Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) koko52


koko52
veterán

Csak bejön a jóslat, hogy jöhetnek az 1660 szintű kártyák 16GB-al.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#2) Cythyel


Cythyel
senior tag

CroTeam mindig is tudott újat mutatni és az jól is volt megcsinálva. Már ez eredeti Serious Sam gammák is előremutatók voltak a maguk korában a terep méretét és ellenségek számát tekintve.

(#3) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

De rég várom már ezt. Nagyon hatásos ha jól meg van csinálva.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#4) snecy20


snecy20
veterán

De ennek az elképesztő területnek mi értelme? Hozzátesz a játékélményhez? Ez átlagban két-három magyar megyényi terület, szvsz bejárhatatlan...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#5) Puma K


Puma K
veterán

"... a játékos többet fog lőni, mint futni..."

Szerencsére csak a szokásos ;]

Multiban de jó volt a SS:TSE :DDD
Opá van belőle HD verzió is: [link]

Lehet tömény mészárlás sokad magammal, de az amit ott átélt az ember az qrva szórakoztató volt :D

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#6) Cythyel válasza Puma K (#5) üzenetére


Cythyel
senior tag

1-1 stresszes nap után jó is előszedni és szétaprítani mindent csak úgy kikapcsolódás képen :DDD

(#7) PuMbA válasza Puma K (#5) üzenetére


PuMbA
titán

Second encounter és a Painkiller baromi jó játékok voltak. Remélem a 4-gyel ezt visszahozzák, mert ma nincs ilyen stílusú játék.

[ Szerkesztve ]

(#8) Dilikutya válasza Puma K (#5) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mindkét alap epizódnak van a 3. rész motorjára átültetett változata. Szép felújítások lettek. Jobbak is, mint a 3. rész, annak nekem már nem tetszett a fakó, kicsit "realisztikusabb" látványvilága. A 2. résznek meg 14 év alatt sem értem a végére. De a TFE és TSE epizódokat simán és HD-ben is végignyomtam párszor.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#9) joghurt


joghurt
addikt

Ööö... a fejetlen bombás zombik mivel is ordítanak?

A terepnek örülhetünk, de a sárhányó íve sem foglalna 100 TB-ot, ha valamivel több poligonból állna (és nem látszana ennyire a darabosság, ha nem lenne ennyire krómozott). Mint ahogy a motor után húzott, állandó méretű füst is mókás.

A tej élet, erő, egészség.

(#10) Dilikutya válasza snecy20 (#4) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez nagyjából hozzátartozik a Serious Sam-hez, hogy tele van jókora terekkel. De kell is, mert máshol nem fér el az az ipari mennyiségű ellenség. :)
Azért ebben elég előremutató volt a játék 2001-ben is, hatalmas tereket kínált rengeteg ellenséggel, mindezt szép grafikával és gyorsan. Nyilván volt benne sok "csalás", és minőségre nem közelítette meg látványban a Quake III Arena-t, de annak már 1999-ben olyan gép kellett ami a Serious Sam-nek 2001-ben se. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11) Dilikutya válasza joghurt (#9) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez egy poénjáték, elfér, hogy a fejetlen bombások ordítanak. Igazából csak ők ordítanak. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12) Cythyel válasza Dilikutya (#11) üzenetére


Cythyel
senior tag

másik meg morog, vinnyog, hörög... :P

(#13) djyuri


djyuri
őstag

Hmm
1.- Egyik best game ever nekem is :D

2.- 100TB-ből 200MB? Nincs valami köztes út? Vagy ezt én értem félre?

(#14) Robert07


Robert07
aktív tag

Na erre csinalhatnanak egy speci multi GPUs megoldast, ahol az egyig GPU-t befogjak csak a terep generalasara.

De ugysem fognak. :O

(#15) syberia válasza Cythyel (#6) üzenetére


syberia
veterán

:D

https://howbad.info/

(#16) Dilikutya válasza Robert07 (#14) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ennek így ebben a formában nincs jelentősége. Ne egyben lévő GPU-kban gondolkodj, egy GPU sokkal több magból áll, mint egy CPU, igaz teljesen más architektúra. Ezért van, hogy kriptovalutát is videókártyával "bányásznak", és nem CPU-val. És jól megírt, korszerű motor esetén jól nem kell külön ilyet beleprogramozni, a program érzékeli a minél több parancsfeldolgozó magot, és dolgoztatja, fizikailag a chipek száma irreleváns.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17) gbors válasza Dilikutya (#11) üzenetére


gbors
nagyúr

"Aaaaaarggh yourself!" :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#18) Busterftw


Busterftw
veterán

Ettol a Far Cry 3 szintu grafikatol azert nem vagyok elajulva igy 2019-ben.
Remeljuk csiszolnak rajta.

(#19) flexxx2 válasza Busterftw (#18) üzenetére


flexxx2
őstag

A grafika nekem elég fc3 szinten is, most is játszok a sam3al, ami sokkal rosszabb grafika.

(#20) Weareus


Weareus
addikt

Sam I am.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#21) GodGamer5 válasza snecy20 (#4) üzenetére


GodGamer5
addikt

Szerintem a második részből kiindulva tuti lesznek járművek a játékban.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#22) Dilikutya válasza Busterftw (#18) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azért a Far Cry 3 ultrán még mindig egy szép játék, olyan nagy ugrás minőségben nem volt azóta.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23) jedis


jedis
senior tag

Áhhhh ! Nagyon várós a cucc ! :D Minden részt megvettem, és végig is toltam. Nahh ezért fogok új VGA-t venni majd a gépbe ( kb. 5 éve nem játszom ) , mert én kimondottan erre a játékra várok már évek óta ! :D

"a probléma tehát nem is igazán a számítási teljesítmény, hanem grafikus vezérlők melletti fedélzeti tár"

Még jó hogy jött ez az info, mert egy 4GB-os RX570/580 -ban gondolkodtam, de akkor rádobok még kicsit a 8GB-osra, biztos ami biztos. :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#24) Jagon


Jagon
tag

Engem már a Fuel is lenyűgözött, a 120*120=14400 km2 beautózható területével...
Az is csak pár gigás játék volt. :K

[ Szerkesztve ]

"Mit jelent a rendszerváltás? ... Például Windows telepítés?" - Molnár Krisztián, vlogger.

(#25) Egon válasza jedis (#23) üzenetére


Egon
nagyúr

Akkor ezek szerint neked nem (sem) jött át a cikk célja: a bújtatott HBCC reklám... ;]

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#26) -=RelakS=- válasza Dilikutya (#11) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

AAAAAAAAAA! Put a sock in it! ... O-oh O_O

Nekem meg valahogy a 3 jött be jobban. A SS TSE-ben valahol el is akadtam, pontosabban egy ideje nem vettem elő, és nem henteltem tovább :S

If war is an art, I am fckng Michelangelo!

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#27) DudeHUN válasza joghurt (#9) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Jó arc lehetsz a bulikban :D A SS-ben sosem igazán a realitás volt a cél, hanem a móka/szórakozás.

[ Szerkesztve ]

Gamer for Life

(#28) Silenzio


Silenzio
addikt

"1024x1024 texelt jelentene maximum" --->>> minimum

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#29) Robert07 válasza Dilikutya (#16) üzenetére


Robert07
aktív tag

Tudom, viszont a terepgeneralasbol eredo plusz terhet igy le lehetne venni a grafikara hasznalt GPU-rol, es attenni egy masikra, igy tobb CU/CUDA mag maradna a kepkockak szamolasahoz. Nekem most van egy Tesla K20X, CUDA-hoz, azt mondjuk siman be lehetne fogni erre a Fury X mellett. Es mivel a ket dolog nem igazan fugg egymastol, ezert konnyen szet lehet oket valasztani kulonallo GPU-kra, nem ugy, mint a kepkockafeldolgozast.

(#30) joey04


joey04
titán

Érdekesen hangzik, remélem sikere lesz, és elterjed ez a megoldás.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#31) Top cat válasza GodGamer5 (#21) üzenetére


Top cat
őstag

Lehet majd aratni az ellent. :DDD

(#32) McSico


McSico
senior tag

Már csak egy megjelenési dátum kellene. Nagyon várós a cucc.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#33) jedis válasza Egon (#25) üzenetére


jedis
senior tag

De ahhoz minimum egy Vega kell nem ( meg jó sok rendszermemória ) ? :U

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#34) Egon válasza jedis (#33) üzenetére


Egon
nagyúr

Így van. Nyilván arra akartam kilyukadni, hogy nem biztos hogy elég lesz az 500-as széria - már ha lehet hinni a prófétának... ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#35) zseko válasza Egon (#34) üzenetére


zseko
veterán

És én így most (meg egyébként is) örülök, hogy Vegát vettem végül az 580 helyett :)

HR24.hu

(#36) Egon válasza zseko (#35) üzenetére


Egon
nagyúr

Végülis én is örülök, hogy anno nem 480-at vettem... ;] :C

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#37) zseko válasza djyuri (#13) üzenetére


zseko
veterán

.kkrieger Nekem ez a kedvencem ami 'jól meg van tömörítve'. Alig 100KB, ahhoz képest elég komplex, viszont memóriából sok kellett neki, anno nem is indult el a gépemen, amíg nem volt meg a min. 512MB :D

HR24.hu

(#38) jedis válasza zseko (#37) üzenetére


jedis
senior tag

Úhhh bakker erre én is emlékszek ! :D Totál ki voltunk akadva a haverokkal, hogy tudták ezt megcsinálni ekkora installból ! Valamit olvastunk róla akkor, de már nem tudom mit. Elmondaná valami szakértő, hogy mi a titka ? :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#39) -=RelakS=- válasza jedis (#38) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Rengeteg újrafelhasznált dolog (pl az egyik puska is ugyanabból a hengerből állt többször), illetve röptében generált textúrák (kövek, fa erezet, bump map gyanánt sima körök, stb).
Nem véletlenül töltötte azt a 100kB-ot több, mint 1 percig :D
Még így is kb mágia, amit műveltek.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#40) apatyas válasza jedis (#38) üzenetére


apatyas
Korrektor

Nem csak hogy újrafelhasznált.. kb mindent képletekkel írtak le, textúrát is. Ezért hívják procedurálisnak.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#41) keembo válasza jedis (#38) üzenetére


keembo
tag

A Farbrausch nevű banda vívmánya, a demoscene világ nagyérdemű oszlopa. Anno Elitegroup néven futott a banda (Kasparov PC Demo). Volt szerencsém kipróbálni a .werkkzeug 1.201 nevű demó fabrikáló programjukat, amiben akárki alkothatott procedurális demót kvázi egy drag-n-drop szerű rendszerben, futtathatta progin belül valós időben az adott texture/screen rendert. Csak észnél kellett lenni, mert el lehetett tékozolni az erőforrásokat plusz instabil volt (minden mozdulat előtt biztonsági mentés ftw). Kiadták még a werkkzeug3 texture editiont, aminek később hákolt (feloldott feature-ök) verziójával is találkoztam. Nem mai gyerekek ezek. Ajánlom amúgy az FR-041: Debris nevű demót, azt elvileg werkkzeug3-mal alkották afaik. Valamint a wz 1.201 alá elérhető a nyílt "Popular" demó. Megnyitod wz-ban, aztán nézelődj. Érdekes, látványos (akkori szemmel legalábbis), a zene se rossz.

[ Szerkesztve ]

(#42) xeon forever


xeon forever
addikt

Csak kell lassan a 48GB Vram...quadroP8000

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#43) arn


arn
félisten

en a 90es evekben szocializalodtam dos alatt, igy az akkori szemmel a mai tulbonyolitott jatekok utan pl a doom megyek-lovok nekem akkora feludules volt :D a tokomet erdekli, hogy milyen gatyat viselhet a fohos, meg hogy szerzel ket egyseg pontot, amit be lehet valtani vminek a fejlesztesere. nekem az ilyen single player, egyszer vegigtolom es jolvan jatekok kellenek.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44) arn válasza keembo (#41) üzenetére


arn
félisten

4k (es kevesebb), ill a 64k introknal mindig ez volt a kihivas, generalj mindent (kepet, 3dt, hangszereket, stb), hogy beleferj a meretbe.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45) Dilikutya válasza arn (#43) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nincs minden túlbonyolítva. Egy Battlefield, Call of Duty single azért vetekszik a Doom-mal. :) Igazából a Far Cry is csak elsőre tűnik bonyolultnak, valójában az is faék egyszerűségű, a fejlesztésnek én a 3-ban nem sok hasznát éreztem, kivéve, amivel a szállítható motyók számát lehetett növelni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#46) arn válasza Dilikutya (#45) üzenetére


arn
félisten

a bf single az eleg loturo mar nem azert :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#47) keembo válasza arn (#44) üzenetére


keembo
tag

Absolute Territory by Prismbeings -
Ugye jöttek ezek az RTX-es idők, ez meg kapóra jött, "nyers erőből" raytracing. Jó helyezést is kapott!

Azt is 4Kbyteból oldották meg. Persze nyilván nem menne X OSon Y utasításkészlettel.
Mellesleg a kiélezettség miatt manapság a 4K-t az új 64K-nak emlegetik. És még mit hozhat a Vulkan a demoscene-nek, huhú! :)

(#48) keembo válasza arn (#44) üzenetére


keembo
tag

MOV AL,13
INT 10
LES BP,[BX]
STOSB
ADC AX,DI
DB 64
ADC AX,[046C]
JMP 0106

Ezt még volt szerencsém a maga idejében megélni, DOS alatt futtatni. (fr-016: bytes) De persze sok mást szeretek a FR mellett, Fairlight, ASD, Doomsday, MFX, etc.

[ Szerkesztve ]

(#49) arn válasza keembo (#48) üzenetére


arn
félisten

[link] [link]
:DDD utolso, 2000bol

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#50) Dilikutya válasza arn (#46) üzenetére


Dilikutya
félisten

Persze, de én most csak az összetettségre gondoltam, az se bonyolultabb, mint a Doom. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.