Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) meroly


meroly
veterán

És hol a link a megoldáshoz? ;]

Impossible is nothing

(#2) DV válasza meroly (#1) üzenetére


DV
senior tag

szeretned mi? ;)

(#3) Sifre


Sifre
senior tag

Ha jól veszem ki a cikkből, akkor elvileg az umts hálózatnál már nem működik ez a hack, ugye?

(#4) GGGBR


GGGBR
tag

eszerint a cikk szerint azért annyira nem kell aggódni...[link]

I LOVE THIS GAME

(#5) madarasz92


madarasz92
őstag

Tudnak ezek a Német hackerek...

(#6) 8nemesis8 válasza madarasz92 (#5) üzenetére


8nemesis8
veterán

Tudnak de itt le voltak "késve", le is van írva, hogy mér korábban észrevették a gondot, ezért dolgoztak is jobb algoritmuson. Eddig nem volt rá szükség, hogy bevezessék most már létjogosultsága lesz.

(#7) meroly válasza DV (#2) üzenetére


meroly
veterán

Nem mintha sokra mennék vele, de azért kíváncsi vagyok rá :)

Impossible is nothing

(#8) madarasz92 válasza 8nemesis8 (#6) üzenetére


madarasz92
őstag

Ja értem..

(#9) Rickazoid válasza Sifre (#3) üzenetére


Rickazoid
addikt

A UMTS egy "különálló hálózat", fura lenne, ha működne hozzá.
Azonban az csak a nagyobb városokban érhető el stabilan és sosem lesz globális, legalábbis nem a közeljövőben. Egy egyszerű módosítás a GSM-en könnyebb lesz a szolgáltatóknak. Egyébként ha UMTS-ről hívsz GSM-et, valószínűleg ugyan úgy "lehallgatható" vagy.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#10) mykos válasza Rickazoid (#9) üzenetére


mykos
aktív tag

Nem "működik" hozzá, mivel az UMTS algoi eleve nyitottak, a GSM-é pedig eleve szándékosan gyengék és "titkosak". Akinek igazán kellett annak már 20 éve megvannak az algo-k, pár nap figyelgetés után pedig a FR number, hopping sc, IMSI-TIMSI, Ki. De mégse így szokták lehallgatni a GSM-et, ennél vannak kevésbé sportos megoldások is. (Értelmesebb országokban a kapcsolóközpontokból a bírói végzés alapján simán kiadják, Mo. nem értelmesebb ország egyenlőre)..UMTS lehallgatás húzósabb, de attól még működik, 2006 tavaszán már vígan működő rendszerrel találkoztam Bp szívében ;)

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#11) domi007


domi007
őstag

Korrekt leiras, valoban mar regota "fel van torve" a GSM :).
Csak sajna az adas felvetelehez szukseges hardvert nem osztjak sehol sem... ;]

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#12) Rickazoid válasza mykos (#10) üzenetére


Rickazoid
addikt

Kicsit még fejlődik a technika és Batman már látni is fog minket :D

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#13) mykos válasza domi007 (#11) üzenetére


mykos
aktív tag

Írtam erre egy szép hosszú dolgot, de túl sok konkrétumot tartalmaz, úgyhogy...:)

Bármelyik mobilt rá lehet venni, hogy ezt elvégezze neked. Vagy szerviz softal, vagy kiveszed a prociját és beülsz egy saját vezérlővel a helyére...már csak jó sok kell ebből. Vannak egyszerűbb megoldások is, mind hozzáférhető a polgári életben. De azért ez mind sokba kerül, a kisember ne féljen, a cégeknél az ipari kémkedés meg úgyis trendi ;)

lordfreyr: Amíg én nem látok Batmant addig jó, utána meg úgyis megmagyarázom magamnak, hogy kevesebbet kéne innom ;]

[ Szerkesztve ]

AS8935G, TM G3 Custom, TM DE .50 AE HK, SGS2, SG Alpha ghfr77vvt76buzzu89v 6ztt

(#14) topolino1358


topolino1358
csendes tag

Jelenleg van néhány megoldás titkos beszélgetés megvalósítására mobilon. Számomra ismert 3 megoldás közül nekem a brit cellcrypt cég terméke tűnik a legjobbnak ár/érték arányban. 2048 bites RSA és 256 bites AES kódolást használ, megfűszerezve RC4 és MD5-tel. Magyarországon a Tifoneurope cég forgalmazza, de interneten is elérhető az anyacégnél, viszont ott drágább. Itthon 900€ körül van az éves díja. A titkosítást egy szoftver végzi, amit a telefonra kell tölteni és innen kezdve interneten folyik a kommunikáció, nem GSM hálózaton, és az is kódolva. A Siemensnek is van ilyen terméke 3000€ magasságában. De ahhoz muszáj megvenned egy készüléket is, amin a szoftver fut.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.