Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) moleculez


moleculez
veterán

Erdekes latni, hogy az MS arra gyur hogy minden platformot osszefogjon, a szolgaltatasai mukodjenek a fobb platformokon (gyakran elobb mint sajaton), addig Apple kitart a zart okoszisztema mellett. Na nekem ez nagyon nem szimpi, ezert nincs semmilyen Apple termekem. Ez akkor ut igazan, ha minden kutyum iEszkoz. Erdekes hogy mindket vonalmukodik.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#52) fordfairlane válasza azopi74 (#50) üzenetére


fordfairlane
veterán

az apró különbség, hogy a Microsoft-nál tényleg komolyan gondolják, hogy "we love Linux"

Hát persze, hogy komolyan gondolják. Engem például nyúllá változtattak.

x gon' give it to ya

(#53) Stanley-B. válasza azopi74 (#50) üzenetére


Stanley-B.
őstag

ez tényleg volt már a win 7-ben is, viszont nem ugyanazt a wwdc-t néztük ha szerinted ez az egyik fő attrakció. Mivel kb 5-6 másodpercet vett el az egész eseményből, távolról sem mondanám fő attrakciónak ezt az apróságot.
a win 10 sokkal több mindent nyúlt ellenben az OSX-ből...

[ Szerkesztve ]

(#54) autox3c


autox3c
tag

Na végre hasznos újításokat látunk. Lehet mondani, hogy nagy részét láttuk már, viszont a rendszer számára fontos előrelépések. Btw az android még nem támogatja natívan a több ablakos megjelenítést, ez a Note 2-nél jött (majd később kiadták s3-ra), de azóta sem lett sajnos alap feature...

Adj egy falat falat mondta a falat faló faló.

(#55) gery2123 válasza dpinyo (#16) üzenetére


gery2123
őstag

De felrakva az is 1gb körül van. Nem teljesen egy giga de közelít :)
##

Nem néztem élőben, de engem annyira nem győzött meg az Apple, mint tavaly. Valahogy tavaly nagyobbat ütöttek az újítások.

-- PSN_ID: GerY2123

(#56) Arcanus válasza autox3c (#54) üzenetére


Arcanus
aktív tag

Az android m már támogatja... ;)

(#57) no more


no more
addikt

Na, ismét copyzták a Samsungot és Androidot. Ez is pipa. :D

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#58) arn


arn
félisten

Sok ujdonsag nincs, csak alternativa. En komolyan nem ertem a hypeot az egesz korul - ipadet talan vennek megint, amig nincs normalis nexusos alternativaja, iphone akarmennyit is hasznalom, nem fogott meg, osxes gep meg a hatam kozepebe se kene meg egyszer, esetleg feleert, mint amennyiert aruljak.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#59) galaxys80 válasza no more (#57) üzenetére


galaxys80
veterán

Ide is sikerült beokádnod valami hülyeséget. Ez is pipa.
Már kezdtem aggódni, hogy hol vagy.

[ Szerkesztve ]

(#60) Jeanne d'Arc válasza Tewe013 (#25) üzenetére

Ez igy is van! Max tudsz venni hozza meg jo pénzért + 1evet.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#61) jacis


jacis
nagyúr

Az osztott kijelző tényleg csak az air 2-n lesz elérhető?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#62) legiaap válasza jacis (#61) üzenetére


legiaap
nagyúr

Igen, meg majd az újabb készülékekre.

Más: a notes app szerintetek még mindig gmailhoz kötött, vagy lehet majd megadni másik mail címet?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#63) Polllen válasza Stanley-B. (#18) üzenetére


Polllen
nagyúr

Soha sem ismernének el ilyet az Applenél ezt te is tudod. Meg ha régóta van iphone-d azt is tudod, hogy kb. a 4s az első ami valamennyire használható még több főverzió váltás után is. Előtte mindig kiadtak egy olyan főverziót, ami nem nagyon volt már a legkisebb mobilra optimalizálva és elég erősen súrolta a használhatatlanságot. (Már ha valaki azért vett itelefont, mert smooth volt.)

Zolik

1 év garancia és 1 év szavatosság, EU-s előírás. A 2. évre szoktak garanciát adni, ahol foglalkoznak az ügyféllel. Az apple inkább pénzért árulja sok helyen.

moleculez

A music szolgáltatásukkal éppen most nyitnak a többi platform felé. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#64) hdanit610 válasza Polllen (#63) üzenetére


hdanit610
aktív tag

Már vártam az másik platformot használó nemeslelkű vitézeket, hogy elmondják nekünk agymosottaknak, hogy tegnap valójában nem történt semmi és különben is, ez már az Android x változatában y készüléken működött.

Azt hiszem tegnap annyi történt, hogy inkább simítottak a rendszeren, javítottak és egy-két plusz dolgot beleraktak. Nem érzem olyan erős frissítésnek, mint 7 és 8 között, remélem ezért kisebb bugrátával érkezik a 9.0 ősszel. :D

Az Apple Music nem érdekel Spotify előfizetőként, bár, ha kinyírja, akkor kénytelen leszek használni. Az API-k, Swift, stb. nem érdekel, mert nem vagyok developer, de nekik jó hír. Siri-t sosem használom, csak néha bohóckodásból, illetve a diktáláshoz ugye feltétel, hogy be legyen kapcsolva. Számomra más értékelhető dolog nem volt tegnap. 2 óra mínusz az életemből feleslegesen, még azon is elgondolkodtam, hogy fel sem rakom majd (mondjuk ez azért még változhat :) ).

Polllen: elnézést, ez nem neked válasz, csak mellékattintottam! :R

[ Szerkesztve ]

(#65) Zedz válasza hdanit610 (#64) üzenetére


Zedz
addikt

Szegény Spotit az ág is húzza, erre kaptak egy Apple szintű ellenfelet. Én kívánom nekik a legjobbakat, de 1-2 Spoti tulaj lehet felszisszent a tegnap este. :D

(#66) Namelesske válasza hdanit610 (#64) üzenetére


Namelesske
addikt

Azé az megvan, hogy a velős megjegyzés után nagyjából elmondtad hogy tegnap nem történt semmi. [számodra] :D :DDD

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#67) Tibee86 válasza Jeanne d'Arc (#60) üzenetére


Tibee86
veterán

Itthon 2 év van, ha hivatalos forrásból van a telefon.
"fogyasztók (olyan természetes személyek, akik szakmájuk, önálló foglalkozásuk vagy üzleti tevékenységük körén kívül járnak el) számára a vásárlástól számított 2 évig van lehetőség garanciális javításra"

[ Szerkesztve ]

(#68) Namelesske


Namelesske
addikt

Ennyi. [link] Itt van a garancia feketén fehéren. Nem tudom mit kell ezen csűrni csavarni.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#69) hdanit610 válasza Namelesske (#66) üzenetére


hdanit610
aktív tag

Hát ja, de ez olyan, hogy a tesómra én mondhatom, hogy hülye, de ha más mondja, ütök. :))

Nem vagyok elvakult, bár kissé unalmas már a mindent lehurrogó egyéb platformot használók állandó mantrája, de tény, hogy _számomra_ tegnap valóban nem termett babér. Mások ettől még találhattak csemegét, hiszen aki használ OSX-et, Watchot, iPad-et, esetleg fejlesztő, azok azért örülhettek az újdonságoknak.

Zedz: remélem kitartanak, mert nagyon elégedett vagyok velük. Kérdés, hogy működőképes-e az üzleti modelljük? Persze, ha az Apple Music oda-vissza megveri, azért elgondolkodok majd rajta, de az még messze van, hogy lássam.

[ Szerkesztve ]

(#70) Polllen válasza Tibee86 (#67) üzenetére


Polllen
nagyúr

Egy forrást tudsz adni?

Mert az apple szerint 1 év van. [link] [link]

Ettől persze a forgalmazó vállalhatja, hogy a 2. évben is helyetted intézi a garanciális javítást, de helye válogatja. T is árulta egy időben 1 év garival az iphone-kat. :( (Most látom, a t most is 1 évvel árulja.)

Látom megelőztek.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#71) Tibee86 válasza Namelesske (#68) üzenetére


Tibee86
veterán

Menj fel az iStyle honlapjára. :)

Pollen: iStyle honlapjáról másoltam, csak a drága Sadari kivág ha linkelek, azért maradt le a forrás.

[ Szerkesztve ]

(#72) Namelesske válasza hdanit610 (#69) üzenetére


Namelesske
addikt

Természetes, engem is felidegesít, ha olyan valaki ítélkezik a Windows Phone-ról aki nem használja. Főleg egy olyan bejelentés után ami sok apróságot hoz. Ettől eltekintve, tegnap olyan jó hangulatban álltam neki a Keynote-nak de már az intróval kiverték a biztosítékot nálam, így végig fikáztam az egészet. Nem is lett belőle blogbejegyzés, csak kisebb körben megjelent személyes vélemény.

(#71) Tibee86

Már látom, hogy ők betartják a magyar törvényeket. Muszáj nekik.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#73) lorinser válasza alkatraz3000 (#26) üzenetére


lorinser
senior tag

Sajnos nem jól tudod. Az Apple méregdrága termékeire 1 év garanciát ad, a szavatosság 2 év. De ez meg a törvényben előírt kötelezettsége, ha rajta múlna szerintem erre is csak egyet adna.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#74) Namelesske válasza lorinser (#73) üzenetére


Namelesske
addikt

Többletjogok az Apple Egy (1) Éves Korlátozott Jótálláshoz képest magyarországi hivatalos vásárlás esetén:
a cserélt alkatrészre vagy készülékre 1 év jótállás vonatkozik 90 nap helyett
fogyasztók (olyan természetes személyek, akik szakmájuk, önálló foglalkozásuk vagy üzleti tevékenységük körén kívül járnak el) számára a vásárlástól számított 2 évig van lehetőség garanciális javításra
Amennyiben a javítás vagy csere aránytalanul nagy költséget jelentene az eladó számára, vagy ha az eladó nem gondoskodik ésszerű időn belül vagy a fogyasztó számára jelentős kényelmetlenség okozása nélkül a javításról vagy a cseréről, illetve ha megtagadja azt, a fogyasztó követelheti a vételár leszállítását, vagy elállhat a szerződéstől, és a vételár teljes visszatérítése ellenében visszaadhatja a terméket.[link]

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#75) Kasya


Kasya
nagyúr

En nem latom benne a "Spotify killer"-t. De lelkuk rajta, dolgozzanak meg vele.

A kepernyo megosztasa minden app-ra vonatkozik majd, vagy limitaltan ami tamogatja?

(#76) jacis válasza legiaap (#62) üzenetére


jacis
nagyúr

Akkor a nagy tehén 6+ nem tudja majd ezt a funkciót?
Az úgy egy kicsit kellemetlen.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#77) Upo


Upo
addikt

Ezt az android frissítéses fikázást hogy beveszik a fanok... KB. hasonló ligában kéne nézelődni. Az android ingyenes, más gyártók is használják, de azért tán nem a google-t kéne fikázni. Tessék kiadni a rendszert, persze úgy, hogy x+1 hardveren is menjen, nem azon a kb. 4 féle telefonon és pár taleten. Amúgy meg az összehasonlítás úgy lenne korrekt, ha a nexus eszközöket néznénk, azok pedig elég jól vannak frissítve. Tablet vonalon az összesre van friss android (nexus 7 2012-től), 2012-ben jött az ipad 3, mini és ipad4.
Telefonoknál nexus4-től van a friss droid (2012), a galaxy nexus (2011) egy speciális eset, lollipop nincs rá mert közben a TI kiszállt az üzletágból, és az OMAP-ra ezért megállt a fejlesztés. Nem hivatalos lollipopok vannak rá, jól is megy, de azért hiányzik az információ ami miatt vannak apróbb bugok. Ha még lenne OMAP support akkor szerintem arra is lenne lollipop. Úgyhogy nem áll rosszabbul mint az apple, amennyiben az összetartozó dolgokat hasonlítjuk.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#78) mazsi1911 válasza Touch-ko (#49) üzenetére


mazsi1911
aktív tag

Tisztazzuk a dolgokat.

HU- 2 ev gari. Nem szvaatossag, garancia. Eu torveny, lehey olvasni.

UK- 6!!! Év gari. Apple care a legnagyobb baromsag a vilagon. A 4 eves laptopomat vissza vttem az apple storeban, azonnal javitottak eus torveny alapjan. Miszerint ha a vasarlaskor *zar, akkor 6 evem van emiatt javittatni vagy visszakerni a reszleges arat.

Tudom, mert emiatt majdnem bepereltem őket. Aztan utanna olvastam, és nem is kellett.:

http://www.apple.com/uk/legal/statutory-warranty/

Aki applecare-er fizet, az egy barom, nem vicc. Usaban eladhato, mert ott nincs ilyen torveny.

UK-ban, ha kicserelteted a telefont, nem kapsz egy evet ra, mig otthon igen. UK-ban a gari megy tovabb az elozo keszulekrol. ( evi egy telefont csereltetek, tudom.)

[ Szerkesztve ]

(#79) alkatraz3000 válasza Kasya (#75) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Töltsd le a betat, es megtudjuk :))

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#80) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

A részemről marad a Spotify. Nincs kedven 2x annyit fizetni, másrészt nincs kedvem nulláról összevadászni a zenéimet. Osztott képernyő mód nem rossz, de mondjuk mehetett volna 6+ba is akár.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#81) Polllen válasza mazsi1911 (#78) üzenetére


Polllen
nagyúr

Tényleg lehet olvasni, de akkor olvass is. :N

[link]

Az EU előírás a 2 év szavatosság. Az apple hivatalosan 1 év garit ad és vállalja természetesen a +1 év szavatosságot. A garanciális javítás 2 évig él, a jótállás és szavatosság között nem az a különbség, hogy nem javítják a hibás terméket garanciálisan, ha a gyártó hibájából romlott el a készülék, hanem az, hogy hol és hogyan reklamálhatsz. Pl. ha a T-nél veszel egy iphone-t, 1 év után már nem mehetsz hozzájuk csak az apple hivatalos szervizéhez.

Abban viszont egyetértek, hogy a care nagy lehúzás.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#82) azopi74 válasza Kasya (#75) üzenetére


azopi74
addikt

"En nem latom benne a "Spotify killer"-t. De lelkuk rajta, dolgozzanak meg vele"

Van Taylor Swift.. :)

(#83) alkatraz3000 válasza Upo (#77) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Most akkor megsincs frissítve hivatalosan, tehát ennyit erről. Amúgy az ilyen topikokban, amikben lehurrogjak az applet a frissitesek okozta hibák miatt, a többi gyártó hibáiról, vagy esetleg a nexusra érkezett lollipop hibákról mindenki hallgat rohadtul. Pedig aztán a lolli is hazavagta a dolgokat az elején, jelen esetben meg nem tudom mi van.
Mas készülék, ami 2011-Ben jott ki, mikor kapott utoljára frissitest? 2 eve? Ha a galaxy nexust nezzuk, arra az utolsó hivatalos update a 4.3 volt, ez 2 éves!

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#84) lorinser válasza Namelesske (#74) üzenetére


lorinser
senior tag

Hivatalosan az Apple csak 1 év garanciát ad, ezt fentebb linkeltem. Az egy másik dolog, hogy egy-egy kereskedő a saját szakállára, mint ebben az esetben az iSTYLE, ad még +1 évet. De ezt nem kell és nem is szabad összekeverni a gyártói garanciával. Könnyű belátni, hogy mi történne abban a plusz 1 évben a meghibásodott termékekkel, ha ez az üzlet egyszer csak lehúzná a rolót.....

Egyébként az iSTYLE trükkös, mert máshol pedig nem határoz meg garanciaidőt, csak utal a 151/2003. (IX. 22.) sz. Kormányrendeletre. A hivatkozott rendelet pedig a kötelező garanciát 1 évben határozza meg.

[ Szerkesztve ]

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#85) mazsi1911 válasza Kasya (#75) üzenetére


mazsi1911
aktív tag

Appok amik autolayoutot hasznalnak tamogatjak. Ergo minden "jobb" app amik fejlesztoi kicsit is ugyelnek az optimizalara.

(#86) gaben88 válasza mazsi1911 (#78) üzenetére


gaben88
őstag

Lehet ezen rugozni, de egyik hazai szolgaltato se adja 1-nel tobb ev garival az Apple termekeit. Ez teny!

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#87) Tibee86 válasza lorinser (#84) üzenetére


Tibee86
veterán

Te sem gondolod komolyan, hogy ilyen "hűdejófej" az iStyle, ahol lehet próbálják hülyére venni az embert. A törvény az törvény.

gaben88: Milyen szerencse, hogy nem csak szogáltatónál lehet kapni független árban. :D

[ Szerkesztve ]

(#88) mazsi1911 válasza gaben88 (#86) üzenetére


mazsi1911
aktív tag

Nem kell adnia, torveny az eu altal és az eu az allam folott all. Bemegyek és kovetelem. Aki pocs, azt elkuldik és el is hiszi. Iszonyu sok alkalomkor ervenyesitettem mar az eus jogom mind otthon és itt uk-ban is.

(#89) alkatraz3000 válasza gaben88 (#86) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Szerintem ha megemlited, hogy Fogyasztóvédelem, es vissza mersz szólni. Akkor nyugodtan ervenyesitheted bármilyen jogodat ;)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#90) Namelesske válasza lorinser (#84) üzenetére


Namelesske
addikt

Én tudom, hogy szar van a müzliben, és hogy gyakorlatban 1 év a garancia. :DDD Linkeltem is korábban az eredeti verziót.

A Nokia egyszerűen megoldotta, 1 év teljes körű és még egy év a készülékre. Ezt kéne követni minden gyártónak.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#91) hdanit610 válasza gaben88 (#86) üzenetére


hdanit610
aktív tag

Esetleg informálódtál előtte? Netán kérdeztél, netán olvastál, ad abszurdum még tapasztalatod is van? Ha ebből legalább kettőre nem a válasz, akkor nagy botorság volt részedről ezt kijelenteni.

A T biztosan 1 év garanciával + 1 év szavatossággal adja el az Apple cuccait. Konkrét esetemben a szavatosságon belül ugyanúgy cserélték a meghibásodott iPad-em, mintha rendes gari lett volna rá. Ez szerepelt a garancialevélen is, amit a T ad. A Voda, Telenor esetében nincs tapasztalatom.

Fontos hozzátenni, hogy csak magánszemély esetében él a szavatosság! Céges vásárlásra csak az 1 év garancia van.

(#92) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

mennyi újdonság :C

ja nem ;]

win8.1, WP, miui, simadroid vótmá ficsör :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#93) no more válasza Mr.Csizmás (#92) üzenetére


no more
addikt

:DDD :DDD

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#94) alkatraz3000 válasza Mr.Csizmás (#92) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

MIUI? Azt itt kérlek nem említsd, mert az tenyleg a Copypaste ne tovabbja. A samsungnak azoktól kene tanulnia.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#95) Tibee86 válasza alkatraz3000 (#94) üzenetére


Tibee86
veterán

Ha ráhagyod hamarabb befejezi (a csatlósára végképp igaz), szerinted mi a célja az ilyen kommentekkel?

[ Szerkesztve ]

(#96) lorinser válasza Polllen (#81) üzenetére


lorinser
senior tag

"a jótállás és szavatosság között nem az a különbség, hogy nem javítják a hibás terméket garanciálisan, ha a gyártó hibájából romlott el a készülék, hanem az, hogy hol és hogyan reklamálhatsz. " - ez nem pontosan így van. A szavatosság abban különbözik a jótállástól (garanciától), hogy a szavatossági időn belül a vevőnek kell bizonyítania, hogy a hiba oka már a vásárlás során benne volt a termékben.
Fontos ezt a két dolgot küönvenni és tisztázni, mert sokan egy kalap alá veszik mind a kettőt.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#97) alkatraz3000 válasza Tibee86 (#95) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Igaz, igaz!!

Mellesleg az iOS 9 frissítéssel ip68 védettséget kap minden támogatott eszköz!

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#98) Polllen válasza lorinser (#96) üzenetére


Polllen
nagyúr

Igaz. :R

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#99) lorinser válasza Tibee86 (#87) üzenetére


lorinser
senior tag

Elolvastad a linkeket? Az egyik helyen 2 évet írnak, a másik helyen meg hivatkoznak az idevonatkozó kormányrendeletre ami pedig 1 év jótállást ír nem kettőt. Akkor ki akar kit összezavarni?

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#100) alkatraz3000 válasza lorinser (#99) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

A jótállás 1 ev, plusz 1 a szavatosság.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.