Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát, ez még mindig csak azoknak opció, akiknek van pénz lóvéra. :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2) #52588800 válasza lezso6 (#1) üzenetére


#52588800
törölt tag

4000 dollár... gratulálok nekik.

(#3) Ispy válasza lezso6 (#1) üzenetére


Ispy
veterán

Amíg nem kúsznak le az OLED panelek 55 col alá, addig ez nem is fog változni sajnos. Mondjuk az átlag embernek (mondjuk így akiket a környezetembe látok) tökre nincsen igénye OLED-re, az LCD-t is dinamikus módban nézik fullra húzott IFC mellett, és szeretik.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#4) lezso6 válasza #52588800 (#2) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Naa, van ott 3000 dolláros is. Az olcsóbbak talán 2000 dollárból kijönnek, de az se olcsó, hát még mire ideér Magyarországra.

Egyelőre nem egy tömegtermék, erre még várni kell jópár évet.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5) adamssss


adamssss
veterán

Egyre jobb az ár. Ezek jövőre amikor kifutó modellek lesznek már be fognak törni a 400 000-es lélektani határ alá.

Tavalyi induló árak:

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#6) lezso6 válasza Ispy (#3) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ami 55" col alatt van, az nem TV. A 43" is már kis TV-nek számít ma, amikor 200k-ért kapsz 55"-t.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#7) tntmax válasza lezso6 (#6) üzenetére


tntmax
aktív tag

Semmi köze képátlónak és az árnak ahoz hogy mi számít kicsinek és nagynak. Mint ahogy a flegma "ami 55 alatt van az nem tv" szintű válaszoknak sincs semmilyen információ tartalma.

Személy szerint én is arra várok hogy legyen 40-43" körüli méretben az nekem pont ideális lenne.

(#8) Ispy válasza lezso6 (#6) üzenetére


Ispy
veterán

Ezzel szemben, ha az arukereson megnézed, akkor 55 col alatt 2x annyi készülék van, mint 55 col és felette, ami azt jelenti, hogy igenis van élet 55 col alatt, nem is kicsi. Na most, ha az eladásokat megnéznénk, akkor gondolom a mérettel arányosan nő az ár és fordított arányban az eladott példányszám.

De ha megnéznénk az eladott készülékek által termelt profitot, akkor szerintem ott is az 55 col alatti készülékek nyernének.

Persze ezeknek nem néztem utána alaposan, szóval a tévedés jogát fenntartom.

Ha jól emlékszem a plazma tévék koporsójában az egyik szög az pont az volt, hogy gazdaságtalan volt gyártani kis méretben, nagyban meg drága, így csak egy igen szűk réteg tudta ezeket megvenni....nem tudom, lehet csak nálam vannak hasonlóságok itten az OLED-del? :D

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#9) adamssss válasza tntmax (#7) üzenetére


adamssss
veterán

Sajnos az biztos, hogy még hosszú évekig nem fognak az OLED-el 50" alá menni itt ugyanis már csak az ár versenyez nem a képminőség, így az OLED itt nem állná meg a helyét. Azt hiszem ezt pont tavaly fejtette ki az LG egyik termékmenedzsere.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#10) dabadab válasza Ispy (#3) üzenetére


dabadab
titán

"Amíg nem kúsznak le az OLED panelek 55 col alá, addig ez nem is fog változni sajnos"

Az OLED nem azért drága, mert csak nagy van belőle, hanem azért van csak nagy belőle, mert drága a technológia: biztros ki tudnának hozni belőle 40"-est is, csak azt ki venné meg 2000 dollárért?

szerk: a plazmának meg az tett be végleg, hogy a pixelméretet nem tudták levinni, ezért nem tudtak 4K-s tévéket csinálni.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#11) Ispy válasza dabadab (#10) üzenetére


Ispy
veterán

Mint írtam, az egyik szög, volt ott több is....

Az OLED nem azért drága, mert csak nagy van belőle, hanem azért van csak nagy belőle, mert drága a technológia: biztros ki tudnának hozni belőle 40"-est is, csak azt ki venné meg 2000 dollárért?

Az OLED azért drága, mert drága előállítani, de ahhoz, hogy ne legyen az, többet kéne gyártani, nagyobb volumenű eladásokra lenne szükség. De még az is lehet, hogy az OLED sohasem fog lekúszni a budget tévék közé, hanem marad a prémium készülékek kiváltsága.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#12) Bati0501


Bati0501
őstag

A cikkben az szerepel, hogy az USA-beli árak derültek ki, a táblázatnál is dollár szerepel, de a táblázat címében már Anglia. :)

(#13) #72042496 válasza Ispy (#11) üzenetére


#72042496
törölt tag

Előállítani nem biztos, hogy olyan drága már, K+F-be viszont irdatlan pénzeket fektettek. Egyébként a német árak is ismertek egy ideje, ezek talán beszédesebbek:

77W8 14.999 €
77C8 9.999 €
65W8 7.499 €
65G8 5.499 €
65E8 4.499 €
65C8 3.499 €
55E8 2.999 €
55C8 2.499 €

Az árkategória ellenére a 77C8 lesz izgalmas szerintem, főleg majd ősszel. Az látszik, hogy az LG a 65"-osok után itt is nekimegy a prémium LCD-knek.

[ Szerkesztve ]

(#14) Ren Hoek válasza #72042496 (#13) üzenetére


Ren Hoek
veterán

6-700K alatt szerintem nem indul a "Csóróled" B8 sem.

(#15) dabadab


dabadab
titán

Az egyébként maradt idén is, hogy az összes sorozatba ugyanaz a panel meg elektronika kerül és csak a designban van különbség?

DRM is theft

(#16) Pipiripi válasza Ispy (#11) üzenetére


Pipiripi
senior tag

Szerintem le fog menni az ára idővel. Én decemberben vettem 65-ös lcd-t, mert az oled dupla áron volt, közel 1 milla. Ha jól emlékszem 960-980 ezer volt. Most ugyanez a TV 799 ezer. Szal azért csökkennek az árak, csak viszonylag lassan. Remélhetőleg nem áll meg egy viszonylag magas szinten :)

(#17) #72042496 válasza dabadab (#15) üzenetére


#72042496
törölt tag

Idén a C és afelettiek egy erősebb, ún. Alpha 9 processzort kapnak. (Ezt az AVSForumon látatlanban a Sony X1-hez hasonlítják, bízva benne, hogy azért teljesen kikapcsolható is lesz a képfeldolgozás, nem úgy mint a Sony-féle always on processing.)

A B sorozatba gyengébb elektonika kerül, de hogy a tavalyi, vagy új fejlesztés, azt nem tudni.

[ Szerkesztve ]

(#18) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

abban reménykedem, hogy a következő hír az lesz hogy a magyar átlag fizu lesz ennyi :DD

(#19) Ren Hoek válasza dabadab (#15) üzenetére


Ren Hoek
veterán

OLED Topicban volt szó róla, a hír nem hivatalos, de lehetséges, hogy a vörös pixel nagyobb lesz.

Ez sem megerősített, de egy ábra szerint amit találtam már a 2017-es OLED panelokban is dupla vörös/zöld réteg van (elméletben ez nagyobb fényerőt és kevésbé érzékeny a vörös statikus beégésre)
https://www.oled-info.com/lg-introduce-3-stack-structure-its-2017-oled-lighting-and-tv-panels

(#20) #52588800 válasza lezso6 (#4) üzenetére


#52588800
törölt tag

4k TV -t én nem vennék már 65" alatt. Mondom úgy, hogy 55" 4k TV -m van. Gyakorlatilag rá kell ülni, hogy valamit lássál a 4k -ból.

(#21) #72042496 válasza Ren Hoek (#19) üzenetére


#72042496
törölt tag

A végén kiderül, hogy a C-vel indulnak a tényleg új tévék, a B8 meg egy átcsomagolt B7 lesz, kezdetben jóval magasabb áron. :)

(#20) RareParrot: Ha egy jobb új tévé kell, akkor nincs igazán választásod. OLED-ből például van az 55EG9A, aztán alighanem kifújt. Esetleg beragadt készletből valamelyik régebbi modell.

[ Szerkesztve ]

(#22) GAI válasza #52588800 (#20) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog (1)

Van ám olyan is, hogy fix méretű helye van az embernek, ahová a TV-nek be kell férnie. Nekem jelenleg 47-es van, egy 49-es még cipőkanállal beférne, de annál nagyobb semmiképp. Mondjuk a 4K valóban nem igényem, felőlem csinálhatnának Full HD OLED-et is ilyen méretben :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23) Duree


Duree
veterán

Azért ezek az árak még messze vannak az elviselhető kategóriától.

duree54

(#24) powerup2 válasza Duree (#23) üzenetére


powerup2
addikt

Mire jön a 9-es széria nagyot fog zuhanni az ár főleg hogy ott nagyon nagyot fognak lépni új panel új elektronika hdmi 2.1 combosabb hangzás ilyesmi sőt hdmi arc is fejletebb lesz. Nekem most B7 van és teljesen meg vagyok vele elégedve majd a 9 szériánál cserélek ráérek igy is a színek meg minden elképesztő az oleden mind filmre mind xbox one x alatt. :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#25) Joshi válasza #72042496 (#13) üzenetére


Joshi
titán

A tavalyi extramagas induló árakhoz képest idén jóval alacsonyabbak az indulóárak, viszont nagy valószínűséggel nem lesz akkora árzuhanás mint tavaly. A tavalyi 65C7 ~1.5milla helyett volt ahol 720k-ért is volt, az 50%-os árcsökkenés. Kizártnak tartom hogy a 65C8 1.1milláról leesne 550k-ra úgy, hogy még most is ~500k körül van az 55C7 nem a 65C7. :N :Y Inkább a tavalyi induló árak voltak nagyon vadak, szerintem pont azért esett annyit az OLED árak mert annyiért a kutyának se kellett.

(#26) #72042496 válasza Joshi (#25) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én már a 7-es sorozatnál se számítottam ekkora árzuhanásra, de meglátjuk, ezekkel mi lesz. Attól "tartok" azért, hogy itthon a várnál magasabb áron nyitnak, de hamarosan úgyis kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#27) Joshi válasza #72042496 (#26) üzenetére


Joshi
titán

Nem hinném hogy sokkal magasabb árak lesznek, most már van USA és EU ár is. Ahogy írtam inkább a tavalyi árakkal szálltak el. A Sony 65A1 1,7millával indult aztán volt milla alatt is(ekkor vettem), de már jóideje stabilan 1-1,1 milla az ára.

(#28) #72042496 válasza Joshi (#27) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az ideiek megvannak euróban és dollárban, a tavalyakat pedig - meglepetés - fontban találtam meg. :DDD

A forintba váltott árak alapján viszont tényleg nagy a különbség, úgyhogy simán lehet, és remélem, hogy igazad lesz.

[ Szerkesztve ]

(#29) kolopele


kolopele
nagyúr

Sajna továbbra sem lesz nagyobb a 77" - osnál, így marad a jelenlegi.

[ Szerkesztve ]

(#30) Joshi válasza kolopele (#29) üzenetére


Joshi
titán

Dehogynem, állítólag nyár végén lesz Samsung microLED 150"-ban. Ha van lóvé sz@rásig akkor nincs akadály. :DDD

(#31) kolopele válasza Joshi (#30) üzenetére


kolopele
nagyúr

:DD Nem kicsi a házam, de az már túlzás :D

(#32) Joshi válasza kolopele (#31) üzenetére


Joshi
titán

Neked már 3-4 éves a tévéd, beégés ügyben mi a helyzet? Az OLED topikban nem nagyon aktiválod magad, mostanában főleg ez a téma.

(#33) kolopele válasza Joshi (#32) üzenetére


kolopele
nagyúr

Mi az a beégés? :N Egyébként még csak egy éves múlt, egyelőre semmi baja. Amikor vettem utána már nem igazán lehetett kapni.

[ Szerkesztve ]

(#34) Ijk válasza dabadab (#10) üzenetére


Ijk
nagyúr

Attól függ mi az hogy drága.
Jelenleg akcióban már volt 65"-os C7 730 ezerért, ami nyilván nem olcsó, de nem is egymillió. Illetve meg lehet nézni felsőkategóriás LCD-k milyen árban vannak, hát nem sokkal olcsóbbak. Plazma sem volt az, 65"-os VT60 nem igen volt újonnan 700k alatt.
Nyilván nekem drága a 700 ezer is, de nem az én pénztárcám a mérvadó hanem a piaci helyzet. Ha figyelembe vesszük mennyibe kerülnek a felsőkategóriás LCD-k, illetve hogy egyetlen gyártó készít oled panelt nem drága.
Ilyen kezdő árakkal nem elképzelhetetlen hogy jövő ilyenkor már 500 ezer körül lehet 65"-os tv-hez jutni, ami sokaknak vízválasztó határ. Kíváncsian várom hányan fognak 55"-ost 65"-ra cserélni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#35) Joshi válasza Ijk (#34) üzenetére


Joshi
titán

Az kizárt dolog hogy egy 65"-os OLED tévét megkapsz 500k-ért. Más dimenzióban esetleg, de ekkora karteles világban ez szinte kizárt. Csak megsúgom, hogy a Sony 65XE9005 600k és nem a legcsúcsabb készülék. :D

(#36) Tengri


Tengri
senior tag

50"-os OLED tévét igazán tervbe vehetnék már...120x90-es helyre képtelenség berakni az 55"-öst :O

"Van olyan döntés, aminek az ára örökké tart." (Janne Teller)

(#37) Komplikato


Komplikato
veterán

Felidézi a "régi szép időket", amikor az első Panasonic plazmák olyan MOCSKOS drágák voltak, hogy ajándék Suzuki járt hozzá ha megvetted. :D (Kb. 5 millió?)

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#38) nullpoint válasza Komplikato (#37) üzenetére


nullpoint
senior tag

Erre nagyon kevesen emlékeznek. Amikor megemlítem mindenki hitetlenkedik.
Pedig még emlékszem a westendben a mediamarktnál is bazi nagy képen volt kint az akció hogy plazma tévéhez swift jár :D Én is 5-6 millára emlékszem.

[ Szerkesztve ]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#39) Morph76 válasza Tengri (#36) üzenetére


Morph76
aktív tag

Már lassan lesz hajlítható verzió ,azt majd szépen behajtogatod oda! :DDD

(#40) dabadab válasza nullpoint (#38) üzenetére


dabadab
titán

1999-ben volt és hárommilliót kértek a 42"-es, 1024x768-as plazmáért - ez mai forintban úgy 7,5 millió.
Ehhez képest ezek az OLED-ek szinte ingyen vannak :)

DRM is theft

(#41) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Még mindig az OLED monitorok bejelentését várom.

(#42) adamssss válasza MeszesKPT (#41) üzenetére


adamssss
veterán

Már bejelentették aztán kiderült, hogy baromira nem éri meg gyártani mert drága és nincs rá akkora kereslet, hogy visszahozza az árát. Ráadásul fennáll a beégés veszélye habár ma már ez egyre jobban megoldott.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#43) torma1981 válasza Joshi (#35) üzenetére


torma1981
veterán

Megint álom világban él. Nem mostanában lesz 500k. Az árak hasonlóak lesznek, csak B8, C8 ennyi. Majd ha beindul a nagy tömeg termelés. Akkor talán. De akkor mennyi lesz az LCD? 300k egy 65-os? Persze nem gagyi alsó kategóriás.

[ Szerkesztve ]

(#44) Duree válasza powerup2 (#24) üzenetére


Duree
veterán

Remélem igazad lesz és akkor jöhet a váltás.

duree54

(#45) Ren Hoek válasza MeszesKPT (#41) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Azt még várhatod, még mindig kell fejlődnie az OLED anyagnak és pixel/stack szerkezetnek. 2019-2020 között várható igazi előrelépés ezeken a területeken.

Akkor lehet magas fényerejű beégésmentes panelt gyártani.

Most is lehet monitornak használni, már a 2017-es panelok is elég jók. Többen aktívan nyúzzák és fél év alatt nem sikerült beégetni. A 2016-osok pl sokkal érzékenyebbek... aztán kitudja, lehet csak a mi tapasztalataink koraiak még a 7-esekkel, de ha valóban 3stackosak, akkor ez lehet az ok.

(#47) #72042496 válasza #32839680 (#46) üzenetére


#72042496
törölt tag

Egyelőre a nagyobbak is lekötik a kapacitást, meg hát keresni is ezeken tudnak. 2020 körül viszont voltak olyan hírek, hogy jönnek a kisebb OLED-ek is, kiderül, mi lesz belőle.

(#48) Joshi válasza #72042496 (#47) üzenetére


Joshi
titán

"...2020 körül viszont voltak olyan hírek"
Te időutazó vagy? :DDD

(#49) #72042496 válasza Joshi (#48) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ráadásul még rosszul is fogalmaztam. :)

(#50) Partz


Partz
senior tag

Közben kikerültek a hivatalos US nyitóárak megjelenéssel. Frissen az LG-től, ma volt a bemutató.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.