Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jacis


jacis
nagyúr

Nagyon tetszenek az új dolgok. Főleg a több ablakos mód. Év végén kell majd egy i6+ nekem ;)

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Rendesek, hogy gondolnak a 8 GB-os felhasználókra, és nem egyre nagyobb lesz a rendszer, hanem még kevesebb is. Androidnál meg már néha 10 GB is megvan fogyás a belső tárhelyből, hanem több.
A takarékos üzemmódot láttuk már, de szerintem hasznos feature lehet sokaknak. És valszeg értelmesen is lesz megvalósítva, nem úgy mint néha más platformon.
Apple zene, annyi pluszt ad, hogy van muzsika amit csak apple terjeszthet, és máshonnan nem lehet beszerezni,. De már eddig is tudták ezt más szolgáltatók.

(#3) mazsi1911


mazsi1911
aktív tag

Applefankent, pofatlan masolasnak tartom a nagyreszet amit csinaltak.

Viszont, vicces lesz nezni amikor az androidosok apple radiot hallgatnak :D

(#4) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Azért a 2011-es i4S 4 éves támogatásának +1 évvel való megtoldása elég durva.

(#5) Shodan


Shodan
addikt

Hat ez jó nagy 0 volt, megint csak telepakolták a sok fölösleges szeméttel.
Még 2 ikon mehet a junk mappámba. Nem figyeltem végig de watchnál érdekes nem mondtak számokat, biztos blama van.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#6) Stanley-B. válasza Shodan (#5) üzenetére


Stanley-B.
őstag

jaja biztos nagy a blama hogy előrendelésben több fogyott mint a teljes eddigi okosóra piac ;]

(#7) Shodan válasza Stanley-B. (#6) üzenetére


Shodan
addikt

És ebbe mi a meglepő?, a világ legnagyobb vállalata több órát tudott eladni, mint a százszor kisebbek.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#8) Stanley-B. válasza Shodan (#7) üzenetére


Stanley-B.
őstag

olyan kisebbek mint pl a samsung?

(#9) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

nagyon jók lettek a frissítések egyébként, iPadnek elég erős löketet adtak most ami kellett is.
Az új alkalmazásváltó baromi jól néz ki.

(#10) xors


xors
senior tag

iPhone 4s támogatás kitolva! Azt hiszem nekünk, csóró magyaroknak ez a legjobb hír ;]
Amúgy meg szerintem van sok hasznos funkció, főleg a siri -ben, csak ugye az meg angol, nekünk nem a legjobb.
Az apple music -ban meg ha fent lesznek a magyar számok is meg az összes ritkaság, akkor talán megéri, ha a családi előfizut megveszed kb 4000ft-ért 6embernek. (csak nem adóztatják meg...)

(#11) catroot


catroot
veterán

Kiváncsi leszek, hogy a 4s milyen lesz az új rendszerrel. Ha megoldják normálisan, akkor riszpekt (mondom ezt nem 4s tulajként).

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#12) Polllen


Polllen
nagyúr

Jó hír, hogy multiplatform lesz a zene streaming, kíváncsi leszek az itthoni árazásra.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#13) Touch-ko


Touch-ko
őstag

Kivancsi leszek az OSX-nel mennyivel erezheto majd a valtozas. En mult heten sikeresen beszereztem az uj 15"-es MBP-t. Kivancsi leszek mennyivel lesz gyorsabb a rendszer.

Az iOS9 osztott kepernyos modja nem nagyon erdekel, inkabb az iHealth App fektetett nezetet oldottak volna meg. Dyrva, hogy a 2011-es telefonon meg mindig menni fog a 2015 vegi OS verzio :) valoszinuleg javitanak a 4S guorsasagan vele. Sokaknak nagy segitseg a sokkal kissebb meret a kis tarhelyu iPhone-ok vegett.

A WatchOS pedig nem erdekel HW hianyaban :)

(#14) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Fő verziós frissitesnek kicsit harmatos, de sok hasznos újdonság Jön. Bár a több ablakos mód hiányzott az air2-bol (amit csak az kap meg), de 6+ eseten sem lett volna rossz. A lowpower dologra kiváncsi leszek, nem mintha a 6+-on nem lenne elég. Az Apple music hidegen hagy. A 4s frissítésben biztos voltam, mert az első Mini nincs olyan öreg , hogy kiessen a pixisbol.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#15) C4mp3r válasza r3dsnake (#4) üzenetére


C4mp3r
addikt

azert kivancsi leszek a sebessegre, a ios 7 is tamogatta a i4-et, de kb elvezhetetlenul szar volt, le is kellett cserelnem i5-re. jo dolog, hogy tamogatjak az ennyire regi hardvert, de ha ez mar jelentosen a felhasznaloi elmeny rovasara megy szerintem nem erdemes eroltetni

(#16) dpinyo válasza ctvagyok (#2) üzenetére


dpinyo
csendes tag

Nexus 5 készülék image file 580 mega, nem tudom te hol láttál 10 gigás androidot. Az tény, hogy sok gyártónál valami nincs rendben és telipakolják mindenféle szarral, de hogy a droidnak sokkal tobb kell az nem igaz. Ehhez képest az iOS 1,8 gigára fogyott :)

(#17) babkukta


babkukta
senior tag

A 4s támogatottsága tényleg figyelemre és tiszteletre méltó! :K Ez kicsit talán ellentmond a politikájuknak, ugyanis ha most megállt volna a frissítés, valszeg több ember váltott volna nagyobbra. De így csak azt segítik elő, h egy jó, népszerű, és NORMÁLIS MÉRETŰ telefon 1 évvel tovább húzza ki a felhasználónál.
Mondjuk azért még mindig neheztelek az Appléra, h csak 1 év garancia van rájuk. Ha már ilyen szoftveres támogatást ad, adhatnának +1 évet
Egyébként annyira tényleg nem volt nagy kunszt ez a WWDC

Üdvözlettel, Tibi

(#18) Stanley-B. válasza babkukta (#17) üzenetére


Stanley-B.
őstag

és kik szerint ez az Apple politikája? Mármint hogy cseréld minél hamarabb?
Sokan beböffentik ezt, aztán elterjed, pedig nicns sok köze a valósághoz.
Oké, hogy minden cég a profitra hajt, de azért nem mondanám politikának az Apple-nél ezt. Elég jó a szoftveres támogatottság.

[ Szerkesztve ]

(#19) Wesder válasza dpinyo (#16) üzenetére


Wesder
félisten

+1

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#20) Totheground válasza Polllen (#12) üzenetére


Totheground
addikt

€10 ;]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#21) madd dogg


madd dogg
senior tag

Jegyzet, Térkép, News.... Még a WP 7-en is volt kézírásos OneNote, Budapesti tömegközlekedéses Here Maps (Akkor még talán Nokia térképek és Nokia Travel néven). Droidról nem is beszélve. Persze elérhető iOS-re is 3rd party appként mind, de akkor vagy nem kell gyári, vagy ne ilyen lemaradásban. A régiós támogatásuk meg 0. És mondhatjuk, hogy MO túl kicsi, de a Google-nek és a Microsoftnak nem...

(#22) Dr. X válasza mazsi1911 (#3) üzenetére


Dr. X
aktív tag

Ahogy az iPhoneosok Google Picturest? :)
A Pip-et a Galaxy S3 is tudta, a többablakos módról nem is beszélve, ráadásul méret korlát nélkül.

(#23) ge.k.ko válasza ctvagyok (#2) üzenetére


ge.k.ko
tag

Egy vanila android cca harmada az iOSnek, ami persze rohadtul semmit nem számit, csak a rend kedvéért.

(#24) alkatraz3000 válasza babkukta (#17) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Amúgy továbbra is 2 ev garancia van ra. Csak ne Ahmedtol, vagy Orsós Janikatol vedd az Apple termeket.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#25) Tewe013 válasza alkatraz3000 (#24) üzenetére


Tewe013
őstag

Csak én maradtam le valamiről :F Tudomásaim szerint az Apple termékekre mindig is 1 év gyári gari volt.

(#26) alkatraz3000 válasza Tewe013 (#25) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

EU-ban vásárolt termékekre 2 ev garanciát kötelesek adni, ez alól nincsen semmi fajta kivétel!

Másik, bár ez kicsit nem tiszta dolog. Gari lejárta elott visszaviszed Apple termeked, es a magyar törvények szerint fodarab, vagy készülék csere eseten, az atadastol számított 1 ev garanciát kötelesek adni, mégha az Apple oldalán ez nincsen feltüntetve ;)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#27) babkukta válasza Stanley-B. (#18) üzenetére


babkukta
senior tag

Vitázni nem akarok. Nincs Apple készülékem, de nem vagyok Apple ellenes. Ezt gondoltam tisztázom a hsz-em előtt :D
Régebben voltak elég komoly hírek a felől, h az Apple frissítésekkel lassítja a készülékeit, h válts. Mivel nincs készülékem, nem tudom, ebből mi igaz, de elég nagy visszhangja volt. Nem beszélve arról, h a szomszéd szobában lévő gyerek i4-e tényleg qrvára belassult (most nem tudom h a 7-től, vagy melyiktől pontosan). Persze nem kizárt, h nem mindenkinél volt ez jelen, ugyanúgy, mint ahogy droid fronton vkinél az egyik frissítés jó, vkinél nem.
Igen, jó a támogatottsága, ezt nem vitatom. Csak ez meg a profittal fordul szembe :DDD Persze jól hangzik, h van még 1 év, de egyébként semmi nem lett volna belőle akkor se, ha nem kapja meg a 4s, mert szerintem senki nem várta volna el tőlük, h egy 4 éves telefont támogassanak. Szerintem itt van vmi a háttérben, de nem akarok összeesküvés-elméletet gyártani :D

(#24) alkatraz3000: mióta van rá 2 év? Soha nem láttam még kiírva iPhone mellé, h 2 év :U De lehet én néztem rossz oldalt. Mondjuk tudom h van vmi ptk-s dolog is, de ennyire azért nem vagyok benne a dologba

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel, Tibi

(#28) kali válasza alkatraz3000 (#26) üzenetére


kali
legenda

- amíg magyarországon 1 év a kötelező jótállás (link), addig nincs miről beszélni, de a szavatosság 2 év, ami viszont nincs olyan értékű, mint a jótállás, a garanciát pedig nem a szavatosságra értik
- teljesen tiszta az is, de csak azokra a készülékekre vonatkozik, amik megfelelő forrásból származnak, hazai szolgáltatónál, vagy apple minősített hazai viszonteladónál és kereskedelmi partnernél lettek vásárolva

a 4s további támogatása meglepett, de majd kiderül, hogy csak időben, vagy felhasználói élményben is jelentkezik az előny, mert mostanság amúgy már gyengécskének és butácskának számít hardveresen adott típus.

[ Szerkesztve ]

(#29) alkatraz3000 válasza kali (#28) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Ezt írtam en is, csak kicsit viccesen fogalmazva :) de a számla is eleg. IMEI szám alapján is ellenőrizhető, hogy a készülék hol volt vásárolva. Valóban a második ev szavatosság, de: eredeti felállás szerint 1 ev garancia +2 szavatosság. A szavatosság első évében a gyártónak kell bizonyítania, hogy a hiba nem gyari eredetű. A szavatosság 2. Évében mar a vásárlónak kell, ami viszont nagyjából lehetetlen :)

[ Szerkesztve ]

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#30) pengwin válasza Tewe013 (#25) üzenetére


pengwin
addikt

Igazat szól a kolléga, tartós fogyasztási/elektronikai cikkre 24 hónap garanciát köteles vállalni minden cég.

MÁS...
Mindig ledöbbenek az olyan lyúzereken, akik egy céget úgy védenek, mintha az csak és kizárólag nekik termelné a profitot. A cégek sem akarnak nekünk semmi jót, legalábbis én biztos vagyok ebben, következésképpen úgy gondolom, hogy nekünk sem kéne mindenáron védeni a nagyvállalatokat és vezetőiket, tulajdonosaikat...
Azt hiszem ez a konzumer idiotizmus egyik magas szintje, egyes cégek elérték, hogy embereknek több a hajlandósága a cégek védelmében kiállni, mint a sajátjában.

(#31) Zedz
Bizony... én teljesen megértem, ha valaki elégededett egy cég által nyújtott szolgáltatással, de ezt nem szabad azzal soha összekeverni, hogy az a cég jót akarna nekünk. Talán a legjobb példa erre az Intel-AMD márkahűség...

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#31) Zedz válasza pengwin (#30) üzenetére


Zedz
addikt

Ők a fanatikusok. :))

(#32) legiaap


legiaap
nagyúr

[link]
:DDD

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#33) henrik1


henrik1
tag

nem volt ezzel a WWDC-vel semmi baj. Metal API OSX-re, megnyitott watchOS, ráncfelvarrott iOS, zeneszolgáltatás bejelentése, Apple Pay eljutása UK-be, HomeKit kibővítése.

aki forradalmat várt, az nem tudom, h ezt mire alapozta.

(#30) pengwin: én azon is röhögök, h egyesek úgy támadnak egy céget, mintha az megerőszakoltatta volna a legkedvesebb rokonukat. :)

[ Szerkesztve ]

(#34) alkatraz3000 válasza pengwin (#30) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Steve Jobs idején a profit szamara lényegtelen volt. O a vásárlók élményét akarta elérni bármi áron. Remelem halála után akik ismertek, ezt az utat akarjak tovább vinni. Ha majd a Jobs era kihal, lehet sok minden változik majd :)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#35) Zolik válasza alkatraz3000 (#29) üzenetére


Zolik
senior tag

biztosan tudom hogy apple cuccokra 1 év gari van.
vodánál mondta a tulaj hogy szívnak is vele rendesen. mert 1 év után behányik a teló de 2 év a hűség akkor bukó van. szidja is őket rendesen.
--
amúgy meg tetszett ahogy az androidot fikázták pl hogy hány %-os a frissítések aránya. Csak azt nem tette hozzá hogy kb 1000+ típ készüléken fut android my ios talán 6-8 db-on a táblagépeket is számítva.
persze a win-t is fikázni kell.
nekem az az egész paraszt vakítás és nesze semmi fogd meg jól.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#36) Stifler93


Stifler93
tag

A cikk végén lévő állítás nem igaz, több, mint 100 országban lesz már június 30-án elérhető, nem csak az USA-ban

iPhone 15 Pro 512GB; iPad Pro 11” 256GB; Retina MacBook Pro 13", Apple Watch

(#37) alkatraz3000 válasza Zolik (#35) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Barátnőm 2012 áprilisában vásárolt iPhone 4-et a vodanal, 2014 áprilisában 8 hónap garival adtuk el ;) az 5s-e tmobilos 2013 decemberi. Most is garancias, ha nem hiszed elküldöm a garlevelet.

A Windows phone fikazasa nem volt, viszont a windows 8 feltétele egy 10 éves PC-re sem lehetetlen. Arról meg a gyártó tehet, ha baszik frissíteni a telefonját, arról meg az android, hogy nem rugdossa a gyártókat.

[ Szerkesztve ]

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#38) Koda #1 válasza babkukta (#27) üzenetére


Koda #1
tag

Szia! A ket eves gari tavaly marcius masodik feletol jatszik es visszamenoleg is a keszulekekre, de csak abban az esetben ha EU-s piacra szant keszulek volt es nem AU,US,Azsiai piacos. Ha szolgaltatonal vettet, ha APR-be, ha GSM boltba akkor is.

(#39) Koda #1 válasza kali (#28) üzenetére


Koda #1
tag

Ha GSM be vetted akkor is 2 ev a gari ha az apcomtol vette a forgalmazo bolt, mert az EU-s model lesz. Ha cserelik viszont refourbished keszuleket kapsz. Minden uj lesz a teloba/tabletben csak az alaplap nem. Viszont a telenornal full original dobozra cserelnek. Legalabbis en kijartam az i6-omnal :DD

[ Szerkesztve ]

(#40) kali válasza alkatraz3000 (#29) üzenetére


kali
legenda

nem kötekedés, csak pontosítás; olyat nem ismer a jogszabály, hogy garancia, jótállás és szavatosság van, adott esetben átfedéssel az 1 és 2 év, tehát nem 1 + 2 év.
a bizonyítási teher (is) változott, jótállás esetén egyértelmű, hogy az 1 év alatt nem a fogyasztót terheli, ám szavatosság esetén csak 6 hónapig van így, utána fordul a kocka.
itt már elég jól viszonyulnak az új jogi szabályozáshoz; link

Koda #1; nem azon van a hangsúly, hogy eu model vagy sem, hanem a beszerzési forráson.
itt a lényeg; link

alkatraz3000; amennyiben megfelelő forrásból származik a készülék és cserélik, úgy a refurbished is újnak minősül és kapja az újabb egy év jótállást, akár a sokadszori csere alkalmával is.

[ Szerkesztve ]

(#41) alkatraz3000 válasza kali (#40) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Es a refurbished keszulekeknel akkor hogy van? Mert en azt olvastam, hogy akkor is jár az egy ev.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#42) pengwin válasza alkatraz3000 (#34) üzenetére


pengwin
addikt

Már jó egy-két hónapja olvastam, hogy az Apple immár 180 milliárd amerikai dollárnyi pénzvagyonon ül, amit nem akarnak bevinni az USA-ba, mert akkor keményen adózni kéne utána... Inkább felvesznek hitelt az USA-n belül, és az ottani bevételekből törlesztik, mert így olcsóbb, mint adózni.
Ennek a hatalmas nyereségnek a nagy része más országokban is kikerülte az adózást részben vagy egészben, különböző adóparadicsomokon keresztül.
Ezek után ne haragudj, de a "Munkás Pityut nem a profit érdekelte"-mantra, mit ne mondjak... nem hat meg.
Ha nem is ő határozta meg az üzletpolitikát (amit kétlek), akkor is kétségeim vannak, hogy pl. a szoftver fejlesztésében mekkora részt vállalt. Ami szerintem megkérdőjelezhetetlen, az a befolyása a rendszer filozófiájára.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#43) legiaap


legiaap
nagyúr

Azt meg sem említették, hogy csináltak egy move to ios appot androidra ami gyakorlatilag mindent átment.
Így könnyű lesz a váltás droidról. Okos húzás.
:Y

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#44) Koda #1 válasza Zolik (#35) üzenetére


Koda #1
tag

Nekem az i5-omet 19 honaposan cserelte az APR, mert az IC szallagkabel bekrepalt. Egy szot sem szoltak kaptam a refourb keszuleket. Baratnom i4S-et pedig a 2 ev gari lejarta elott vittem vissza masfel hettel. Elegge le volt harcolva es a panelbe tudtam "helyben talalni egy hibat" amit elkonyveltek illesztesi es ragasztasi hibanak es azt is csereltek. Mind ket eset az iCentre szervizebe volt a Becsi uton.

[ Szerkesztve ]

(#45) Koda #1 válasza kali (#40) üzenetére


Koda #1
tag

En is ezt irtam lenyegeben :DD csak kicsit kacifantosan. ;] hazankban a hivatalos beszallito az apcom, ha tole szerezte be a bolt, akkor jatszik a 2 ev gari, de ha olyan a telo, mint az ujmobilok es az xxl gsm "akcios" keszulekei akkor nem, mert azok azsiai kialitotermi telefonok amik hasznaltak es bontott csomagolasban erkeznek. Szal ott tenyleg helytalo az afa csalo boltok null' perces hasznalt mutyija :DD

[ Szerkesztve ]

(#46) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Ja es a főszabály! Keruljetek az iStylet!! Az icentre bécsi út, es az Almarium a tökély.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#47) mazs1


mazs1
csendes tag

Hát ez nagyon vicces, hol is kezdjük? Siri? Oké, nem tud magyarul. Apple music? Bullshit! i4s támogatása? Kuka...minden alkatrésze megy tönkre, lassan az egész telefont cserélni kell, az iphone 5-ök kijelzője sárgul el, a dokk csatlakozó megy tönkre és még sorolhatnám reggelig. Egy értelmes újítás nincs, olyan dolgokat láthattunk itt, amiket az android (samsung termékek) már 3 éve tudnak. Ajánlom figyelmetekbe Mogyorósi Csaba legújabb videóját...

(#48) alkatraz3000 válasza mazs1 (#47) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Hat azért ennek a hozzászólásnak az első 3/4-e is kicsit bullshit. De nem is volt idén beigerve nagy újítás, hónapokkal ezelőtt szó volt arról, hogy ez inkább bugfix lesz.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#49) Touch-ko válasza alkatraz3000 (#41) üzenetére


Touch-ko
őstag

Refurb modellekre 1 ev garancia jar, pont ugy, mint a nem refurb-re. Tovabba tudsz 3 ev AppleCare-t vasarolni a vasarlastol szamitott 90 napon belul!

Lehet, hogy otthon az iPhone-ra 2 ev gari van, de az sem minden EU orszagban... Most vasaroltam mult heten egy 15"-os MBP-t es arra is 1 ev garancia van. Szoval venni fogok AppleCare-t 😀

(#50) azopi74


azopi74
addikt

Na, érdekes volt ez a WWDC, úgy tűnik az Apple szép csendben elindult a Windows 8 / Windows 10 fejlesztési irányába, az egyik fő attrakció syde-by-side multitasking alig durván hajaz a Win8.1 snap view-ra, a következő lépés gondolom a desktopos ablakos futtatás lesz az ios 10-ben, addigra szépen csendben OSX-el "integrálva" a dolgot : "universal" iOS appokat OSX is futtatni fog - integrált App Store, az aktuális csúcs iPhone/iPad meg kvázi MB Air-ré lesz változtatható majd, persze le kell mondani a legacy API-t használó (Cocoa) Mac appokról, csak a Swift2-es "Apple féle universal" cuccok mennek majd rajta...
Swift2-vel amúgy érdekes irányba indultak, a hirtelen Linux/OpenSource elkötelezettség is úgy tűnik, hogy csak arról szól, hogy szolgai módon követik a Microsoftot, az apró különbség, hogy a Microsoft-nál tényleg komolyan gondolják, hogy "we love Linux", mert ők az Azureral a Linuxból is qrva sok pénzt pénzt tudnak csinálni...

Ellenben az Apple? Mi a fenét akar a Linux-szal?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.