Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#81) Vesa válasza ceia (#70) üzenetére


Vesa
veterán

Annyit azért hozzátennék a védelmükben, hogy a számítástechnikai eszközökön legendásan kicsi a kisker árrés már alapból is. 5-7-10% maximum. Ebből nagyon sokat engedni úgy, hogy direkt ne fizessen rá, nem nagyon lehet.

A tudomány a valóság költészete!

(#82) Dr. Romano válasza Achar (#77) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Egyes kínai webshopokban még tavasszal is voltak black frájdéjek.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#84) pusszycat válasza Dr. Romano (#82) üzenetére


pusszycat
nagyúr

Nálunk (odaát :) ) tavasszal a `Cyber Monday` van...

Xiaomi Poco F6 12 GB/512 GB Titanium :-p , Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#85) Dr. Romano válasza pusszycat (#84) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Jaja volt az is. Sajna karácsonyi leározásokat kihagyták :D

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#86) Joci10 válasza pusszycat (#84) üzenetére


Joci10
őstag

Biztos tavasszal? Vagy már ez a nap is akkor van, amikor a kereskedők akarják?

(#87) pusszycat válasza Joci10 (#86) üzenetére


pusszycat
nagyúr

Nekem így rémlik, meg hogy csak IT. cuccok vannak akcióban kizárólag.
De lehet boltfüggő ki mikor tartja.

Xiaomi Poco F6 12 GB/512 GB Titanium :-p , Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#88) #10949376


#10949376
törölt tag

Ami meg tényleg jó árban van ,azt meg a dolgozok veszik meg ,azt eladják drágábban ez a magyar.

(#89) Komplikato


Komplikato
veterán

Nekem az a "kicsi a magyar árrés" indoklás sántít. Kint talán az ugyan abban az árban levő, de általábban OLCSÓBB terméken Jürgen vagy John biztos 50-70%-os hasznot produkál, de úgy, hogy közben a melósainak NEM 300-400 eurós fizetést ad? Véletlenűl sem a kereskedelmi lánban van a hiba, a hazai nagykerekben? Máshol igen is amikor készlet kisöprés van a gyártónál, disztributornál, nagykernél, az végig ér a "kis" boltokig. Itt meg alig. Pedig itthon is akad ám bőrze sok nagykernél. De ha ott véletlenűl értelmes cucc van, a boltos rögtön lenyeli a difit, akár csak más boltok az ÁFA csökkentést, ugye? Szóval egy fityfenét szól ez a marzsról, azért tudja az UK webshop 70K-ért adni a közel 200K-s Canon fényképezőt, mert a bszerzési ára is sokkal kisebb volt. Másrészt készletsöprés más, civilizált országokban akkor is van, ha nincs is a közelben BF vagy CD. Akihabarán mikor a DDR4 ram lett a nyerő harmadáron dobálták a DDR3-at (Itt mis lett az árával? Még drágább lett?), amikor SSD generáció váltás volt, dettó.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#90) origami válasza Juhaszatti (#50) üzenetére


origami
csendes tag

fekete péntek :(
ja, hogy az majd csak később lesz? :D

(#91) Dr. Romano válasza Komplikato (#89) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Dolgoztam számtechboltba én igaz amit ír. 10-15% árrések voltak. A patronokon volt több főleg a brother utángyártottakon, de a főbb komponenseken egyszerűen lehetetlen volt nagyobb árréssel dolgozni ha a konkurencia szintjén akartunk maradni pedig több nagykerrel is kapcsolatban voltunk.
Ez csak a garai miatt szopás mert ebből kigazdálkodni a visszaszállítási költségeket sem egyszerű.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#92) Komplikato válasza Dr. Romano (#91) üzenetére


Komplikato
veterán

Én is dolgoztam ilyen helyen és értem mekkora az árrés, de pont ezért írtam, hogy ez kint sem úgy múködik, hogy a boltos 60%-ot bukik a terméken, hanem az, hogy a kereskedelmi láncon végig egy a termék brutálisan alacsony áron.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#93) akaido válasza Aprósólyom (#5) üzenetére


akaido
addikt

:K A fekete péntek olyan, hogy szombaton falfehér sápadt maradsz...

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#94) Tetsuo válasza hallador (#67) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Érvelési hibák sorozata tőled. Ha linkelek konkrét esetet, ami általánosságra mutat rá (eleve nem CSAK hazánkat érinti, hanem egész Kelet- vs. Nyugat-Európát) az a baj, ha általánosággban mondom, abba kötsz bele.
Neked teljesen mindegy mik a tények, csak szapulod a hazánkat.

(#95) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Valaki tud mutatni valami valóban kihagyhatatlan ajánlatot? Én sem otthon, sem külföldön nem látok eddig semmi ilyesmit. :U

(#96) hallador válasza Tetsuo (#94) üzenetére


hallador
addikt

Neked teljesen mindegy mik a tények, csak szapulod a hazánkat.

Figyelj ezzel a szöveggel nem lehet mindent magyarázni. Érted a tények azok tények. Érvelési hibák? Egyet nem mondtál melyik lenne az?
Ha bármire ez a válasz, akkor ugyan Te miért nem otthon élsz? Figyu nekem nincs igényem vitatkozni, de kicsit sántít nem gondolod? Én tudom miért nem otthon élek, azok miatt amit tapasztaltam....

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#97) capulet75


capulet75
addikt

Ezek az árak viccesek. Tessék elfelejteni a magyar webshopokat szépen, én már régen megtettem. Egy normálisabb blekkfrájdéj akcióban minimum 50% kedvezmény van, itt meg "akciósan" drágább majdnem minden mint alapáron egy normális shopban. Lol.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#98) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Igaz még nem fekete péter, de jó kis kamu -47% akad már az oldalon (biztos gyakorolnak holnapra). Kattintanék a telefonokhoz erre össze is fossa magát az oldal, alien feliratokkal. És még el se kezdődött a menet :DDD

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#99) #88178176 válasza Predatorr (#1) üzenetére


#88178176
törölt tag

Őszintén megmondva, elég nevetséges. :C :F:Y

(#100) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nulla akció fekete péntekre...

Egy valamit sikerült megcsípni jó árban, az alza-n a -4 ezres kuponnal , vagy 50 ezer felett a -4,5ezerrel együtt már lehet lentebb hozni egy-egy termék árát.

Ja meg emagon venni egy Tefal Wok-ot fedővel 4700Ft-ért...

-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.