Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) rii válasza Nwis86 (#46) üzenetére


rii
nagyúr

" .... Amúgy ott vannak az intel procik, mindbe ott az IGP és az emberek többsége soha nem használja, bezzeg ezért senki se lázad, .... "

mér? az ATX ellen lázad valaki?

agyrém, hogy 2017-et írunk, és még mindig merőlegesen állnak a mem-blokkok a vga-ra ....

az IGP-t meg lehet érteni, mert lehet drágább lenne IGP nélkül egy CPU, külön gyártósor, külön munka .... benne van persze a CPU-ban, felelsgesen számomra ... de most azért nem fognak IGP nélküli CPU-t kihozni, mert van olyan vásárlói réteg akinek nem kell, ugyanis olyan drága lenne, hogy akinek nem kell IGP a CPU-ba az is az IGP-set venne inkább ....

viszont ezek az RGB-s ledek csak azt a célt szolgálják, hogy ha valakinek kell rá RGB, akkor azt __mindegyiken__ megtalálja, nehogy emiatt menjen a konkurenciához ....

spec. engem a ledeknél is jobban zavar az a sok giccsesen túltolt design, amivel a déli meg északi hidakat, fet-eket ellátták ...

egyszerű a kérdés: mit keresnek ezek egy számítástechnikai cuccon?
aki akar építsen, de nem erőszakolják már meg a nagytöbbséget ....

nekem is a bios-ba még led-szalagot is lehet vezérelni ... ez aztán kva-ra kell .... nem?

(#50) szunya1:
nem nézek tv-t 94 óta ... volt 3 év próbálkozás, amikor dok.film csatormákat lehetett összeválogatni, de a 7 perc után 7 perc reklám betette a kaput 2012-ben. filmet se nagyon ... ahogy mondani szokás: nem a letöltés ölte meg a filmipart,hanem a filmipar öli meg a letöltést, olyan szarok jönnek már ki .... ami nem is csoda ... hsizen már nincs nagy igazi, eredeti filmötlet.

2 főiskolát is lekezdtem (műszaki inf, meg prog.mat) , de mindkét helyen az elsőt toltam végig 2x.
nem volt aki üsse a fejem, nem ment az OOP, se az analízis. ennyit a phd-ről :DDD

semmilyen médiát nem olvasok-nézek ... néha film, de inkább zene, chill-psychill ... netezni se netezek már .... fb-chat 3-5 contact, gmail, idokep, sat24 oszt kész is ,-D

hacercsajnál ha ment a BB, nem tudom megmondani, hány bódító szert kellett fogyasztanom, hogy túléljem ...

de mivel jelen esetben én vagyok a kivétel aki erősíti a szabályt, ezért midnen bizonnyal igaz, amit írtál. .-)

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#52) #16729600 válasza rii (#51) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nem személyes megjegyzésem volt specifikusan rád, tök általános megállapításnak szántam. A korszellemet, közízlést vázoltam csak fel :K

(#53) Chp válasza rii (#49) üzenetére


Chp
őstag

"nem az a baj, hogy vannak rgb-s cuccok, hanem már szinte minden rgb-s"

Ennyi a lényeg, kérem szépen.

(#54) KISDUCK válasza Chp (#53) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát igen, múltkor hűtőpadot kerestem a fele világított, de minek?

(#55) Chp válasza KISDUCK (#54) üzenetére


Chp
őstag

Én platformváltás előtt állok, marad az ITX csak AM4 vonalon - mit gondolsz, megúszható az RGB? Tudod a választ. :U

(#56) AusWolf válasza Chp (#55) üzenetére


AusWolf
őstag

Ha az ASUS ROG Strix alaplapra gondolsz, nem kell aggódnod. BIOS-ban kikapcsolható minden csilli-villi. ;)

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#57) Chp válasza AusWolf (#56) üzenetére


Chp
őstag

Nem. A Gigabyte GA-AB350N-Gaming WIFI-re esett a választásom. :K

Szerk.: Persze ez is kikapcsolható, aminek lehetőségével azonnal élni fogok.

[ Szerkesztve ]

(#58) Nwis86


Nwis86
aktív tag

TheVr is most épített rgb gépet, tudom tudom őket csak 10 évesek nézik :D Nem nézem amúgy őket mert néha már tényleg irritáló ahogy megjátszanak dolgokat, meg az állandó káromkodás... ezt a videót 1 haver küldte el mert tudta hogy szeretem az RGB-t :) 11:52 nél valaki beírta hogy szarul néz ki és kibanolták :D

[ Szerkesztve ]

(#59) kovászos


kovászos
tag

Szerintem ez az egész RGB láz koreai eredetű. Általában ez a távolkeleti gyerekes giccsesség jelenik meg a szgép alkatrészekben is. Európai szemmel ezért tűnik furcsának/eröltetettnek.

(#60) idegen lény válasza #16729600 (#41) üzenetére


idegen lény
őstag

De hogyha "tömeghisztérikus" a divat? Lassan ez is olyan lesz, mint a tetoválás. Már az a furcsa, akin nincs, pedig régen a tetováltakat nézték ki, mert csak a bűnözők és a prostik tetoválták magukat. Kábé ugyanilyen ízléstelen az is, mint ez. Nekem ezektől az rgb-s csillámpóni videóktól megfájdult a fejem, de biztos elmaradott, primitív, kőkorszaki és nagyon öreg vagyok, hogy nekem a Mona Lisa okoz esztétikai orgazmust, és nem szeretnék a szobámba diszkógömböt és karácsonyfát minden nap. "Neked a divat mondja meg, hogy ki vagy?" énekelte a zseniális Pajor a '80-as években. De aki nem száll fel az éppen aktuális divathullámra, az menthetetlenül lemarad. Ezeket nem neked írtam, egész jól néznek ki a cuccaid, és megértelek, tényleg nagyon menők.

Könyörgöm, ha már román szavakat használunk, legalább írjuk melléjük a jelentésüket is!

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#61) rii válasza kovászos (#59) üzenetére


rii
nagyúr

azert tuniik eroltetettnek mert eroltetik .-)))

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#62) Zoltn


Zoltn
senior tag

Nem ertem miert bantjatok az rgb cuccokat amugy. Nem kotelezo megvenni. Minden villogo alkatreszre van alternativa. Nem igaz nem fer el a csillionyi fele hw kozt. Aki meg nem talal maganak olyan alxuccot a vegtelen lehetoseg kozul ami neki megfelel vessen magara

#60 Ha nem nezel rgbs videokat a fejednek nem lesz baja. Ha a kacsa nem tud uszni nem a viz a hulye!

[ Szerkesztve ]

"Music is your only friend. Until the end!"

(#63) Borzoló


Borzoló
senior tag

"AZ EXTRÉMEBBNÉL IS EXTRÉMEBB"
Nem tudtam mi fáj reggel.
Köszi! Majd felhasználom ezt a címet egy hirdetésemben!
Az inteligens mosópor után mondjuk bármire feljogosítva érzem magam. :DDD

szunya1: Jól néz ki a PC, de a full víztől azért még távol van. Ha kell esetleg az extrémebbnél is extrémebb ram, chip, vrm blokk akkor szólj! Van!

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#64) AusWolf válasza Zoltn (#62) üzenetére


AusWolf
őstag

+1

Nem erőlteti senki az RGB-t. Rengeteg másfajta venti, alaplap, videokártya, stb. van, ami közül lehet választani. Vagy ha az egyéb jellemzői miatt pont egy RGB-s tetszik, akkor megveszed, és kikapcsolod rajta a világítást, mint ahogy én is tettem az alaplapommal. Attól még, hogy van rajta LED, nem kötelező használni is. :) Ez olyan, mintha azért szidnám, hogy 4 SATA csatlakozó van rajta, miközben nekem csak 2 kell. :D

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#65) Geri Bátyó válasza Zoltn (#62) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

+ (#64) AusWolf

Most nagy hirtelen leszűrtem a nekem szükséges tulajdonságokkal az alaplapokat. 9-ből 2 csak sima led (legalábbis azt hiszem, de minden esetre RGB vezérléssel), a többi 7 RGB ledes.
Nyilván ezek közül baromi egyszerű olyat választani, ami nem ledes, úgyhogy az elmélet már meg is dőlt.
Azt meg ne mondjátok, hogy nem drágít a led, mert meg kell hozzá csinálni a vezetékezést, a kivezetéseket, a vezérlést és felpakolják a ledeket is a lapra. Nyilván egy fillért sem kérnek érte a gyártók. Hö-hö.

A SATA kivezetésekkel meg eléggé felemás ezt összehasonlítani, mert annak haszna is van (illetve lehet, ha igény van rá). Én például 4-et használok jelenleg, de volt korábban, hogy 6-ot. Bárkinek szüksége lehet még 1 re, de akinek nem kell a led, annak nem is fog kelleni.

Tudjátok az a baj, hogy el vagytok tévedve, mert amíg korábban valóban vadászni kellett az RGB-s cuccokra, lassan már egérpadot sem vehetsz nélküle.
Szóval tényleg "Nem erőlteti senki az RGB-t"?

A mostani lapomon is van egy rakás visszajelző led, mindenféle színben és mivel rácsos a gép oldala, időnként eléggé zavaró, de annak legalább van haszna. A mostani lapokon nem nagyon látok kiépítettt power és cmos clear gombot, pedig az is jól tudna jönni. DP kivezetést sem nagyon lehet találni, pedig arra is lenne igény. Az USB 3.1 gen2 és a Type C sem magától értetődő a gyártóknak. De az RGB led az bezzeg igen, az qrvq fontos.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#66) Tomassy00 válasza Geri Bátyó (#65) üzenetére


Tomassy00
senior tag

+1111111111111111111

(#67) AusWolf válasza Geri Bátyó (#65) üzenetére


AusWolf
őstag

Csak magamat tudom ismételni: megveszed az RGB-s lapot, első utad úgyis a BIOS-ba visz, ott ki tudod kapcsolni a világítást. Én is ezt tettem, nincs is vele semmi bajom. Az meg, hogy drágít, oké. Na és? Az a két SATA csatlakozó is pénzbe került, amit nem használok.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#68) Chp válasza Geri Bátyó (#65) üzenetére


Chp
őstag

"Az USB 3.1 gen2 és a Type C sem magától értetődő a gyártóknak. De az RGB led az bezzeg igen, az qrvq fontos."

Észbontó igazságot írtál le, mélyen fejet hajtok ezelőtt.

(#69) Tomassy00 válasza AusWolf (#67) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Ez fájt :W

(#70) AusWolf válasza Tomassy00 (#69) üzenetére


AusWolf
őstag

Köszönöm a világmegváltó észrevételt. :R

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#71) Zoltn válasza Geri Bátyó (#65) üzenetére


Zoltn
senior tag

Kivancsi lennek arra a szuresre. Megtudhatjuk mik a szempontjaid?

Amugy ne szukits csak alaplapra. Minden masbol tenyleg oriasi spektrumon valogathatsz. Ez a lap felvetessel lehet megfogtad az elmeletem, de minden masbol tudsz valogatni.

[ Szerkesztve ]

"Music is your only friend. Until the end!"

(#72) Geri Bátyó válasza Zoltn (#71) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Semmi extra. AM4-et nézek. B350 és X370 is játszik. Sata 3 port 6db, vagy több. PCIE 1x 2 db. USB 3.1 (a gen2-t nem is néztem) legyen és ahol nincs Type C azt kizártam. Max 65K.
Gyakorlatilag a B350 ki is esett, mert vagy 3.1, vagy Type C van a lapokon. (Ja és nálam ASUS kizárt, bármi más jöhet.)

Szerencsére VGA-ból nincs nagy igényem, mert nem játszom, így tényleg van választék, de a komolyabb kártyák már szintén ledesek (jobbára). Billentyűzetből kezd kikopni a sima led (fehér), szinte mind RGB és jóval drágább. A komolyabb egerek szintén ledesek és egyre több az RGB. Az újonnan bejelentett ventik is egyre gyakrabban ledesek, vagy RGB ledesek és már a memóriáknál is egyre jobban terjed.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#73) Zoltn válasza Geri Bátyó (#72) üzenetére


Zoltn
senior tag

Nem világít, kimondottan csinos lap.

3 perc keresés.

[ Szerkesztve ]

"Music is your only friend. Until the end!"

(#74) Geri Bátyó válasza Zoltn (#73) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Kifejezetten néztem és ez volt a legkevésbé csicsás, de miért gondoltam ledesnek? :F Ez volt az egyik, amire mondtam, hogy nem RGB. Ezt benéztem. :K
Viszont így van egy jó lehetőségem.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#75) snecy20 válasza Zoltn (#73) üzenetére


snecy20
veterán

Jövőre már úgy kell rákeresnünk hogy "non RGB motherboards" ? :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#76) idegen lény


idegen lény
őstag

házidiszkó :DDD

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#77) Bird


Bird
addikt

A legfontosabb, hogy 16 millió színben pompázzon, az összes többi nem számít. ;)

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.