Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) daneel_hu válasza Partz (#50) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nagyjából azok az induló árak lesznek mint tavaly. Talán 5%-kal kevesebb lesz a bruttó.
65e8... 3500 usd, az kb 960e + áfa lesz. Cca 1,2m.

B8 ár még nincs.
Nagy árengedmény ezek szerint nem lesz.

(#52) Partz válasza daneel_hu (#51) üzenetére


Partz
senior tag

A tavalyi nyitó árak hasonlítás kép.

55" LG C7 - $3,499 => 55" LG C8 - $2,499
65" LG C7 - $4,499 => 65" LG C8 - $3,499

55" LG E7 - $4,499 => 55" LG E8 - $3,499
65" LG E7 - $5,999 => 65" LG E8 - $4,499

65” LG W7 - $7,999 => 65” LG W8 - $6,999
77" LG W7 - $19,999 => 77" LG W8 - $14,999

A példádnál maradva, tavaly a 65E7 itthoni indulója 1,8-1,9 milla közt volt.

Ezek még biztos zuhanni fognak, év végéig. Pláne, hogy jövőre várható a hdmi 2.1, 8K, új oled panel struktúra, csak így előzetesek alapján.

[ Szerkesztve ]

(#53) mzso


mzso
veterán

Igyekezhetne a konkurencia, mert addig sosem lesz emberi áron.

Belegebednének a gyártók, ha olcsóbban többet adnának el amíg nem kényszerülnek rá egy másik gyártó miatt.

(#54) junkpod válasza Ispy (#11) üzenetére


junkpod
nagyúr

A mai piacokon nagyon ritka, hogy valami azért lenne drága, mert költséges az előállítása. Tuti nincs így az olednel sem, itt most profit maximalizálása folyik, olyan drágán tartják amiért már közép rétegek (nem itthon) vagyakoznak és meg is veszik.
Biztos, hogy jövedelmezőbb kevesebb dragat gyártani, mint sok olcsot gyártani (hasonló forgalomert).

Box's don't touch!

(#55) Joshi válasza junkpod (#54) üzenetére


Joshi
titán

OLED-nél tényleg voltak(talán még vannak is) kezdeti gyártási nehézségek. Igazából nem amiatt mert drága az OLED tévéhez az alapanyag, hanem kezdetekben nagyon rossz volt a hibátlan termék kihozatal. Magyarul addig, amig a legyártott termékek ~60-70%-a volt használható, addig a maradék az bizony veszteség. Na ez drágította meg a gyártást. Az OLED-nek is kell jónéhány év mire ~90+% lesz a kihozatal. Az LCD gyártás ilyen szempontból évtizedes előnyben van, ezt azért ne feledjük.

(#56) Piftuka


Piftuka
veterán

Kíváncsi vagyok, hogy ilyen árakkal, és a szokásos interpolációs megoldásukkal milyen érveket tudnak felmutatni a saját készülékeik mellett, a SONY és Panasonic hasonló megoldásai ellenében...!?

"Aquila non captat muscas."

(#57) Ren Hoek válasza Piftuka (#56) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Hogy mi? :D

Jelentősen drágábbak a Sony és a Pana TV-i... nézz utána.

(#58) Piftuka válasza Ren Hoek (#57) üzenetére


Piftuka
veterán

Inkább Te nézz utána az áraknak! ;)

Egyedül a Panasonic 77 EZ1000 esetében van szignifikáns különbség a többi hasonló méretű OLED tévéhez képest. (Bár állítom, hogy aki 4.500.000 forintért tud venni tévét, az 5.500.000 forintért is.)

A SONY 65A1 ~1.000.000 forint körüli áron megkapható. Minőségben egyik LG sem ér fel hozzá, ahogyan a Panasonic EZ950-hez, vagy EZ1000-hez sem.

Én jelenleg a fanatikus LG márkahűségen túl nem látok okot arra, hogy miért volna jobb vétel adott méretben egy LG OLED...

"Aquila non captat muscas."

(#59) Joshi válasza Piftuka (#58) üzenetére


Joshi
titán

"Én jelenleg a fanatikus LG márkahűségen túl nem látok okot arra, hogy miért volna jobb vétel adott méretben egy LG OLED..."
Én is inkább a Sony 65A1-et vettem az LG 65B7-el szemben, de akkor amikor én vettem csak 50ezer volt a két tévé között az árkülönbség. Ehhez képest az LG 65B7 most jóval olcsóbb mint a Sony, de ez 55"-os méretben méginkább így van. Szóval nem értjük hogy mit nem értesz. Szerintem a Sony egyáltalán nem annyival jobb mint amennyivel drágább. Ha most vennék OLED tévét nem lenne kérdés hogy LG-t választanám.

ui.: sőt, év elején volt egy LG 65C7 akció ahol 718k-ért vesztegették a készüléket. :Y

[ Szerkesztve ]

(#60) Ren Hoek válasza Piftuka (#58) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ja hogy te a korábbi modelleket hasonlítottad a most kijövő LG 8-asokhoz?

Ebben nem látok sok logikát. Ha a boltokban lesznek a Pana Sony LG 2018 modellek, akkor azokat vessük össze légyszi.

(#61) Piftuka válasza Ren Hoek (#60) üzenetére


Piftuka
veterán

"Ja hogy te a korábbi modelleket hasonlítottad a most kijövő LG 8-asokhoz?

Ebben nem látok sok logikát."

Pedig világos a logika, mert az LG még mindig nem volt képes túllépni az interpolációs megoldáson, ha mozgásmegjelenítésről van szó. A SONY és Panasonic 2017-es modelljeit ilyen téren nem érik utol. Az újabb panelnek köszönhetően a fényerejük jobb.

Másfelől, a SONY nem véletlenül tartotta meg az A1-et az idei kínálatában is, ráadásul a Panasonic új csúcsmodellje az LG W8 árában várható, míg az eggyel lentebb pozicionált OLED tévéjük az eddigi hírek alapján nagyjából a C8 árában lesz megvásárolható.

Nincsen tehát "óriási" különbség az árakban, a panelek ugyanazok, a technológia, elektronika viszont a SONY és a Panasonic javára döntheti el a "minőségi" versenyt.

Az LG mellett már csak a "Dolby Vision" támogatás szól a Panasonic ellenében, ám a SONY csúcsmodell már azt is megkapta.

Persze aztán mindenki költse arra a pénzét, amire szeretné. :)

"Aquila non captat muscas."

(#62) torma1981 válasza Piftuka (#61) üzenetére


torma1981
veterán

Na majd kiderül az az ár kérdés. A SONY híresen túlárazza a cuccait a semmire. AZ A1-is mennyivel drágább most is mint az LG. És semmivel sem jobb amit normál használat mellet észre vennél. Ez így volt régen is.

(#63) Dave567 válasza torma1981 (#62) üzenetére


Dave567
addikt

Ezt le is tesztelted, vagy csak úgy mondod?

(#64) torma1981 válasza Dave567 (#63) üzenetére


torma1981
veterán

Nézz pár tesztet és ott meglátod.

(#65) Ren Hoek válasza Piftuka (#61) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Miről beszélsz?

Interpolációs technika az a szappanopera. Ugyan úgy csinálja a többi TV is.

BFI van a 8-asokban már... csak az meg vibrál. Sokaknak nem veszi be a szeme.

...de 24p anyagoknál bármit csinálhatsz, a szemünkön múlik minden.

Vessük már össze könyörgöm a 2018-as panelokat, mert rettentő szakmaiatlan.
Az LG alá fog lőni az áraknak, főleg a "csóróled" B8-al. 55/65 colban kizárt, hogy a Pana és a Sony olcsóbban adja, annyival meg nem fog többet tudni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.