Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Japánok...

(#2) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Látom létjogosultságát. Anno call centerben dolgoztam, 250 munkaállomás, a hosszú asztalokon oldalt szivacsos kárpittal bevont bútorlapok voltak a térelválasztók, szemből pedig opálüveg. A szemellenző nem kellene, annyira megszoktam, hogy amíg valaki nem a nevemen szólítva kezdte a hozzám intézett mondókáját, ügyet sem vetettem rá, de a terem alapzaja a Platronics füles és Avaya készülék ellenére is zavaró volt.

Ennek a koncepciónak viszont sok kényelmét nem látom. Míg egy hagyományos fejhallgató súlyát a fej fölött átívelő pánt tartja, ennél vagy minden a fülekre nehezedik, vagy olyan erős a rugó, hogy satuba préseli a fejet. :N

Viszont nem tartom kizártnak, hogy néhány egyetemi tanár kötelező viseletként fogja előírni ZH-hoz. :DD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#3) Patice


Patice
nagyúr

BKK/MÁV kompatibilis... ;]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4) keembo


keembo
tag

"Mindenesetre kíváncsian várjuk a folytatást: lehet, hogy hamarosan valaki előáll egy vödörrel, amin kivágnak négy lyukat a szemeknek, az orrnak és a szájnak, hiszen az biztos, hogy még ennél is hatékonyabb lenne."

Na jó, itt felröhögtem. :D

(#5) oriic válasza keembo (#4) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

+1

De akkor meg mindig ott lesz a vodor hang problemaja. :DDD

szerk: kiveve ha belelt vodorrol lesz szo. ;)

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#6) Raymond válasza oriic (#5) üzenetére


Raymond
félisten

"Nehéz elhinni, hogy van olyan élő ember, aki ezt feltenné a fejére, csak hogy csökkentse a zajt."

Mondjuk azt mar feltataltak - bukosisak. Igaz dragabb mint egy vodor es egy halom torulkozo :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#7) Cooper911


Cooper911
senior tag

Ez az Április 1-ei hír egy kicsit megkésett. :D

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#8) nemlehet válasza oriic (#5) üzenetére


nemlehet
őstag

Aktív zajszűrős vödör visszhang redukcióval?

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#9) scarabaeus


scarabaeus
őstag

Nem kell ezt szemellenzősen nézni. :D

Quoth the Raven "Nevermore."

(#10) #06658560 válasza macilaci78 (#2) üzenetére


#06658560
törölt tag

Miért kéne satuba fognia a fejed?
" egy Wear Space-szel kiegészített fejhallgatót."

Egyébként elefant megint sikeresen lehozott egy balfasz cikket, nulla kompetenciával, igazi Blikk szinten mozogva.

(#11) Ixion77 válasza #06658560 (#10) üzenetére


Ixion77
őstag

"Egyébként elefant megint sikeresen lehozott egy balfasz cikket, nulla kompetenciával, igazi Blikk szinten mozogva."

+1

Szomorú látni, hogy már a szakmai weboldalakon is olyan újságírók vannak akik meg vannak győződve róla hogy minden amit ők nem értenek az hülyeség. Ráadásul ezt még elő is adják viccesnek szánt, valójában csak szánalmas kocsmai stílusban.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#12) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

1925

#RetroShock!

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#13) FlashLed


FlashLed
senior tag

Japcsiknál kicsit elgurult a gyogyszer mikor ezt megalkottak. Tenyleg azt hittek, ez egy sikertermek lesz?

The Mechanic

(#14) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Japánban akár sikere is lehet a helyi specialitások miatt. Ott akkora helyen él egy család 4-5 fővel, mint nálunk 1-2 ember. Nincsenek igazán külön szobák ahova el tudnál húzódni. Ha tényleg annyira jól szűri a zajt, akkor ez lehetőséged ad úgy zenét hallgatni, hogy közben ugyanabban a szobában másik TV-znek, vagy körülugrálnak, stb...

(#15) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

a túlzsúfolt kínai netkávézókban ott a helye...

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#16) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Csak legyen belőle ilyen arcos verzió, akkor megvesszük! ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17) DeathAdder válasza FlashLed (#13) üzenetére


DeathAdder
veterán

Sosem lehet tudni :N

Amikor 2011-ben megvettem a Samsung Note 1 -et ujjal mutogatva röhögtek rajtam az utcán miközben telefonáltam, most meg egy ép eszű user ki sem tenné lábát a házból egy akkora egérmozival ;]

(#18) oriic válasza nemlehet (#8) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Tökéletes. :D

Live-Die-Respawn

(#19) coolpet


coolpet
senior tag

Egy zárt fejes aktív zajszűrős mikrofonnal miért is nem felel meg a célnak?

Mert nem ennyire elvetemült?

(#20) Cathfaern válasza coolpet (#19) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Az aktív zajszűrő tipikusan csak a monoton zajok szűri ki. Pl. busz, vonat, repülő hangja. Ha beszédhang vagy tv hangját kell kiszűrni, akkor már nem olyan hatékony.

(#21) bakter24


bakter24
őstag

Arra láthatólag egyiktek sem gondolt, a cikkírót is beleértve, hogy mi van, ha nem ülve használja a célszemély, hanem fekve, relaxáláshoz, meditatív zene vagy hangoskönyv egy 10 m2-es japán minilakásban, ahol 4 en laknak?! Ez nem a fejhallgatók teljes piacán kell sikeres legyen, hanem szerintem egy ilyesmi speciális felhasználásban.

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#22) #06658560 válasza bakter24 (#21) üzenetére


#06658560
törölt tag

Én irodába simán felvenném.

(#23) mzso


mzso
veterán

Valahogy egy CIEM szerintem praktikusabb...

(#24) weres78


weres78
senior tag

Jó lenne ebben filmezni, hogy a barátnőm nyugodtan beszélgethessen közben... Mondjuk ő így is nyugodtan tolja.

(#25) scarabaeus válasza weres78 (#24) üzenetére


scarabaeus
őstag

Beszélget, beszél hozzád, közben felveszed ezt a szemellenzős kótyagsisakot, megszűnik a külvilág és a szemkontaktus :)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#26) Aprósólyom válasza Ixion77 (#11) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Sajnálom, de csatlakoznom kell. Én nem feltétlen tartom magam white füllnek, de akiket így ismerek, és láttam már hogyan hallgatnak zenét, általában nem a plafont, vagy a szobában lévő képeket bámulják, hanem legtöbbször becsukják a szemüket és csak a zene van semmi más. Az agyat nagy munkatehertől mentesítjük, ha becsukjuk a szemünket. Nem oktalanul hallgatják így a zenét, vagy akik meditálnak okkal teszik ugyan ezt. Biztosan van, aki konzervatív e téren és lehetőleg tartózkodik az aktív megoldásoktól és használna ilyet.
Másrészről még nem próbáltam aktív zajszűrést. Kíváncsi lennék a hatékonyságára.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#27) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Ez a japán életmódhoz teljesen életszerű, működő koncepció.
Erre és más piacra sem fog vélhetően érkezni, bár lehet, hogy kísérleti, kutatàsi és oktatási területeken megjelenhet.
Attól, hogy mi nem tudjuk sok tekintetben elgondolni, a valóság sokkolòan más japánban.
És ez így van jól!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#28) Aprósólyom válasza Polarstar (#27) üzenetére


Aprósólyom
addikt

+1

Jevons paradox

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.