Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fatpingvin


fatpingvin
őstag

topiknyitó :) tervezek még ehhez hasonlókat, csak ami tervben van az most költségesebb.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#2) joghurt válasza fatpingvin (#1) üzenetére


joghurt
addikt

Király! :C

Ebből a szériából tudnék még produkálni "valódi" 3.0-s külső vinyó racket, ami szintén csak 2.0-s porton működik (az ennek megfelelő sebességgel).

A tej élet, erő, egészség.

(#3) fatpingvin válasza joghurt (#2) üzenetére


fatpingvin
őstag

az a helyzet hogy ilyenekkel leginkább akkor találkoztam amikor valaki hozott, ha én veszek az nem ilyen :D asszem talán egy webkamera javítás volt még ilyen kaliberű, a panelon lévő I2C EEPROM leszedése után a kamera nagyobb felbontásban működött mint előtte, ugyanis így már nem volt honnan beolvasni azokat a konfigurációs adatokat amikkel a gyártó lekorlátozta a cuccot :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#4) Somatom


Somatom
veterán

Zseniális téma és írás! Köszönöm! :R

Én a Lan portos HUB vs. Androiddal vagyok meglőve. Tudom, hogy a jelszó Asix 88178, de ezt a legritkább esetben tüntetik fel. Legutóbb egy Unitek D1019A -t vettem az aláírásomban levő eszközökhöz. Persze, a Lan ezen sem müxik. :W
De, legalább a többi igen. DeX is megy vele.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5) Egon


Egon
nagyúr

Jó írás, hasznos tudnivalókkal, köszönjük.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6) alcsa


alcsa
senior tag

- nem slim
- nem usb3.0 sebesseg
- nincs fuse?

Hanyat talaltam el? :))

(#7) fatpingvin válasza alcsa (#6) üzenetére


fatpingvin
őstag

egyet :)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#8) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szép munka :D A NYÁK 99%-ban olyan, mint amiket 10 éve dobáltak 2.0-ként, 4 irányba néző USB aljzatokkal.
A forrasztáson sem lepődünk meg :D

", az 1-es viszont nagyon furcsa hibákat produkált: 2.0-ás eszközzel hibátlan, 3.0-ás eszközökkel viszont nem működött együtt,"
Van ilyen 3.0-s USB-SATA-m, amiről pl. 3.0-s porton nem bootol semmi, de OS alatt tudja a 3.0-t.
Ha 3.0 portba dugom egy 2.0 hosszabbítóval, akkor megy a boot is :D

"nem kell neki külön 3.3V-os táp"
Sok mindenen nem látok külön tápot... Mondjuk Hub-ot ezer éve nem kellett szétszedni, de pl. az emlegetett 4 ágú izében sem volt külön 3,3V stabi, meg csomó más USB eszközben sem. (Pl. volt olyan Kingston pendrive-m, amin volt 3,3V-os stabilizátor IC :) )

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#9) Sethdobaloah válasza Somatom (#4) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Nekem egy ilyen van, es mukodik vele a lan egy s20fe-vel:
M810
Ha ki akarnad probalni, kuldj privatot.

...csak én vagyok helikopter?

(#10) Coradiel


Coradiel
csendes tag

Szerintem ezek a hibák:
- nincs fuse
- a különböző minősítések a hátoldali listában
a harmadikra nekem is a nem valós USB 3 sebesség lett volna.
Remélem egyet én is el találtam.:)

(#11) joghurt válasza hcl (#8) üzenetére


joghurt
addikt

Hmm. Nekem is van egy AData (tehát nem is noname), elvileg 3.0-s pendrive-om, ami 2.0-s aljzatba dugva teljesen jó, de ha 3.0-sba dugom, akkor viszonylag hamar kifagy másolás közben. A Windows nagyon mélyén.

A tej élet, erő, egészség.

(#12) fatpingvin válasza Coradiel (#10) üzenetére


fatpingvin
őstag

te már kettőt :)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#13) hcl válasza joghurt (#11) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Meg se lep :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#14) Coradiel válasza fatpingvin (#12) üzenetére


Coradiel
csendes tag

Alakul :)
Akkor a harmadik tippem az a "B-type upstream" mivel nem B típusú a kábel végén a csatlakozója.

(#15) fatpingvin válasza Coradiel (#14) üzenetére


fatpingvin
őstag

éés megvan a nyertesünk, ebben a konstrukcióban sehol nincs B-type csatlakozó :)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#16) Somatom válasza Sethdobaloah (#9) üzenetére


Somatom
veterán

Köszönöm a felajánlást, de nem szeretnék még egy ilyen drága cuccot. Az enyémnek csak a LAN -ja nem működik. Veszek egy USB-LAN adaptert és problem solved. Azoknál könnyebb kideríteni a chip típusát.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#17) fatpingvin válasza hcl (#8) üzenetére


fatpingvin
őstag

az szerintem az alaplap sara, ha az USB root hub nem tudja preboot környezetben normálisan kezelni az xhci handoffot :)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#18) Coradiel válasza fatpingvin (#15) üzenetére


Coradiel
csendes tag

Köszönöm!
Kis szerencse is volt azért benne :)

(#19) hcl válasza fatpingvin (#17) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De minden alaplapé? :D Meg azért leginkább Lenovo laposokkal használom...

Mutogatni való hater díszpinty

(#20) fatpingvin válasza hcl (#19) üzenetére


fatpingvin
őstag

simán lehet valami gyökér Lenovo BIOS bug

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#21) hcl válasza fatpingvin (#20) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ami T400-on, T420-on és T430-on és T480-on is van? :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#22) fatpingvin válasza hcl (#21) üzenetére


fatpingvin
őstag

Lenovoéknál? nem lepne meg különösebben.

viszont simán lehet hogy a flash controller chip USB implementációja gyíkos valahol.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#23) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Ilyen, amikor veszel egy cuccot 2k-ért és 6k munkaórát belefektetsz, aztán örülsz... :D
Az íráshoz amúgy gratula! :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#24) hcl válasza fatpingvin (#22) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nemtom, a nem borzalmas gagyi cuccokkal nem szokott gond lenni :D Szóval szerintem nem a gépekkel van gond.

Mutogatni való hater díszpinty

(#25) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Jókis írás ! Nekem leginkább azért mert az USB- t inkább használom csak, az elvi működésről minimális, a kivitelezésről pedig semmi infóm, nem néztem utána. Így lett egy kis rálátásom :)

(#26) démosthenés


démosthenés
csendes tag

A CE jelölést nem biztos hogy jogosulatlanul :Y viseli mert a kínaiak kitaláltak egy jó kis trükköt rá...

"Ha jobban megnézzük ugyanis, az uniós jelzésen a C és az E betűk távolabb helyezkednek el egymástól, mint a kínain. Ez ugyanis egy, korábban már komoly jogi és diplomáciai vitákat is gerjesztő kínai kamulogó. Ami mindössze annyiban különbözik az eredetitől, hogy a két betű közelebb van csúsztatva egymáshoz:

A második, mindenféle kínai vállalatok által használt CE mindössze arra utal, hogy az adott árut Kínából exportálták. Ennek a feltüntetéséhez nem szükséges semmiféle vizsgálat, igazolás, azt bármelyik kínai gyártó kedve szerint használhatja."
Erre mondják hogy ügyes :W :R

[ Szerkesztve ]

(#27) joghurt válasza démosthenés (#26) üzenetére


joghurt
addikt

Nem lenne rá megoldás, ha az EU-s verziót megváltoztatnák, és a hozzá hasonlókat (lineáris transzformációval generálhatókat) is levédenék?
Bár a legjobb megoldás az lenne, ha helyben gyártanák a cuccokat (mint az működött a '90-es évekig...), és a kínaiak belefulladnának a saját vackaikba.

[ Szerkesztve ]

A tej élet, erő, egészség.

(#28) fatpingvin válasza philoxenia (#23) üzenetére


fatpingvin
őstag

elég furcsán fejezed ki hogy "köszi hogy önerőből, célirányosan csinálod ide a kontentet" :)

egyébként ha az óradíjamat nézem akkor nem 6 hanem olyan kb 15k volt amit beleraktam :)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#29) fatpingvin válasza démosthenés (#26) üzenetére


fatpingvin
őstag

tipikus kínai ügyeskedés és arrogancia. nem lepődünk meg.

gondoltam hogy írok erről is a cikkbe, de már ez a logó se került rá a termékre :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#30) hcl válasza fatpingvin (#29) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Minek tennék rá? Kutya nem nézi. :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#31) fatpingvin


fatpingvin
őstag

most jöttem rá hogy elszalasztott lehetőség volt az elfbar boncolása, csak ugye nitriles gumikesztyűben annyira nem kényelmes képeket lőni :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#32) hcl válasza fatpingvin (#31) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Leteszel egy valamit, ami mondjuk 10mp-enként csinál képet.

Mutogatni való hater díszpinty

(#33) MasterDeeJay

Köszi az olvasmányt. :R
Nekem kifejezetten teszik az ilyen noname hardver boncolgatós téma.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#34) fatpingvin válasza MasterDeeJay (#33) üzenetére


fatpingvin
őstag

le se tagadhatnám hogy az oldradio.tesla.hu-n nőttem fel :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#35) fatpingvin válasza hcl (#32) üzenetére


fatpingvin
őstag

eh, majd ha kezembe akad egy másik akkor azt. ötletes kis szerkezet amúgy technikailag, de mint termék az agyvérzés kerülget tőle.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#36) philoxenia válasza fatpingvin (#28) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából a célja a kontentgyártásnak fura nekem, de vannak akik rajzolnak hobbiból, vannak akik kertészkednek (mint én időnként) hasonlóan rentábilis módon... :)

Ja és nekem nincs anyagi hasznom az oldalból legfeljebb időnként felidegesítem magam... ;)

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#37) fatpingvin válasza philoxenia (#36) üzenetére


fatpingvin
őstag

nézd, én egyedül azért értek valamennyire ezekhez a dolgokhoz, mert világéletemben mindent szétszedtem és megpróbáltam megérteni. szóval ez nekem egy tanulási folyamat része, mindemellett rendkívül szórakoztató. az egy bónusz ha ezzel hozzájárultam egy-két olvasó okulásához.

az anyagi vonzata szigorúan és kizárólagosan egy eszköze annak, hogy azt csinálhassam amit szeretnék, semmiképpen sem egy önmagáért létező vagy önmagában értelmezhető cél. ebből egyenesen következik, hogy az ilyen jellegű dolgok definíciószerűen nem árazhatóak be.

most mondhatnám példának hogy egy másik hobbim nekem is a klímaidegen növények nevelgetése. most is van nagyjából 50 vénusz légycsapó palántám, magról nevelve, ugyanitt kb 20 sarjhajtás ugyanebből a körből. ha ezt levetítem a jelenlegi piaci viszonyokra, kb 150e forint áll az ablakpárkányon. Anyagiakat tekintve viszont mégis csak egy pénznyelő, mert nem tervezek üzletet csinálni belőle. maradnak itt amíg van helyem, ha nem akkor keresek nekik másik lelkiismeretes gondviselőt.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#38) philoxenia válasza fatpingvin (#37) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Anno, negyven éve műszerészként végeztem, de azóta sem gyakorlom, csak érintőlegesen, itthon. Nem igazán szeretek úgy szétszerelni dolgokat, hogy utána még összerakhatók legyenek. Drága cuccnál néha muszáj, de ilyen filléresnél nem kínoznám magam velük. :N

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#39) fatpingvin válasza philoxenia (#38) üzenetére


fatpingvin
őstag

kinek mi. én ezzel szolgáltam rá a "technomancer" titulusra cimborák körében, hogy néha egészen valószínűtlenül totálkárosnak ítált dolgokból is képes vagyok néha meglepően jól működő, bár gyakran az eredeti funkciókörtől igen távol álló dolgokat alkotni :D

apropo, időszerű lenne végre anyám előző, rommá tört laptopjából faragni egy normálisabb routert a mostaninál :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#40) philoxenia válasza fatpingvin (#39) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha a belsejét kiszereled csinálhatok neki egy 5x5 centis kis ládikót, ha belefér... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#41) fatpingvin válasza philoxenia (#40) üzenetére


fatpingvin
őstag

"doboza" már megvan, de köszi :D

(egy alulemez két oldalára csavarozva a komponensek, távtartókkal, hűtéshez hozzáhidalva egy alukockával :) )

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#42) philoxenia válasza fatpingvin (#41) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

"Fábul" lenne az igazi... Egyet vettem is a múltkor... :D
Ez is router... ;]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#43) fatpingvin válasza philoxenia (#42) üzenetére


fatpingvin
őstag

IP routerről beszélgetünk most de jó, értékelem a poént :D

nm tudom, én valamiért erősen idegenkedem attól hogy bármilyen műszaki cikknek fából készítsek dobozt, ez alól egyetlen potenciális kivétel az erősítők, bár leginkább az sem. számítógép doboza nálam fém, esetleg műanyag, de fa, üveg nem lehet.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#44) philoxenia válasza fatpingvin (#43) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Pedig van stílusa egy fa doboznak, manapság a hűtés se probléma...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45) fatpingvin válasza philoxenia (#44) üzenetére


fatpingvin
őstag

láttam rá példákat, ha látok valahol azt talán meg is csodálom, de építeni ilyet akkor sem fogok, maximum rendelésre, jó drágán.

nem véletlenül készülnek ezek a dobozok fémből. fahatású öntapadó tapéta esetleg oké, de az anyaga akkor is legyen fém.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#46) hcl válasza philoxenia (#36) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Miért, egy keresztrejtvény sem hoz anyagi hasznot. Meg egy nyaralás sem. Egy moziba menés sem.
Nem lehet mindent úgy nézni, hogy mennyit kerestél rajta.

Mutogatni való hater díszpinty

(#47) fatpingvin válasza hcl (#46) üzenetére


fatpingvin
őstag

sőt, továbbvinném, sivár és szomorú élet az, amiben ez az első gondolat és nem a legutolsó.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#48) philoxenia válasza fatpingvin (#47) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem sosem volt hobbim az elektronika, voltak osztálytársaim, akiknek nagyon. Sosem építgettem erősítőket, ilyesmiket, mint ők. Persze ez a nyolcvanas évek elején még más volt. Hobbiként inkább fával, fémmel szerettem foglalkozni, bár itt is lényeges, hogy használható dolgokat készítsek. Gyakran kell ezermesterkednem, mert a "szakik" nemcsak horror áron dolgoznak manapság, de általában még hónapokig, van hogy egy évig is várni kell rájuk. Anyagilag persze ez nem mindig kifizetődő, mert meg kell vennem a szerszámokat. Azok viszont, ha már vannak, inspirálnak is, így később készítek tárgyakat, mert csak. Amúgy viszont az olvasás volt a legköltségesebb hobbim, sorkatonaként szinte minden pénzem arra ment el és az időt sem sajnáltam rá soha.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#49) hcl válasza philoxenia (#48) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem sem volt hobbim, hanem szakmám :D De mondjuk nekem azért lett, mert érdekelt :) Az informatika is :)

"Hobbiként inkább fával, fémmel szerettem foglalkozni, bár itt is lényeges, hogy használható dolgokat készítsek."
Na jó, de mi értelme szenvedni vele? :DDD ;]

"Anyagilag persze ez nem mindig kifizetődő, mert meg kell vennem a szerszámokat. Azok viszont, ha már vannak, inspirálnak is, így később készítek tárgyakat, mert csak. "
És akkor itt értetlenkedsz, hogy miért csinálja valaki ugyanezt árammal működő dolgokkal :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#50) philoxenia válasza hcl (#49) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Komoly összegnél érthetőbb de ilyen pici kütyünél... Mondjuk nekem van hasított faragott akác
ásónyelem, amit sok óráig csináltam, de olyat kapni pénzért nem lehet.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.