Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Tibee86 válasza lorinser (#99) üzenetére


Tibee86
veterán

Nem, mert nem érdekel, nem az nfh-hoz viszem a telefont...
Teljesen egyértelműen le van írva az iStyle honlapján, ha probléma van a telefonnal oda viszem, ezért az érdekel, hogy ők mit mondanak, nem pedig az, hogy mit találsz az nfh honlapján.

(#102) Upo válasza lorinser (#96) üzenetére


Upo
addikt

Vannak olyan tipikus hibák amit az apple is elismert, ezeknél a bizonyítás nem olyan nehéz, gyakorlatilag a hiba meglétét elég demonstrálni. Szerintem ezeknél az apple szervíz sem szokott akadékoskodni.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#103) Mr.Csizmás válasza Tibee86 (#95) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

egymásnak fogjátok a ..... ? :)))

alkatraz: win8.1 ablakosztás? a többit le se írom, mert csak ismételném a korábbi józan kommenteket.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#104) Tibee86 válasza Mr.Csizmás (#103) üzenetére


Tibee86
veterán

Pont ahogy ti minden Apple hír alatt egymásét? ;)
Vajon egyszer ezt kinövitek, vagy más szórakozás nem maradt már az éltben?

[ Szerkesztve ]

(#105) alkatraz3000 válasza Mr.Csizmás (#103) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Es windowsban az osx megoldások? ;)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#106) xedamen válasza alkatraz3000 (#100) üzenetére


xedamen
senior tag

Nem mindegy, hogy csak 1 év a gari az Apple cuccokra, ha pl 10.hónapban cserélik az iPhone-od és újraindul az 1 év?
Amúgy hatalmas copy-paste lett ez a keynote, bármennyire is szeretem az almát. OSX -> Windows 10 felé indult gyönyörűen láthatóan, az iOS 9 meg 1:1 arányban megegyezett az Android M-ben bemutatott újdonságokkal (inteligensebb keresés, maps fejlesztés, akksi kímélés, bla bla bla). Az osztott kijelzőt nem tudom eldőnteni, hogy a Samsungtól vagy a Microsofttól másolták-e, de a kép a képben az pofátlan módon Samsung feature...

(#107) Mr.Csizmás válasza alkatraz3000 (#105) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

most erre írnám, hogy ez olyan narancsos hasonlat :P (nopolitika)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#108) lorinser válasza Tibee86 (#101) üzenetére


lorinser
senior tag

Végül is igazad van, a kereskedő szava a "szentírás" ellentétben a törvényi előírásokkal....De látom még az sem zavar, hogy az oldalukon két ellentétes információ van.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#109) lorinser válasza Upo (#102) üzenetére


lorinser
senior tag

Persze, általában nem szoktak. Én most csak a jogi tényállást írtam le.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#110) Just_Reboot válasza Mr.Csizmás (#92) üzenetére


Just_Reboot
addikt

És pont olyan buzis mint az előző verziók vagy még jobban.

(#111) Tibee86 válasza lorinser (#108) üzenetére


Tibee86
veterán

Ok. Engedd el.
A második évig úgy sem jutok el soha, mert cserénél mindig újraindul a garancia. :P

[ Szerkesztve ]

(#112) #93794560


#93794560
törölt tag

Én az iOS-szel kapcsolatban sok minden újításra nyitott vagyok, de azt azért remélem, hogy a Win8 flat design-t nem fogják lemásolni, mert akkor vége a világnak. :DDD

(#113) jacis


jacis
nagyúr

Úgy látom hogy csak engem zavar hogy egy eszköz kapja csak még az osztott kijelzős fejlesztést... :U :(

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#114) Mr.Csizmás válasza Just_Reboot (#110) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

no no nemi hasonlatok :U

nekem az tűnt fel a kommentekben, hogy több ismert apple fan is másolást lát, meg dotkomlufi effekt előjeleit.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#115) no more válasza jacis (#113) üzenetére


no more
addikt

Mert abban van csak 2GB RAM. Úgy látszik apponként 1GB RAM kell iOS-en. ;]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#116) azopi74 válasza jacis (#113) üzenetére


azopi74
addikt

Szerintem csak az első bétában van ez a korlátozás, mire ősszel kijön a végleges, ez még változhat, és bővülhet a támogatott eszközök köre (én azt sem értem, miért nincs telefonon, pl a 6 Plus azért megérdemelné :) ...

(#117) NGA válasza azopi74 (#116) üzenetére


NGA
addikt

Szerintem ez végleges. Nem fogja régi ipad megkapni.

(#118) jacis válasza NGA (#117) üzenetére


jacis
nagyúr

Az amúgy nagyon durva húzás lenne ha a tavalyi telefonok már nem kapnának meg mindent amit az új szoft hoz :(((

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#119) NGA válasza jacis (#118) üzenetére


NGA
addikt

Miért? Iphone 4 megkapta a Siri-t?

(#120) jacis válasza NGA (#119) üzenetére


jacis
nagyúr

Azt sem értettem anno.
Ez még már egy eleve régóta várt fejlesztés volt.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#121) janeszgol válasza jacis (#118) üzenetére


janeszgol
félisten

Ha megkapná, akkor ki venne újat? Az almánál (is) már régen így működnek a dolgok.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#122) r3dsnake válasza janeszgol (#121) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ahhoz képest még mindig ők adják a leghosszabb támogatást (ingyen, a megjelenés napján, régiótól és szolgáltatótól függetlenül), mobilon táblán és számítógépen egyaránt.

(#123) azopi74 válasza janeszgol (#121) üzenetére


azopi74
addikt

Azért MS-nek is vannak csúnya húzásai, pl nem értem, miért nem fog menni a most elérhető csúcs Lumiaákon a Continuum for Phones :(

Értem én, hogy speckó SoC kell, de nem hiszem el ;]

(#124) Polllen válasza r3dsnake (#122) üzenetére


Polllen
nagyúr

Dicséretes is lenne, ha ennek nem az lenne a következménye, hogy van egy nagyon lassú készüléked, amiről visszatérni az előzőre csak korlátozott ideig és csak haladó felhasználó tud. :N

Bár lehet a 4s-sel megtörik ezt a sort.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#125) azopi74 válasza r3dsnake (#122) üzenetére


azopi74
addikt

"Ahhoz képest még mindig ők adják a leghosszabb támogatást (ingyen, a megjelenés napján, régiótól és szolgáltatótól függetlenül), mobilon táblán és számítógépen egyaránt."

De csak akkor, ha a Microsoftot nem számítjuk :)

(#126) r3dsnake válasza azopi74 (#125) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Tényleg? Melyik WM6-os telóra ment fel a WP7? Melyik WP7-es telóra ment fel a WP8? Melyik WP8-as telók kapják meg a WP10-et? Néhány. A többinél egy sem. Ráadásul teljesen egyedi ütemben jön mindegyik telónál, régiónál, plusz a szolgáltatótól is függ, hogy melyik teló mikor kap frissítést.

Az oprendszerük nem ingyenes, maximum a frissítés W7-ről/W8-ról W10-re, de ezt is csak egy évig. Ráadásul ott nem garantált, hogy nem lesz kompatibilitási probléma.

[ Szerkesztve ]

(#127) janeszgol válasza azopi74 (#123) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen, de érthető lépés. Gondolom el akarják majd adni az ősszel megjelenő telefonokat is.
Igaz ezzel sok Lumiát kukázni fognak már a megjelenéskori első napban.

r3dsnake: ezt nem vitatom. Sose vitattam. 3 éved van lecserélni az iPhone-t. Ebben a három évben megkapod az új OS bizonyos funkcióit, hibajavításokat, használhatod az alkalmazás-boltot. Droidnál csak az utolsó, harmadik pont érvényes 3 év után. (De lehet ez is változni fog, ha a google kierőszíkolja az új oprendszerei használatát a gyártóktól. Nem fognak frissítgetni, hanem inkább kihoznak új készülékeket, amiket meg lehet venni.)

De lássuk be, ha az alma hülye lenne a pénzhez, a vállalkozáshoz, nem itt tartana. (Már el is felejtettük volna.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#128) Stanley-B. válasza jacis (#76) üzenetére


Stanley-B.
őstag

nem fogja tudni.

(#129) r3dsnake válasza janeszgol (#127) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

5 év az a 3 év igazából. A 2011-es modellek 2016 nyárig biztosan támogatva lesznek már. Ráadásul az i5 óta tudtommal mindegyik funkció megvan, ami az újabbakban is. i4S-ből is csak a burst photo maradt ki, ennek lehet hardveres akadálya is.

[ Szerkesztve ]

(#130) janeszgol válasza r3dsnake (#126) üzenetére


janeszgol
félisten

Melyik WM6-os telóra ment fel a WP7? - Egyikre sem.
Melyik WP7-es telóra ment fel a WP8? - Egyikre sem.
Melyik WP8-as telók kapják meg a WP10-et? Hmm...

Elméletileg minden Lumia megkapja. De én azt mondom lesz egy kivétel és az a Lumia 530, mivel abban 4 giga flash van. De persze ez csak egy személyes tipp.
Sajnos WP frontos voltak más gyártók termékei is. Emlékszem mennyire megsértődött itt egy tag, mert a HTC 8S-t a Lumia 520-hoz hasonlítottam. Szó szerint kikérte magának. Nem tudom ki volt az, de ezúton is bocsánatot kérek, hogy a kiváló 520-at ahhoz a szarhoz vettem. A 4 giga flash-ével, szar kamerájával bizony trutyi. A 8X legalább csak simán szar, nem nagyon szar.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#131) azopi74 válasza r3dsnake (#126) üzenetére


azopi74
addikt

"Melyik WP8-as telók kapják meg a WP10-et? Néhány. "

Az összes :) És nem csak az első WP 10 buildet, hanem szerintem utána még vagy 2 évig minden update-et.

(#132) r3dsnake válasza azopi74 (#131) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

(#133) azopi74 válasza r3dsnake (#129) üzenetére


azopi74
addikt

Eddig 3 év volt mindig.
Most (szerintem nem utolsósorban a MS és a Windows 10 hatására) ezt kezdik kitolni, ami dícséretes.

Jó lenne, ha a droidos gyártók is elkezdenék követni ezt az új trendet, mert ott egy két éves flagship is a "levanszarva" kategóriába esik már ...

(#134) r3dsnake válasza azopi74 (#133) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

4 év volt mindig. (iPhone 3GS: 2009 - 2013, iPhone 4: 2010 - 2014) Ezt most megtoldották még eggyel. Legalább. Aztán ki tudja későbbiekben kitolják-e még jobban.

MS hatására? Apple-nél már rég ingyenes az asztali OS frissítés is. Az MS tette ingyenessé az Apple hatására. WP-nél még szarabb a támogatás, mint a desktop vonalon. És az almánál továbbra is központosított a frissítés, kiadási évtől, régiótól, szolgáltatótól függetlenül. Aznap, amikor a legújabb modell is megkapja.

[ Szerkesztve ]

(#135) azopi74 válasza r3dsnake (#132) üzenetére


azopi74
addikt

Lista

Ezek szerintem nagyjából lefedik a használatban lévő WP-s telefonok kb 90%-át és a Lumia-k 95%-át. És ez csak a preview. A véglegesre ez még bővülhet.

(#136) alkatraz3000 válasza r3dsnake (#134) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

3GS 2009-2014 január ;)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#137) azopi74 válasza r3dsnake (#134) üzenetére


azopi74
addikt

"Apple-nél már rég ingyenes az asztali OS frissítés is"

Azért annyira nem rég. Mavericks volt az első, ha jól emlékszem.
És hát ott egy gyártó van. Windows 10 -et (és utána minden későbbi update-et) pedig bármilyen OEM PC-re,
vagy dobozos licensz esetén akár a saját magad vagy szomszéd Pisti által összerakott cuccra is megkapod ingyen.
Egy Mac felárába pedig bőven beleférne akár 8 éves szoftvertámogatás is ;) De ebbe inkább ne menjünk bele, mert parttalan vitába kavarodnánk...

(#138) r3dsnake válasza azopi74 (#137) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

10 éves támogatásnál tartanak jelenleg dekstop fronton. És a winnél eddig semennyire sem volt ingyenes a főverzió váltás. Ráadásul azt is csak 1 évig lehet, utána fizetősen tudsz csak upgrade-elni.

[ Szerkesztve ]

(#139) NGA válasza r3dsnake (#138) üzenetére


NGA
addikt

Hogy jött ki a 10 év?
Az Apple oldala szerint a következő gépeken fut a Yosemite

A Mavericks az alábbi Mac számítógépekre telepíthető:
•iMac (2007 közepe és újabb)
•MacBook (13 hüvelykes, alumínium, 2008 vége), (13 hüvelykes, 2009 vége és újabb)
•MacBook Pro (13 hüvelykes, 2009 közepe és újabb),
•MacBook Pro (15 és 17 hüvelykes, 2007 közepe/vége és újabb)
•MacBook Air (2008 vége és újabb)
•Mac mini (2009 eleje és újabb)
•Mac Pro (2008 eleje és újabb)
•Xserve (2009 eleje)

Ez max 8 év.

(#140) r3dsnake válasza NGA (#139) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Jogos, Macbook white-tól számoltam, feltételeztem a C2D óta a frissítések is megjönnek. Viszont még mindig nincs vége a supportnak, szóval a 10 év nagyjából reális lehet.

(#141) janeszgol válasza alkatraz3000 (#136) üzenetére


janeszgol
félisten

2009 june-2014 january. :) Csak a pontosság kedvéért. Belőled jó politikus lenne. :R :))

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#142) Namelesske válasza r3dsnake (#126) üzenetére


Namelesske
addikt

A HTC HD2-re felmegy minden, és az WM6-os telefon. A WP 7 és 8 is ráment. Csak a hecc kedvéért...

A WP 7-es telefonok egyike sem kapta meg a WP8-at, mert nem volt meg a minimális hardverkövetelmény. Ahogy az iPhone 4 sem kapott például Siri-t.

Egyetlen WP8-as Lumia sem kapja meg a Windows 10-et mert közvetlenül csak Windows Phone 8.1-ről lehet frissíteni, amit történetesen megkapta az összes WP8-as Lumia.
A Windows 10 után már nem a szolgáltató fog dönteni, de ez a korlátozás már most is kikerülhető a Nokia Care Suite segítségével.

Szinte biztos hogy az 512-es Lumiák valami kissé lecsupaszított Windows Phone 10-et kapnak majd.

Az 1GB vagy nagyobb modellek egy teljesebb kiadást.

A legújabb Generáció meg a kontinuumot is megkapja.

Az Apple-nél is kb így van skálázva.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#143) janeszgol válasza Namelesske (#142) üzenetére


janeszgol
félisten

A HTC HD2-re az android is fel megy. Szvsz a világ egyik legérdekesebb telefonja. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#144) NGA válasza Namelesske (#142) üzenetére


NGA
addikt

Sőt, droidos telefon is meg fogja kapni a Win 10-et

(#145) r3dsnake válasza Namelesske (#142) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Felment, gányolva. Az i4 négy főverziót kapott. A WP7 egyet sem.

[ Szerkesztve ]

(#146) NGA válasza r3dsnake (#145) üzenetére


NGA
addikt

Valóban, a wp7 egy nagy átverés volt. Arra kellett az MS-nek, hogy addig, míg ki nem adható a wp8, addig is legyen valami a piacon, és elkezdjenek alkalmazást fejleszteni. Bár nekem is volt WP7 telefonom, és 2 év után tértem át WP8-ra, nem éreztem átverve magam, mivel nem negyedmillió egy wp telefon, így simán meg tudtam vásárolni az 520-ast. Aztán ahogy ismét letelt a 2 év, ismét vettem, egy 735-öt idén. Ezzel elleszek 2 évig, és ismét lecserélem.

Az egyetlen Apple eszköz, aminek nincs elérhető alternatívája számomra, az Ipad. Bár sok esetben nehézkes, körülményes a kezelése, használata, de mivel erre vannak appok, így nincs értelmes alternativája.

[ Szerkesztve ]

(#147) alkatraz3000 válasza NGA (#139) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Azert ha kijött az új foverzio, a régieket is frissítik továbbra.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#148) Touch-ko válasza azopi74 (#137) üzenetére


Touch-ko
őstag

Nem a Mavericks volt az elso. Ha jol emlekszem akkor a MT volt. Amugy $30 volt az ara a Lion-nak :)
A Mac felaraba ne menjunk bele, mert ha csak ugyanazokat a HW alkatreszeket veszed, illetve ha hozzaadod a design-t akkor arban kb azonos osszeget kapsz.
Bar kinek mit er meg. Nekem szemely szerint megeri. Foleg, hogy minden update ingyenes hozza. Termek tamogata pedig ott is nagyon jo. Kb a 6 eves MBP modelleken fut a legujabb OS barmi gond nelkul. Megjelnes ota volt 5 update, most jon a 6.major OS verzio. Nemtudom Windows-nal ez mennyire mukodik. Raadasul ugy, hogy evenkent adnak ki uj OS verziokat.

(#149) Namelesske válasza r3dsnake (#145) üzenetére


Namelesske
addikt

Update 7.10.8862.144 (7.8)
Update 7.10.8773.98
Update 7.10.8107.79
Update 7.10.7740.16
Update 7.10.7720.68 (7.5)
Update 7.0.7392.0
Update 7.0.7390.0 (NODO)
Update 7.0.7008.0

7.0, NoDo, 7.5 és 7.8 Ez 4 főverzió. Ha csak a számozást nézem akkor is 3.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#150) alkatraz3000 válasza Touch-ko (#148) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

A 2007-es NEM unibody Pro-n is fut a Yosemite. Ott mar 8 év a support.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.