Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46) Nwis86 válasza #16729600 (#41) üzenetére


Nwis86
aktív tag

Én ezt már csak RGB fóbiának hívom :)

(#43) daa-raa

Tény alaplapoknál már alig van led nélküli, de a led olcsó, és az meg tévhit hogy ez miatt lenne drágább, ez inkább 1 plusz amit azért raknak bele hogy nagyobb réteget fedjenek le... pl 1 normális alaplap akkor is 40 ezer volt mikor nem volt benne 1 led se, most meg van benne 100 led és ugyanabba az ársávba van, de jól lehet ezt látni azonos de újabb szériáknál, pl Asrock extreme sorozat, én pár hete direkt visszanéztem az árakat, mert valakivel ép ezen vitáztam :D egészen a Z68 ig, és 45 ezer volt anno, pedig akkor 1 deka rgb de még sima led se volt benne, és a extreme 4 ára kb mindig ennyi volt az utána lévő szériákba is, most a z270 nél bejött az rgb és 44 000Ft persze lehet 1 asus rárak, de ők divat túlárazott agyon reklámozott cuccokat gyártanak, szóval pont nem érdekel ha náluk + pénzbe kerül az rgb :) Amúgy ott vannak az intel procik, mindbe ott az IGP és az emberek többsége soha nem használja, bezzeg ezért senki se lázad, ráadásul az tényleg drágító tényező... Amúgy alaplapoknál mindbe ki lehet kapcsolni a világítást, még mindig jobb hogy aki nem szereti az megveszi és kikapcsolja, mint az hogy aki szeretné az nem tudja bekapcsolni mert nincs benne... Nekem pl sokáig nagy álmom volt a Asrock z170 extreme 6, szerintem a legszebb z170es lap! Egyetlen 1 ok miatt nem vettem meg, nincs benne led :( Már azon is gondolkoztam hogy átalakítom én ledesre, villanyszerelő végzettségem van, megtudnám csinálni a barkácsolás se áll távol tőlem, itt 1 kép róla, az lett volna a tervem hogy a hűtőbordákat leszerelem és kiütöm belőlük a réz színű toldást, kivágom plexiből és azt rakom vissza, mögé pedig kicsi ledeket rakok, nagyon gondolkoztam rajta, de nem akartam egy 60ezres lapot házilag gányolni, végül nem újítottam gépet, csak a rohadt alaplap miatt, mert nem volt akkor a piacon olyan ami megfelelt volna, vagyis de 1db volt ami tetszett az Asus formula 100+ ezerért, annyit pedig soha nem adnék 1 lapért, még a 60 is nagyon nagyon határeset, de inkább 50 a max, szóval én az rgb hiány miatt nem vettem gépet pedig ki volt nézve minden más alkatrész, pénz is lett volna rá, de nem volt szép alaplap :D Pl én nem veszek olyan cuccot ami tartalmaz piros szint, vagy csak pirosan világító led van rajta, na ezzel is évekig meg voltam lőve mert minden gamer vagy komolyabb cucc piros volt :W De egyetlen 1x nem írtam be sehová hogy jaj már megint 1 piros alaplap meg vga... Én a kék és zöld színeket szeretem, alaplapokba mind a 2 kihalt, nem gyártanak már ilyeneket :( maradt a sima fekete esetleg fehér amin legalább az rgb-t be tudom állítani tetszőlegesre... Persze nagyon sok ember egyáltalán nem foglakozik ilyenekkel, bedobálja a hardvereket 1 tök zárt házba amit berak az asztal alá aztán kész... De nekem a gép egyben 1 dísz is, a szóba dísze! :D vagy legalábbis szeretném hogy majd az legyen ha elkészül 1x végre az új RGB gép... Én 15 éve is amit lehetett ledesbe vettem , de akkor még nem volt csak ventilátor és fénycső, és rgb se létezett ha más szint akartam újra meg kellett venni a ventilátort....szóval nagyon is jó dolog ez a RGB és túl erőltetett már ez a utálata itt ph-n, mert máshol amúgy nem látok ilyet, sőt a többségnek tetszik, azért is van már mindenen! Sajnos HDD még nincs pedig jó lenne valami plexi házas hdd amibe lehetne látni a tárcsákat mint a régi raptorba és meg is lenne világítva, azonnal venném! :) SSD már létezik de drága, és nem is néz ki túl jó...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.