Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lsc


lsc
nagyúr

Jó cuccok, egy 500 W körülivel kiegyeznék.

Az élet kegyetlen .

(#2) mghltm


mghltm
addikt

"feszültségszabályozást is szűkre vették, az egyes ágakon csak ±2%-os eltérést engedélyeznek" :Y

en most latom eloszor ezt a hutesi profilvalasztot, nem viccelnek a sracok :N

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#3) Locutus


Locutus
veterán

Csak azt nem értem, miért 120mm-es venti van egy ilyen jó cuccban, amikor egy 135-140 is simán elférne, és azzal terhelésen halkabb lehetne elvileg. Nem kéne annyira fepörögnie a ventinek.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#4) M@cika válasza lsc (#1) üzenetére


M@cika
őstag

Avval én is fele áron. De sajna olyan kicsi nincs. :-(

Nasit a kis fehér medvének!

(#5) #10034944 válasza Locutus (#3) üzenetére


#10034944
törölt tag

Ilyen hatásfok mellett nem sok hőt termelhet.

(#6) lsc válasza Locutus (#3) üzenetére


lsc
nagyúr

A hatásfok miatt elég a kisebb venti is, kevesebb teljesítmény alakul át hővé.

Az élet kegyetlen .

(#7) Normi™


Normi™
őstag

A seasonic az seasonic,kicsit alacsonynak érzem a 25fokot a néma tartomány felső határának,egy 860w-os illetve egy 1000w-os tápegység azért ilyen hatásfok mellett is biztosan melegszik még idle-ben is attól függetlenül,hogy kevesebbet "fűt el",arról nem is beszélve,hogy nyáron az én szobámban pl. 26 fok van és ennél nehezen hűti hűvösebbre,de valamit valamiért.Nagyon komoly tápok nagyon komoly teljesítménnyel,én az árát sem tartom őrült soknak,a jó tápot meg kell fizetni,meghálálja.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#8) Locutus válasza lsc (#6) üzenetére


Locutus
veterán

Az egy dolog, de a tápnak nem feltétlen csak a saját hőjét kell kitolnia.
Akárhogy is, nagyobb venti kisebb fordulaton -> még halkabb.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#9) lsc válasza Locutus (#8) üzenetére


lsc
nagyúr

Nem is tudtam hogy annak a ventinek más funkciója is van, ha alsótápos házban van akkor meg főleg.

Az élet kegyetlen .

(#10) imibogyo válasza lsc (#6) üzenetére


imibogyo
veterán

Ezt én értem, csak tudod ez pont olyan, mint a passzív VGA-knál, hogy csak 200-300 gramm anyagot hagynak ki a hűtőből és már nem is passzív, holott ha veszel rá egy ennyivel nagyobb S1-et, az meg elviszi passzívan. Mint például nekem a 4850-emet elvitte simán... Ezt meg lehetett volna oldani a gyári passzív hűtővel is, ha nem ilyen nüansznyi dolgokon spórolnak. :U

Ezt érzem itt is. Ahogy Locutus kolléga is említette, lehet, hogy nagyon jó a hatásfok, de ha egyszer fel kell pörgetni azt a ventit, akkor sokkal jobb lenne egy nagyobb ventit felpörgetni, mint ezt. Ráadásul nem hiszem, hogy ez tétel lett volna a gyárnak. :(

(#11) lsc válasza imibogyo (#10) üzenetére


lsc
nagyúr

A passzív vga hasonlatot nem igazán értem, úgy írod mintha erre a tápra már írta volna valaki hogy hangos, lehet lemaradtam valahol de ilyet nem láttam. Az hogy ránézésre valakinek nem tetszik számomra nem mérvadó. 120-as ventiknek elég komoly légszállítása van, ha kicsi a veszteséghő miért ne lehetne elég. Egy 135-ös vagy 140-es nem hiszem hogy nagyon sokkal többet tud azonos fordulaton, ráadásul a seasonic mérnökei nem hiszem hogy hülyébbek mint az itt postolók. Gondolom bekapcsolták a tápot mielőtt kiadták.

Az élet kegyetlen .

(#12) Findzs


Findzs
addikt

egy ilyen platinum tápból egy 350 -es is elég lenne a gépemhez

egyáltalán minek kapcsoló a silent módhoz ? ki ne szeretné a lehető legcsendesebben tudni a tápját és ezzel a gépét ?

jöhetne belőle kisebb is :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#13) Locutus válasza lsc (#11) üzenetére


Locutus
veterán

Egyrészt, itt szemmel láthatóan a marketing bullshit az alacsony terhelésű hibrid állapotról szól, tehát ha alig terheled, és hideg a szoba is, meg még nem is a házból szív a táp, akkor hurrá, mert el se indul a venti. Gépeink hány %-ánál is lesz együtt mindez? 20?

Na ezért inkább mérvadó (nekem), hogy mit mutat a táp, amikor 50-80% között van terhelve, és bizony a házból is meleget szív. Ott meg egy 140-es venti pont annyival lesz halkabb egy 120-asnál, amennyivel nagyobb, mivel nem kell annyira pörgetni. Lásd Enermax.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#14) lsc válasza Locutus (#13) üzenetére


lsc
nagyúr

Az újabb házak 90 %-a alsótápos, gondolod valaki radiátorra rakja ? Hol láttad hogy ez a táp hangos, mert azon kívül hogy szerintetek az a 120-as venti miatt én mást nem látok.

Ha már megemlítetted az enermaxot a lekapcsolás után még működő venti mennyivel másabb ?

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#15) imibogyo válasza lsc (#11) üzenetére


imibogyo
veterán

Most nem azért de komolyan nem értelek... Nem lehetsz valami nagy csendesség szerető ember, már ami a gépedet illeti, ha ilyeneket írsz...

úgy írod mintha erre a tápra már írta volna valaki hogy hangos
Én nem is mondtam ilyesmit. De egy 140-es venti ugyanolyan minőség és technológiai osztályból/szintből, mindig halkabb lesz, mint egy 120-as, ugyanolyan fordulatszámot feltételezve.

Egy 135-ös vagy 140-es nem hiszem hogy nagyon sokkal többet tud azonos fordulaton
Lásd feljebb. Nem a légszállítása érdekel, hanem az, hogy ezt milyen hangerővel éri el. És megint egyszerű fizika, ugyanahhoz a légszállításhoz egy nagyobb lapátokkal (és jobb légszállítási mutatóval) rendelkező ventilátornak kisebb fordulatszámra van szüksége. Ergo csendesebb.

És nem leszóltam a Seasonic mérnökeit, csak nekem egy picit garas-ba$ásnak tűnik, az 5 dollárral többe kerülő nagyobb venti kihagyása, főleg ilyen árcédula mellett. :U

Nem beszélve még egy apróságról, hogy a venti egy idő után el kezd hangosodni, és az megint nem lesz mindegy, hogy milyen alap szintről, milyen szintre hangosodik. Én például simán kihallom a házamból, ha valamelyik ventilátor kezd öregedni, mert olyan csendes az egész gépem.

Na az ilyen embereknek nem mindegy, hogy mekkora venti van benne.

#13: én NEM mondtam olyat, hogy mindenféleképpen hangos. Csak azt, hogy lehetne halkabb. Amihez nem kell tudnom, hogy most hány db-en zúg. De egy nagyobb ventivel annál biztos halkabb lesz, megfelelő tervezés esetén.

[ Szerkesztve ]

(#16) Locutus válasza lsc (#14) üzenetére


Locutus
veterán

Miért is gond neked a lekapcsolás után egy percig 300-on pörgő venti? :F

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#17) lsc válasza imibogyo (#15) üzenetére


lsc
nagyúr

Én nem is mondtam ilyesmit. De egy 140-es venti ugyanolyan minőség és technológiai osztályból/szintből, mindig halkabb lesz, mint egy 120-as.

Nem ezt vitatom, de ha ez a táp elég csendes 120-assal akkor miért kellene bele 140-es ? Vagy még egyszer, hol olvastad hogy ez a táp hangos ? Miért kellene bele 140-es ha 120-assal is csendes ?

Nem beszélve még egy apróságról, hogy a venti egy idő után el kezd hangosodni, és az megint nem lesz mindegy, hogy milyen alap szintről, milyen szintre hangosodik. Én például simán kihallom a házamból, ha valamelyik ventilátor kezd öregedni, mert olyan csendes az egész gépem.

Ha meg ez a gondod egy 120-ast sokkal könnyebb és főleg olcsóbb beszerezni.

Mod Locutus : Marketingrizsa az is.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#18) imibogyo válasza lsc (#17) üzenetére


imibogyo
veterán

Azért mert most csendes azzal a 120-assal, de két hónap múlva már egyáltalán nem biztos. Én pont így jártam egy Corsair-el. Megvettem, hú de jó, tök csendes. 1,5 hónap múlva el kezdett hangosodni (nem vészesen, de egyértelműen).

Garanciában nem cserélték mondván, hogy még nem éri el azt a szintet a hangosodás, meg nem kerepel meg ilyenek. De ha megbontom akkor meg elveszítem a garanciát rá. És ez egy minőségi 5 év garanciás tápnál.

Na ezért nem mindegy az, hogy egy 120-as venti hangosodik az idővel, vagy egy 140-es.

Mondjuk más gépéből ki sem hallatszott, de az enyémből tisztán. Aki megvette azt mondta, hogy ennél csndesebb tápot még nem hallott. Ja mert nem hallotta új korában. ;] Én ezt el is mondtam neki, de azt mondta, hogy neki tökéletes lesz.

De összefoglalva továbbra sem azt bizonygatom, hogy ez egy rossz, vagy hangos táp, csak azt, hogy ennyi pénzért ez simán belefért volna, nekik alig jelentett volna nagyobb kiadást, viszont be vagy biztosítva (még jobban) a táp hosszútávú csendességéről. :K

[ Szerkesztve ]

(#19) lsc válasza imibogyo (#18) üzenetére


lsc
nagyúr

Corsair vx 450-ben teljes terhelésnél hatásfok alapján 90 W körüli a veszteséghő, ennél 86-100 W, azt a tápot senki sem mondja hangosnak, én meg tapasztalom hogy nem hangos még így 2 év után sem. Nem értem hol itt a gond.

Az élet kegyetlen .

(#20) #72042496 válasza imibogyo (#18) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Garanciában nem cserélték mondván, hogy még nem éri el azt a szintet a hangosodás, meg nem kerepel meg ilyenek. De ha megbontom akkor meg elveszítem a garanciát rá. És ez egy minőségi 5 év garanciás tápnál.

Na ezért nem mindegy az, hogy egy 120-as venti hangosodik az idővel, vagy egy 140-es."

Ismerős jelenség...
De nézzük a jó oldalát: ezekben úgy néz ki, cserélhető lesz a ventilátor.

(#21) PCrevRM válasza lsc (#19) üzenetére


PCrevRM
tag

Ott a gond, hogy sóvárognak utána, de kritizálni meg leszólni látatlanban nem restek. :(((
"a seasonic mérnökei nem hiszem hogy hülyébbek mint az itt postolók" :DDD

"Mondjuk más gépéből ki sem hallatszott, de az enyémből tisztán. Aki megvette azt mondta, hogy ennél csndesebb tápot még nem hallott. Ja mert nem hallotta új korában."

Vannak emberek, akik egy süketszobában is hallanak hangokat, általában tudjuk, hova kerülnek. ;]

[ Szerkesztve ]

We are Outcast Consensus 1

(#22) imibogyo válasza lsc (#19) üzenetére


imibogyo
veterán

Pont VX 450-ről volt szó nálam is... :F

De látom felesleges erről tovább beszélnünk, mert nem érted, vagyis nem azt érted ki belőle amit én akarok mondani. De azért csak megpróbálkozom vele utoljára: :B

Nem azzal van bajom, hogy le tudja-e hűteni, vagy sem, természetesen le tudja. Nekem a cég politikájával van bajom. Azzal, hogy ennyiért belefért volna a nagyobb is erőlködés nélkül, akkor meg miért nem?

Érted? Nem azzal van bajom, hogy tud-e a 120-as venti is annyit légszállításban, mint egy 140-es (persze, hogy tud.... nagyobb fordulaton), vagy hogy elég-e vagy sem. Csak egyszerűen ez szerintem hozzáállás kérdése, ha akarták volna simán belefért volna. :K

(#23) lsc válasza imibogyo (#22) üzenetére


lsc
nagyúr

De ha nem kell akkor miért ? Ráadásul nem egy szeretetszolgálat, nekik mint minden más cégnek igenis számít az 5 dollár is.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#24) Találtgyerek válasza lsc (#23) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Nem valami olcsó,de a minőséget meg kell fizetni.
Kisebbeket is szívesen látnék 600w körül.

06-3o/9759I39

(#25) Mumukuki válasza imibogyo (#15) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

De egy 140-es venti ugyanolyan minőség és technológiai osztályból/szintből, mindig halkabb lesz, mint egy 120-as, ugyanolyan fordulatszámot feltételezve.

mármint ugyanolyan légszállítást feltételezve.

[ Szerkesztve ]

(#26) imibogyo válasza PCrevRM (#21) üzenetére


imibogyo
veterán

Te meg arra nem vagy rest, hogy olyanoknak szólj be akiket egyáltalán nem ismersz sem emberileg, főleg nem úgy hogy mi fér nekik bele anyagilag... Ahogy arra sem vagy rest, hogy olyan hsz.-t dobj be ide, aminek semmi köze a cikkhez, csak más embereket próbálsz megsérteni :((

Amúgy meg ha nem férne bele is lehet véleményem, nem? Ettől még a cég üzletpolitikája akkor tetszhet, vagy sem amikor én akarom, vagy amikor én úgy érzek... Nem beszélve arról, hogy volt már Seasonic tápom, amivel meg is voltam elégedve. Tehát, mint már egy létező ügyfelük mondom ki a véleményem, ami azt hiszem még mindig szabad.

PCsullog: Igen.

[ Szerkesztve ]

(#27) Mkiss


Mkiss
csendes tag

Nem tudom hogy mukodik, de jol megcsinaltak. Nekem egy X660 van ami "csak" Gold minositest kapott, de egy ev alatt egyszer lattam felporogni a ventit. Eloszor azt hittem hogy defektes, ezert az egyik meleg nyari napon, leterheltem a gepet ahogy tudtam, es akkor elindult a venti is alacsony fordulaton, ahol meg mindig "dead silent" volt.
A gepem: AMD P2 955 @3.6GHz, ATi HD 5830, 2 Hdd, 3 venti (2x200mm + 120mm), tehat nem egy minimalis fogyasztasu gep. Ezeket a tapokat brutal gepekhez terveztek, tehat egy kozepes jatekos gepet siman elvisz venti nelkul.

(#28) PCrevRM válasza imibogyo (#26) üzenetére


PCrevRM
tag

Akinek nem inge...

We are Outcast Consensus 1

(#29) Nippon válasza Locutus (#13) üzenetére


Nippon
őstag

Nekem egy Corsair AX 750 van a gépemben, (2500K+6970+2HDD+SSD+Laing D5) és nem nagyon indult még el benne a venti, még játékok alatt sem. A táp szinte nem is melegszik.
Bőven elég bele a 12cm-es, azt sem fogod hallani.

(#30) imibogyo válasza PCrevRM (#28) üzenetére


imibogyo
veterán

Ja nem inge... Ezt pont alátámasztja a #21-es hozzászólásod vége. Ahol is az engem történő idézés utánra tettél be egy kedves mondatot.

Látom szeretsz beszólogatni. Összefuthatnánk valamikor személyesen, hogy én is ki tudjak teljesedni a fizikai valómban, nekem is lenne kedvem egy kis "vélemény nyilvánításra", meg hogy ki hova való, illetve ki hova kerülhet...

[ Szerkesztve ]

(#31) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Jó tápegységek, és jól is néznek ki. :K

[ Szerkesztve ]

(#32) #16939776


#16939776
törölt tag

Igen ez egy PSU :R

400-600W között, arányosan árazva el tudnának belőle adni "pár" darabot :))

Ebbe 120-as venti is elég, könnyebben lehet találni halkat(motorzaj) mint 140-esből.
Ha jól van megméretezve a pc hűtése, akkor csak saját hőjét kell csak kitolnia a tápnak, nem értem az aggódást ;]

[ Szerkesztve ]

(#33) imibogyo válasza #16939776 (#32) üzenetére


imibogyo
veterán

Nincs aggódás... Csak vélemények... ;]

Amúgy magam sem értem ezt az alsó táp kontra felső táp dolgot. Ha felül van szerintem egyértelmű, hogy nem csak a saját hőjét viszi ki, ha alul van akkor meg csak a sajátját, nagyjából. De fent sem éri akkora plusz hőtömeg, amivel ne birkózna meg egy táp.

Mondjuk én 500W körül valami hasonló megoldást fogadnék el, csak mondjuk a Seasonic, Enermax, vagy Corsair tálalásában. LINK

Efölött csak ventiset (hibrid is jó, a lényeg, hogy legyen biztonsági tartalék), ha valami gebasz van. :K

[ Szerkesztve ]

(#34) benedekco


benedekco
addikt

A 250-400W közötti rétegnek is adhatnának valami ilyesmit. Komoly motyó! A 14-es venti meg marhaság. Szerintem ilyen hatásfok mellett még 8cm-rel is megoldhatnák :P

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#35) imibogyo válasza benedekco (#34) üzenetére


imibogyo
veterán

Azért azt hozzá kell tenni, hogy nekem most is egy 8 cm-es ventilátorral szerelt tápom van, ami marha csendes, de azért próbaként rátettem egy 12-eset épp az elindulási határfeszültség fölé, és sokkal csendesebb lett, még attól is, mint amilyen alapból volt. Mindamellett nem melegedett jobban, mint a gyári ventijével.

Egy Arctic Cooling Fusion 550R-ről van szó. Tehát a nagyobb venti nem marhaság, max. akinek amúgy is van 5 venti a gépében az nem venne belőle észre semmit. De mint mondtam, egy alapból is nagyon csendes házban azért vannak bőven különbségek, még a minőségi tápok között is. :K

Amúgy meg mindig van a csendes, meg van a még csendesebb.

De látom ez egy ilyen nap. Aki őstag, vagy efölötti ranggal rendelkezik az bárkit lemarházhat, vagy szimplán orvosi esetnek minősíthet. Szeretem az ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#36) .mf


.mf
veterán

"A hűtés hasonlít a korábban a Cooler Master Silent Pro Hybrid tápegységnél bemutatott megoldásra "

ami korábban már más SeaSonic tápokon (X) is megjelent... :U

(#7) Normi01: a 25C biztos valami félreértés lesz, szerintem 25C hő-emelkedés a kinti hőmérséklethez képest

(#3) Locutus "Csak azt nem értem, miért 120mm-es venti van egy ilyen jó cuccban, amikor egy 135-140 is simán elférne, és azzal terhelésen halkabb lehetne elvileg."

Kimondtad a kulcsszót: elvileg. A hang nem csak a fordulatszám kérdése, hanem a ventilátor csapágyazásáé is -- s szerintem a San Ace jobb, mint egy nóném, de 135 / 140-es. San Ace 140-esben pedig csak 38mm-es van, amivel már kétlem, hogy olyan könnyen beférnének.

(#15) imibogyo "És nem leszóltam a Seasonic mérnökeit, csak nekem egy picit garas-ba$ásnak tűnik, az 5 dollárral többe kerülő nagyobb venti kihagyása, főleg ilyen árcédula mellett."

Ugyan már nézd meg, hogy mennyibe kerül egy San Ace egy normál 135 / 140-eshez képest... márpedig a legtöbb tápban max. középkategóriás venti van, Enermaxok is átcímkézettek csak.

(#18) imibogyo "Azért mert most csendes azzal a 120-assal, de két hónap múlva már egyáltalán nem biztos.

Na ezért nem mindegy az, hogy egy 120-as venti hangosodik az idővel, vagy egy 140-es."

Ez teljesen az adott darabtól, ill. szériától függ, egy gyengébb csapágyazású 140-es hangosabb lesz az alacsonyabb fordulatszámon is, mint egy jó 120-as.

Az S12-II-m 6 éve működik, még most is halk, és halkabb, mint a procihűtő vagy HDD-k.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#38) #72042496 válasza imibogyo (#33) üzenetére


#72042496
törölt tag

A Seasonic X sorozata hasonló. A 400 és 460-as passzív, fölötte pedig vészventilátoros. Igaz, hogy nem Platinum, hanem Gold minősítésűek, na bumm. :)

(#39) imibogyo válasza #72042496 (#38) üzenetére


imibogyo
veterán

Ok. Köszi. Az újabb tápokat nem figyelem, mióta megvan az AC 550, eddig ez vált be a legjobban, pedig volt már vagy 8 különböző tápom. :K

Mondjuk még egész elfogadható áron van a 460-as. Lehet elcsábulok. Sok veszíteni valóm nincs. Mondjuk a Fusion-t akkor sem adom el, mert csak megbánnám. :N

[ Szerkesztve ]

(#40) Normi™ válasza .mf (#36) üzenetére


Normi™
őstag

Igen,nagyon gyanús,hogy félreértés lesz,elég meredeknek tartom ezt a küszöböt,bár írták,hogy szigorúbb keretek között mozognak az értékek,szóval ki tudja...

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#41) benedekco válasza imibogyo (#35) üzenetére


benedekco
addikt

Tényeket mondasz! Szerintem is jó a 12cm-es venti, de nagyobb már majdhogynem felesleges, hallhatatlan lesz a különbség. Nem egy max 100W-ot fogyasztó kisgépbe mennek ezek, hanem kilowattos fogyasztókat kell majd kiszolgálniuk. Mondj már egy olyan csúcsgépet amiben min 2 vga és 3 wincsi van, ami halk!

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#42) imibogyo válasza benedekco (#41) üzenetére


imibogyo
veterán

Na jó 2 VGA-sat nem tudok. De arra amúgy is írtam, hogy több ventilátoros gépre ez nem igaz. :D

De nekem például a módosított 5870 + Phenom 2 Noctua 14 cm-essel + SSD + Arctic Fusion 550R elég csendes volt. Hallottam amikor a légy rászállt az előlapra. ;] (természetesen ez csak hülyeség, mielőtt ezért is kapok :B )

Mondjuk a kisebbik tápot bele lehet tenni egy komoly vasba, ami vizezve van. Én például láttam már Quad SLI-t passzív vízhűtéssel. Na az halk volt. :K

[ Szerkesztve ]

(#43) #16939776 válasza imibogyo (#33) üzenetére


#16939776
törölt tag

Azért erre nem bíznák rá egy 100K feletti gépet, a háromból maradjon Seasonic vagy Enermax ;]

Olyan hogy passzív táp olyan nem létezik 1-2 évnék tovább. A félvezetőket lehet hűteni + felülettel, de a kondenzátorok belűről->kifelé megfőnek(nő az esr), így romlik a táp zaja a kimeneteken, csökken a hatásfoka :(

Gondolj bele mennyire össze vannak zsúfolva a psu-ban az alkatrészek, és mennyire előnytelen a táp elhelyezése "nem kényszerített szellőzés" esetére.
Muszáj bele ventilátor ;]

Másik: amíg nem csinálnak olyan PFC-t, ami nem csap semmilyen zajt idle/load alatt, addig értelmetlen is lenne.

Van !néma! tápom de az passzív pfc-s...Enermax 2005-ből ;]

[ Szerkesztve ]

(#44) bteebi válasza lsc (#1) üzenetére


bteebi
veterán

Detto. Meg az is jó lenne, ha max. feleennyibe kerülnének. És még akkor se lennének olcsók... :(

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#45) Recon666 válasza bteebi (#44) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ez a minőséget, meg a Platinum fokozat nem terem minden bokorban. A seasonic tápk sosem voltak olcsók.

[ Szerkesztve ]

(#46) bteebi válasza Recon666 (#45) üzenetére


bteebi
veterán

Értem én, hogy ez így van, de nem vígasztal :). Azért 60+ kHUF egy tápért nem kevés pénz, legyen az bármennyire is jó.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#47) Recon666 válasza bteebi (#46) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Az biztos, hogy nem kevés én sem adnék érte enyit, de annak idején az 620 tápjukon gondolkodtam, az volt 40k.

[ Szerkesztve ]

(#48) imibogyo válasza #16939776 (#43) üzenetére


imibogyo
veterán

Ez természetes. Azért is említettem a nagyobb gyártókat. Bár ahogy Recon is említette azért ezt a minősítés nem adják, csak úgy akármilyen tápnak. De azért én is jobban bízok a nagy nevekben. :K

A többivel is egyetértek. Volt passzív tápom, de azért azt is megtámogattam egy 500-on járó ventilátorral. Így se hangja nem volt, se nem melegedett.

(#49) imibogyo válasza PCrevRM (#21) üzenetére


imibogyo
veterán

Mondjuk a ";] smiley"-t most nézem a végén, így már más a leányzó fekvése, és így elnézést kérek. :R

De attól még mindig nem sóvárgok. :N
Ha akarnám megvehetném, de most már dögöljek meg ha ilyen tápot veszek. ;]

[ Szerkesztve ]

(#50) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

Remek cuccok a Király Kategóriában! :D

A 12-es ventin fanyalgóknak:
1. - Ezek a 12-es ventik nem kispályásak, nem kellene őket összekeverni a "mezei" 1-2K-s sz@rokkal;
2. - A 14-es ventiknél alacsony fordulaton sokszor zajosabbak;
3. - Az Corsair AX / SeaSonic X sorozatok - GOLD minősítésűek - már bizonyítottak zaj terén. A platinánál sem hiszem, hogy rosszabb lesz a helyzet;
4. - Azért azt kötve hiszem, hogy egy 1kW-os tápot igénylő konfig esetén a táp hangja lenne a zavaró. Még vízhűtés esetén is kérdéses, hiszen a radikra is kell ám venti...

Alléz Olympique de Marseille!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.