13 (#42) üzenetére


harry
veterán

Tőlem a hozzárendelt bankkártya teljes számát kérte, de ott a listában írta is, hogy melyik kártya (talán az utolsó pár számjegyét jelenítette meg). Ha ott szerepel kártya, akkor annak az adatai kellenek, ha nem ír kártyát, mert nem rendeltél hozzá, akkor nem igazán értem a helyzetet, de kérdezz rá paypal topikban.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#45) big-J


big-J
őstag

Ha sosem szokott baja lenni, (márpedig úgy tűnik) a fizetéssel kapcsolatos infóknak, mert az ugye más helyen, más módon van tárolva, miért nem oda rakják az összeset?

(#46) tecsu válasza gianni85 (#37) üzenetére


tecsu
addikt

Azokat nem kell sajnálni, ők máshol is megszívnák. Ez a tanulópénzük.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#47) gianni85 válasza tecsu (#46) üzenetére


gianni85
veterán

nálam voltak hasonlóságok a jelszóban, így a biztonság kedvéért azért én is megváltoztattam a PayPal jelszót

(#48) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

göcsög ebay.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#49) M_AND_Ms válasza gianni85 (#37) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Egyszerű! Minden webes vásárláshoz egy ún. webkártyát kell használni, ami csak online létezik és csak a tényléges vásárlások előtt kell rátenni az összeget. Nekem ilyen van, általában 1-2 ezer forint üldögél rajta. A 'rendes' kártyám adatait sohasem adom meg online.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#50) gianni85 válasza M_AND_Ms (#49) üzenetére


gianni85
veterán

én lusta vagyok, nem akarok minden vásárlás előtt utalgatni. 2 helyen van megadva a kártyám, paypal és amazon. Ha bármi gond történik, csak magamat okolhatom a lustaságom miatt, de egyelőre lesz@rom. Paypal-en már 10éve folyamatosan be van regisztrálva az éppen aktuális kártyám

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.