Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21) Loha válasza keIdor (#7) üzenetére


Loha
veterán

Konkrét, gariba visszaküldött RTX kártyák adatai alapján a Caseking (német nagyker) véleménye szerint nincs itt semmi látnivaló: RTX 2080 Ti dying? A statement from Caseking
Founders Editiont nem árulnak, csak partner kártyákat (pl.: ASUS, MSI, EVGA, Gigabyte), de mondtak konkrét meghibásodási adatokat:

GTX 1080 7,1% (sok ezer eladott darab)
GTX 1080 Ti 4,6% (sok ezer eladott darab)
RTX 2080 0,17% (közel ezer eladott darab)
RTX 2080 Ti 1,4% (sok száz eladott darab)

Szerk.: Közben már megelőztek... :B

[ Szerkesztve ]

(#22) t72killer válasza Loha (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ennyi. Ezekután nem értem az általános pánikkeltést. Akik meg azzal jönnek, hogy dehát a Turingokat csak pár hete nyúzzák a tulajok, legyenek kedvesek tanulmányozzák a kádgörbét.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#23) Cs1csó válasza keIdor (#7) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1000

Nem értem minek rohantak ennyien venni RTX-et?? MIRE?? HOVA?? Gonosz leszek: megérdemlik.

Windows 10-nél szoktam azt mondani, hogy nyugodtan mehet fel a legfrissebb build, hiszen minden normális embernek van mentése a fontosabb dolgairól és ha minden okés akkor maradhat ha valami gond van visszaáll a régebbire. DE ha ezt a kártyát megvetted a korábbit már eladtad akkor csak a szarakodás megy.

(#24) YellowFlash válasza Plazmacucci (#16) üzenetére


YellowFlash
aktív tag

Valamivel el kell adni a cuccot. :DDD
Rohadt nagy parasztvakítás, de hát ez van... Sprite. :C

They don't know... PepeLaugh

(#25) M107 válasza Cs1csó (#23) üzenetére


M107
addikt

:R

1080-1080Ti is tud annyit, hogy elég legyen játékokban, ha megvan a megfelelő alap.

Személyem inkább oda adná egy segélyszervezetnek, a maradék pénzt ha megvolna a keret egy 2080Ti-re.

Ez olyan mint az Rx vega56 és a Rx vega64 közti különbség, vagy Rx 580 Rx 590 közti, annyit nem ér hogy válts a kettő közt.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#26) Cs1csó válasza M107 (#25) üzenetére


Cs1csó
félisten

Megint bebizonyosodott mint ahogy CPU-nál RAM-nál stb. eszköznél: nem szabad megvenni a LEGESLEGÚJABBAT AZONNAL mert ott tuti kiderülhet pár hét hónap alatt , hogy gond van. Másik ha valakinek MINIMÁLIS közgazdasági szempontjai vannak (magyarán nem kőgazdag, és nem számít a pénz) akkor SOHA sem szabad semmiből sem megvenni CSÚCS terméket. Mindig a csúcstermék alattit kell. Ez a másik nagy igazság amivel szembesültem: tehát nem a 1080TI-t hanem mondjuk a 1080-ast.mert a csúcs termék mindig túl van árazva a közvetlenül alatta lévőhöz képest.

[ Szerkesztve ]

(#27) hombre[EU] válasza Plazmacucci (#16) üzenetére


hombre[EU]
veterán

2019-tōl minden anyag fényvisszaverōdéssel lesz megáldva :D még a feketelyuk is csillogni fog

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#28) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nincs bizonyiték a Micronra, nagyon jól tudjuk, sejtjük hogy van összefüggés.

(#29) Hunpriest válasza YellowFlash (#5) üzenetére


Hunpriest
senior tag

Őőő olyan mintha RTX OFF-nál direkt lenne lerontva a minőség - láttunk már szebb reflection-t RTX nélkül is...

(#30) -=RelakS=- válasza Hunpriest (#29) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ránézésre ez elég tipikus screen space reflection probléma, csak itt a vízfelület miatt jobban kijön.
A Doom 2016-ban is megfigyelhető, hogy pl a fegyver csöve alatt megszűnik a tükröződés.

Ez is olyan, mint az utólagos, shaderes élsimítás. Van, amikor szép eredményt hoz, erőforrás tekintetében olcsó megvalósítani, viszont rengeteg képhibát is bevezet, már ha egyáltalán csinál valamit.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#31) tibaimp válasza YellowFlash (#5) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Jó lesz az medium beállításokon is, fullhd-ban, ott nem sok különbséget véltem felfedezni az ultra-hoz képest. Köszi a linket! :R

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#32) - = Zk = - válasza YellowFlash (#5) üzenetére


- = Zk = -
félisten

kivi leszek, ilyen átfogó teszt lesz-e a RT-ről az új Metro-ban?!

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#33) alevan válasza M107 (#13) üzenetére


alevan
őstag

Nem köteleznek az RTX megvételére.

Akik meg megvették, valószínüleg tisztába vannak az eddigi bemutatók alapján, hogy mire számíthatnak.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#34) Remus389 válasza Loha (#21) üzenetére


Remus389
veterán

Mondjuk ehhez azért hozzá kell tenni hogy az elzőz generáció két és fél év alatt hibásodott meg ennyi %, míg az új generációnak csak másfél(?) hónapja volt erre.

De az is lehet csak propaganda.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#35) b. válasza bobalazs (#28) üzenetére


b.
félisten

Így van, egyértelműen nem akarják alázni az egyik gyártópartnerüket. Ugyan az zajlik, mint a pascalnál anno.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37) Dr. Akula


Dr. Akula
félisten

"Állítólag csak a kezdetben gyártott, Founders Edition modellek közé került több hibás darab."

Mindig gyanús az ilyen elbagatellizáló magyarázkodás.

"Érdekesség, hogy kezdenek feltűnni azok a GeForce RTX sorozatú VGA-k, amelyeken már nem Micron, hanem Samsung által gyártott GDDR6-os memória van."

Ez már sokkal hihetőbb. Saját szavahihetőségüket járatják le a gyártók azzal, ha kremlinológiai ismeretek szükségesek a pr rizsa sorai közt olvasáshoz a mondanivaló megértéséhez. Utána már senki nem hiszi el amit mondanak, "biztos nem úgy van az, máskor se szokott", aztán ha egyszer véletlenül a valóságot közlik, azt is osztja az ember 2-vel.

(#38) nkmedve válasza Dr. Akula (#37) üzenetére


nkmedve
őstag

Pedig teljesen logikus a magyarázat, mivel a partnerek által gyártott kártyák között teljesen normális a hibaarány (ezt nem az NV mondja, hanem a kereskedők). Valószínűleg az első szériás alkatrészek a Founders Edition-re mentek, így azok között sok a hibás. Nincs itt semmi összeesküvés, lehet haladni tovább.

(#39) snecy20 válasza nkmedve (#38) üzenetére


snecy20
veterán

Szerintem meg nem árt még egy pár hónapot várni, mire tisztul a kép...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#40) nkmedve


nkmedve
őstag

Egy kis néznivaló azoknak akik érdekeltek a témában:
GN - RTX 2080 Ti Failure Analysis: Artifacting, Thermals, Black Screens, & Defects

Én részemről rendeltem egy 2080-at, és még néhány hónapig polcon marad a régi 970, hogyha véletlenül RMA-zni kéne az újat (szerintem ez a megfelelő eljárás bármilyen új hardver vásárlásakor, nem csak az RTX-nél)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.