Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hehehehe


hehehehe
tag

nekem teccik a dolog :C folytasd csak nyugodtan szivesen olvasgatom majd :R

(#2) domi007


domi007
őstag

Köcce, előre is.
Csak nem tudom, hogy az itteni közösségbe tényleg illeszthető-e ez. Mert ugyan hiába mondom, hogy csakis FehérKalaposság, ha rossz kezekbe kerül..Szóval mondjátok meg, hogy lehet-e iylen összefoglalót írni, amit ugyan összeszedhetne az ember, de sokkal tovább tartana, angolul...stb.. Szóval nem tudom...
Írjatok.

DOMy

u.i.: ja, és frissítettem a cikket, javítottam, a mostani változat kiegészült egy-két dologgal, ez a végleges jelenleg.

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#3) Wise


Wise
tag

Engem érdekelne.

(#4) dani0907


dani0907
csendes tag

Remélem lesz belőle 10 rész:)

(#5) domi007 válasza dani0907 (#4) üzenetére


domi007
őstag

Elsőként olyan 3 rész lesz. Talán....

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#6) sh1n0b1


sh1n0b1
csendes tag

engem a notis társadalom által vezérelt wifi crack érdekelne... wardriverségről irhatnál egy cikket.

"A világűrben viszonylag alacsony a népsűrűség."

(#7) domi007 válasza sh1n0b1 (#6) üzenetére


domi007
őstag

A wifi crack lenne pont az első rész.
Így megfelel?

DOMy

u.i.: a wardriverségről? háát, meglátjuk, ha nem is ebben a cikksorozatban

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#8) S.J.M.


S.J.M.
senior tag

Én is szeretettel várom, remélem az adminok is hagyni fogják. :K

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#9) Senhi


Senhi
aktív tag

Érdekesnek ígérkezik :) jöhet :C

(#10) EQMontoya


EQMontoya
veterán

várom én is a dolgot, részemről áldásom rája :R

Same rules apply!

(#11) Shkiz0 válasza domi007 (#2) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

jöhet. Igazából Kevinröl is írhatnál ha nem nagy kérés :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#12) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Igen-igen-igen :D

Főleg a wifis engem is nagyon érdeklne, de a többit is nagyon szívesen olvasnám :)

(#13) mv


mv
aktív tag

Kíváncsian várom az írásaidat. :K :R

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#14) Szaszati


Szaszati
tag

Mindenképp érdekes lenne. Szerintem is vágj bele!

MobileArsenal - World domination temporarily suspended...

(#15) adalbert1


adalbert1
veterán

Én is feltenném a kezem mint kíváncsi olvasó!

(#16) garfield-r


garfield-r
tag

Engem is nagyon érdekelne a téma :R

(#17) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Jöjjön-jöjjön a nép okítása! :R

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#18) Kovács84


Kovács84
aktív tag

Nyugodtan folytasd nagyon jó ötletnek tartom, pláne, hogy tegnap vettem ki a könyvtárból a 2 Mitnick könyvet :B

(#19) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Még egy voks a folytatás mellett.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#20) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Szia!
Engem is érdekelne minden amit tudsz a témában!:) Én is remélem lesz majd vagy 10 rész, meglásd nagy sikere lesz:)

[ Szerkesztve ]

(#21) sh1n0b1 válasza domi007 (#7) üzenetére


sh1n0b1
csendes tag

Tökéletesen! ;) Szerintem, ha már leírod hogy lehet feltörni, azt is leírhatnád, hogyan védjük le a mai napig széles körben elérhető legmegfelellőbb módszerekkel. Én pl nem kispályáztam, wifi routerem a következőképpen védett (kis paranoia, de ki tudja): MAC szűrés, WPA2+TKIP, jelszó 1x karakter random, portszűrés + szoftveres tűzfal a notin.

"A világűrben viszonylag alacsony a népsűrűség."

(#22) Xpod


Xpod
addikt

Ez érdekes. Olvasni fogom, mert a szakdogámhoz és is alámerültem az internetes társadalom sötét világába.

[ Szerkesztve ]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#23) MBazsee


MBazsee
tag

Nekem tetszik az ötlet!
Várom az írásokat.

Sok sikert hozzá! :)

(#24) geree@bl


geree@bl
aktív tag

Még egy voks a folytatatás mellett.
Támogatom az ötletet, mert akkor nekem se kellene pl máshol keresgélni állandóan :DDD

Respect :R

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

(#25) domi007


domi007
őstag

Hali,
Sracok, koszonom a biztatast, akkor bele is kezdek.
De megint kicsit megzavarodtam, mert ujabb kerdes merült fel bennem. Kezdjük az alapoktol, vagy azonnal vagjunk bele a melyvizbe?
Mondjuk 1 resz mindenkeppen lesz, amiben az eszközöket ismertetem majd.

Üdv:
DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#26) garfield-r válasza domi007 (#25) üzenetére


garfield-r
tag

Helló!
Nagyon jó lenne szerintem, ha az alapoktól kezdenéd :R

(#27) Vladi


Vladi
nagyúr

Írd. De azért készülj fel a téged ért támadások hadára. (Már nem crack. :DDD )

Plusz érdemes "biztonsági" elemeket belecsempészni. Pl: a poén lelövése előtt megállsz. Így aki érti is amit írsz, az tudni fogja. Aki meg csak bohóckodni akar az infók felhasználásával, hát hoppon maradt.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#28) domi007 válasza Vladi (#27) üzenetére


domi007
őstag

Nagyon jo ötlet. A kkor nemsokara jelentkezem az elso resszel, alapozas, eszközök.

DOMy

mod: ja, es a tamadasok? hat, tuzfal van :DD (lelekben is :DDD), mondjuk mindenkeppen erdekelne egy admin velemenye is.... :U

[ Szerkesztve ]

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#29) Sidaries


Sidaries
őstag

Nekem jöhet!

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#30) Vladi válasza domi007 (#28) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ha eddig nem jelentkezett mod, azt jelenti, hogy egyenlőre figyelnek. De priviben fel is kereshetsz egyet tanácsokért.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#31) intelfan


intelfan
aktív tag

érdekesnek indúl, már most felvillantotál pár olyan dolgot amit eddig nem tudtam

kifejezetten érdekel, remélem lesz folytatás

:R

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#32) Xpod válasza domi007 (#25) üzenetére


Xpod
addikt

Szerintem az alap fogalmakat, mint pl IP, MAC cím, alhálózat kihagyhatod. Akik ezt a topicot olvassák, azért rendelkeznek némi háttér infóval.

Először írd le a progikat rövid bemutatással.
Utánna kezdj csak bele a konkrétabb technikai bemutatóba.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#33) Vakegérke válasza Xpod (#32) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szerintem meg ne hagyja ki. Legyen teljes a tájékoztatás. Sokan vagyunk, akiknek meglehetősen hiányos ilyen irányú tudásunk.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34) jerry311


jerry311
nagyúr

Egy átlag rendszergazdából 3 perc alatt húzom ki a jelszavát. 10-ből 9 nem is gondol rá, hogy lecseréli az auktális jelszót egy ideiglenesre, amit aztán majd megint lecserél, amikor végeztem a dolgommal. 10-ből 4 rendszerbe akár hónapokkal később is be tudok lépni, tűzfalat konfigol, belső hálózaton kutakodni... Van köztük kis cég (fóti nemtommilyen alapítvány) meg nagy cég (BT UK) is.

Igaz nem kötődik szorosan a témához, de azért elszomorító a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#35) Szaszati válasza Xpod (#32) üzenetére


Szaszati
tag

Alapok szerintem is jöhentek, végülis ha jól értettem akkor teljeskörű tájékoztatás a lényeg. Esetleg a tényleg nagyon alap dolgokat amiket Te is említettél (IP, MAC, stb.), azokat esetleg lehet csak nagyon röviden egy linkkel megtoldva a részletesebb magyarázathoz (pl. Wikire, vagy ilyesmire).

MobileArsenal - World domination temporarily suspended...

(#36) Kovács84 válasza Szaszati (#35) üzenetére


Kovács84
aktív tag

Alapok, alapkönyvek stb, mi miért, azt szerintem nem kell annyira alapozni mint Mitnick az első könyvben, mert piszkosul untan a fele gyakorlatilag józan paraszt ész meg egy nagy adag tökösség ;)

(#37) Realradical válasza jerry311 (#34) üzenetére


Realradical
őstag

Magamon kívül két admint ismerek...és fejlövés előtt 3 perccel tudnál kiszedni belőlük admin jelszót. :U

/ON
Kérekszépen több ilyen cikket. A sebezhetőségi pontok leírása nagyban segíti munkám. :) :R

mod: Bár az igaz, hogy az elődöm ajtóbecsapással ment el minden jelszó átadása nélkül...végül rájöttem, hogy a rendszergazda jelszavak a 90%-ban 1db enter.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#38) domi007


domi007
őstag

Akkor a Tisztelt Ház:
sok-sok IGEN
0 NEM
és X TARTÓZKODÁS (adminok)

elfogadta a cikksorozat megírásában feltett kérdést.
:DD
Az első cikk várható időpontja:
Amint letelik az az 5-6nap, ami 2 címlapos írás között le kell, hogy teljen.
Addig is Wordben már elkezdem írni.
Üdv:
DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#39) sksporky


sksporky
tag

A hacker-cracker közötti különbségről lehetne vitázni sokat,de a hacker szervereket tör fel a cracker meg felh. programokat.A cracker leginkább ASM-hez ért,a hacker+ néhány prg nyelvhez és képes önálló hack prg-ket írni,legjobb tudomásom szerint

A cikk jó,jöhet minden efféle!

(#40) Kovács84 válasza sksporky (#39) üzenetére


Kovács84
aktív tag

Igen viszont a hackerek a social-al is nyomulnak, így kisebb telefonos, e-mailes trükközéssel kerülnek közel a célhoz, míg egy cracker általában brute force-ol, neki nem számít ha észreveszik behatolás közben, a hackereknek legalább van stílusuk.

(#41) jerry311 válasza Realradical (#37) üzenetére


jerry311
nagyúr

[link]
A három perccel a fejlövés előtt pedig pont az az időpont, amikor letelt az átlag 3 percem. :DDD

Az a legszebb amikor hozzám képest 0 hozzáértésű emberekkel találkozom IT vezetői (2-3 beosztott, 250+ calkalmazott, min. net. 4-600k HUF/hó) pozíciókban, mondom ezt úgy, hogy én sem értek igazán a hálózatbiztonsághoz, egyáltalán a hálózatokhoz sem.

[ Szerkesztve ]

(#42) sksporky


sksporky
tag

Ja és van 1 nagyon jó oldal valahol,csak meg kell keresni,van kezdő,közép,nehéz fokozat,ezeken belül 1x feladat,különböző hackelési feladatokat kell megoldani,nagyon jó csak nemtudom már a címet.

(#43) sksporky


sksporky
tag

Bingóó
[link]
Akit érdekel,írja le meddig jutott :)

(#44) domi007 válasza sksporky (#43) üzenetére


domi007
őstag

Nagyon sok ilyen oldal van, pl. van ilyen magyarul is:
ordoglakat.info
stb....
Légyszí az ilyeneket tedd offba, mert nem kifejezetten ezekről az oldalakról, illetve megoldásaikról szeretnék írni.

Köcce!

DOMy

[ Szerkesztve ]

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#45) sksporky válasza domi007 (#44) üzenetére


sksporky
tag

Ja ok bocsi

[ Szerkesztve ]

(#46) Lenry válasza Shkiz0 (#11) üzenetére


Lenry
félisten

MItnickről én is szívesen olvasnék, de az egész cikksorozat nagyon érdekel, úgyhogy hajrá!

amíg elkészül, addig pedig mindenkinek tessék szépen beszerezni és megnézni ezt a Kevin Mitncikről szóló filmet (nekem személyes kedvencem, rögtön ez után)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#47) azbest válasza Lenry (#46) üzenetére


azbest
félisten

Vagy olvasni valami igazán tartalmas regényt :) (Angolul több hasonló kötete is van, de magyarul csak ez jelent meg)

"A szerzők az igazi hekkertársadalom tagjai: biztonságtechnikai cégek vezetői, szakértői. Egyesek saját nevükön, mások álnéven szerepelnek. Az alaptéma szerint egy a számítástechnikából kiöregedett, de zseniális szakember elhatározza, hogy az afrikai pénzpiacokon fog jelentős vagyonra szert tenni, majd eltűnik a világ szeme elől. Tervéhez számos más hekkert használ fel úgy, hogy azok tulajdonképpen nincsenek tisztában sem saját szerepükkel, sem azzal, hogy valójában egy nagyobb játszma részét képezik. Minden fejezet kulcsfiguráját egy-egy szerző formálta meg, talán valamelyest a maga képére."

[ Szerkesztve ]

(#48) moma


moma
őstag

engem az a dollármilliókat leemelni számlákról dolog érdekelne. főleg abban a nagy crack gomb megnyomós változatban.

we all deserve a bit of luck.

(#49) domi007 válasza azbest (#47) üzenetére


domi007
őstag

Bizony, ez hasonlít a Die Hard 4 alaptémájához: sok-sok hacker mind-mind feltöri egy kis részét a hálónak, majd valaki összefogja ezt a sok kicsi részeredményt, és voilá: az USA összeomlik...

#48: A kis scriptkiddie mindenedet :D. Hogy ezt megtehesd, nem elég csak a nagy Crack gomb...ahhoz kicsivel több kell...sőt nagyopn speciális dolgoknak kell összeesniük...

De lesz akkor egy cikk, amely leírja egy elméleti támadás menetét....

A nagy crack gombbal csak biztonsági résekkel "ellátott" oldalt tudnál feltörni. Egy banknál azért ez nem valószínű...
DOMy

[ Szerkesztve ]

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#50) Kovács84 válasza Lenry (#46) üzenetére


Kovács84
aktív tag

Bár én még nem láttam a filmet ( :R torrerent, lassan ezt már nem mondhatom el magamról), de Mithnick szerint a film kitaláció és talán per is volt a dologból, asszem valahol az első könyvében írja.

azbest

: Arra a könyvre már jó ideje rá vagyok izgulva, lehet be is szerzem lassan a abebook's-on

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.