Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) satz18


satz18
őstag

Egy PC verziót el tudnék viselni. Elég szar volt a 3-at is úgy végigjátszani, hogy a 2. rész nem volt, pedig volt elég sok visszautalás.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#2) gianni85


gianni85
veterán

jó árban még be is szerezném, csak a 2. rész volt meg

(#3) Stauffenberg válasza satz18 (#1) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Kizárt, hogy bármilyen Microsoft játéktrilógia teljes legyen PC-én. A Microsoft egy görény. Se a Halo, se a Fable sorozat nem teljes ha PC-ről van szó és még biztosan akad ezen kívül is még Microsoft játék (a híres-neves Forza sorozat már meg sem jelent). Úgy konkrétan le van szarva a Microsoft második legfontosabb videojáték platformja a Windows.

Én a második Fable résszel játszottam Xbox360-on amíg még megvolt a konzol, aztán megint PC-re váltottam és sajnos befejezetlenül maradt, nagyjából a cselekmény háromnegyedét játszottam végig.

(#4) dilipok válasza Stauffenberg (#3) üzenetére


dilipok
veterán

ilyenek ez a franya exkluzivok... :U Ha nem igy lenne, akkor nem hivnak oket annak. Nyalcsorgatasnak oda-oda dobnak valamit belole, hogy felkeltsek/fenntartsak az erdeklodest

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#5) gianni85 válasza Stauffenberg (#3) üzenetére


gianni85
veterán

valamivel el kell adni a konzolokat... bár szerintem egy fable nem egy system seller

(#6) alevan válasza gianni85 (#5) üzenetére


alevan
őstag

Tévedés :D

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#7) Stauffenberg válasza gianni85 (#5) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

És ki fog konzolt venni csak azért, mert egy játéktrilógia középső tagja csak arra érhető el? Ez nettó baromság.

Ha amúgy is tervezted Xbox360 megvételét, akkor is megveszed, ha PC-re is megjelenik minden rész, nem fogod meggondolni magad. Ha meg nem tervezted Xbox360 megvásárlását, akkor nem az fog rajta változtatni, hogy a Fable 2 nem jelenik meg PC-re. Ennyi erővel az összes konzolt és az összes egyéb platformot fel kellene halmoznod, hogy mindennel tudj játszani ami megtetszik.

De az meg görény, köcsög hozzáállás, hogy egy trilógiából direkt kihagynak egy epizódot valamelyik platformon. Ha már exkluzív, akkor legyen tényleg az, jelenjen meg csak Xbox-ra az összes rész, de ennek így az égvilágon semmi egyéb haszna nincs, csak az, hogy jó alaposan megszívat.

Mintha a házhoz rendelt pizzádból direkt kivennének egy szeletet, mondván ha azt is kéred, akkor legyél szíves befáradni érte az étterembe, mert csak azt nézik teljes jogú ügyfélnek, aki ott eszik náluk. Hiába ugyan úgy nekik fizetsz a házhoz szállítással...

(#8) gianni85 válasza Stauffenberg (#7) üzenetére


gianni85
veterán

Az első rész is kijött PC-re? Ezt nem is tudtam...
Más kiadó is csinálja ezt sajnos. Egyébként meg úgy van, ahogy írod, ha mindennel szeretnél játszani, akkor kénytelen vagy több platformot fenntartani. Én annyiból szerencsés helyzetben vagyok, hogy a PC exkluzív cuccok nem érdekelnek, Nintendo gépekkel haveroknál tudok nyomulni, így csak az éppen aktuális MS/Sony gépet kell(ene) fenntartanom

(#6) alevan
mármint melyik része? A Fable 2 egy (nagyon) jó játék volt szerintem, de nem éreztem, hogy ezaz, miatta kellett 360at vennem :)

[ Szerkesztve ]

(#9) dilipok válasza Stauffenberg (#7) üzenetére


dilipok
veterán

ezt pontosan emiatt talaltak igy ki. Es mukodik... Nekem is van pc/box/ps, mert szeretek jatszani mindennel es minden platformon megvannak az exkluziv cimek, amik engem erdekelnek. Ezert most lehet kocsogozni, meg durcazni, de ettol ez meg az uzletrol es a profitrol szol.

[ Szerkesztve ]

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#10) Crystalheart válasza Stauffenberg (#7) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Most már az Anniversary is exkluzív, ez már 2 db csak-XBOX Fable. :)

(#11) Stauffenberg válasza dilipok (#9) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Egy időben nálam is volt konzol (PS1, PS2, Xbox 360) és PC párhuzamosan, aztán egyre kevesebbet játszottam és akkor is inkább PC-n, így nem volt indokolt megtartani. Szerintem sem baj ha több platformod van és akkor letojhatod az exkluzivitásból adódó frusztrációt. Csak annak nem látom értelmét, hogy direkt kivesznek egy folytatásos történetből egy epizódot, hogy gyökér módon kicsesszenek az adott platform felhasználóival. Ennél még az is jobb ha arra a platformra egy részt sem adnak ki. PlayStation usereket hányszor hallottál azért óbégatni, mert a Halo vagy Fable sorozatokat nem tudták végigjátszani azért mert nem teljes a sorozat az ő platformjukon?

(#12) Crystalheart válasza Stauffenberg (#11) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem kitolnak az adott platform felhasználóival, hanem arra ösztönöznek, hogy vedd meg a konzolt. Nem egyetlen Fable miatt fogja megvenni a többség, de sok kicsi sokra megy. (Bár PS-nél vannak olyan exkluzívok, amik önmagukban elegendőek sokaknak, hogy megvegyék az egész gépet hozzá.) USA-ban ez nem is olyan nagy probléma, többet keresnek és olcsóbb a vas is.

(#13) Stauffenberg válasza Crystalheart (#12) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Nem kitolnak az adott platform felhasználóival, hanem arra ösztönöznek, hogy vedd meg a konzolt."

Már hogy a francba ne lenne ez kitolás? :D Mindjárt az jön, hogy ez egyenesen egy teljesen helyes stratégia... :D Mintha egy könyvtrilógia középső tagja csak és kizárólag e-book formában jelenne meg, de neked nincs olvasód hozzá, meg nem is akarsz venni valamilyen okból, szóval megszívtad.

Az USA se működik máshogy mint a világ többi része. Nem a gamer keménymag biztosítja az eladások nagy részét, hanem az a casual réteg, mely random választ platformot, majd később is random választ játékot a polcról levéve annak alapján, hogy mennyire szép a borító és azon hány "award winning" plecsni szerepel. Na pont ez az a réteg, melyet nem igazán lehet meggyőzni azzal, hogy az általa megkedvelt játéksorozat egy-egy tagját nem kapja meg. Akkor inkább leszarja és annyiban hagyja, mert nem ér neki annyit az egész. Arról nem beszélve, hogy a casual és a hardcore rétegre egyaránt széles körben jellemző a fanboyság a saját kedvenc platformja iránt.

Aztán lehet magyarázni, hogy a Fable mennyivel sikeresebb Xboxon, de míg a rendszerint egy évvel hamarabb megjelenő konzolos verzió reklámozására sokat költ a Microsoft, addig a PC-s verziót csendben kiadja és kész. Ezzel így gyakorlatilag mérhetetlenné válik, hogy az Xbox sikereseihez mennyiben járul hozzá ez a stratégia. Véleményem szerint semennyire, ezzel csak a Windows-on játszókat csesztetik. A játékipar is pont olyan mint a filmipar, csak az első néhány hét számít, utána már csak lassan csorog a bevétel. Egy konzolon már 1 - 1,5 éve megjelent játék aligha csalogat tömegeket platform váltásra.

[ Szerkesztve ]

(#14) Crystalheart válasza Stauffenberg (#13) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ez egyenesen egy teljesen ésszerű stratégia. A játékipar nem szociális intézmény, a profitmaximalizálás a lényeg. Ha a MS berkein belül úgy gondolják, hogy ezzel a húzással több pénzt lehet szerezni, mint ha mindegyik részt kiadnák PC-re is, akkor miért ne tehetnék? Attól, hogy szerinted ez nem éri meg a MS-nak, ők még simán végezhettek olyan számításokat, amelyek szerint nagyon is megéri. Az exkluzív játékokat következetesen nem adják ki más platformon, különben a "majd úgyis megjelenik PC-re, addig várok" hozzáállást erősítenék. Ha egy sorozatnak csak egyes tagjait jelentetik meg más platformon, az gyakorlatilag a demo, az ízelítő funkcióját képviseli.

A Sony-nak nagyon bejöttek az exkluzívok (még magyarok közt is mennyien vannak, akik csakis a God of War miatt vették meg a PS-t), a MS nem maradhat le az üzleti stratégiával.

(#15) Stauffenberg válasza Crystalheart (#14) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"A játékipar nem szociális intézmény..."

Nem is kell úgy működnie. Természetes, hogy az ember megfizeti a jó munkát.

"...a profitmaximalizálás a lényeg."

Na ez viszont már komoly gond az összes kreatív szakmával. A filmipar és a zeneipar is teljesen alárendelt ennek az elvnek, ami már a minőség rovására megy és persze nem riadnak vissza vissza a producerek, kiadók a belekényszerítés módszerétől sem. Amit én állítok ennek kapcsán, hogy ez szopatás, amit te állítasz, hogy nem az, sőt, egyenesen így jó ahogy van. Nem, k*rvára nem jó így, ez a legnagyobb rákfenéje ezeknek a szakmáknak. Mondom ezt úgy, hogy magam is filmezéssel foglalkozom amiből lényegében kinőtt a videojáték ipar.

(#16) Crystalheart válasza Stauffenberg (#15) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nono, a filmművészet és a filmipar nem ugyanaz. :) (És nem is abból nőtt ki a játékipar, noha manapság találkozni látszanak bizonyos játékstílusok esetében, és egymás elől "eszik el" a piacot.)

[ Szerkesztve ]

(#17) Stauffenberg válasza Crystalheart (#16) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Meg sem említettem a filmművészetet. A művészfilm egyébként is egy perifériára szorult, érthetetlen, bonyolult, elfajzott valami, amit a képi kommunikációhoz analfabéta nézőtömegek képtelenek befogadni. Aki művészfilmet készít, az örül ha a stábot ki tudja fizetni és nullszaldóra kijön, eszébe nem jutna olyan ostobaság, mint az üzletileg sikeresség.

Egyébként vannak remek példák arra, hogy lehet úgy blockbustert készíteni, hogy az anyagilag is sikeres, díjakat is bezsebel, szeretik az emberek és a film maga tényleg jó. Mondjuk ott a Mátrix. Aztán persze mivel üzletileg bevált, ezért kellett két értelmi fogyatékos folytatást csinálni neki, amit jobb ha mindenki elfelejt és csak arra emlékszik, hogy volt az első rész és semmi több.

"És nem is abból nőtt ki a játékipar"

Pedig de. A videojáték készítés ott vált iparrá, amikor átvették ugyan azt az üzleti modellt, melyet akkor már régóta alkalmazott a filmipar.

[ Szerkesztve ]

(#18) Crystalheart válasza Stauffenberg (#17) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Filmművészet (nagyon) =/= művészfilmek.

Az azonos modell nem azt jelenti, hogy abból nőtt ki... Bár ahogy vesszük. A játékipar művészi cinematic részlege igen, az újabb forgatókönyvvel bíró játékok szerkezete igen, de a játékipar egésze szvsz nem. Viszonylag folyamatos fejlődés volt tapasztalható, a kialakult üzleti modell az iparág szórakoztatóipar-mivoltából és az emberi pszichológiából természetesen fakad, ez csak médiamarketing.

Na de ez nem vezet sehova... :)

[ Szerkesztve ]

(#19) Wlac


Wlac
Ármester

Nyilván szükség van exkluzív címekre, csak azokat úgy kellene tálalni, hogy tényleg ne érezze az egyszeri user kitolásnak. Fentebb említettétek a PS-t, és én is azok táborát erősítem, aki ha az exkluzív címek miatt venne konzolt, akkor bizony gondolkodás nélkül a Sony-t választanám. The Last of Us, Heavy Rain, Uncharted, God of War, Killzone, Metal Gear Solid, hogy csak néhány címet mondjak. A Microsoft ellenben a Halo-n és a Gears of War-on kívül nem sokat tud felmutatni, ami engem érdekelne.

A Fable-vel szerintem kapufát lőttek. Az első rész egyszerűen zseniális játék, rengetegszer végigjátszottam már, és sokszor végig fogom még. A második rész sosem jutottam el hozzám, lévén nincs Xbox-om, de a Fable 3-ba beleöltem pár órát. Nyilván mindenkinek más az értékrendje, de szabályosan megkönnyeztem, hogy hogy lehetett így elrontani azt a részt, és ezzel megrugdosni a trilógia megítélését. Ezek után biztos, hogy nem is érdekel a Fable 2. Ha valaki elém rak egy gépet, kipróbálom, de nem fogok emiatt Xbox-ot venni, mivel láttam, hogy mi lett a harmadik részből, így nem fűzök hozzá nagy reményeket. Ellenben a Kinect az a dolog, ami miatt elgondolkodnék a boxon.

A lényeg tehát, hogy tisztában kellene lennie az MS-nek, hogy hol is áll a nép szemében. A PS3 egyértelműen a hardcore réteget célozta meg, míg az Xbox 360 esetében ez nem annyira egyértelmű, mivel a remek multi cuccok mellett (amelyek nagy része nem multiplatform) a Kinecttel nyitottak a casual rétegek felé. Ha valaki tehát Xbox-ot vesz, az szerintem ez utóbbiak miatt fog venni, így pedig valóban nem sok értelme van annak, hogy egy-egy részt kihagy a szériáiból.

“The wha-"

(#20) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Nekem box a fő platform...és vettem ps3-at az exkluzív címek miatt...Így működik ez a rendszer. El kell fogadni. Ha játszani akarsz a Fablellel venni kell konzolt... Mennyi volt a Fable első részének a nyeresége pc-n ? Gondolom nem sok..ha az lett volna elkészítik a többi részt is...

(#21) Ubran


Ubran
tag

Oke, buta voltam, azt hittem PC-re jon.

(#22) isizakhi03


isizakhi03
tag

Nagyon imádom PC-re a Fable első részét. Milliószor végigvittem már.. A harmadik része csalódás volt minden értelemben. Ez az a sorozat, amit azonnal előrendelnék, ha tudnám legalább olyan jó lesz mint az első része. Miért nem adják ki PC-re? Fuck Logic. :W

Intel Haswel i5 Feel the Real Power !

(#23) dilipok válasza isizakhi03 (#22) üzenetére


dilipok
veterán

azert mert megtartjak ebben a formaban box exkluzivnak. Ez nem (csak) logika, uzlet :U

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.