Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lujó55


lujó55
őstag

Asus E35MI-I Deluxe: jó és még tetszik is! Jó kis szellős házikó kell és akkor quiet ITX-es HTPC lesz belőle.

(#2) #40731136


#40731136
törölt tag

A Gigabyte-on az a pötsköszörű biztos szolgáltatni fogja a zenei aláfestést (visít majd mint állat.) :D

(#3) keIdor


keIdor
titán

Villámkérdés: 2011-01-05 19:45
Hogyhogy csak most látom?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#4) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Na jó, akkor most már nem veszek se médialejátszót, se ION alaplapot, se Boxe Box-ot. Rájöttem kell egy külön média gép ami teljesen néma és a célra való. Esetleg NAS funkciót lehetne bele integrálni, de tartok tőle már az sem lenne néma a sok HDD miatt.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#5) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Ebből lehetne igazi multimédiás pc-t építeni, kis fogyasztás, nagy videoteljesítmény. Rendszerszintű fogyasztás mérséklés. És ne felejtsük el a független gyártói támogatást, és a nagy szoftveres támogatást. Tetszik ez az AMD irányvonal. :)

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#6) zazahoho


zazahoho
őstag

Asus E35MI-I Deluxe tetszik,gondolom hatékony is az a hűtés :U

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#7) Male válasza #40731136 (#2) üzenetére


Male
nagyúr

Tiszta P2-es forma az a hűtő :D

Tetszetős lapok, főleg az ASUSok venti nélkül.... kíváncsi leszek az árakra. Most készülök egy kis Atomos gépet csinálni, de lehet megvárom ezeket...

(#8) GerykO


GerykO
aktív tag

Már majdnem beleőszültem a várakozásba. Persze egyik lap sem elégíti ki az igényeim, de az Asus E35MI-I Deluxe áll hozzá a legközelebb. Egy 25~35 ezres ár mellett nagyon baráti lenne. A tetejére egy 500 rpm-re lassított 12 centis venti és lehet feszegetni az órajeleket.

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#9) Szlovi


Szlovi
aktív tag

Azokat a 4 centis ventilátorokat nagyon nem kéne :W
Az Asus mini-ITX-es lapon a hőcsöves hűtés nagyon jó választás :C :R .
92 mm-es slim ventivel is csendes marad ... + a tuninghoz is jól jön :K

(#10) M@trixfan válasza GerykO (#8) üzenetére


M@trixfan
addikt

Mi az a felhasználási terület amihez nem elég a Brazos alapon?

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#11) z00li


z00li
senior tag

Tetszenek ezek a kicsi alaplapok. :K Remélem jó áruk lesz és akkor végre lehet egy itx-es rendszerem. :)

(#12) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Nagy szuper cuccok, leszámítva azt a kis 4cm-es hűtőventiset! :)

...

(#13) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

De király, egy ilyen kelleni fog nekem mindenképp (valamelyik), tökéletes. :C
Az ASRock E350M1-ről mért nincs itt szó, engem az is érdekelne.

<-ƘƘ->

(#14) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Szuper, szuper! Csak minél előbb jöjjenek! :R

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#15) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Jippí!!!

Ez kell a népnek!

Kitaláltam! Nem kell médialejátszó/NAS/HDD ház!

Ez az Asus E35MI-I Deluxe végre kezdi kihozni azt ami kell!!

Ebből építek egy HTPC-t és rákötöm egy TV-re!

HDMI 1.4 nem kell, mert a 3D jelen formájában szem- és idegrendszerromboló! Hál' isten tartalom sincs sok hozzá...

(#16) GerykO válasza M@trixfan (#10) üzenetére


GerykO
aktív tag

Jelenleg, amilyen célra venném bőven elég, -pláne ha meg tudom gyújtani :DD - de jó tudni, hogy mennyi tartalék van benne, ha később szükség lenne, nyugodt legyek, hogy nem kell újat venni, elég átállítani. :R

Tesztet róla mielőbb. Küldjetek ki a CES-re egy-két desszantós újságírót, lopassatok mindegyikből egyet, aztán jöhet a teszt. ;] És persze utána sorsoljátok ki a lapokat köztünk. :DD

[ Szerkesztve ]

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#17) gabor85


gabor85
őstag

ideális alapja lesz akkor egy HTPC-nek. ja meg jó drágák. idén építek egyet....

szerk:

HDMI-ből nem 1.4 van legújabb?

[ Szerkesztve ]

(#18) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Az ASUS honlapján már megtalálható a két uATX-es lap, a mITX-es még nem.
[link]

De már így is sok megtudható az újdonságokról!

További jó hír, hogy az ASUS saját USB 3.0 támogatást ad, ami végre (valószínűsíthetően)
fogja hozni az USB 3.0-tól várható teljesítményt!
[link]

Természetesen a cég honlapján is megtalálható, de az alábbi oldal teszt képein nagyon jól látszanak a hátsó csatlakozók:
http://www.bit-tech.net/hardware/motherboards/2011/01/04/amd-zacate-mini-itx-motherboards-preview/4

Ha jól látom 2 WiFi antenna csatlakozás van, NINCS D-SUB (köszönöm, köszönöm, köszönöm), kettő hátlapi USB 3.0 (nekem pont ennyi kell) plusz előre is kivezethető kettő - már csak megfelelő HTPC házat kell találni!

[ Szerkesztve ]

(#19) #19617792


#19617792
törölt tag

Az MSI lapjára miért kellett az a kis mákdaráló venti? :O

(#20) zörbi


zörbi
csendes tag

Az asus-on nincs túlságosan közel a hőcső a memória foglalathoz? Vagy az nem para, a memóriák nem érzékenyek erre?

(#21) Plazmacucci válasza zörbi (#20) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ez nem melegedik fel 80 fokra :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22) gabor85 válasza Plazmacucci (#21) üzenetére


gabor85
őstag

sőt,elvonja a hőt:D

(#23) DBob válasza Plazmacucci (#21) üzenetére


DBob
őstag

Erre ne vegyél mérget. Heatpipe működési jellegéből kifolyólag igényli a légáramlatokat, hogy kellő hőmérséklet különbség meglegyen a cső két végén. Egy teljesen passzív házban felfő.
Anno raktam a gclf2-re heatpipe-os hűtést, nem gondoltam hogy a körömnyi bordához képest rosszabb lesz....

(#24) antikomcsi válasza kurtuzov (#15) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

A médialejátszó egyben nas, hdd ház, kliens, illetve egyebek és rögtön a tv-re kötheted.

Mindezt pedig töredék áron, alacsony fogyasztás melett.

A 30-40K-s média lejátszó is luxus cikk sok helyen, nemhogy egy 100K-s htpc.

Az pedig rendbe van, hogy alacsony fogyasztás, nincs is vele gond de mATX formában nem sok értelme van, a méret megmarad, viszont nagyon gyenge cpu teljesítményt kapunk. Akkor már inkább a + 30W fogyasztás, ha egy mATX gépházba építhető rendszewrről van szó.

(#25) Plazmacucci válasza DBob (#23) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én reménykedek azért, szeretnék egy ilyen mini gépet minél kevesebb ventilátorral.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#26) tlac


tlac
nagyúr

van már valahol teszt valamelyik lapról?
ha elég alacsony az üresjárati fogyasztása, akár routert vagy "torrentes gépet" is ki lehetne vele váltani

[ Szerkesztve ]

(#27) Abu85 válasza tlac (#26) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

[link] - Itt van egy tesztplatform mérés. 10 watt alatt picivel. A lapka hitelesítve volt, tehát a végleges is ugyanennyit fogyaszt, de kérdés, hogy mit raksz mellé. Ez növelheti a fogyasztást.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#28) atti_2010 válasza Abu85 (#27) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Szépen alázza az Atomot és az Iont is fogyasztásban, már csak a teljesítmény a kérdés.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#29) keIdor


keIdor
titán

Mindenképpen valamelyik USB3.0-ás lapot választanám, azért legyen, jó ha van.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#30) antikomcsi válasza tlac (#26) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Routert kiváltani? :F
Ez most komoly? :U

(#31) Abu85 válasza antikomcsi (#30) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Miért ne. Én is ilyenen gondolkodok. Alig fogyaszt, így mehet egész nap. Wi-Fin megosztja a hálózatot, kötök hozzá merevlemezeket, így lehet belőle NAS, meg jó videózni. Támogatja az OpenCL-t, így a DVD-t fel tudom konvertálni. Plusz, ha gyorsan akarok valamit elérni, akkor nem kell bekapcsolni a gépet, mert a Fusionös gép állandóan megy, és támogat minden netes platformot, így a sebességgel sem lesz gond. Gyakorlatilag egy csomó mindent lehet egy ilyen géppel csinálni, ha állandóan működik.
Az Asus Mini-ITX megoldása pont jó erre a célra.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#32) ftc


ftc
nagyúr

otthoni gépet leválthatja...napi netezésre kiváló lesz...s mikor kell az erő felkapcsolom a
nagyobbikat... Kiváltja a dvd lejátszókat ...sőt még a TV-el is összekötöm jöhet...a legerősebb..nyálcsurgatós smiley:D

(#33) tlac válasza Abu85 (#27) üzenetére


tlac
nagyúr

jah, ez nagyon szép, de inkább valamelyik megvásárolható lapról látnék mérést

antikomcsi:

igen, lásd Abu85 hozzászólást
de atom alapon is épült már pár ilyen, itt a ph-n is

(#34) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Valahogy nagyon beletrafáltak valamibe, remélem a Llano is ilyen csodafegyver lesz.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#35) Zotya84


Zotya84
őstag

Ezekből milyen csinos KIS irodai gépet lehet összehozni; szépen felrakom a monitor hátuljára és még a helyet se fogja fogni...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#36) Plazmacucci válasza Abu85 (#31) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szija Abu!
Ez a böngésző gyorsítás jelen pillanatban milyen feltételek mellett működik? Homályosíts fel légyszi :B

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#37) szuper-t válasza #19617792 (#19) üzenetére


szuper-t
senior tag

legyen ami majd 1 pár év után elkezd kerregni mint egy mákdaráló :W

(#38) tlac válasza Plazmacucci (#36) üzenetére


tlac
nagyúr

amit ebből láthatsz, az kb a flash-es videók gpu-s gyorsítása

(#39) harry


harry
veterán

Van infó, hogy ár / teljesítmény tekintetében az inokhoz képest mi lesz a helyzet? Tehát pl. fHD megy-e reccenés nélkül natívan (linux alatt is), illetve sikerül-e 30k alá belőni a lapok árát...? Mikor kerülnek a hazai piacra?
Bocs ha már volt róla szó, nem láttam.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#40) atti_2010 válasza szuper-t (#37) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ebben az évben már nem sok fizut látna a mérnök aki odatervezte ha én lennék a főnök.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#41) tlac válasza harry (#39) üzenetére


tlac
nagyúr

linuxra még várni kell
2.6.38-tól várható valami (most jelent meg a 37-es)
de az, hogy "out of the box" menjen, pl. xbmc-vel valamelyik nagyobb disztró alatt, az szerintem még messze van

[ Szerkesztve ]

(#42) Plazmacucci válasza tlac (#38) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ha teljesítményben hozza azt amit az asztalim akkor beneveznék egy ilyesmire, mert ez nagy, fűt, sokat fogyaszt. Itt csak a böngészésre filmezésre zenélésre gondolok.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#43) antikomcsi válasza tlac (#33) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Mit lássak rajta?

A router van azért, hogy kiváltsa az ilyen gépeket. 10-13K-ért kapsz gigabites routert n-es wifi-vel. De inkább építsünk 10X annyiért egy gépet, amire egy pc-t sem tudunk utp-vel kötni, hacsak nem veszünk még egy pcie háló kártyát is, vagy a többi gépbe vehetünk wifi kártyát, antennát.

Persze, meg lehet csinálni, miért ne lehetne, de egy értelmetlen ökörség.

(#44) gabo9201 válasza Plazmacucci (#42) üzenetére


gabo9201
senior tag

Szerintem hozni fogja.

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#45) Abu85 válasza Plazmacucci (#36) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Lesznek az új generációs böngészők. IE9, FF4, Opera 11.x, Chrome (mitudoménhány) A lényeg, hogy ezek legkésőbb tavaszig befutnak. Ki mikor lesz kész. A gyorsítás több részre oszlik. Első a flash, amit már láthatsz most is. A másik dolog a Direct2D és a DirectWrite, ami a HTML5 és WebM tartalmaknál lesz hasznos. Gyakorlatilag a GPU gyorsítja a megjelenítést. Ezen belül lehetőség van a HTML5-re vagy WebM-re videoportalt írni. Ezek a videók szintén gyorsíthatók. Persze én már voltam a Brazos előadáson és látva, hogy mit tud az Adobe FlashPlayer 10.2 sok ilyen portált ne várj. De lényegében az elmélet megvan, vagyis, ha lesz, akkor gyorsítható GPU-val.
A harmadik rész a WebGL. Ezt jelenleg a PC-n csak az AMD támogatja natívan, de a lényeg, hogy az okostelefonok és a tableteknek az OpenGL ES 2.0 az alkalmazott grafikus API-ja. A WebGL pont ezt kéri. Itt konkrétan arról van szó, hogy 3D-s alkalmazás fut a böngészőből, a GPU-val gyorsítva. Ilyen a Google Body, de a Quake 2 is meg van csinálva WebGL-re, HTML5 hanggal. Lényegében a mobil piac szereplői a WebGL-ben az új generációs flashjátékokat látják, de durva 3D-s weboldalakat is létre lehet hozni.
Kb. így lesz az Internetből HD internet.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#46) Plazmacucci válasza gabo9201 (#44) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Gondolom a Win7 meg repülne rajta a DirectCompute miatt.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#47) Abu85 válasza Plazmacucci (#46) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A DirectCompute miatt nem, a DX 10.1 felület gyorsít, mert egy ablaknyi memóriát használ, függetlenül attól, hogy hány ablakot nyitottál meg. A DirectCompute 5.0 a Win 7 beépített videotranszkódolójához jó.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#48) tlac válasza antikomcsi (#43) üzenetére


tlac
nagyúr

pl. olvasd el és értelmezd

nem, hanem egy htpc, ami emellett elég jó router is lehet

(#49) Plazmacucci válasza Abu85 (#45) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Köszi a választ!
A lényeg, hogy a mostani konfigurációmmal ellentétben ez ne haljon össze olyasmiktől mint a youtube 720p-s videók. Engem meggyőzött a Brazos!

(#47) Abu85 :
Dánke sőn!

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#50) Boxi88


Boxi88
őstag

Az Asus E35MI-I Deluxe Elég komoly hűtést kapott! :K Egyre jobban bejönnek ezek a kis htpc-s alkatrészek, elgondolkodtató. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.