Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Patice


Patice
nagyúr

Én pont mostanában gondolkodtam azon, hogy jó lenne a nagy, hagyományos gép helyett valami kisebb, sokkal kevesebb fogyasztással, betenni torrentnek, netezni, filmezni róla, stb.
Ezek a lapkák már nagyon szimpik. Pont ilyesmire vártam már Én is.

Egy ilyen lap (esetleg egy kisebb SSD rendszernek), meg egy 2-3 Terrás "green" vinyó nyamm. :) (Azért egy nagyon halk 8-9 centis ventit megérdemel mindegyik lap) Ha meg nagyon nagy lenne a büdzsé, akkor még egy Blu-ray író kombó, kártyaolvasó. Többre már nem is merek gondolni. :DD

Net jöhet-mehet vezeték nélkül, HTPC házba vele, TV alá betenni, plazmát monitort rákötni, aztán tényleg szinte minden mostani multimédiás igényt elvégez egy eszköz. Mindezt ilyen fogyasztással. Gratula a fejlesztőknek. Ezzel szerintem nagyot szakíthatnak majd.

Ezek után már csak az árára leszek kíváncsi. De elég valószínű, hogy ilyenre fog épülni a következő rendszerem.

Üdv.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#102) julius666 válasza antikomcsi (#56) üzenetére


julius666
addikt

Mert nyilván Te jobban értesz hozzá, mint az átlag. A többségnek bőven jó egy lejátszó, és nem akarja buherálni, csak megnézni a filmeket pendriveról, vagy egy külső hdd-ről.

Aztán belefut kompatibilitási problémákba, ez nem megy, az nem megy, stb. HTPC-n meg elindítja a lejátszóprogit, és gyakorlatilag mintha gépen nézné (ott is nézi ugye), tökéletes. Az igényeseknek meg mondanom sem kell, egy ilyen megoldás mellett szóba se jön a a lejátszó-box, a HTPC-n ezernyi olyan a minőségre jótékony hatással lévő beállítást tud eszközölni, amit a lejátszó-boxon soha a büdös életben.

Ezeknek az "összerakásához" kell csak (oda sem rendszertervező-mérnöki) valamiféle tudás, a használata utána már egyszerűbb, kényelmesebb is. Az átlagusernek is. Mert ott van fillérekből a több terás háttértár, nem kell semmit sem baszakodni külső drága vinyókkal meg pendriveokkal. Mindamellett NAS-nak tudja kényelmesen használni az otthoni user is, ha ismételten vki már összerakta neki a hálózatot, illetve tud rajta böngészni, miegyebek.

Nembeszélve arról, hogy nincs semmi amit telepíteni kéne rá. Míg a HTPC-nél jelentős költség maga a szoftver is. Aki nem ért hozzá, az nem fog linuxal "bajlódni"

Aki nem tud egy Linuxot XBMC-vel felnyomni, az egy Windows-t sem, bocs. Szóval vagy valaki összerakja neki, vagy jön előtelepítve OEM-ben. Ott sajnos valóban valószínűleg csak win lesz, de ez nem "szükségszerű". Ha megfelelően szint alá esnek az árak nem lenne elképzelhetetlen hogy valaki előre összeszerelt XBMC-s HTPC-vel kereskedne ócsóért.

(#103) antikomcsi válasza Tonyius777 (#100) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Egy erős cpu az mindenképpen jó, de az meg itt nincs. ;]

(#104) julius666 válasza Tonyius777 (#100) üzenetére


julius666
addikt

Még annyit ehhez az egész Media lejátszó témához, hogy kár hogy hardverbe integrálnak ilyen funkciókat mert, ha jön valami más akkor hiába van benne ez a film gyorsító mert: 1) kell hozzá szoftver amely ezt kihasználja 2) várni kell a frissítésre 3) ha abbamarad a támogatás megint vehetsz új HW chipet amely kicsit többet tud.
Hát nem jobb ha van egy erős CPU is :)

Bocs de ez így elég értelmetlen :F

A Windowsos DXVA-val alapból tudod használni a videós gyorsítást, nem kell hozzá különösebb hardveres támogatás. Ráadásul szedi a frissítéseket hacsak nem vagy olyan idióta hogy kalóz Windowst használj/kikapcsold ezt a lehetőséget.

Szoftver meg már régóta van.

(#105) Tonyius777 válasza julius666 (#104) üzenetére


Tonyius777
tag

Hát én más codecet használok s ott kivan pipálva GPU HW gyorsítás Ion-on de mondom 99% minden megy de pont találtam nemrég 1et ami pont az 1% :)
ez még változhat.

Lehet hogy értelmetlen :O én jobban örülnék pl ha egy CPU+GPU együtt működne és a számításokat együtt oldanák meg, mindenféle extra fejlesztésű szoftver segítsége nélkül gondolok arra hogy oprendszerbe kéne ezt berakni, de ez szerintem még a jövő.

pl mostani Sandy Bridge CPU-kban is milyen jó lenne a GPU-t is használni CPU val ha valakinek úgyis van külső VGA ja

[ Szerkesztve ]

Üdv:Tony

(#106) toldy


toldy
őstag

Nekem tetszik ez a Brazos , de lenne egy kérdésem. Lesz valamelyik gyártó olyan tökös hogy dolgokat lehagynak a lapról illetve kevesebbet raknakrá és lesz valyon nano-itx lap is belőle? Esetleg megfejelik egy integrált táppal néhány atomos asus/zotac laphoz hasonlóan?

Mert egy hírt találtam róla de az meg a fudzillara hivatkazik, többit tudjátok :F ;]

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#107) julius666 válasza Tonyius777 (#105) üzenetére


julius666
addikt

de pont találtam nemrég 1et ami pont az 1%

és ez mi is volt? Bocs hogy értetlenkedek, de számomra elég zavarosak a hszeid. :F

Lehet hogy értelmetlen én jobban örülnék pl ha egy CPU+GPU együtt működne és a számításokat együtt oldanák meg, mindenféle extra fejlesztésű szoftver segítsége nélkül gondolok arra hogy oprendszerbe kéne ezt berakni, de ez szerintem még a jövő.

Erről beszélek, ez most is így működik. Erről szól a DXVA. Hogy ezt a létező lehetőségét a Windowsnak használja-e az adott szoftver, azt a szoftver fejlesztője dönti el. A DXVA-nak Linuxon is megvannak az alternatívái.

pl mostani Sandy Bridge CPU-kban is milyen jó lenne a GPU-t is használni CPU val ha valakinek úgyis van külső VGA ja

A Fusion platform - amiről a cikkben is szó van - pont ezt tudja (az Intel oldalán nyilván nincs ilyen lehetőség Inteles külső videokártya hiányában). Ezért nem értem miről beszélsz. Nyitott kapukat döngetsz a hszeidben.

[ Szerkesztve ]

(#108) lorenzen


lorenzen
aktív tag

Nem értem miért ebből akartok NAS-t és routert készíteni.
Remélhetőleg az Atom árát egy picit lenyomja az új platform. Fogyasztásban van jobb Atom processzor, és fejlett grafikai képességekre sincs szükség ezen felhasználási területhez.

Én a HTPC - Nettop szerű felhasználásban látom a jövőjét. A mindennapi feladatok ellátására tökéletes, Játékhoz és komolyabb feladatokhoz kell csak bekapcsolni a hangos asztali gépet. Az energia áremelkedés ütemének gyorsulása, reálissá teheti ezt a kettős gépes felállást. (Én már most is egy Atom-ION párost használok a mindennapi tevékenységeimre. Kényelmes és tökéletes megoldás.)

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#109) julius666 válasza lorenzen (#108) üzenetére


julius666
addikt

Itt nem arról van szó, valaki azért venne ilyet hogy NAS-t/routert csináljon belőle.
Hanem hogy ha már HTPC miatt ilyet vesz (arra ez ezerszer jobb mint az atom), akkor nagyon kényelmes NAS-ként illetve (talán kevésbé kényelmes de ha már képes rá akkor miért ne :P ) routerként is üzemelhet egyszerre, amin a grafikus gyorsítás miatt teljes értékűen lehet netezni illetve egyébb feladatokat is kényelmesen végezni.

Az atom-nál csak a proci valóban jobb fogyasztású, de a grafikus magot ha már beleszámítod, jelentősen jobb a Brazos.

(#110) Bandus99


Bandus99
őstag

Mire lehet tippelni mikor fog itthon is megjelenni a kinalatban?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#111) Tonyius777 válasza julius666 (#107) üzenetére


Tonyius777
tag

"1%" ha van ionod akkor elküldhetem ha érdekel.
Most akkor ez a DXVA nem csak video lejátszáshoz van? És mi/mik használja/k még?

most már látom a Fusion-t az pont egy másik link azt még nem olvastam.

[ Szerkesztve ]

Üdv:Tony

(#112) julius666 válasza Tonyius777 (#111) üzenetére


julius666
addikt

Az az egy százalék az most egy videófile? Mert simán találok én neked olyan videószabványt, amit nem gyorsít hardveresen semmi.
Sőt, H264-ből is simán csinálok olyan videót amit nem fog tudni a videókártyád/IGP-d hardverből lejátszani. Nem nagy kunszt.

Az ilyen videófileok esetében a készítők a sárosak (feltételezve hogy desktop lejátszásra szánt videóanyagról beszélünk, nem valami masterről, ott ilyesmi simán előfordulhat).

Most akkor ez a DXVA nem csak video lejátszáshoz van? És mi/mik használja/k még?

Igen, most nem arról beszélünk? :F

most már látom a Fusion-t az pont egy másik link azt még nem olvastam.

:F
Milyen másik link? A cikkben tárgyalt Brazos a Fusion platform első terméke.

Bocs, de ismét leírom: zavarosak a hozzászólásaid nagyon a számomra.

(#113) Srodney válasza M@trixfan (#4) üzenetére


Srodney
senior tag

röviden ennyi a lényeg! ezt akarta elérni az amd ezzel az iránnyal szerintem...

(#114) Tonyius777 válasza julius666 (#112) üzenetére


Tonyius777
tag

talán mert nem olvastam végig a cikket csak átfutottam azért zavaros. :DDD
Ez a DXVA nem teljesen az amit szerettem volna ez csak a media fájl tartalom gyorsítást említette.
Majd megnézem milyen szabványú a video, "a készítők a sárosak" de már ez is elég nagy baj, ebből adódóan elterjedhet egy új szabvány is, amire nem találsz egyhamar megoldást pont ez lepet meg hogy mért nem megy az Ionon, de szerencsére még nincs akkora gond mert 99%-ba mindent vitt.
Egy jó példa a TV-kben a player szerintem itt még kevesebb az esély hogy megold pedig menyi ember örül ennek a Funkciónak.

Üdv:Tony

(#115) julius666 válasza Tonyius777 (#114) üzenetére


julius666
addikt

Ez a DXVA nem teljesen az amit szerettem volna ez csak a media fájl tartalom gyorsítást említette.

Hát nem erről volt szó? Másfajta gyorsításra van más. OpenCL mondjuk vagy CUDA.

ebből adódóan elterjedhet egy új szabvány is, amire nem találsz egyhamar megoldást

Igen, ez valóban hátulütője ezeknek a beépített dekódereknek. Ilyen volt pl. a nemrégiben megjelent VP8, amit a régebbiek nem tudnak hardveresen gyorsítani (a cikkben említett eszköz már igen, az UVD 3.0 már tudja).
De ha ez megnyugtat, akkor a jövőben nagy valószínűséggel a H264 teljes körű elterjedettsége várható, egyre kevesebb más formátumú anyaggal lehet majd találkozni. A H264-et pedig 4-5 évig nem valószínű hogy más formátum váltani fogja ezen a posztján.
Azt meg jelenleg a piacon kapható termékek közül mind támogatja.

Amúgy a zavarosságot a fogalmazásmódodra értettem, nehezen érthető amit írsz. Ha külföldi származású vagy, akkor persze nem szóltam, teljesen érthető.

(#116) M@trixfan válasza Tonyius777 (#105) üzenetére


M@trixfan
addikt

Értelmes lenne teljesen általános kódot futtatni a videokártyán anélkül, hogy specifikusan arra kellene kódolni. Szerintem valami ilyesmire gondolsz és a DXVA még nem ez. Így lehetne teljesen szoftveres a dekódolás miközben lényegében gyorsított lenne. Nyilván hatékonyabb a célzott gyorsítás, de a teljes szabadság jövedelmezőbb lenne tudás szempontjából. Esetleg nem 4x hanem csak 3x gyorsabb a sima CPU dekódoláshoz képest. A vége úgy is az lesz, hogy erősen közelednek a GPU-k és a CPU-k.

Legfőbb fenntartásom a Sigma/Realtek lejátszókkal szemben, hogy nyújt-e olyan képminőséget mint a tisztán szoftveres dekódolás.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#117) Abu85 válasza julius666 (#115) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A VP8-nak más hátulütője is van a szerveroldalon. Persze isten ments, hogy temessem, csak van jobb. Amúgy én a h.264-ben sem hiszek, de biztos azért, mert már láttam a FlashPlayer 10.2-t. :DDD

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#118) Matamata válasza Abu85 (#64) üzenetére


Matamata
aktív tag

Érdekes, eddig még nem nagyon volt szó az EFI-ről az AMD-s lapoknál.
Nincs róla valami hivatalos információ, hogy az AMD-nek mik a tervei vele?
Vagy a bevezetése csak a gyártókon múlik és nem szólnak bele úgy mint az Intel?

(#119) raidx


raidx
őstag

Mivel az ASUS már EFI-vel hoz ki alaplapot az új AMD cuccossal, valószínűleg a gyártókon fog múlni a dolog. Véleményem szerint az AMD nem szól bele, csak minél többet és többfélét kínáljanak a gyártók mert neki az jó!

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#120) vtechun válasza julius666 (#102) üzenetére


vtechun
veterán

nekem jelenleg ION alapokon megy linuxon XBMC.
és DVB-T tuner, hts tvheadenddel - időzített felvételek, webes felületen vezérelhető
utorrent letöltésel - szintén webesen vezérelhető
fájl szerver 4,5 tera háttértárral.

XBMC természetesen kezeli jól a tvheadend segítségével a dvb-t tunert.

Egyelőre ennyit oldottam meg, de ugye a lehetőségeim eléggé "végtelenek" :)

(#121) arty válasza Tonyius777 (#111) üzenetére


arty
veterán

feltehetnéd valahova és kilinkelhetnéd! (data.hu)

megnézném mit szól hozzá az xbmc/hd3200

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#122) vtechun válasza arty (#121) üzenetére


vtechun
veterán

na, az engem is érdekelne, killah samplet is siman viszi.

(#123) gabor85 válasza Abu85 (#117) üzenetére


gabor85
őstag

Igen odavagy a Flash új verziójától, nehéz nem kiszúrni:D

Nagyvonalakban elmondanád?

(#124) Razermazer


Razermazer
őstag

Hát nekem már biztosan lesz egy asus mini itx-es darab, ahogy megjelenik a modecom302-es ház már várja szeretettel. Kiváló mindenes lesz belőle, de az ára is biztos borsos lesz, 40 felett az tuti.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#125) tlac válasza DBob (#95) üzenetére


tlac
nagyúr

amíg 13k-ból már megvan a gigabitet kipumpáló routerboardod

ez hogy van meg, mi jön ki ennyiből? ennyiért elég jól hangzik

Egyesek hosszú évek (lassan évtizedek) óta dolgoznak megfelelő x86 alapú routerek szoftveres feltételeinek megteremtésével (m0n0wall, smoothwall, és társai). Gondolom nem akarod ehhez hasonlítani azt hogy iptablesben kitiltasz mindent, és beengedsz pár dolgot, esetleg forwardolsz még párat, mert az a router fogalmától kissé távol áll.

nem hasonlítom
viszont mi az hiányzó tudás, ami ezeken a pár dolgon kívül még kellhet otthonra?

(#126) Abu85 válasza gabor85 (#123) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hát, sokat nem lehet mondani, mert az Adobe még fejleszti, de lényegében több dolgot helyez át a GPU-nak, így összességében csökken a CPU-használat, és kevesebb energiát is használ a rendszer 10.2-vel. A HTML5-tel nem hasonlították össze, de a 10.1-hez képest jelentős az előrelépés. Lesznek új blendszűrők is, így a képminőség is javul.
Lehet, hogy gonosz leszek, de úgy mondanám, hogy a 10.2 az aminek a 10.1-nek kellett volna lennie. Mindenesetre Steve bácsinak mostantól nem lesz mire fogni, hogy miért nincs flash az iPad-on. Talán bevallja, hogy üzleti érdekek vezérelték a döntésben. :D

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#127) julius666 válasza Abu85 (#117) üzenetére


julius666
addikt

A VP8-nak más hátulütője is van a szerveroldalon.

Itt gondolom a H264-hez képesti rosszabb minőség/méret arányra gondolsz.

Amúgy én a h.264-ben sem hiszek, de biztos azért, mert már láttam a FlashPlayer 10.2-t.

:F :F :F
Mivan? Ezt nem is értem mi akar lenni. A FlashPlayer 10.2 és a H264 két külön dolog, a Flash le tud játszani H264-et rádásul a 10.1-től kezdve hardveres gyorsítással. Ezen kívül semmi közük egymáshoz.

(#128) Kapti


Kapti
tag

Már csak egy kisebb méretű és teljesítményű tápot kellene feltalálni (elég lenne max. 200W), de valami normálisat.

Phenom II X3 720BE @955X4 - Life is good.

(#129) Tonyius777 válasza M@trixfan (#116) üzenetére


Tonyius777
tag

Na akkor csak kivehető amit írtam köszönöm a Kollégának :R
Pontosan erre gondoltam "erősen közelednek a GPU-k és a CPU-k"
Minek is járjon üresjáratban a GPU amikor van többlet teljesítmény a gépbe amit felhasználhatnánk.

[ Szerkesztve ]

Üdv:Tony

(#130) Tonyius777 válasza julius666 (#115) üzenetére


Tonyius777
tag

"Amúgy a zavarosságot a fogalmazásmódodra értettem, nehezen érthető amit írsz. Ha külföldi származású vagy, akkor persze nem szóltam, teljesen érthető."

Ha beszélnél 5 nyelven akkor megtapasztalnád hogy néha egyiken sem beszélsz tökéletesen :DDD
Amúgy csak kibogozták a többiek mit is akartam :DD

[ Szerkesztve ]

Üdv:Tony

(#131) Tonyius777 válasza arty (#121) üzenetére


Tonyius777
tag

Itt a kis video:
[link]

Konkrétan KMPlayer-ben akadt csúszott a hang. Ha valakinek simán megy, írja le mit használt. Szerintem a KMP-nek is vinnie kéne, ha csak nem én rontottam el valamit.

[ Szerkesztve ]

Üdv:Tony

(#132) Enclave válasza Tonyius777 (#131) üzenetére


Enclave
aktív tag

Nálam látszólag semmi gond nem volt Media Player Classic Home Cinema x64-el.

OFF:

A videó honnan van? :DDD (jöhet priviben is a válasz)

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#133) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Csak megjegyzésként biggyeszteném ide a HTPC vonalat továbbvivendő:
[link]
gyakorlatilag a házzal, ODD-vel kulcsrakész megoldás, mi több akár mi vehetjük bele a RAM, HDD-t is. Nagyon tetszik.
Bármennyire is szeretek PC-t építeni, ilyen megoldást nehezen fogok tudni (főleg ház) összeválogatni.

(#135) Hokoyumi válasza Tonyius777 (#131) üzenetére


Hokoyumi
tag

én is megnéztem a videót párszor
teljesen jó
vlc viszi rendesen, bár az ati driver nem túl jó linuxra... prociból oldja meg a feladatot a gép:S

Amit nem tudsz nem fájl, ilyen a szájber tér. | "Jó lenne még a homokozóba ríni a dömperé"

(#136) Hokoyumi válasza kurtuzov (#133) üzenetére


Hokoyumi
tag

én is agyalok erősen az asus mini itx-es megoldásán
ilyen 1be zotac nem kéne... nemtudom mennyire lehet használni azt az 1 pci slotot
xonart jó volna belerakni...
am meg háznak sztem antec skeleton mini-90 lesz:D

vagy vmi szép kis matx-es házikó, csak hogy elférjek benne^^
nem hátrány ha 4 winyó belefér...

Amit nem tudsz nem fájl, ilyen a szájber tér. | "Jó lenne még a homokozóba ríni a dömperé"

(#137) Tonyius777 válasza Hokoyumi (#135) üzenetére


Tonyius777
tag

Sajna nekem is CPU-bol vitte és nem a GPU-bol :W

#132
a videót én is kaptam.
Azt nem írtad a CPU játszotta le? És milyen gép?

#135
Neked is ion-od van? Még azt tudom elképzelni hogy a lejátszó eldobál frameket mint ahogy azt a régi MPlayer csinálta hogy folytonosnak lásd.

De mindegy nem akarok ebbe sok energiát fektetni ezért tárgytalan csak érdekesség képen hoztam fel és köszönöm a válaszokat. :R

Üdv:Tony

(#138) Hokoyumi válasza Tonyius777 (#137) üzenetére


Hokoyumi
tag

dehogy...
asus m2n sli delux, benne athlon 6000+ x2-es meg melette sapphire 5570
ionhoz van rendes linux driver, de a catalyst nem túl fejlett...
amd nem nagyon erőlteti...
bár elvileg beszállt az intel és a nokia mellé a meego fejlesztésébe
szóval ha 1szer jön majd meegos fusion akkor lesz rendes linux driver is
de a nokia se nagyon halad a meego-val, azért nem is dobták még ki az N9-et
intel oldalról atom platformra elérhető a meego bár ott x86-os kernel van
nokia oldaláról kell az arm kernel, meg ott a UI is teljesen más az érintő kijelző miatt...
kusza dolog ez a szoftveres rész:S

Amit nem tudsz nem fájl, ilyen a szájber tér. | "Jó lenne még a homokozóba ríni a dömperé"

(#139) raidx


raidx
őstag

A PowerColor is lát fantáziát a Brazos platformba. Ő is beszáll a MiniItx bizniszbe.

[link]

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#140) raidx


raidx
őstag

Valami lehet a Brazos platformba!

Az Intel mindent megtesz, hogy keresztbe tudjon tenni a kisebbiknek!

"1,5 milliárdos licenc-békeszerződést kötött az Intel és az Nvidia."

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#141) szabi__memo válasza raidx (#140) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Kiváncsi leszek a teljesitményre.
És hogy mennyit fog fogyasztani egy E350-el szerelt netbook.

Igéretesnek tűnik.

Szerk: közben találtam infót
Ugy látom CPU-ban azért nem nagy durranás atomhoz képest, persze a fogyasztás nem mindegy....

[ Szerkesztve ]

(#142) szabi__memo válasza szabi__memo (#141) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Na meg az ár...

Már várom hogy megjelenjenek a piacon. Remélem mielöbb megtörténik. Aktuális lenne egy vásárlás.

(#143) raidx


raidx
őstag

Igen! A CPU önmagában nem egy erőgép, viszont a GPU-ja szinte mindent gyórsít ezért picit gyorsabb mint az Intel D510 - D525 atomjai. Az APU-k fogyasztása jónak tűnik. Kérdés, a többi elem mit tesz még hozzá.
A CES végén pár noti várható ára nyilvánosságra került. A szerényebbek 400$ a jobbacskák 450$-tól fel felé Imaege és tudás függvényében.
Sajnos a Mini ITX lapok árai nem akarnak kiszivárogni. Én arra várok.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#144) raidx


raidx
őstag

Most olvastam itt a PH-n, hogy az MSI E350IA-E45 lapocskája már itt jár Magyarországon és 25 000 Ft körüli áron várható a megjelenése.
Véleményem szerint ilyen árral igazi atom gyilkosok lesznek ezek a lapok.

Bízom benne, hogy még ebbe a hónapba hozzájutok egyhez!

Jó volna tudni az ASUS árait is, mert a passzív hűtés mégis csak csendesebb.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#145) szabi__memo válasza raidx (#144) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Wow, az komoly belépő ár lenne! Én nem is reménykedtem, hogy januárban ideérnek, de igy legyen!

[ Szerkesztve ]

(#146) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Notik hazai árára is kiváncsi leszek. Félek 100 felett lesznek mire ideérnek :S

(#147) raidx


raidx
őstag

Az Intel már piacra dobta az új cuccokat odakint. Az AMD-s cuccok meg nem tudni mikor érkeznek a piacra? Így nem nehéz lemaradni az Inteltől.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#148) Abu85 válasza julius666 (#127) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Arra. Lehet rajta javítani, csak hát most ilyen.

A HTML5 kódoknál gondolok arra, hogy a H.264-es videókat beágyazzák. A flash nekem itt sem tűnik megrendíthetőnek. A 10.2-es lejátszó az erőforrásokra is gondol, ami eddig a HTML5-ös megvalósítás előnye volt.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#149) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

http://www.fotexnet.hu/asztali-osszetevok-alaplapok/asrock-sft1-fusion-p775373.html

(#150) zsola32


zsola32
őstag

írta valaki hogy az alaplapi usb3 csatikhoz (asus) már csak egy jó htpc házat kell találni.

a Lian Li gondolom megtudhatott korábban néhány infót.
legalább 3-4 hónapja vannak olyan mini itx házaik, amiken van előlapi usb3 kivezetés.

akkor nem is értettem minek, mert IOn-os lapon nincs usb3 csati (ha jól tudom)

várom az asus lapokat, jó alternatíva lesz, az bizti

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.