Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vm93hun


vm93hun
aktív tag

"az csak apróság volt, hogy az operátor megkérdezte tőlem, hogy Pécs melyik megyében van[...]"

:W :W :W :W :W

Ezért tart itt az ország ahol (mondom tisztelet a kivételnek!) Én az általános iskolában hibátlanra szavaltam el az ország összes megyéjét meg azok székhelyeit.

[ Szerkesztve ]

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#2) jFox válasza vm93hun (#1) üzenetére


jFox
őstag

Felkészültek rendesen a srácok. :DDD

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#3) energy4ever


energy4ever
addikt

Ha modomban all, koteles vagyok baleset soran mentot hivni. Buncselekmeny lattan rendort hivni, stb. Nehogy mar kotelezo modon rakenyszeritsenek arra, hogy meg fizessek is! :W
Utana ki teriti meg az ebbol keletkezo karomat? Ilyenkor mi lenne a hivatalos inteznivalo?

Nehogy mar a Magyar Allam igy lopjon az emberektol! :(

(#4) lapa válasza vm93hun (#1) üzenetére


lapa
veterán

hát igen. ha mindenki megtanulná végre a megyéket és székhelyeiket, máris annyira más lenne ez az ország. több megyeszavalóversenyt a kisiskolásoknak, hajrá.

(#5) lapa válasza energy4ever (#3) üzenetére


lapa
veterán

szedd már össze magad ember. tényleg ilyen jelentős problémának érzed, hogy vészhelyzetben (ami legjellemzőbb esetben a saját vészhelyzeted) kicsengess 1-200 forintot?

én meg most álljak neki lázadni, hogy nem szeretném, ha ilyen emberekért is kimenne a mentő az én adómból?

ugye hogy nincs értelme. itt tartunk most, egy épülő rendszer. senki nem dörzsöli a tenyerét emiatt, gondolhatod. ha kicsit összerakod a történetet látni fogod, hogy leginkább az állam nem, mert nem neki fizetsz a hiivásért.

(#6) wetomi válasza vm93hun (#1) üzenetére


wetomi
aktív tag

A központ célja a központosítás mellett a téves hívások szűrése is. Egy egyedi szoftver segíti az operátor munkáját, akinek a szoftver által kiadott kérdések alapján kell dolgoznia. Akár megzavarva a "telefonbetyárt" akár a szükséges kérdéssel segíteni a bajban lévőt.
A kérdéseket pedig nem az operátornak kell megválaszolnia, hanem a betelefonálónak.

(#7) #06658560 válasza lapa (#5) üzenetére


#06658560
törölt tag

Simán adódhat olyan eset, amikor nem engedi a fizetést az adott hálózat. Pl. nekem sokszor van, hogy a külföldi számom fél napig nem talál magyar hálózatot roamingra. Na, olyankor gond, ha nem tudom kihívni a mentőt/rendőrt/tűzoltót.

Amit le kéne ellenőrizni, mennyire pontosan tudják belőni az ember tartózkodási helyét. Ha történik velem egy baleset a pusztában, amerre még sosem jártam, s téjékozódási pontnak annyit tudok mondani, egy földút ágazik le balra, a jobb oldalon vele szemben van három fa, menni fog az azonosítás? Mert a régi rendszerben a relatíve lokális központból nagyobb eséllyel fejtették meg az ilyen eseteket.

#6 wetomi: Na, ha ilyen kérdéseket kell megválaszolni, akkor még sok fals kamuriasztási ítélet is születhet: pl. egy vajdasági magyarnak nem kell tudnia Szeged melyik megyében van, de érheti ott baleset. Valamint jó lenne látni, miképp tudják kiszűrni egy sokkos telefonálónál, hogy csak zavarodott, sokkos, lövése nincs ki ő, hol van, mert ne adj isten amnéziája van, vagy valaki tényleg csak kamu betelefonáló.

Amúgy kérdés, mit segít ez az előszűrés a Jónapot, bomba van a sarki kocsmában vagy egy busz befordult a folyóba jellegű, azonnal letett hívásokkal szemben- hogy lehet ott ezt kamunak ítélni, vagy valósnak.

[ Szerkesztve ]

(#8) vm93hun válasza wetomi (#6) üzenetére


vm93hun
aktív tag

Jah, hogy úgy! :U

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#9) Cathfaern válasza #06658560 (#7) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Volt egy másik cikk erről, ott leírták: a központnak a dolga a téves/rossz indulatú hívások szűrése, illetve az adatbegyűjtés. Ezt követően átkerül az ügy a helyi központba, és így végeredményben ugyanúgy a helyi erők fogják kitalálni, hogy hol lehetsz.

(#10) Vikthor


Vikthor
nagyúr

az megvan, hogy pár hónapja hívtam a 112-t egy bűntény miatt, "vonalban" voltam pontosabban csörgetés hangjában voltam kb 8 percig és semmi... Hát megúszta a bűnöző.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#11) Syl válasza #06658560 (#7) üzenetére


Syl
nagyúr

>Amit le kéne ellenőrizni, mennyire pontosan tudják belőni az ember tartózkodási helyét

Felhívják az NSA-t :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#12) wetomi válasza #06658560 (#7) üzenetére


wetomi
aktív tag

Elvileg a mobilhálózatok cella információit láthatják. Szükség esetén átkapcsolnak akár konferenciabeszélgetésbe is a helyileg illetékes erőkkel és közösen összerakjátok a történetet.

(#8) vm93hun
Éles helyzetben, ha például téged ért baleset, lehet, hogy a nevedet nem tudod megmondani a sokkhatástól.
De ha éppen előtted történt egy baleset, még ha nem is voltál benne, akkor is leblokkolhatsz annyira, hogy kell néhány plusz kérdés.
Itt kicsivel komolyabb dolgokról van szó nem poénból kérdeznek látszólag triviális általános iskolai szintű dolgokat.

(#13) energy4ever válasza lapa (#5) üzenetére


energy4ever
addikt

En arra az esetre irtam, amivel kezdtem a hozzaszolasomat.
Akkor leirom erthetobben. Milyen dolog az, hogy ha nem fizetsz a salyat penzedbol, qmit nem kapsz vissza, akkor akar meghall valaki, vagy tobb valaki, utana meg le is tartoztattnak, mert nem adtal segitseget, es evekig bortonben kell rohadni.

Ha meg felmeri barki hozni, hogy azert nem hivott segitseget, mert etelre alig futja, es a telefonjat is csak fel evente tudja feltolteni, akkor azt kirohogik kb.

Nem lenne egy gondom se ezzel az egesszel ha amit allitanak, ugy is lenne! Ha ingyenes, akkor ingyenes! Kesz. De ez nem az, hanem LOPAS, sot mivel masokat kenyszerit az allam arra, hogy hivnia kell segitseget, igy mar RABLAS!

Nyilvan kifizetem az osszeget mas/masok/magam egeszsegenek megovasa erdekeben, sot meg az osszeg tobb szaz, vagy ezer szereset is kifizetnem, ha azzal eletet mentenek. Nem errol van szo, amit felhivtal, csak az alltalam emlitett dolgokrol. Teljesen eggyetertek veled, jogos az amit irtal, meg ha ellenem szegulo is volt.

Nem kellene ezt az egesz rendszert addig eroltettni, ameddig nem tokeletes. Jo volt a regebbi rendszer is, nem hiszem el, hogy valaki nem tud megjegyezni 3x3db szamjegyet. Addig tenyleg tokeletes lenne, ameddig ezt nem maxoljak ki.

(#14) bambano válasza #06658560 (#7) üzenetére


bambano
titán

"Amit le kéne ellenőrizni, mennyire pontosan tudják belőni az ember tartózkodási helyét.": a rendszer alkalmas arra, hogy teljesen pontosan belőjék a tartózkodási helyedet, ugyanis a telefonról le tudják kérni a gps koordinátáidat, az meg elég. hogy az üzemeltető emberek ehhez képest mit tudnak, az erősen kérdéses.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15) bambano


bambano
titán

A cikkhez: a 911-et nem azért rakták bele, mert a filmekből mindenki ezt ismeri, hanem azért, mert a telefonok is ezt a kettőt ismerik, a 911-et és a 112-t.
A 112 az általános európai segélyhívó, ez azt jelenti, hogy minden telefonról kell tudni hívni, amiben van áram. Semmilyen akadályt nem jelenthet a telefon. Majd próbáld meg, egy normális billentyűs telefon még a képernyőzárat is feloldja, ha ezt a két számot beütöd. Tehát ha találsz egy telefont, van benne még akksi, akkor tudsz segélyhívást intézni rajta.

Ezért forwardolja a rendőrség, mert a telefonok ezt is ismerik.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16) wetomi válasza energy4ever (#13) üzenetére


wetomi
aktív tag

Megmondod légyszíves, hogy hogyan teszteljék le és javítsák tökéletesre éles működési tapasztalat híján?

(#17) Romvr


Romvr
őstag

Én pár éve akartam kihívni a rendőrséget vidékről (50km Budapestről), de öt percen át csak azt hallgattam hogy "Őn a Rendőrséget hívta, kérem várjon az ügyintéző kapcsolásáig", vagy valami hasonlót. Egy gép ismételgette hogy várjak. Mázli hogy jelen volt két izomember is aki végül pontot tett az incidensre, különben késelés lett volna.
Öt perc alatt egy amatőr is lemészárol egy fél óvodás-csoportot.

Persze amikor fényes nappal, úgy álltam ki a parkolóból a kocsival, hogy nem kapcsoltam fel a lámpát, a következő sarkon lecsaptak rám és X ezer forinttal rövidítettek meg.

Azért az kemény hogy a segélyhívásért fizetni kell. Én már várom hogy a csoda-rendszert felhívva a következő fogadjon:
- Ön az Egységes Segélyhívó Rendszert hívta. Magyar nyelvű menüért kérem nyomja meg az egyes gombot.
- Ön az egyes gombot választotta. Kérem készítse elő személyi igazolványát, lakcímkártyáját, jogosítványát vagy bármely Magyarország területén érvényes azonosításra szolgáló iratát. A további segítségért kérem válasszon az alábbi menük közül
- Bűneset bejelentése, egyes gomb
- Ön az egyes gombot választotta. Kérem válasszon az alábbi menükből
- Élet ellen irányuló tevékenységhez kérem válassza az egyes gombot.
- Ön az egyes gombot választotta. Amennyiben az Ön élete forog kockán, kérem nyomja meg a nullás gombot, ha szemtanúkét kíván bejelentést tenni akkor a kilencest.
- Ön megnyomta a nullás gombot. Az ügyintéző kapcsolásáig kérem szíves türelmét
*Rendőr-akadémia Főcímzene* 5 percen át.
- Jó napot Gipsz Júlia vagyok a Rendőrségtől, miben segíthetek?
- Kezi csókolom Kis János vagyok, Ráckevei lakos és éppen megölnek. Tudnának, lennének olyan kedvesek küldeni egy Rendőrjárőrt aki megmenti az életem?
- Az előzetes regisztráció után természetesen küldünk. Kérem diktálja be a személyi azonosító számát.
- *bediktál*
- Lakcímét is szeretnénk elkérni.
- *bediktál*
- Az ön megölésének kísérelte a fenti címen történik?
- Nem, kérem alássan. Kijöttem az ABC-be és itt a sarkon támadott meg a kedves rablógyilkos úr
- Bediktálná az utca nevét és a házszámot?
- Nem tudom azt megmondani, bemérnék a hívásomat?
- Kérem tartsa.
*Die Hard főcím zene* 15 percen át
- Köszönöm a türelmét, elnézést amiért megvárakoztattam. Az következő címet mértük be. József Attila utca 29, helyes a cím?
- Bizonyára, mert nem tudom.
- Akkor erre a címre fog kiérkezni a járőr húsz percen belül.
- Húsz perc?
- Igen sajnos, a közeli autóútról kell behívnunk őket ahol jelenleg sebességmérést felügyelnek.
- Értem, addig mit csináljak? A Rablógyilkos úr már türelmetlen.
- Kérem tartsa, megkérdezem kollégáimat...

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#18) energy4ever válasza wetomi (#16) üzenetére


energy4ever
addikt

Azt, hogy hogyan teszteljek nem eles mukodes kozbe nem tudom. De rengeteg modjuk van, hogy feltuntessek az esetleges hibakat. Sot, legegyszerubb az, ha azt tuntetik fel, hogy nem minden eggyes esetben ingyenes. Reklamra nem kellene forditaniuk, eleg lenne ha amikor felhivod oket, elmodjak, hogy nem ingyenes.

(#19) bambano válasza energy4ever (#13) üzenetére


bambano
titán

marhaság. egy csomó esetben kényszerít az állam, hogy a pénzedet add neki, adónak, járuléknak hívják, akkor pont most egy ilyen apróságért mit hisztizel?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Azért ez a másik dolog remélem megvan mindenkinek:

Kik veszik fel a 107-es hívószámot? :U

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#21) bambano válasza oriic (#20) üzenetére


bambano
titán

miért, a callcenterekben a hívásokat l3 rendszermérnökök fogadják?
nem.
na ugye. ahhoz, hogy felvedd a telefont, többek között például lőfegyver ismeretre és kiképzésre sincs szükséged.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22) energy4ever válasza bambano (#19) üzenetére


energy4ever
addikt

Ha elolvasnad amit irtam, nem irtad volna le ezt.
Ismetelten nem azzal van a problemam, hogy kenszeritenek a fizetesre. Hanem azzal, hogy ingyenesnek allitjak be!

(#23) dajkopali válasza energy4ever (#22) üzenetére


dajkopali
addikt

semmi bizonyítékom arra, hogy nem ingyenes az átkapcsolás utáni hívás mobilról, nem is írtam ilyesmit, csak annyit, hogy ez a hiba utalhat arra is
fognak még jelentkezni, majd frissítem a hírt :)

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#24) chris-v válasza Romvr (#17) üzenetére


chris-v
senior tag

Ezen jót nevettem :DDD

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#25) worxland válasza Romvr (#17) üzenetére


worxland
addikt

Annak, aki azt hiszi, hogy vicc, amit írtál:
A hetekben hívtam a rendőröket, nagyjából hasonló kérdéseket tettek fel az első hívás után 15 perccel, az (esetleges) elkövető - aki autóval közlekedett az M1-en - ezalatt elég látványos távolságot tehetett meg. Persze, később sem hívtak vissza, hogy:
1.) köszönjük a bejelentést
2.) kivizsgáltuk az esetet és nem történt bűncselekmény
3.) nem tudtuk utolérni/beazonosítani a delikvenst
4.) dögöljek meg, hogy zavarni mertem őket
Tizenpáréve is volt hasonló, ott egy utcai verekedést akartam bejelenteni, mire felvették kábé öt-tíz perc múlva, már vége volt és a két illuminált úriember újra puszipajtás volt.
Ennyit érnek rendünk éber őrei.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#26) bambano válasza worxland (#25) üzenetére


bambano
titán

Ehhez képest egyszer passzív résztvevője voltam egy balesetnek, mire megálltam, és felvettem a telefont, a rendőrség már tudott az esetről.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27) calocsay válasza dajkopali (#23) üzenetére


calocsay
tag

Átkapcsolás után a díjfizetés kizárt. Ki végzi az authentikációt? A katasztrófa védelem tudni fogja, hogy van a dominó számlámon elég egyenleg? Egyet vessétek a fejetekbe, alközponti kapcsolás után nincs, és nem is lehet authentikáció. Ha az alkozpontot ingyen hívod, ahogy jelen esetben, utána akárhová kapcsol free of charge!

Nokia 520 - Nokia 735 - Nokia 105 - Nokia 215 - Samsung A5 (2017) - Nokia 2720

(#28) bambano válasza calocsay (#27) üzenetére


bambano
titán

"Egyet vessétek a fejetekbe, alközponti kapcsolás után nincs, és nem is lehet authentikáció": kivéve, amikor mégis van.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#29) energy4ever válasza calocsay (#27) üzenetére


energy4ever
addikt

Akkor hogyan lehetseges az, hogy ha nincsen egyenleg, a hivas megszakad? :F

(#30) dtracer


dtracer
tag

Halkan megjegyezném, hogy a számlázás (billing) az az operátornál van, és az operátor határozza meg, hogy mely számokat nyilvánít segélyhívó számnak. Valamint az innen befolyó bevétel is java részben a szolgáltatónál landol (kivéve amit leadózik belőle), nem pedig a "Magyar Allam igy lopjon az emberektol".

(#31) Zotya84 válasza bambano (#15) üzenetére


Zotya84
őstag

És #14-re.

Ha az én telefonom GPS-koordinátáit lekérdezik, akkor nagyon ügyesek: N 6230i...
Viszont tényleg jó látni, hogy mindkét említett számra feloldja magát!

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#32) sh4d0w válasza Zotya84 (#31) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Ahha... Szerinted háromszögeléssel nem állapítható meg hozzávetőlegesen, merre kell keresni a telefonodat?

https://www.coreinfinity.tech

(#33) chris-v válasza Zotya84 (#31) üzenetére


chris-v
senior tag

Nem a telefonba beépített GPS alapján lövik be a tartozkodási helyet, hanem a cella információk alapján háromszögelnek. Magyarul, amelyik mobil toronyhoz közel vagy, az látszik náluk és már meg is van hol vagy. :)

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#34) #06658560 válasza sh4d0w (#32) üzenetére


#06658560
törölt tag

Pesten még lehet háromszögelni, azonban a hegyekben, a pusztán nem biztos. Lehet, csak egy torony lát.

(#35) Zotya84 válasza chris-v (#33) üzenetére


Zotya84
őstag

és sh4d0w: Ha én kimegyek biciklizni a hegyekbe, ahol jó, ha egy toronyból van térerőm, még nekem is, míg a másik két szolgáltatónak meg legtöbbször nulla a térereje, akkor majd biztos kiháromszögeli... Persze... :)

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#36) the_mad


the_mad
aktív tag

TETRA rádiót mindenkinek! Aztán, azon szelektíven meg lehet hívni magukat a diszpécser állomásokat is... Akinek meg nincs negyedmilliója egy rádióra + még negyedmilliója a licenszre, azt meg szénné büntetném, ugyanis mnem tesz eleget állampolgári kötelességeinek. Problémát ezzel megoldottnak tekintem.

“God made men, but Sam Colt made them equal.”

(#37) energy4ever válasza the_mad (#36) üzenetére


energy4ever
addikt

Tudtommal 42ezer embernek lehet tetra radio keszuleke, mivel annyit bir el a Magyar rendszer.

(#38) etejedu


etejedu
őstag

Szerintem "csak" az a probléma, hogy még mindig nem sikerült a szoftvert/eket vagy rendszert ollyanná javítani ami azonnal mindig minden esetben tudja, hogy a szám amit hívsz ingyenes. Nem hinném hogy le akarnának húzni bárkit is, főleg aprópénzel.
Nem véletlen, hogy évek óta tesztüzem van.

(#39) bambano válasza chris-v (#33) üzenetére


bambano
titán

tehát mégegyszer: a telefonokba épített gps koordinátáit elküldik, ha vészhívást kezdeményezel róla.
fcc jogszabály, usákoknál már nagyon előrehaladtak az implementálásával.

[link]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#40) Zotya84 válasza bambano (#39) üzenetére


Zotya84
őstag

Magyarul én ott halnék meg az erdőben, ha rajtuk múlna. Fasza.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#41) Romvr válasza Zotya84 (#40) üzenetére


Romvr
őstag

Mire számítottál? Majd a kutyás/helikopteres mentők érted mennek és jól megmentenek? Az csak akkor jár ha politikus/csókos vagy. Te mint becsületes adófizető polgára a magyar hazának csak egy év végi statisztika leszel. De ha csak betörnek hozzád is így jársz. Mire kijön a TEK Rendőrség addigra lényegében lebontják a házad tégláig, felszántják a telked és behintik sóval. Majd a feljelentésed után 2 évvel kapsz egy levelet, hogy bizonyítékok hiányában megszüntették a f*szlengetést nyomozást.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#42) #06658560 válasza bambano (#39) üzenetére


#06658560
törölt tag

Vagyis maradunk ott, hogy random telefon esetén a cellainformáció az egyetlen, ami biztosan, bármikor elérhető, háromszögelés, GPS nem.

(#43) Zotya84 válasza Romvr (#41) üzenetére


Zotya84
őstag

Igazából semmire. De 9 évvel ezelőtt, mikor sikerült magam biciklivel úgy összetörni, hogy kivételesen mentő kellett, és őket hívva, elmagyarázva sem tudták, hol vagyunk haverral - pedig autóval könnyen megközelíthető helyen voltunk-, akkor is csak azért lettünk meg, mert járt arra egy motoros, aki hajlandó volt minket kisegíteni, és továbbvinni az első faluba, hogy a mentőknek ne kelljen keresgélni. Pedig kb 300m-re voltunk már a falu határától egy két falut összekötő, igaz földúton. És közölték, hogy nem találnának oda, oldjuk meg, hogy lejussunk a faluba!

Tehát ez még most sem változott...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#44) Braddock


Braddock
őstag

Én eddig rengeteg rosszat olvastam a 112-ről. A régi hívószámoknál minden rendben, azok mögött még szakemberek ülnek.

(#45) calocsay válasza bambano (#28) üzenetére


calocsay
tag

Olyan nincs.

Nokia 520 - Nokia 735 - Nokia 105 - Nokia 215 - Samsung A5 (2017) - Nokia 2720

(#46) calocsay válasza energy4ever (#29) üzenetére


calocsay
tag

Semmi köze ahhoz, hogy fizetős vagy nem a hívás. Szoftveres a hiba, amit meg fognak, mert meg kell oldaniuk.

Nokia 520 - Nokia 735 - Nokia 105 - Nokia 215 - Samsung A5 (2017) - Nokia 2720

(#47) bambano válasza calocsay (#45) üzenetére


bambano
titán

de, van. amikor felhívod a tudakozót, megmondják a számot és kérheted, hogy kapcsolják, akkor van.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#48) szili.tamas1


szili.tamas1
senior tag

Azt mar meg se merem emliteni hogy siman fel lehet hivni sim nelkul is. Akkor tuti ingyen van.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#49) calocsay válasza bambano (#47) üzenetére


calocsay
tag

A Tudakozò szolgáltatást a telefon szolgáltató végzi, ezért ő tud authentikaciot végezni, senki más, és csak abban az esetben kapcsol, ha a hívó fél a szolgáltatást nyújtó társaság ügyfele, különben csak az egyszeri díjat tudja érvényesíteni a hívó felen. Ha nem a saját ügyfele a hívő fél, nem kapcsolhat tovább úgy, hogy fizetned kelljen utána, mivel nincs szerződése a hívő féllel a hang továbbítására. Milyen alapon számlázna? Azt se tudja ki vagyok. Vissza kanyarodva a témához, a katasztrófa védelem sose továbbít olyan hívást, amit után a hívónak fizetnie kellene pluszba, ez 1000%.

Nokia 520 - Nokia 735 - Nokia 105 - Nokia 215 - Samsung A5 (2017) - Nokia 2720

(#50) bambano válasza calocsay (#49) üzenetére


bambano
titán

"A Tudakozò szolgáltatást a telefon szolgáltató végzi": melyik?
nem tudja, ki vagyok? fel tudom úgy hívni a tudakozót mobilról, hogy nem tudják, ki vagyok? kizárt.

"katasztrófa védelem sose továbbít olyan hívást, amit után a hívónak fizetnie kellene": ez rendben van, csak te nem ezt mondtad, hanem ennél egy általánosabb kijelentést tettél, ami nem igaz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.