Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lenry


Lenry
félisten

A vezető elmondta, hogy eddig mintegy 200 millió Android-készüléket értékesítettek világszerte, naponta 550 000 millió ilyet aktiválnak

napi 550 milliárd android és még így is az iPhone vezet? :U

on is legyek: tényleg ekkora dolog az iPhone? mert én csak módosabb emberek kezében látok iPhone-t, mindenki másnál Android van, persze nem minősülök reprezentatív felmérésnek, de akkor is, nekem fura, mert nagyságrendekkel több Androidot látok nap mint nap, mint iPhone-t

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2) ntomka válasza Lenry (#1) üzenetére


ntomka
nagyúr

Bennem is ez merült fel rögtön. A statisztikák szerint is vezető mobil OS egy ideje az Android utcahosszal, mégis az iOS az etalon? :F

ツ Headphones on - World off

(#3) Mooka-Miki válasza Lenry (#1) üzenetére


Mooka-Miki
senior tag

Hidd el, nagyon sok ember van aki inkább felvesz hitelt, hogy ájfónnal villoghasson, mint hogy mást szerezzen. Úgy kell nekik! :)

(#4) >-48-< válasza Lenry (#1) üzenetére


>-48-<
aktív tag

én meg azt nem értem, hogy ha naponta 550 000 milliót aktivizálnak, akkor hogyhogy csak 200 milliót értékesítettek...

szerk: na végül csak felfogtam, hogy te is ugyanerre hívtad fel a figyelmet :B :R

[ Szerkesztve ]

#!

(#5) Tapsi válasza Lenry (#1) üzenetére


Tapsi
addikt

Az egyetem ~harmadának Iphone-ja van. Sőt, tudok olyan emberről is, aki egész nyáron dolgozott, csak hogy vegyen (kártyásan!) egy iphone-t, majd nem kötött rá mobilnet csomagot, csak sms-re, meg telefonálásra használta. A konklúziót mindenki vonja le saját maga.

Az Android egy operációs rendszer, az Iphone pedig egy telefon család. Miért kell állandóan keverni a kettőt? Azért, mert már a WC deszkára is droidot raknak még nem lesz előnyben. A rá írt alkalmazásokat tudni kell futtatni is. :) (Ismerős X10 mini pro-ja folyamatosan akad, lassú, pedig csak egy sms-t akar megírni).

Schmidt érvei pedig nevetségesek. Az aktivált példányszám mutatja egy rendszer jóságát? Meg az eladott darabszám? Ennyi erővel a VW Golf (csak hogy ne Suzukit írjak) jobb, mint a Mercedes S klasse, csak mert nagyságrendekkel többet adnak el belőle?

Mielőtt még jönnek a trollok: ez nem az Android becsmérlése volt, hanem Schmidt érveié.

#3: Itt a kamatmentes részletfizetésre gondolsz a T-nél? Mert ha igen, akkor az nem is olyan nagy hülyeség ám, mint amilyennek gondolod. Már pénzügyi szempontból. Keress rá az NPV-re.

[ Szerkesztve ]

(#6) edward2 válasza Tapsi (#5) üzenetére


edward2
addikt

Az autós példád jó, mert nézzük kicsit más szempontból:

Mindkettő autó és sebességben ugyanazt tudják. A golf olcsóbb. Több van belőle, tehát jobb, mert nagyobb réteg számára nyújt mobilitást, míg az S nem tud semmivel többet csak ugyanezt csicsásabb belsővel és sokkal drágábban. (ja meg verheti az ember a nyálát hogy merci jel van a kocsi orrán)

Akkor hogy is van ez? :)

(#7) danih válasza edward2 (#6) üzenetére


danih
addikt

Ültél már S Merciben? :U

[ Szerkesztve ]

(#8) Male válasza Mooka-Miki (#3) üzenetére


Male
nagyúr

Na igen... pár éve volt: Tescos takarító nő (csak hogy a keresetet be lehessen lőni), jó drága telefonnal. Megvette, mert hát "Csak 70Ft volt!", igaz, hogy még két év részletfizetés utána, és kajára alig van pénz, de ugye ez létszükséglet.

(#9) deicide válasza danih (#7) üzenetére


deicide
veterán

Én ültem, semmi extra, ugyanazt tudja, amit az F Astra-m, elvisz A-ból B-be.

Ha még azt is elmondom, hogy egy iphone4s-t akartak adni nekem, de helyette galaxy S2-t kértem, biztos lehülyéztek, de nekem az android jobban tetszik, mert jobban testreszabható a kinézete.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#10) Tapsi válasza deicide (#9) üzenetére


Tapsi
addikt

Ugyanezt tudja egy Trabant is, elvisz A-ból B-be. Telefonálni, SMS-ezni, Internetezni az én >5 éves W810i-men is lehet, mégsem jutna eszembe, hogy azt mondjam: ugyanannyit tud, mint egy Iphone, vagy S2.

Sőt, egy 32 centis TV is ugyanazt tudja, mint egy 150 centis 3D-s, filmet lehet nézni rajta. A HSZ-em lényege nem ment át... :) Ennyire ne legyünk már egyszerűek!

#6: Te sem értetted a lényeget. Ha pedig szerinted egy S Merci csak a csicsában több, mint egy Golf, akkor nincs miről beszélnünk... :)

[ Szerkesztve ]

(#11) danih válasza deicide (#9) üzenetére


danih
addikt

Na igen, kérdés hogy hogyan. Mert mondjuk az asszony Fiat-ja is elvisz A-ból B-be, de közben nem melegíti a hátam és nem is masszírozza, közel sem olyan kényelmes és hangtalan, ráadásul a hulladék Fiat még nem is kompenzálja az ülés dőlését kanyarban, pfejj :)

(#12) deicide válasza danih (#11) üzenetére


deicide
veterán

Akkor én igénytelen vagyok, mert ezek engem nem érdekelnek, üzembiztos legyen, aztán kész. :B

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#13) micimacko válasza Tapsi (#5) üzenetére


micimacko
aktív tag

"Schmidt érvei pedig nevetségesek. Az aktivált példányszám mutatja egy rendszer jóságát? Meg az eladott darabszám?"

Akkor igen, ha funkcionalitásában hasonló termékről beszélünk. Ha a "butatelefonokat" is idevesszük, akkor már nem. Mert ugye akkor még mindig a Nokia a "nyerő", de 2 hasonló termékcsoportot nézzünk. És így már igazak az érvei.

Mindenki jön itt az android akadásaival, lassúságaival..tény, hogy főként az olcsóbb készülékeken gyakrabban előfordul, de azért az Iphone sem hibátlan. Rengeteg bagatel hibája van, azt még sem említetek itt meg...miért? Kettős mérce? :U

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#14) adamssss válasza deicide (#12) üzenetére


adamssss
veterán

Na ez az. ha üzembiztosat szeretnél akkor veszel iPhone-t. :K
(leszámítva a szarakodást az 5.0-ás ios-el)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#15) micimacko


micimacko
aktív tag

Egyébként meg az érvetek a Mercis dologgal durván sántít. Egy android funkcionalitásában ugyanazt vagy még többet is tud, mint egy Iphone, lévén sokkal inkább testreszabható. Max nem olyan simán, gördülékenyen teszi, mint egy Iphone....de a 2 dolog nem összekeverendő.

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#16) danih válasza adamssss (#14) üzenetére


danih
addikt

Ez szimplán nem igaz, hamarosan egy éves lesz az iP4-em, és minden az, csak nem üzembiztos (emiatt ritkán használom). És az iOS5 még rajta sincs, kivárok még (egyik kollegám felrakta már, vannak is kisebb szopókák).

[ Szerkesztve ]

(#17) D1Rect


D1Rect
félisten

/facepalm

Az autó nem telefon.
Az autó nem számítógép.
Az autó nem videókártya.
Az autó nem processzor.
Az autó az egy AUTÓ!

(#18) adamssss válasza danih (#16) üzenetére


adamssss
veterán

Az ip4 antennagate-en kívül elvben tökéletes a 4-es os-el :U
Tudtommal...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#19) danih válasza adamssss (#18) üzenetére


danih
addikt

Nekem is ez jön le a marketingből, de hát gyakorlatilag nem így van sajnos.

(#20) atike


atike
nagyúr

Megkérdezni bármelyik oldalt erről az egyenlő azzal, hogy a sajátját előbbre helyezi a konkurenciával szemben. Mily meglepő.

(#21) deicide válasza adamssss (#14) üzenetére


deicide
veterán

Miért, mi a baj a galaxyval? 3 hete használom egyetlen hiba nélkül.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#22) adamssss válasza deicide (#21) üzenetére


adamssss
veterán

Én nem azt mondom, hogy rossz az android sőt... De nekem megéri a pluszt, h pl egy software feissítésnél kettőt kell kattintani és kész míg az androidról ez nem igazán mondható el...
A másik, meg hogy én elvesztem a droid beállításaiban.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#23) negyedes válasza atike (#20) üzenetére


negyedes
addikt

Droidom van, szabadulnek is tole hamar.Ha jon a lumia 800 felenk es lesz eleg penzem cserelem is. :)

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#24) micimacko válasza adamssss (#22) üzenetére


micimacko
aktív tag

Nem tudom melyik hogy működik, de Samsung esetében a KIES-nél sem bonyolult. Elindítom a KIES-t, kapásból azzal kezdi, hogy ha talált újabb firm-t a telóhoz, hogy akarom-e frissíteni. Szóval ott sem több 2 kattintásnál :)

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#25) micimacko válasza negyedes (#23) üzenetére


micimacko
aktív tag

Ezt általában azok mondják, akiknek "olcsó húsnak híg a leve", olcsóbb kategóriás, emiatt jobban akadozó, szaggató, kevés memóriás droidja van.

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#26) floatr válasza adamssss (#22) üzenetére


floatr
veterán

Ez a része gyártónként változik. Nexus esetében OTA frissítések formájában jön az áldás. Az gáz?

Az a nagy baj az androidos kinyilatkoztatásokkal, hogy valaki lát egy androidos telefont, és hajlamos azt gondolni, hogy mindegyik olyan, és annyit tud. Pedig elég csak összenézni egy RBM, motorola defy, xperia, sgs2 és htc incredible telefont, és messziről világít, hogy ég és föld, nem csupán minőségben és teljesítményben, de működés tekintetében is.

(#27) r3v0Lut10n válasza adamssss (#22) üzenetére


r3v0Lut10n
senior tag

OTA frissítésre gondolsz ? az sem több, jelez a teló hogy kijött frissítés szedem, ok, kérdi wifi vagy mobilnet aztán go :) elég furi úgy véleményt mondani hogy igazándiból nem is ismered a másik rendszert ;)

mert ugye a ~180k-s telót nem egy 50k-shoz hasonlítjuk ugyebár :D most az hogy van választék (konkrétan árban is széles palette) attól nem egy belépő szintűt kell nézni egy ios jelenlegi tophoz :)

[ Szerkesztve ]

be quiet! Silent Base 801 - Asus X570-Plus TUF Gaming - AMD Ryzen 5 5600X - be quiet! Dark Rock 4 Pro - Corsair LPX Vengeance 4x8 Gb 3200 CL16 RAM - PowerColor Hellhound 7900XT - Sabrent Rocket 1TB NvME - 2x 6TB Storage

(#28) Brutális eb


Brutális eb
addikt

"War. War never changes"

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#29) Warrax válasza micimacko (#25) üzenetére


Warrax
csendes tag

"olcsó húsnak híg a leve" ... aham, ja ... nem hinném, hogy a Motorola Milestone ebbe a kategóriába tartozna. Ha nem android lenne rajta, akkor imádnám, mert elképesztően jó minőségben van összerakva.

Én azért rühelltem meg teljes szívből az androidot, mint rendszert, mert egy pár éves csúcsvassal használhatatlan, és nap, mint nap szívok vele, hogy vállalati környezetben rendesen tudjam használni.

A jövőben csak és kizárólag iOS vagy WP7 környezet, mert nem szeretném megérni még egyszer, hogy szoftverfrissítésenként duplázódjon a hardverigény.

De ennek persze nagy része egyéni szociális probléma, de nem hinném, hogy egyedül vagyok vele. :)

[ Szerkesztve ]

Wir sind die Borg. Deaktivieren sie ihre Schutzschilde und ergeben sie sich. Wir werden ihre biologischen und technologischen Charakteristika den unsrigen hinzufügen. Ihre Kultur wird sich anpassen und uns dienen. Wiederstand ist zwecklos.

(#30) deicide válasza Warrax (#29) üzenetére


deicide
veterán

Nem kell frissíteni és nincs gond, párom is teljesen jól elvan az 1.6-os androiddal, netezik rajta, youtube, facebook, akármi, semmi hiányt nem jelent neki, hogy nem 2.x android fut rajta és így elég a gyenge hardware is.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#31) Warrax válasza deicide (#30) üzenetére


Warrax
csendes tag

Ha nekem is csak erre kellene egy "okos" telefon, akkor így is tennék. Sőt akkor eszembe sem jutott volna ilyet kérni a cégtől, hanem kértem volna egy por és ütésálló telefont, mellé pedig vettem volna magamnak egy PMP-t, vagy egy PSP-t.

Visszanézve, így jártam volna a legjobban. :-)

Wir sind die Borg. Deaktivieren sie ihre Schutzschilde und ergeben sie sich. Wir werden ihre biologischen und technologischen Charakteristika den unsrigen hinzufügen. Ihre Kultur wird sich anpassen und uns dienen. Wiederstand ist zwecklos.

(#32) negyedes válasza micimacko (#25) üzenetére


negyedes
addikt

Tobb felsokategorias droidot tapiztam mar, hosszabb rovidebb ideig(optimus x2, sgs, sgs2) es valahogy nem nyugozott le.Opt x2 sokszor szaggat a kepernyofeloldas animacioja.

Persze ez szigoruan maganvelemeny.

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#33) #24737024


#24737024
törölt tag

Eric Schmidt: A szexuális bűncselekmények a hurutos tüdőgyulladás előtt járnak. Kb. ennyi értelme van az összehasonlításainak és a kijelentéseinek :U

(#34) Tapsi válasza micimacko (#13) üzenetére


Tapsi
addikt

"Akkor igen, ha funkcionalitásában hasonló termékről beszélünk." versus ".tény, hogy főként az olcsóbb készülékeken gyakrabban előfordul". - akkor miért is hasonlítja össze az Iphone részesedésével? Amikor azt mondjuk a Samsung Galaxy S-S2-vel kéne? Pont erről beszéltem, hogy az egyik egy modellcsalád, a másik pedig egy oprendszer, amit már mindenre ráraknak, aminek kijelzője van. (ez nem fikázás volt, hanem tény).

Azt pedig nem állítottam, hogy az Iphone hibátlan lenne. Azt állítottam, hogy ez a fajta összehasonlítás nem adekvát. Jó lenne, ha végre EZT próbálnád megcáfolni. ;]

(#35) zafir86


zafir86
csendes tag

Szerintem azért fejlesztenek inkább iOS-re, mint androidra, mert egyszerűen több a "fizető vendég", és így több bevételt tudnak elkönyvelni.

Én február óta ~80€-t költöttem appokra. Megelőzve a trollkodást, tudom, hogy van jailbreak, de én inkább támogatom a fejlesztőt, ha tetszik valamelyik appja, hátha gyorsabban adnak ki frissítéseket.

(#36) ntomka válasza negyedes (#32) üzenetére


ntomka
nagyúr

[link]

Amúgy én jól elvagyok O2X-szel. :)

(#35) zafir86: És a rovivo miből él meg?

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#37) adamssss válasza r3v0Lut10n (#27) üzenetére


adamssss
veterán

Egyszer akkorát szívtam, egy gs-el, hogy azóta állok hadilábon a droiddal.
A biztosítékot az verte ki, amikor kb két órát keresgéltem, hogy sync-elni tudjam a gépemmel, és a végén kiderült, hogy ha jól emlékszem vmi "usb hibakeresés funkciót" kellett aktiválni.
Na ott mondtam, h wtf és dobtam el a telót. Azóta van iPhone-om.
Lehet azóta rengeteget fejlődött a rendszer, de számomra akkora negatív élmény volt az első galaxy, hogy azóta ódzkodom a droidtól, pedig szívem szerint arra váltanék, mert az ios számomra nagyon zárt.
Remélem az ics meghozza az áttörést...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#38) zafir86 válasza ntomka (#36) üzenetére


zafir86
csendes tag

Nem értem a kérdést.

Angry Birds, reklámok, AB-s merchandise; vagy mire gondolsz?

(#39) D1Rect válasza adamssss (#37) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha neked 2 órát tart megkeresni az USB debuggingot akkor tényleg jobb neked az iphone. :K

(#40) #24737024 válasza D1Rect (#39) üzenetére


#24737024
törölt tag

Tény, hogy nem túl intuitív egy átlagfelhasználó számára :U

(#41) fatal` válasza >-48-< (#4) üzenetére


fatal`
titán

Úgy, hogy el van írva a cikk. Naponta 550 ezret aktiválnak.

(#42) ferensz válasza adamssss (#37) üzenetére


ferensz
senior tag

Tuti hogy be kellett kapcsolni? Általában a PC-re való csatlakoztatást pont az ellenkezője szokta meghiúsítani.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#43) atike válasza ferensz (#42) üzenetére


atike
nagyúr

A MyPhoneExplorer-nél be kell kapcsolni. De ott (is) le van írva lépésről lépésre, hogy hol van és hogyan kell....

(#44) bambano válasza Tapsi (#5) üzenetére


bambano
titán

"Az aktivált példányszám mutatja egy rendszer jóságát?": most mindenki azzal jön (a cikkben is), hogy a programok ios-ra jönnek ki, ezért jobb az ios. Ha ennyivel több androidot fognak aktiválni a jövőben is, akkor záros határidőn belül az androidra fognak kijönni a programok, nem iosra, és akkor az android lesz jobb.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#45) adamssss válasza D1Rect (#39) üzenetére


adamssss
veterán

Ha neked normális, hogy az usb debuggingot be kell kapcsolni, ahhoz, hogy sync-elni tudd, akkor neked meg az android a jobb.
Ennyi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#46) bambano válasza adamssss (#45) üzenetére


bambano
titán

ha neked normális az, hogy fogd máshol az antennát meg hogy a frissített teló lezabálja az akksit, akkor neked a szifon a jobb.

megkérdezném még: szerinted melyik rendszerrel van kevesebb hardver kompatibilitási baj: az ios-sal, ami csak néhány, egy kézben tartott készüléken fut, vagy az androiddal, amit kávéfőzőre is telepítenek? ha olvastál itcafe-t, akkor te is tudod, hogy az iphone-nal van sok baj, nem az androiddal.

nem a szifont akarom ezzel köpködni, csak jelezni akarom, hogy az a felfogás, miszerint az ios hibátlan és húha de csúcs, az android meg egy hulladék, téves.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#47) D1Rect válasza adamssss (#45) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem tudom mit akarál "sync"-elni, de párszáz millió 1 bites user képes használni az Androidot minden fennakadás nélkül.

A magukat "powerusernek" tekintő emberek meg ne kotorásszanak olyan helyeken ahol nem tudják mi van.

(#48) fatal` válasza adamssss (#45) üzenetére


fatal`
titán

Nem kell bekapcsolni hozzá semmit sem, főleg nem az USB Debuggingot.

Esetleg MyPhone explorernél igen, de, ha a készülékhez való szoftvert használod, akkor nem.

(#49) adamssss válasza bambano (#46) üzenetére


adamssss
veterán

Nekem nincs se aksi se antenna problémám.
Azért megkérdezném azokat akik el vannak eresztve lével, hogy miért az iPhone-t választották, és miért nem az android-ot, és a válaszban benne van, hogy jelenleg miért kelendőbb az iP. Valamit csak tudhat, hogy az emberek inkább kiadják érte a kétszeresét, mint amibe kerülnek a droid csúcsok.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#50) deicide válasza adamssss (#49) üzenetére


deicide
veterán

Státusszimbólum, semmi egyéb hardveres/szoftveres oka nem kéne, hogy legyen, mert a csúcs androidos készülékek erősebbek, stb.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.