Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TequilaGold


TequilaGold
csendes tag

Pereljük be a fegyvergyártókat is a sok fejlövésért, ha már üldözzük az "eszközt". :C

(#2) OkosTibiKing válasza TequilaGold (#1) üzenetére


OkosTibiKing
tag

xd és a fegyvergyárak föleg kinek a tulajdona?
hát föleg ez ENSZ állandó tagjaié, ha beperled öket sztem 50% min, hogy eltünsz az útjukból :)
amugy nem a szolgáltatónak kéne döntenie, hogy mitcsinál az ügyfeleivel? mivel ha erre vonatkozo joguk nincs és az ászf-jét elfogadta az illetékes hatóság onnan már az ö dolga.

Okos Vok.

(#3) #64791808 válasza TequilaGold (#1) üzenetére


#64791808
törölt tag

Igen, és engem meg most azonnal csukjanak le nemi erőszakért, mert az eszköz meg van hozzá... Döbbenet.

(#4) shtml


shtml
őstag

Tiltsuk be a taxikat, mert rontják a konflisok üzletét. De tiltsuk be a számítógépeket is, mert sértik az abakuszgyártók üzleti érdekeit.

"Az Egyesült Államokkal kötött szabad kereskedelmi egyezmény »safe harbour« rendelkezéseinek próbája lesz ez"

Magyarul még mindig szabadkereskedelmi egyezmény. Nem írjuk külön, hiszen a szabad nem az egyezményre, hanem a kereskedelemre vonatkozik.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#5) alien24


alien24
tag

es ha a user-t nem viszik birosagra (mert az bazira ellenuk hangolja akozvelemeny, megjobba mint most) akkor,h bizonyitjak be,h illegalist toltot le, ha nem bizonyitjak be mivel vadoljak az isp -t?

http://ahapc.hu kiraly webaruhaz: reszletes es pontos leirasok, alacsony arak

(#6) Arnold2 válasza alien24 (#5) üzenetére


Arnold2
őstag

Értelmezésem szerint ez arra megy ki, hogy beijesszék az ISP-ket. Mert ugye az sokkal több pénzt és energiát vinne el, ha minden egyes jogsértő felhasználót egyesével keresnének meg és idéznének bíróság elé. Így,ahogy már írták, az eszközt próbálják meg elvenni, amivel te, adott esetben elköveted a jogsértő esetet.
S szerintem arról álmodnak, hogy ők most jól megnyerik eme pert, s precedenst teremtenek. Ezt látván a többi ISP, egy ilyen pert megelőzve, beijed, s ledobja az összes illegális fájlcserélő program közelében járó felhasználóját.
De én még bízom ebben a világban, hogy ez nem fog bekövetkezni.

(#7) dajkopali válasza shtml (#4) üzenetére


dajkopali
addikt

szívem szerint én is egybeírnám, de ez nem vita tárgya, a helyesírási szótárban: szabad kereskedelmi szerepel :)

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#8) Depression válasza #64791808 (#3) üzenetére


Depression
veterán

A példád erősen sántít. Kicsit pontosítva:
Pereljék be a szülőt, mert ők biztosították az eszközt a gyereküknek, amivel állítólag (nem bizonyítottan) kuplerájba ment, és ott illegális szolgáltatást vett igénybe. Figyelmeztették a szülőket, de ők nem fegyelmezték meg a kölyküket, nem vágták le neki.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#9) Narxis


Narxis
nagyúr

Tiltsuk be az embereket, minden rossz alapját! :))

Thanos was right.

(#10) Szellem.


Szellem.
nagyúr

Ez már nem normális!
Ilyenért perelni valakit. Evvel az erővel az összes szolgáltatót, gépet, stb le lehetne tiltani, és be lehetne perelni.

(#11) pschio


pschio
őstag

ezek mar az utolsó rugkapálózások. nagyon remélem, hogy nem sokáig kell már ezeket az ingyenélő féreg bandákat eltartanunk (a művészeknek/előadóknak és nekünk adófizetőknek.)

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#12) shtml válasza dajkopali (#7) üzenetére


shtml
őstag

Valóban nem vita tárgya. :)

Helyesírási szótáram nincs, nem szokott szükségem lenni rá, de magában a "szabadkereskedelmi egyezmény" kifejezésben a "szabadkereskedelem" rész egybeírandó, az általam korábban írt okból. Nem véletlen, hogy minden ezzel kapcsolatos intézmény nevében is egybeírják, pl. EFTA (Európai Szabadkereskedelmi Társulás).

Nem lehet, hogy te a "szabad kereskedelem" szóra kerestél rá a helyesírási szótárban? Mert azt nyilván külön kell írni.

Edit: A Google-ban persze mindkét verzió megtalálható, de az nem mérvadó.

[ Szerkesztve ]

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#13) dajkopali válasza shtml (#12) üzenetére


dajkopali
addikt

nem, így szerepel benne, betű szerint: szabad kereskedelmi egyezmény; szabad kereskedelmi unió, szabad kereskedelmi övezet, szabad kereskedelmi megállapodás :)
azt is meg tudnám magyarázni, hogy milyen logika alapján írják így, de fölösleges :) , ez döntés kérdése, nem Isten szava :) , a jelenlegi szabályalkotók így döntöttek
én sem így írnám, de valójában mindegy, csak legyen egy standard; a széles sávút is egybeírtam sokáig, amíg fel nem világosítottak róla, hogy ez most nem ok

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#14) shtml válasza dajkopali (#13) üzenetére


shtml
őstag

Na persze, mindkét írásmódra lehet érveket felhozni. Akkor ezek szerint megint belezavartak a helyesírási szabályokba, mert ezelőtt évtizedekig "szabadkereskedelmi" volt. :)

De egyértelmű, hogy az MTA Nyelvtudományi Intézet munkatársai valahogy igazolni akarják, hogy nem hiába kapják a fizetésüket. Cserében tízévente újra lehet tanulni a helyesírási szabályokat, na ez nagyon király. Mikori kiadású szótárban nézted?

Edit: Az is igaz, hogy épp az egyebírás-különírás a legképlékenyebb dolog a magyar helyesírásban, ez is pont erről szól, biztos te is ismered. Mellesleg itt még "szabadkereskedelmi" áll.

[ Szerkesztve ]

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#15) dajkopali válasza shtml (#14) üzenetére


dajkopali
addikt

ez vicces, épp ők csinálták meg a szótárat, ahol szabad kereskedelmi van :)

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#16) Narxis válasza shtml (#14) üzenetére


Narxis
nagyúr

Baszki, de ráérsz. :)

Thanos was right.

(#17) Integra


Integra
titán

perelnek ezek mindent és mindenkit, csak valakiről pénzt lehessen lehúzni végre...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#18) harry válasza Arnold2 (#6) üzenetére


harry
veterán

Olyan nincs, hogy "illegális fájlcserélő program". Sem a program, sem a filecserélés nem illegális - mindaddig, amíg az a 'file' nem valami jogvédett anyagot jelent.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#19) Arnold2 válasza harry (#18) üzenetére


Arnold2
őstag

Ez így van, igazad van. Csak rosszul fejeztem ki magam.

(#20) shtml válasza Narxis (#16) üzenetére


shtml
őstag

Közöd?

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#21) Narxis válasza shtml (#20) üzenetére


Narxis
nagyúr

Még mindig nagyon ráérsz. :)

Thanos was right.

(#22) shtml válasza Narxis (#21) üzenetére


shtml
őstag

Közöd? Foglalkozz a saját dolgoddal.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#23) harry válasza Arnold2 (#19) üzenetére


harry
veterán

Persze gondoltam, nem is kötözködni akartam, illetve nem is ellened irányult amit írtam, csak zavaró, hogy ha p2p-ről vagy filecseréről szól egy cikk, ott mindig úgy állítják be (mármint nem a cikkíró, hanem az egész ügy), mint a sátán eszközét, amit el kell pusztítani, mert csak rosszra lehet használni, és amúgy is, szegény jogvédők. Persze lehet a forgalmak nagyon nagy részét illegálisan cserélt tartalom generálja, de ez az általános elítélés akkor sem tetszik...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#24) Penge_4


Penge_4
veterán

Én meg beperelem őket, mert nem tudok telefonálni VoIP szolgáltatással (ha jól tudom az is p2p), valamint a Joost-on sem tudok HD anyagokat nézni, mert az is p2p. :O Menjenek már az anyjukba. Nem véletlenül állnak át egyre többen p2p-re. Azon túl, hogy szerverkímélő és decentralizált, még magát a protokolt sem tilthatják le, mert vannak legális szolgáltatások, amelyek igénybe veszik ezt. Ha jól tudom a DC is chatprogram "hivatalosan", mi alapján fosztanak meg tőle, hogy én chateljek az ismerőseimmel és egyúttal megosszam a "családi fotóimat"? :DD

Mélyen megértem a Piratebay-t, hogy saját államot alapított. ;]

(#25) shtml válasza Penge_4 (#24) üzenetére


shtml
őstag

A VoIP-t simán engedik azok a szolgáltatók is, amelyek amúgy tiltják vagy korlátozzák a P2P-t. Pl. Vodafone korlátlan mobilnet, nekem az van több mint fél éve és semmi baj nem volt a Skype vagy más VoIP miatt.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#26) Penge_4 válasza shtml (#25) üzenetére


Penge_4
veterán

És ha titkosított csatornán megy mindkettő, akkor hogy szűrik ki, hogy melyik melyik? Port alapján?

(#27) harry válasza Penge_4 (#26) üzenetére


harry
veterán

Pusztán port alapján biztos nem, mivel a kliensek simán használnak random portokat (amit meg upnp-vel ki lehet nyitni a routeren, hogy aktív is legyen).
Most ez tényleg csak ilyen emlék-foszlány, de valami olyasmire emlékszem, hogy ha titkosítod is az átvitelt, az alapból nem az egész streamet titkosítja, hanem csak egy részét, de attól még a többiből kiszűrhető, hogy az ott p2p. De mondjuk a Deluge kliensnél lehet variálni a titkosítással részletesebben is (pl. pár hete volt, hogy a UPC-nél a sima utorrentes titkosítás nem volt elég, ekkor váltottam Deluge-ra, és tényleg utána gyorsabban ment).
De javítsatok ki, ha tévedek.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#28) Arnold2 válasza Penge_4 (#24) üzenetére


Arnold2
őstag

Nem a P2P-t akarják betiltani.Nem arról volt szó. Hanem arról, hogy az ISP miért is nem dobja le a hálóról azokat az előfizetőit akiket a jogvédő szervezet bemószerolt, hogy a P2P rendszer segítségével illegális tartalmat osztottak meg.

(#29) shtml válasza harry (#27) üzenetére


shtml
őstag

A P2P használata már az egyes peerek közötti sok adatszinkronizáló forgalom alapján detektálható.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#30) Penge_4 válasza Arnold2 (#28) üzenetére


Penge_4
veterán

És mi alapján tudják meg a jogvédő szervezetek, hogy én éppen warezVistát, Kozsót, vagy Ubuntut töltök le torrentről? Akárhogy, de ez így nagyon sántít. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31) shtml válasza Penge_4 (#30) üzenetére


shtml
őstag

Mondjuk onnan, hogy ők is feliratkoznak egyes torrentoldalakra. Nehéz volt kitalálni, nem?

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#32) Penge_4 válasza shtml (#31) üzenetére


Penge_4
veterán

Ez már ott hibádzik, hogy ki hívja meg őket? Normális oldalra való bekerülésük egyenlő a lehetetlennel. Bár mondjuk ha azt mondaná nekem valaki, hogy ad 20 rugót érte én elküldeném az anyjába, aztán igyekeznék, hogy valami balesetet szenvedjen rövid időn belül :(( :DD de sokan nem így vannak vele. :(
De itt jön a második bökkenő. Hogy társítják a torrentoldalon lévő nicknevemet az IP-hez? Az, hogy a kliensben és az oldalon a peerlistában saccperkábé, nem válasz, mivel ez meglehetősen körülményes sokszázezer előfizető esetén.

(#33) Gabás válasza Penge_4 (#32) üzenetére


Gabás
addikt

először is a legtöbben nyílt trackereket használnak. Másodszor pedig a torrent szerkezetéből következően minden kapcsolódó user ip címe látszik.
persze a szolgáltató nem eszerint hülyéskedik, hanem az adatszink. alapján, amint ezt már írták

(#34) shtml válasza Penge_4 (#32) üzenetére


shtml
őstag

Nagyon okosnak hiszed magad, pedig nem vagy az.

1) Nekik elég a nyílt trackereket használó usereket megszívatni, a legtöbben úgyis nyílt trackereket használnak.

2) Miért akarnák az IP-det bármely nickkel társítani? Nem a nickeden, hanem a valódi neveden akarnak perelni, azt meg a szolgáltatótól megtudhatják, már ahol.

Bocs, ha úgy érzed, hogy cikizlek, de szoktál néha gondolkodni is, mielőtt butaságokat írsz?

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#35) Morden24 válasza Penge_4 (#32) üzenetére


Morden24
nagyúr

A piratebay sokmilliójával (3 milka regisztrált, azonosíthatatlan mennyiségú nemregisztrált) szemben szerinted kit érdekel valami nyamvadék 1000 főls private tracker? És még van egy pár nyílt tracker.

Amúgy is mókás volt ez a "de ki hívja meg őket"... az FBI házkutatást tartott - na de ki engedte be őket? :)

A nicked meg nem számít, mert az ISP-dtől lekérik, hogy adott időpontban adott IP kinek volt kiosztva. A nickedet majd megkérdezik tőled.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#36) Penge_4 válasza shtml (#34) üzenetére


Penge_4
veterán

"persze a szolgáltató nem eszerint hülyéskedik, hanem az adatszink. alapján, amint ezt már írták"

Akkor ezzel ők is bűncselekményt követnek el, mert ha valaki letölti a kliensbe, akkor meg is osztja, ami már büntethető. Mi lesz a következő? A beépített redőr lelőheti a túszt, hogy bebizonyítsa a maffiának a hűségét? :D Törvényszegéssel a törvényt betartatni? Szép...

"Nekik elég a nyílt trackereket használó usereket megszívatni, a legtöbben úgyis nyílt trackereket használnak."

Magyarul akkor csak ők vannak közvetlenül célkeresztben. Mondjuk ez is furcsa, mert ha a 5-10000-es peerlistából indulok ki (hozzáteszem, az IP címet csakis akkor láthatják, ha a torrentkliensben elindítják a letöltést, amivel ők is törvényt szegnek), és majd a kliensben fognak fél napig scrollozni, hogy kiszűrjék az összes, tartományukban lévő IP címet, amit aztán egyenként visszanyomoznak, hogy adott időpontban kinek volt éppen kiosztva az IP. Ezután egyenként elmennek minden emberhez és ha otthon találják, akkor sem tudnak ellene mit tenni, mert az IP csak azt bizonyítja, hogy melyik számítógép volt, azt nem, hogy ki ült előtte.

Azt hiszem a cikkben is burkoltan megfogalmazták, hogy ez miért nem lehet megoldás és helyette miért a szolgáltatót perelik a "hanyagságért", akkor ki ír butaságokat?

"az FBI házkutatást tartott - na de ki engedte be őket?"

Magyarországon nincs FBI és megnézem én mikor jön el az a világ, hogy a magánfelhasználókhoz is kimenjenek közvetlenül házkutatási paranccsal. Ahhoz már kicsit nagy halnak kell lenni.

[ Szerkesztve ]

(#37) Morden24 válasza Penge_4 (#36) üzenetére


Morden24
nagyúr

Magyarországon nincs FBI és megnézem én mikor jön el az a világ, hogy a magánfelhasználókhoz is kimenjenek közvetlenül házkutatási paranccsal. Ahhoz már kicsit nagy halnak kell lenni.

Az senki számára nem kérdés szerintem, hogy a kis hülye vérpistát senki nem fogja piszkálni azért, mert letöltötte a krájziszt.
Akiket piszkálni akarnak, azok a nagyhal uploader-ek, akik kiszivárogtatják a cuccokat, tehát akik tényleges kárt okoznak az adott érdekekkel rendelkezőknek. Ennyi.

A hómjúzer ijesztegetése meg csak a játék része, sokba nem kerül, ellenben mindig van, akit ez ijeszt el, a sok hülye paranoid ingyenélőt, ugye.

Sectumsempra - For Enemies

(#38) harry válasza Penge_4 (#36) üzenetére


harry
veterán

De most ki beszélt itt felhasználókról? Ki mondta, hogy kimennek bárkihez is? Ott látnak egy halom IP-t, azokat szépen lementik, megnézik ki az ISP, és eladnak nekik egy IP listát, hogy náluk illegális tartalmat cserélő userek vannak, ennyi. Meg most azt tényleg komolyan gondoltad, hogy kézzel szedik össze az IP-t meg keresgélik, hogy vajon hová való?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#39) #06658560


#06658560
törölt tag

Szoval valaki megmondana, hogy egy polgari szerzodesbe milyen jogok pofazik bele egy harmadik fel? Ha valamelyikunkkel a szerzodesen belul baja van, akkor azt direktbe keresse meg, talalja meg, ne a szerzodes masik tagjat zsarolgassa, perelgesse informacioert, talaljon legalis utat az adatok megszerzesehez. Es direktbe vele vegywe fel a kapcsolatot, hogy szuntesse be a gyakorlatat vagy perre mennek, fizesse meg a kart, szerzoi jogotdijat, akarmit.

Es csak bizonyitekkal loholassanak, ne csak bemodnasra. A szerzodes valamelyik tagjat pedig csak birosagi vegzessel kotelezhessek a masik adatainak kiadasara, ahogy a szerzodes felmondasara is. Ekkor viszotn szerintem karterites jarna az ISP-nek valaki reszerol.

(#40) shtml válasza Penge_4 (#36) üzenetére


shtml
őstag

akkor ki ír butaságokat?

Természetesen te. És még azt sem érted, miért, pedig már többen magyarázzuk itt neked.

Akkor ezzel ők is bűncselekményt követnek el, mert ha valaki letölti a kliensbe, akkor meg is osztja, ami már büntethető.

Lehet visszaosztás nélkül is letölteni. Az országtól függ, büntetik-e már magát a letöltést is - ugye idióta kormányunk a maga nagy szervilizmusával már tett ilyen próbálkozásokat -, de ez irreleváns. a "bűnözők" felderítése érdekében bizonyos mértékű törvényszegés megengedett, na meg amúgy is a saját "ügyfeleik" érdekei ellen vétők lebuktatása érdekében sértik meg minimális mértékben a saját ügyfeleik érdekeit.

Ugye nem azt akarod mondani, hogy a rablót/gyilkost üldöző rendőr bűncselekményt követ el, ha túllépi a sebességhatárt?

Értsd már meg, az egy dolog, hogyan derítik ki a jogtipró szervezetek a torrentező emberek IP-jét és esetleg személyes adatait. Az már egy más dolog, rájuk tudják-e ezek alapján bíróság előtt bizonyítani a törvényszegést.

megnézem én mikor jön el az a világ, hogy a magánfelhasználókhoz is kimenjenek közvetlenül házkutatási paranccsal

Ez nem valószínű, de csak törvényhozói szándék kérdése. Mint olvashattad és én is utaltam rá, a magyar kormány nemrég próbálkozott a letöltés törvénytelenné nyilvánításával. Ha csak néhánnyal több képviselő zsebébe csúsztatnak némi pénzt, talán sikerrel is járt volna. Akkor pedig simán lehet házkutatást tartani Kovács 23 Józsefnél is, elrettentés vagy a nyomozási statisztika javítása céljából.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#41) Morden24 válasza shtml (#40) üzenetére


Morden24
nagyúr

elrettentés vagy a nyomozási statisztika javítása céljából.

Mondjuk azért tegyük hozzá, hogy ez olyan országokban sem így működik, ahol a letöltés maga is illegál. Többe kerülne a rendőrségnek minden kreténhez kimenni, mintsem hogy megérné nekik. Igaz, elrettentő ereje lenne (vannak is efféle kirakatperek itt-ott) - néha úgy gondolom, az kéne is pár esetben.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#42) bambano válasza Penge_4 (#36) üzenetére


bambano
titán

Ha 100x nem hangzott el, akkor egyszer se, hogy a megosztás önmagában ma Magyarországon nem büntethető.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#43) shtml válasza Morden24 (#41) üzenetére


shtml
őstag

Pont erről (is) beszéltem: elrettentés.

Adott esetben a nyomozási statisztika is belejátszhat, hiszen ha Mariska néni unokája letölt 100 nótát, akkor 100 bűncselekmény felderítését lehet elkönyvelni. Feltéve, hogy valahanyadik próbálkozásra szeretett kormányunknak sikerül bűncselekménnyé nyilváníttatnia a zenék letöltését is.

Nem lennék meglepődve, ha a minapi próbálkozás összefüggésben állna az amerikai vízummentesség bevezetésével. Vagy csak túlbuzgóság volt?

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#44) Penge_4 válasza shtml (#40) üzenetére


Penge_4
veterán

"Ugye nem azt akarod mondani, hogy a rablót/gyilkost üldöző rendőr bűncselekményt követ el, ha túllépi a sebességhatárt?"

Nem. De nem mindegy, hogy üldöznek valakit, aki embert ölt, vagy fizikálisan eltulajdonította az "adófizetők pénzét", vagy csak letöltötte, amit megosztottak.
Ezzel az erővel bejön egy gyökér ASVA-s, arrébblök a székkel, kiveszi a kezemből az egeret meg a billentyűzetet, hogy mégpedig ő megnézi, hogy én mit töltöttem le. Szóval azért nem mindegy az elkövetett "bűn" jellege. :D

"Értsd már meg, az egy dolog, hogyan derítik ki a jogtipró szervezetek a torrentező emberek IP-jét és esetleg személyes adatait. Az már egy más dolog, rájuk tudják-e ezek alapján bíróság előtt bizonyítani a törvényszegést."

Itt a lényeg. Vagyis semmi sem változott, csak egy elrettentő bulvárcikk a sok közül és kirakatperek az ISP-k ellen.

Ha 100x nem hangzott el, akkor egyszer se, hogy a megosztás önmagában ma Magyarországon nem büntethető.

Önmagában nem, ha ingyenes dolgot töltesz le és osztasz vissza, de ha illegális dolgot töltesz le, akkor annak visszaosztása szintén illegális. Ezért sem fognak kimenni senkihez, de ha egy ASVÁs gyökér ezzel henceg, hogy mert ő torrentezett és ezt meg ezt az IP-t találta, akkor bilincset a kezére. Ez lenne a jogos.

De hagyjuk is a témát, mert ezek szerint csak akkor tudják meg titkosított kapcsolaton keresztül, hogy én mit töltök le torrenten, ha ők maguk is elkövetik ugyanazt a "bűnt" (ami országonként változik, vagy nem bűn, vagy tökmindegy), amit ellenem kívánnak felhozni és ezzel engem bemószerolni a szolgáltatómnál.
Tehát a szokásos fröcsögés az ASVA részéről, innentől egyebet nem tudok hozzáfűzni. ;]

(#45) #06658560 válasza shtml (#40) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Ugye nem azt akarod mondani, hogy a rablót/gyilkost üldöző rendőr bűncselekményt követ el, ha túllépi a sebességhatárt?"
Amennyiben nem hasznalja a diszkofenyt, hangtechnikat akkor neki is ugyanolyan szabalysertes, mint barki masnak.

"de ez irreleváns. a "bűnözők" felderítése érdekében bizonyos mértékű törvényszegés megengedett, na meg amúgy is a saját "ügyfeleik" érdekei ellen vétők lebuktatása érdekében sértik meg minimális mértékben a saját ügyfeleik érdekeit."

Ezt legalisan teheti bunuldozo szerv, de sem az ASVa, sem az ISP nem bunuldozo. Az a rendorseg, Nemzetbiztonsagi Hivatal, stb. Akiket ilyenekre a jogszabaly felhatalmaz.

Na meg amugy is ha jon egy zsebvedo ceg, hogy izebize, valaki sokat tolt, akkor ha az ISP-t addig nem zavarta, azutan sem zavarna, meg a sajat oldalara sem hivatkozhat, hogy a tobbi netezot korlatozta tevekenysegevel a szolgaltatas elereseben.

(#46) Morden24 válasza Penge_4 (#44) üzenetére


Morden24
nagyúr

csak akkor tudják meg titkosított kapcsolaton keresztül, hogy én mit töltök le torrenten, ha ők maguk is elkövetik ugyanazt a "bűnt" (ami országonként változik, vagy nem bűn, vagy tökmindegy), amit ellenem kívánnak felhozni

Köhömm, nem egészen. Vagy szerinted a beépített hekust lecsukják, miután drogot vásárolt azért, hogy találkozhasson a fődílerrel?

De amúgy az adott jogvédő iroda/intézmény embere az nem hivatalos személy, tehát a törvények betartatása nem az ő feladatuk, ahogyan a BKV-ellenőr sem veheti el a személyigazolványodat.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#47) shtml válasza #06658560 (#45) üzenetére


shtml
őstag

Na-na, már megint kötözködsz, de hát mást nem is vártam tőled. ;]

A törvény és a jogalkalmazás általában nem olyan szemellenzős, mint Penge barátunk. Továbbá léteznek a kármegelőzés, bűnmegelőzés, kárvédelem stb. fogalmak is. Emlékszel arra az esetre, amikor tévés emberkék egy csempészbanda elől menekültek és közben filmre vették azt is, ahogy az autó vezetője vezetés közben mobiltelefonált? A rendőrség alsó szinten büntetést rótt ki a vezetőre, végül aztán a büntetést kiszabó rendőr ütötte meg a bokáját.

Ez is példa arra, hogy önvédelem vagy bűnmegelőzés érdekében bizonyos mértékben büntetlenül megszeghetők egyes törvények. Ez tudtommal sehol nincs kodifikálva, de attól még így van. Ezért van az is, hogy a pár elhíresült USA-beli perben sem piszkálta a bíróság a jogtiprókat azért, hogy a szerzői jogot megszegve szerezték meg a letöltők IP-jét.

Na meg ASVA és társai simán köthet olyan megállapodást a jogtulajdonosok képviselőjével (vagyis önmagával), hogy felhatalmazást kapjon a szerzői jog minimális mértékű megsértésére a nagyobb jogsértések felderítése érdekében. Ehhez nem szükséges nyomozóhatósági státusban lenni.

Jogilag biztosan ebbe is bele lehet kötni, ám érthető okokból senki nem teszi. Ez némiképp ingoványos talaj, de némi józan ésszel átlátható.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#48) Penge_4 válasza Morden24 (#46) üzenetére


Penge_4
veterán

"Köhömm, nem egészen. Vagy szerinted a beépített hekust lecsukják, miután drogot vásárolt azért, hogy találkozhasson a fődílerrel?"

Ahogy eggyel lejjebb is megírták, őket felhatalmazza rá a törvény, de nekik sem szabad mindent. Például nem lőheti le a beépített rendőr a besúgót, vagy egy rendőrtársát, hogy bizonyítsa a drogbáró iránti hűségét.

"Ezért van az is, hogy a pár elhíresült USA-beli perben sem piszkálta a bíróság a jogtiprókat azért, hogy a szerzői jogot megszegve szerezték meg a letöltők IP-jét."

Nem mindegy, hogy egy patkány spamer, vagy egy illegális saját célra letöltő ember. Azt bírom, amikor számolgatnak, miszerint én ha nem warezolnék, akkor potenciális vásárló lennék. Én azért sem. Inkább a gépemet is eladnám, de akkor sem, mert kényszer miatt nem fogom megvenni, nincs az az isten.

[ Szerkesztve ]

(#49) Morden24 válasza Penge_4 (#48) üzenetére


Morden24
nagyúr

Azt bírom, amikor számolgatnak, miszerint én ha nem warezolnék, akkor potenciális vásárló lennék. Én azért sem.

Na most nézd, ha neked igyér' azért jó, akkor joggal feltételezik, hogy neked a termék kell. Ha meg nem kell a termék, akkor minek töltöd le? Ennyi.

Ahogy eggyel lejjebb is megírták, őket felhatalmazza rá a törvény, de nekik sem szabad mindent. Például nem lőheti le a beépített rendőr a besúgót, vagy egy rendőrtársát, hogy bizonyítsa a drogbáró iránti hűségét.

Ők sem jönnek a lakásodra, és verik szét a fejedet, csak feljelentenek. A megfelelő hatóságok pedig szépen eljárnak, ha van erre lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#50) Penge_4 válasza Morden24 (#49) üzenetére


Penge_4
veterán

"Na most nézd, ha neked igyér' azért jó, akkor joggal feltételezik, hogy neked a termék kell. Ha meg nem kell a termék, akkor minek töltöd le? Ennyi."

Na most nézd, ha nekem azt mondja a szomszéd, hogy itt egy Ferrari, nyugodtan használhatom, megkapom a papírokat, forgalmit, papíros felhatalmazást meg mindent, akkor valószínűleg használni is fogom. De ha a szomszéd azt mondja, hogy többet nem használom, csak ha kifizetem, mert ő hasznot akar belőle, akkor valószínűleg nem fogom eladni a vesémet, felvenni több milliós hitelt és jelzálogot az összes ingatlanomra és ingóságomra, hogy ki tudjam fizetni, hanem használom továbbra is a Ladát vagy a lovaskocsit, amivel már rendelkezem, vagy ingyen van. :D

Továbbmegyek: Inkább veszek egy légkondit a Ladába, minthogy vegyek egy fapados Suzukit.

De ez csak egy egyszerű példa volt, ehhez még hozzájön, hogy ha veszek egy Ferrarit (kinyögöm valahogy), akkor az az enyém fizikálisan. Ha veszek egy szoftvert, akkor az nem az egyém, csak egy műanyaglemez és egy licensz. A vírusirtóknál méggázabb, mert ott éves licensz van és évente fizethetek. Melyik lakatos jön ki hozzád évente, hogy fizesd ki újra meg újra a hevederzárat?

Na meg azt sem szabad elfelejteni, hogy ez egy lehetőség, amivel vagy él az ember, vagy nem. Senki sem ártatlan, mindenkinek van valami vaj a füle mögött, úgyhogy ilyesmiért nem lehet elítélni valakit. Nem ölök vele embert, sőt még csak nem is veszem ki valamelyik programozó vagy valamelyik színész, énekes gyerekei szájából vele az ételt, hogy ezt teszem. Itt az az egyszerű tényállás van, hogy van sok kapzsi cég, aminek semmi nem elég.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.