Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pilóta


pilóta
nagyúr

Hát azért én ebben nem lennék ennyire biztos. Ismerve az embereket, a "nagyon olcsó" HSPA vs ingyenes WIFI nézőpontból én rosszabb eredményre számítok, mint a vizitdíjas népszavazáson :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2) whiz válasza pilóta (#1) üzenetére


whiz
aktív tag

Egy ilyen csóró országban, mint nálunk, ez biztosan igaz, de mi a helyzet máshol? Azért HSPA-val nem vagy annyira helyhez kötve. Bár ha tényleg lefednék wifivel is az egész országot.... akkor már nyilván inkább azt választaná mindenki akinek esze van :))

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#3) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Az egy dolog, hogy lefedik wifivel az országot, de a wifi hotspotok jórésze szintén nem ingyenes. Előfizetése macerásabb, helyhez kötöttebb. Itt nyilván nem rövidtávú dologról van szó, ahogy a cikkben is benne van.

Feel Good Inc.

(#4) #16820480 válasza Pompi (#3) üzenetére


#16820480
törölt tag

azért elég sok helyen van ingyenes wifi. ahol eg elő kell fizetni, ott meg rengeteg helyen olyan "mobilnapijegy" rendszerrel megy, hogy amennyit netezel, annyit fizetsz. ráadásul az a bizonyos egyszerű HSPA előfizetés egyrészt mikorra éri el sebességben a wifit, márészt pedig csak országhatárig működik (vagy olyan magasságokba ugrik az ára, hogy magáncélra el is lehet felejteni).
bár mondjuk minek akkora sebesség egy mobilon? akkor fog nagyot lépni a HPSA a hódítóúton, ha a laptopokat szériaként wifi helyett hspa modemmel szerelik majd.

(#5) (An)Dante válasza whiz (#2) üzenetére


(An)Dante
őstag

Ha az egész országot le is fedik attól függ, hogy hány szolgáltató teszi azt. Nem hiszem, hogy ingyenes szolgáltatásba bárki befektetne ennyit. A Voda pl havi 5000-ért kínál korláltan netet, a Pannon 6000-ért 5GB-ot. Ez elég oclsó konstrukció és ki tudja meddig tud még zuhanni. ;)

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#6) (An)Dante válasza pilóta (#1) üzenetére


(An)Dante
őstag

Ingyenes WiFi? Az éttermek ingyenes WiFi-je addig ingyenes amíg fogyasztasz amúgy páros lábbal rúknak ki onnan. Hidd el, ingyen kevés dolgot kap az ember.. ;)

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#7) Pompi válasza #16820480 (#4) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"egyrészt mikorra éri el sebességben a wifit"

Ezekszerint nem vagy tisztában a sebességekkel. A wifi sebessége egy dolog, a szük keresztmetszet a mögötte levő internetkapcsolat, ami nemhiszem, hogy sok esetben meghaladja a jelenlegi HSPA sebességeket.

"bár mondjuk minek akkora sebesség egy mobilon?"

Egyrészt nalátod. Másrészt mert ugyebár attól, hogy mobil internet még nem csak mobilon lehet használni.

"akkor fog nagyot lépni a HPSA a hódítóúton, ha a laptopokat szériaként wifi helyett hspa modemmel szerelik majd."

Folyamatban van. A cikk sem a jelenről szól.
Másrészt remekül lehet használni modemként a telefonokat BT-n vagy kábelen. Sőt egyre több USB-s, PC kártyás megoldás van.

Feel Good Inc.

(#8) #16820480 válasza Pompi (#7) üzenetére


#16820480
törölt tag

ne wikipédiás oldalt linkelj légyszi, itt, ahol lakom, blokkolva van...

de amire emlékeztem, az olyan 14Mbps körül van asszem a HSPA esetében. ehhez képest a wifin elérhető 54Mbit még mindig sokszoros, és akkor nem is beszéltünk az újabb (N-es) megoldásokról.
persze, a mögötte álló hardver is korlátot szab, de azért egy vinyó simán tud több tíz MBps sebességet, még ha laptopban levőről is beszélünk. ettől még messze vagyunk, hogy korlátozza a mobil hálózat által nyújtott lehetőségeket.
de ha már emlegetted a korlátokat: igen, a BT pont az, ami szűk keresztmetszet lehet a remek átviteli sebességekkel :)

nem tudom, én nem használnék telefont modemként... akkor már inkább wifi. igaz Mo. ebből a szempontból még porfészeknek mondható, de amúgy nagyon sok helyen van ingyen wifi, és akkor már sokkal egyszerűbb a laptopon, vagy a PSP-n netezni, mindekettőn élvezetesebb, mint telefonon...

(#9) Pompi válasza #16820480 (#8) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Hiába érsz el wifin egy hotspotot, 54 mega ide vagy oda, hogy ha egy 3-4-8 megás internet van mögötte. Ennyit meg tud a HSPA is.

Feel Good Inc.

(#10) #16820480 válasza Pompi (#9) üzenetére


#16820480
törölt tag

mondom egyszerűbben: :) wifi eszközöm van, kettő is. HSPA nincs egy sem (HSDPA van egy, de nem használom, mert drága, hamar lemerül, stb. már sokszor ott volt a cásbítás, hogy lecseréljem egyszerűbbre).
amíg van a közelemben vezetékes net, vagy ingyenes hotspot, addig nem fogok egy pillanatig sem gondolkodni, hogy esetleg van-e HSPA megoldás is.

(#11) Goose-T válasza #16820480 (#10) üzenetére


Goose-T
veterán

Ez így most rendben van, de a jövő a konvergenciáé, mindenki egy eszközt szeretne használni, ami mindenre jó. Mellesleg azt se hagyd figyelmen kívül, hogy a WiFi 300 méteres hatótávolsága, nem engedélyköteles frekvenciája miatti korlátozott adóteljesítménye erősen behatárolja a lehetőségeit. Ha kicsit gondolkozol, beláthatod, hogy autópályákat, tengerpartokat, vidéki kisvárosokat esélytelen befedni WiFi-vel, a világon nem csak hotelszobák, irodák és kávéházak léteznek.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#12) Pompi válasza #16820480 (#10) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"mondom egyszerűbben:"

OK. Én is mondom egyszerűbben, ha már ilyen "kedvesen" megtaláltál: próbálj meg a saját korlátaidon túl is gondolkozni.

Feel Good Inc.

(#13) #16820480 válasza Pompi (#12) üzenetére


#16820480
törölt tag

bocs, a hangvételért, igazából nem neked szólt volna, hanem magának a cikknek, meg az öltönyös bácsinak, aki azon örvendezett, hogy a fizetős szolgáltatásé a jövő... :(
tudom, mi nem ott lakunk, de volt olyan hír valamikor nem régen, hogy a Google tervezi egy országos ingyenes wifi-hotspot hálóazt felállítását az USÁ-ban. azért az már nem lenne rossz dolog.

tudom, más ember máshogy gondolkozik, más körülmények közt mást használ. tudom, hogy van rengeteg ember, akinek ez szuper jóhír, de én nem tudok neki ennyire örülni. mert ha ez a jövő, akkor az azt jelenti, hogy a "nem jövő"-nek minősített technológia rövid úton kihal, tehát azok is váltani kényszerülnek, akiknek tökéletesen megfelelt volna.

(#14) asadasad22


asadasad22
őstag

külföldön ha valóban olcsó lesz, elképzelhető, h konkurenciája lehet, de itt nagyon le kéne menni az áraknak h a tehetősebb emberek is elgondolkozzanak ezen. helyhez kötve pedig a wifi erősebb is, nemcsak ingyenes. nemsokára vszínűleg veszek egy 3g telót, a 3g-t, hsdpa-t be sem fogom kapcsolni, csak wifin fogok netezni és gsm hálózaton leszek vele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.