Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lujó55


lujó55
őstag

A 600W-os Powercolor nekem tetszik. Jó a színe. A darazsak is szeretni fogják (amíg bele nem repülnek) :DDD

(#2) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

A Corsair jónak néz ki nyers számok alapján, de a P.C. 4x17A-es megoldása elég rizikós, magamnak mégcsak véletlen se venném.

Divatba jöttek ezek a "Gamer" egerek, billentyűk, egérpadok, amik még érthetőek is, de, hogy manapság már minden ilyen, még a cpu hűtő, meg a táp is gémer, az már kicsit erőltetett marketing.

(#3) KG.


KG.
tag

Hmmm a Corsair GS800 120dodóért nemrossz, kérdés hogy itthon mennyibe fog fájni, kétlem hogy 35k alatt elérhetőlenne!

Ha érdeklődsz valamelyik termékem iránt, írd le melyik hirdetésre hivatkozol!, nem vagyok gondolatolvasó hogy kitaláljam!

(#4) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Kérdés milyen bele lehet a Corsair-eknek? Seasonic gondolom. :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#5) ThaBoss válasza Cyberpunk (#4) üzenetére


ThaBoss
senior tag

... vagy CWT :)

(#6) Dyno


Dyno
veterán

Hop hop hop, nem egy ágazunk, tetszik.Van egy érzésem hogy még talán FSP is van közöttük.Na de majd MMIX kolléga megmondja a frankót.

Más a hatásfokuk lószar az árukhoz képest, már most jobbak kaphatóak ennyiért a piacon.Mert ezekre az árakra igen csak rá kell majd doni.

(#7) Angel1981 válasza antikomcsi (#2) üzenetére


Angel1981
veterán

Egyetértek!
"Csinált" a Corsair ennél már jobb tápot is!
Számomra a HX650 az etalon - mármint Corsairben.

(#8) mephi666 válasza antikomcsi (#2) üzenetére


mephi666
nagyúr

hát igen... meg hozzá lehetne tenni, hogy: gémer=színes :( nekem a 2nappal ezelőtt bemutatott scythe táp valamiért jobban tetszett (nem csak) külsőre... szvsz. egy táp hatásfoka/teljesítménye nem a feketére fújt burkolat és színes légkavarók miatt lesz jobb...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#9) agemate


agemate
addikt

Pff. 400W-os tápok miért nincsenek köztük? Mint tudjuk, egy cpu-s, egy gpu-s rendszerhez elég az is, mégha gémer gép akkor is! :DDD

(#10) menalcas


menalcas
őstag

Tápból van választék bőven :B

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#11) FoBCRaistlin


FoBCRaistlin
őstag

"Az öreg motorosnak számító Corsait három Gaming szériás terméket mutatott be," Egy r betű kimaradt, vagyis a t az egy r.

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#12) D1Rect


D1Rect
félisten

Bazze, most vettem CM Silnet Pro 600-at.
Pedig milyen jó lenne az ezres Corsair ugyanennyiért. :O

(persze nem)

(#13) talpalavalo válasza D1Rect (#12) üzenetére


talpalavalo
aktív tag

ohh fogsz te még ilyenek miatt sírni hidd el... Ezért kell mindig várni egy picit a vétellel legalább az első árcsökkenésig...

(#14) 00roli00 válasza talpalavalo (#13) üzenetére


00roli00
aktív tag

Akkor soha nem vennénk semmit. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15) #72042496 válasza antikomcsi (#2) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, ráadásul a gémer cuccok a legtöbbször elég bóvlik. A Corsair tápra azért ezt így nem merem rámondani, mindenesetre a sima 80 Plus minősítés 800 W mellett manapság soványnak tűnik.

Angel1981:

A HX az egy jó széria (nekem is HX450-em van), Seasonic béllel. Seasonicék viszont időközben fejlesztettek: az X sorozat meglehetősen korrektre sikerült. Nálam most az X-460 az etalon. Remélem a Corsair is épít hasonló tápot.

[ Szerkesztve ]

(#16) DRB válasza D1Rect (#12) üzenetére


DRB
senior tag

Melyik az "ezres" Corsair? Én csak 6-7-800-ast látok hírben. :F
Azért a CM Silent Pro 600 csak egy 80 Plus gold-os táp, míg ezek a Corsair-ek csak sima 80 Plus-osak.

(#17) #72042496 válasza DRB (#16) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szerintem a PowerColorra gondolt.

[ Szerkesztve ]

(#18) CyDoN válasza #72042496 (#17) üzenetére


CyDoN
senior tag

sztem ez csak marketing, nekem tökéletesen megfelelne bármelyik AX szériás Corsair Táp,,,,7 év garanciával :)

(_._)

(#19) 14adam


14adam
addikt

Corsair gs széria cwt belsős

(#20) #72042496 válasza CyDoN (#18) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ahogy nézem most azok a csúcs tápjaik. Nekem speciel ezek már túl nagyok: a legkisebb is 750 wattos.

(#21) ThaBoss válasza 14adam (#19) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Köszi! :R
Az sem éppen rossz!

(#22) CyDoN


CyDoN
senior tag

Most néztem csak, hogy nem is modulárisak, és csak 3 év garral dobják piacra!
hmmm....érdekes

(_._)

(#23) D1Rect válasza talpalavalo (#13) üzenetére


D1Rect
félisten

Szerintem nem.
A tápok nem nagyon lettek olcsóbbak.
A CM SP 600-at soha nem láttam sehol 22K alatt.
De ha van jobb alternatívád fekete/moduláris 600-as tápra, szívesen meghallgatom.

(#16) DRB: Benéztem a márkát, a Power Colorra gondoltam.
Nem, az már a gold verzió amit lenkeltél.
Az enyém idle-full load 84-85%-os hatásfok és nem pörög fel benne a venti.(loadon se)
A golddal spórolnék 18W-ot loadon +15 eFt-ért. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25) Srodney


Srodney
senior tag

felpörög a táp piac :) viccesen hangzik,mert szerintem ez a leglassabb piac,ahol újabb és újabb termékek lennének,na meg amíg 1 tápot cseréli az ember addig cserél 4-5 videokártyát és 1-2 procit.

(#26) Dyno válasza D1Rect (#12) üzenetére


Dyno
veterán

Szerintem ne sirasd.....

(#16) DRB : Kevered a Silent Pro Goldokkal.

(#27) Angel1981 válasza #72042496 (#15) üzenetére


Angel1981
veterán

Nekem is HX450-es tápom volt ebben a gépben, és tudtam, hogy SS a belseje. Ezen felbuzdulva hozattam USA-ból egy SS X-750 Gold -os tápocskát. ;)

[ Szerkesztve ]

(#28) Bogyó bá' válasza Srodney (#25) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az attól függ: ha pl. Mercury, vagy Codegány tápod van, akkor egyszerre cseréled őket; amikor elszáll a táp, akkor "igény mutatkozik" új processzorra is (meg alaplapra, meg vinyóra)... :DDD

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#29) #72042496 válasza Angel1981 (#27) üzenetére


#72042496
törölt tag

Most nézem az adatlapodon, na az nem lehet egy egyszerű jószág! :K :R

(#30) Cybertrone


Cybertrone
veterán

Corsair TX650... No comment ha egy kártyás rendszert akar az ember ez doszt elég 2 éve vette még mindíg zökkenésmentesen teszi a dolgát, ebben még a Seasonic belő dohog, nemtudom hogy a mostaiaknak van e ilyen jo a belsejük reméljük igen, tápból csak egybeszabott 12v-os ágút, és csak corsairt! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#31) vzsryl válasza Angel1981 (#27) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Más néven megkaptad volna itthon is. Corsair AX750. :)

A Corsair GS CWT beles, íme egy teszt: [link]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#32) Dyno válasza Cybertrone (#30) üzenetére


Dyno
veterán

Mért több kártyás rendszerhez kevés? :U

(#33) Cybertrone válasza Dyno (#32) üzenetére


Cybertrone
veterán

Maga a táp nem lenne kevés, viszont csak 2 6+2 pines pe-x tápcsati van rajta! Énmeg nemszeretem rágányolni a molexre az átalakítót!+ azt tegyük hozzá hogy jobb szeretem az egy kártyáés rendszereket! Egyépként az az 52 amper a 12v-os ágon szerintem elvinne 2db 470-est -is :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#34) DRB válasza D1Rect (#23) üzenetére


DRB
senior tag

Ja, hogy "csak" M600-at vettél. De végül is az sem rossz, igaz nem gold csak bronz és a Power Color(tudhattam volna, hogy erre gondolsz, álmos voltam na :B :DDD ) is az. Így viszont már más a leányzó fekvése, bár csak akkor kell nagyon rínod ha kéne az 1000 watt, de gondolom, ha 600-ast vettél akkor annyira nem kell. Nekem CM Real Power M520 van és eddig még mindenre elég volt, na jó nincs két két GTX 480 a gépben(nem is lesz). :D

(#26) Dyno: Csak annyit írt, Silet Pro 600, a sima az M600, ezért gondoltam, hogy gold.

[ Szerkesztve ]

(#35) MMIX válasza Dyno (#6) üzenetére


MMIX
addikt

Az én tippem Solytech, de nem vagyok teljesen biztos benne. Ez például olyan mint a Powercolor 1000W-os.

(#36) PpenoO


PpenoO
őstag

"Az öreg motorosnak számító Corsait.." pfff, ezen jót röhögtem (nem a helyesírási hiba miatt) ha 4 éve van a nemzetközi illetve eu piacon a Corsair, sokat mondok, ráadásul nem is gyárt tápokat..csak feliratoztat. Ha a Corsair öregmotoros akkor az FSP, az Enermax, a Chieftec, az Acbel minek számítanak?? :)) :(

Ráadásul ez a cím...: Felpörög a tápegységek piaca...hát ezektől a tápoktól csak úgy felpörögnek a tápok világ illetve magyar piacai..nem lett volna egyszerübb böfögni egyet, minthogy ilyen pvakító címet adni a cikknek?

Mondjuk igaz, megszokhattam volna már a Prohardver new wave stílusát...lásd egetverő 2-5w hangfalak stb cikkek után.

Kíváncsi vagyok milyen lesz ez az oldal pár év múlva ha ezt a stílust követitek.

[ Szerkesztve ]

(#37) vzsryl válasza PpenoO (#36) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A Chieftec is csak "feliratoztat", illetve ezt inkább úgy mondják, hogy címkéz, pl Delta, Sirtec beleket. És ami igazán öreg motoros, az a Seasonic, a 35 éves múltjával.

Szerk.: Egyébként csak nekem fura, hogy a két kisebbik PowerColor 12V-on elvileg max. 432W és 528W-ot adhat le, ha összeadjuk az ágaikat, mégis 485W, ill. 585W van feltűntve. Ilyenre még nem láttam példát, viszont az ellenkezője sűrűn előfordul.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#38) PpenoO válasza vzsryl (#37) üzenetére


PpenoO
őstag

Igen, a Chieftec is címkéz, de kb 10 évvel régebb óta forgalmaz tápokat saját márkanéven, mint a Corsair, pont ezért is soroltam fel az általam említett tápok közé. Ezzel az állításoddal nem cáfolod meg, amire én akartam utalni, azaz: a Corsair nem öreg-motoros a PSU-k piacán!!

A többi fórumolvasó nevében is megköszönöm, hogy megemlítettél még néhány olyan gyártót akik tényleg ennek a piacterületnek a veteránjai, így még jobban erősítve Abu85 állításának megkérdőjelezhetőségét ;).

[ Szerkesztve ]

(#39) Angel1981 válasza vzsryl (#31) üzenetére


Angel1981
veterán

Egyrészt akkor még nem volt róla hír, másrészt az SS-ben alacsony terhelésnél be sem kapcsol a venti, én meg vájtfülű vagyok, közel hangtalan gépet szeretnék, ami gyakorlatilag sikerült is. :)

(#40) CyDoN


CyDoN
senior tag

A corsair-től újabb széria a közelben,,,,úgynevezett Bulider :C
Ez lesz az alsó kategóriás terméke!
CMPSU-430CX, CMPSU-500CX, CMPSU-600CX
Bővebb infó is lesz késöbb :)

(_._)

(#41) MMIX


MMIX
addikt

Powercolor Extreme Series 1000W teszt KitGuru
Az elektronika gyártója Solytech. Magyarországon Deer néven ismerik többen ezt a céget.

[ Szerkesztve ]

(#42) lizRRR válasza MMIX (#41) üzenetére


lizRRR
őstag

hmmmmm de faxa táp ez..
nekem mondjuk erre nem telik :S

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#43) koxos:8] válasza lizRRR (#42) üzenetére


koxos:8]
senior tag

Tényleg nem rossz. :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.