Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fecogame


Fecogame
veterán

Érdekes.... :U

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#2) Lenry


Lenry
félisten

"Minek ez ilyenkor?"

mert haladni kell... az XP megjelenés után nekifogtak a Vistának, a Vista megjelenése után a W7-nek... úgyis évekig tart, mire elkészül, nem árt időben nekiállni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

128 bit? Mi ez a fasság? :U

“Robert Morgan is working to get IA-128 working backwards with full binary compatibility on the existing IA-64 instructions in the hardware simulation to work for Windows 8 and definitely Windows 9.”

Aha tehát ööö... Jön az Itanium 2? Duplaakkora bukással? De ha mégis bejönne, akkor az nem lenne túl jó, hiszen csak Intel processzor fogja tudni az IA-128 utasítás-készletet, hülye lenne licenszelni másnak, mint ahogy az IA-64 is csak inteles. Arról nem is beszélve, hogy úgy tudom az IA-64 nem kevés esetben lassabb volt az x86-nál. Talán ezért is volt bukás.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4) whiz válasza lezso6 (#3) üzenetére


whiz
aktív tag

Ez a 128 bit engem is érdekelne, elvégre akkor 128 bites procik is kellenek. Ez pedig nem tűnik valami értelmes lépésnek, hiszen a 64 bit is mióta velünk van, aztán még sincs kihasználva, szinte semennyire... :U

Itanium 2 egyébként elég régóta létezik. :)

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#5) lorenzen válasza whiz (#4) üzenetére


lorenzen
aktív tag

hiszen a 64 bit is mióta velünk van, aztán még sincs kihasználva, szinte semennyire...

VérPistike, amikor megvette az új gépét 6 GB memóriával, vett hozzá 2 darab (SLI) x2 videokártyát összesen 3,6 GB memóriával.
A warez Windows települni sem volt hajlandó memória hiányában. Azóta a 64bit a király.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#6) Thunderzolee

Ezek már azok az oprendszerek lesznek, amik nem lemezen jelennek meg, hanem chipen?

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7) ollie


ollie
MODERÁTOR

Hogy minek? Mert előre kell mindent tervezni, különben bukta lesz.

***

(#8) whiz válasza lorenzen (#5) üzenetére


whiz
aktív tag

Én elsősorban natív 64 bites szoftverekre gondoltam, mert ugye azért a 64 bit nem csak abból áll, hogy több memóriát lehet megcímezni. :)

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#9) Fecogame válasza ollie (#7) üzenetére


Fecogame
veterán

És a 128 bitről hol hallottál? :F

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#10) #65675776 válasza Fecogame (#9) üzenetére


#65675776
törölt tag

Miért vagy biztos benne, hogy hagyományos értelemben vett CPU-n fog majd futni a 128 bites verzió?

(#11) Fecogame válasza #65675776 (#10) üzenetére


Fecogame
veterán

Ezt nem mondtam. Csak gondoltam. Gondolatolvasó vagy? :DDD

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#12) ollie válasza Fecogame (#9) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én sehol.

***

(#13) lezso6 válasza #65675776 (#10) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A linkelt blogbejegyzést megnézted?

Aszerint úgy lesz 128 meg 64 bit, hogy dobják az AMD64-et és az Itaniummal behozott IA-64 illetve IA-128 lesz.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14) #65675776 válasza lezso6 (#13) üzenetére


#65675776
törölt tag

Én a linken csak olyat látok, hogy azon dolgozik a jóember, hogy teljesen kompatibilis legyen sw oldalon az IA128 az IA64-gyel. x64-ről csak annyi, hogy alig öt éve került gyártásba az első ilyen proci.

(#15) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Mi ez a 128 Bites marhaság? Ti ezt komolyan beveszitek, hogy ilyen procik jönnek? 16 Exabájt a határ 64 Bites procinál. Na jó, ha bizonyos jelenlegi korlátozásokat figyelembe vesszük, legyen Terabájtos nagyságrendű a megcímezhető memória, de az is hova kellene még pár éven belül? Helyből megmondom, hogy nem lesz mostanában ilyen még, attól nem kell félni. Ennyi memória használatánál, már egészen más típusú számítógépek lesznek, egészen másfajta szoftverekkel, nem kell nekünk azt megélnünk azt hiszem. Áhh...

<-ƘƘ->

(#16) Lenry válasza Kendek (#15) üzenetére


Lenry
félisten

20 éve meg senki nem gondolta volna, hogy valaha átlépjük a 4GB-s álomhatárt... akkor a 64 bit is marhaság volt

egyébként meg nem árt előre tervezni.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17) #65675776 válasza Kendek (#15) üzenetére


#65675776
törölt tag

A címtér csak egy dolog. Kétszeres szélességgel órajelciklusonként elméletileg kétszeres mennyiségű adat dolgozható fel. Nyilvánvalóan ez a fő hajtóerő a 128 bit felé.

(#18) lezso6 válasza #65675776 (#17) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

64 bittel, pontosabban az x86_64-gyel is ezt mondták, aztán mégse lett belőle sokminden. :U De asszem ezt azzal magyarázták, hogy az x86 eleve egy rakás kaki, akkor viszont minek kellett az x64? Mert a 4 gigás memóriakorláttal nem lehet megmagyarázni, hiszen van PAE, ami ezt a korlátot 64 gigabájtra emelné. Vagy csak valami újat akart az AMD az új utasításkészlettel? De akkor miért osztotta meg az Intellel? Mit is kapott cserébe? SSE? ...

Na és kinek lenne jó az IA-64 és IA-128? Intelen kívül másnak nemigen. :(

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19) Csakénvagyok válasza #65675776 (#17) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Most én keverem? Ha az adatbusz 128 bites attól miért lenne kétszeres az adatfeldolgozó képesség?

(#20) Fecogame


Fecogame
veterán

Nos, végül nem Windows 9 lett, hanem Windows 10 :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.